• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Společenství vs singel hráč

  • Zakladatel vlákna DeletedUser3346
  • Vytvořeno

Angedev

Velmistr písma
A proč by nemohli hráče nutit, aby byli ve společenství? To je stejné, jako kdybys řekl, že tě hra nutí stavět domečky. Hra je založená na určitých principech podle představ zakladatelů a vývojářů. Jedním z nich je stavba budov, druhým společenství ;) Domečky také nemusíš stavět, ale tím přijdeš o základní myšlenku hry a zároveň o postavení v žebříčku. Se společenstvím je to to samé.

A jak by sis ty turnaje a dobrodružství pro singl hráče představoval? Nikdy nezajistíš úplně stejné podmínky pro singl a pro společenství. Pak by také mohlo docházet k tomu, že lidi vždy na turnaj spolek opustí a po jeho skončení se opět vrátí. Už vidím ten chaos :D Takže jen ať nás do společenství nutí dál :)
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
Nejde o snahu konkurovat jako začátečník velkým top hráčům a společenstvím jak zde již někdo psal že

tohle si psal před nějakou dobou ty.

A na konec každého příspěvku se budu ptát ... proč neudělat turnaje pro jednotlivce bez společenství nastavené jinak než turnaje společenství?

a k čemu? když už to tu jednou bylo, asi to nebudou vracet zpátky.

A proč by nemohli hráče nutit, aby byli ve společenství?

+1 i za mě.

@Turunen : nikdo ti nemá za zlé, že se ti tohle nelibí a nesouhlasíš s tím. ale nemusel bys tu kažý měsíc pořád furt dokola postovat to samé. jediné, čeho docílíš, je, že někomu dalšímu zase dojde trpělivost. mimochodem píšeš, že neřešíš společenství... ale asi musíš své nápady formulovat jinak, protože všichni to tak pochopili.
 

DeletedUser3346

Guest
Ano já se zmínil jen o tom že vše se nastavuje dle společenství i eventy které už můžou hrát i samostatní hráči že? To že to dříve bylo a že to bylo nešťastně nastavené je stejné jako teď. Líbí se mi tá otázka a jak bych si to jako představoval ty turnaje ... jak? No asi pro ty co nedokážou chápat jiný systém než ten co aktuálně je tak těžko vysvětlovat ale tenkrát to bylo fakt hloupě nastavené omlouvám se ale bylo to tak. Než aby někoho napadlo že by jednotlivec mohl dát všechny truhly sám. Logicky když v žebříčku turnaje se porovnávají společenství které správně plní dobře nastavené turnaje pro společenství teda usilujeme o truhly společně prosím už pochopte slovo společenství děkuji tak jednotlivec hráč soutěží sám za sebe a žebříček místo názvů společenství je název účtu. To že to bylo nastavené tenkrát jako teď a pak se to správně zavedlo pro společenství je jejich věc a pokud tenkrát již existoval pojem společenství a nikdo z vás na to neupozornil je věc jiná že? Prostě jednotlivci nikdo truhly vyhrát nepomáhá je v tom sám za sebe. Pro ty co pořád si to nedovedou představit tak tenkrát by to bylo stejné jak udělat turnaj tak že i ostatní společenství pomáhají otevírat truhly což bylo špatně a můj nápad celkem logický ani jsem nad tím nemusel moc přemýšlet je jeden hráč sám může otevřít všechny truhly když se to správně nastaví jako turnaj pro jednotlivce.

Opravdu mě nebaví pořád dokola psát když se nechce chápat ale to jaksi ti co jsou ve společenství asi nebudou chápat ale děkuji že to chápou už lidi bez společenství. Věřte že mě nebaví dokola číst stejnou mírou jak vás moje reakce na něco co je špatně ale protože vás to nepálí tak je to správně nastaveