• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Předáno světový chat

DeletedUser312

Guest
Je jen otázka, jestli to tu čte někdo, kdo to v Elvenaru může i aktivně ovlivnit

řekl bych to asi takhle .... my si tady něco vymyslíme a o tom že to má smysl a nějakou perspektivu ve hře prvně musíme přesvědčit naše moderátory fóra a ti se pak přihlásí na jinej chat kde jsou z nich jen prostí členové a tam zas oni předloží naše návrhy a tamní moderátoři což jsou už samotní vývojáři elvenaru se tím zabývají tzn buďto jim to pasuje do jejich dalších plánů a popřemejšlí o tom a nebo to smetou ze stolu a je po žížalkách... takhle bych řekl že to funguje.... každopádně i to co jim nepasuje do plánů musí občas zvážit když to po nich budou chtít všechny světový servery tak na tom asi něco bude viz třeba ten globální chat nevěřím že to vadí jen nám čehůňům....
 

Ódin

Bývalý člen Elvenar týmu
Dle mého názoru by světový chat „zabil“ toto fórum. Hráči by už neměli důvod chodit sem a pokecat zde, víceméně toto herní fórum svým způsobem nahrazuje světový chat.

U her, kterých jsem hrál nespočet, kde bylo světové (globální) fórum, tak za dobu, co jsem byl on-line, tam psalo max. 5 lidí, tudíž tato funkce pozbývala svůj smysl. A co jsem se ptal, tak chat byl takto mrtvý 24h/denně.

@Kreegl - zde se čtou všechny příspěvky, i když se k nim nikdo nevyjádří. ;)
 

DeletedUser1067

Guest
Odine dovoluji si nesouhlasit. Podívej se třeba na oficiální forum World of Warcraft, ta hra má world chat od začátku, forum je obrovské a lidi tam chodí. World chat dobře fungující forum nezabije, stejně jako televize kdysi nezabila rozhlas/rádio (a taky si to tehdy spousta lidí myslela).
A world chat je i o tom pocitu, že můžeš napsat a někdo se třeba ozve, i když nikoho neznáš. Chodit pro komunikaci ve hře na forum hry má eleganci a praktičnost slona v porcelánu.
A to že se tu příspěvky čtou, mě samozřejmě těší :) .
 

Ódin

Bývalý člen Elvenar týmu
Srovnání s World of Warcraft bych zrovna nevolil. Nemá žádné jazykové mutace, maximálně překlady jiných jazyků, (pokud jsem dobře hledal), tudíž se tam připojí milióny hráčů z celého světa, kdežto tady máš pár desítek tisíc Čechů a Slováků. ;)
 

DeletedUser1067

Guest
Srovnání s World of Warcraft bych zrovna nevolil. Nemá žádné jazykové mutace, maximálně překlady jiných jazyků, (pokud jsem dobře hledal), tudíž se tam připojí milióny hráčů z celého světa, kdežto tady máš pár desítek tisíc Čechů a Slováků. ;)
Promiň, tomu jsem teď nerozuměl, jaký je rozdíl mezi jazykovou mutací a překladem (do? z? ) jiných jazyků ?
WoW má anglicky mluvící, německé, portugalské, italské, francouzské, ruské a spoustu asijských (určitě čínské a korejské, další nevím) serverů, každý mluví, jak chce :) .
A server s desítky tisíci CZ/SK aktivními hráči je podle mě něco, co si world chat určitě zaslouží ;) .
 

Ódin

Bývalý člen Elvenar týmu
Překlad - jazyk lze změnit přímo ve hře
Jazyková mutace - existují přímo např. české servery, zcela odděleny od originálu - zemi původu hry. Tzn. Elvenar je původně německá hra, která má mutaci v češtině. Registruješ se přímo na CZ servery, nikoli na německé.
 

DeletedUser1067

Guest
Díky za vysvětlení, už tomu rozumím. Tak to je stejně jako ve WoW, němci můžou hrát na německých serverech v němčině, atd..
 

DeletedUser312

Guest
Dle mého názoru by světový chat „zabil“ toto fórum.
TOHLE RADĚJI SMAŽ.....

co se týká těch her kde na světověj chat chodili tři lidi ..... nesmíš hrát solitér proti počítači .......

a včil znova....

to že tu je nějakej pohyb tím myslím nový lidi není tím že by tohle fórum bylo pro hráče bůhví jak důležitý.... to že tu jsou lidi je tím že se povedla poslední soutěž.... ty lamy co tu psali už před soutěží tu budou furt ti co přišli kvůli dobře udělaný soutěži zas odejdou... a jakej bude efekt pro hru ? 0,000000kulový

tenhle chat je pro ty co maj zájem hru vylepšovat.....
světovej chat na serveru je pro ty co maj zájem hru hrát.....

takhle to funguje všude a tomu se nevyhneš.... buďto si lidi pokecaj nebo půjdou jinam.... to že tu ještě někdo na tomhle fóru kliká není tím že není funkční globální fórum ale je to tím že je šance je založit.... sory ale kromě dobrý grafiky tahle hra nemá co nabídnout..... žádnej příběh žádný soupeření nic tu není.... ti co tady na fóru píšou doufají že se z toho vyklube něco co bude hratelný a bude to dávat smysl..... tyhle hry stojí na komunikaci a spolupráci.... tady je komunikace ve hře prakticky nulová a spolupráce je každýmmu nařízená na okruh třiceti jinejch účtů protože i za předpokladu žýe máš v alianci 25 funkčních hráčů tak v okolí máš max 5 dalších se kterejma se dá něco podnikat.....

si mě vytočil že

//Kliid, jo? Netřeba ohnivých výrazů. Sindri

když se rozjedu blbě se brzdím ;-) :-D
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Vlnik

Guest
Chápu, že místní tým nechce o své fórum přijít, ale pokud je pro hráče důležité, tak ani po zavedení chatu nemají důvod z něj odejít, i sem právě přes chat mohou přitáhnout další. Pokud pro ně důležité není, ale to se mi osobně nezdá, pak nezbývá než se s tím smířit a nechat fórum jen na návrhy. Přeci jen základním cílem by měla být spokojenost a tedy i udržení si hráčů jako zákazníků, protože bez nich není ani hra, natož fórum :D
 

DeletedUser312

Guest
základním cílem by měla být spokojenost a tedy i udržení si hráčů jako zákazníků, protože bez nich není ani hra, natož fórum

sory ale podle toho co tu pal to vypadá jako boj o koryta..... tady nejde o hru ale o to nepřijít o fórum.... vážně uvažuju o tom že i najdu v těch woknech ty solitéry páč kulečník na Geewě od tý doby co to převzal seznam stojí za starou belu a prší jakbysmet.....
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
No, zase aby nevypadal elvenar tým jako že oni jsou ti, kteří chat nechtějí kvůli tomu, aby nepřišli o fórum.... :D Oni spíš tlumočí slova vývojářů, protože oni mohou pouze posunout nápad od nás (respektive z fóra) právě jim. A když vývojáři řeknou a rozhodnou, že pro hru tohle není potřeba (nebo to odůvodní jakkoliv jinak), tak ani oni s tím nic nezmůžou. Šéfem je IG, ne oni. Takže aby si to nevyložil někdo špatně a nepolemizoval tu :D
 

Frigg

Guest
Zrovna jsem se chtěla zeptat, co v tom korýtku asi tak mám kromě práce :)
 

DeletedUser312

Guest
Frigg vím že to je jen o tý práci.... ale tak jak to bylo napsaný to prostě jinou reakci vyvolat nemohlo....
 

Frigg

Guest
Mohlo nemohlo...
Byl jeden přednášející a na přednášce si všiml, že jeden posluchač neposlouchá, ale spí... zareagovat mohl několika způsoby, které ovšem nezáležely na tom spícím, ale na přednášejícím.

Když byl nejistý a neměl moc velké sebevědomí, mohl si říct... to teda přednáším asi hodně nezajímavě, že to lidi uspává...
Pokud měl velké ego, mohl se vytočit a začít pokřikovat, hej vy tam, probuďte ho, co si to dovoluje...
A jestli byl v pohodě, mohl si říct... ten měl asi hodně náročnou noc, tak ho nechám ať si to dospí :)

Je na každém z nás jak zareagujeme ;)
 

Sindri

Guest
Napíšu k tomuto návrhu sám za sebe něco, nebudu u toho brát ohled na to, že by to pro tým znamenalo více práce (kontrolování příspěvků ještě tam), neb o tom žádná, že toto hráče vůbec nemusí zajímat. Samozřejmě také úplně vypouštím otázku, zda něco takového XenForo nabízí.

Položme si ale otázku, k čemu je vlastně světový chat v prostoru fóra vhodný? Dle mého na nesmyslné plkání. Určitě tuhle komunikační složku hry neodsuzuji, i ta se kladně může podílet na vytváření dobré atmosféry mezi hráči. Nicméně, kolikrát jste kdy viděli, že by někdo měl zájem se bavit tak říkajíc o ničem? A hlubší úvahy bude zase vhodné umístit na fórum, jak je zvykem, neboť na chatu by to velmi rychle zapadlo. Nutné je také u takovéhoto nápadu zvažovat, zda by měl význam nejen pro naši českou komunitu, ale i pro ostatní.

Osobně si nemyslím, že by něco takového fórum zabilo, možná by mu přibyl nový obsah, co jinak hráči napsat nechtějí, protože vytváření témata kvůli něčemu nebo použití tlačítko odpovědi na ně působí striktně... píšu možná, protože si nemyslím, že by tu zkrátka chat měl užitek, že je tu tolik zájemců. Ale je to jen má domněnka.

Určitě se tu ale prosím nehádejme jen kvůli návrhu. Máloco stojí za hádku, toto ale určitě ne.

E: Doplnění
E2: Dík za upozornění, Frigg, úplně jsem nepochopil tento nápad, že jde o chat ve hře, nikoli přímo na fóru. Omlouvám se a beru z5. :D To řešení otázky fóra mě zmátlo, že jste se přenesli jinam, rozvinuli původní návrh.

Světový chat ve hře... určité aspekty z toho ve spoileru zůstávají. A nedá mi to se neobávat, že sice současní uživatelé fora zůstanou, no, noví nevím jestli by měli důvod sem jít.

Je podle vás, aktivních návštěvníků a přispěvatelů něco, co by vám chat oproti fóru nabídnout nemohl co do komunikace s ostatními?
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser312

Guest
k čemu je vlastně světový chat v prostoru fóra vhodný? Dle mého na nesmyslné plkání.

popravdě .... máš i nemáš pravdu.....
1 když hráč vidí někoho na chatu (ať už v alianci nebo na serveru) může se stát že se zakecá a zůstane klikat o chvilku dýl....
2 když hráč je lamka a potřebuje informace dá kontrolní otázku a většinou dostane správnou odpověď (nebudu psát vždycky páč srandistů je všude dost)
3 když někdo hledá funkční alianci tak má větší šanci ji tam najít páč když je chat integrovanerj do hry nemusí se na to otevírat nový okno a nepotřebuje to další regitraci a další přihlašování a další stahovaný data a další zatěžování procesoru operační paměti a grafiky kterým už samotná hra založená na flaškovýmplayeru dává pořádně na zadek
4 myslet si že absence globálního fóra donutí lidi jít na externí fórum je..... no raději to psát ani nebudu :-D
5 hra má bejt pro lidi .... ne lidi pro hru.....
 

Frigg

Guest
Ale jak píše správně GoldAngelcz, my si tady můžeme polemizovat jak chceme, pokud se vývojáři nerozhodnou to tam doplnit, máme smolíčka pacholíčka :)
 
Nahoru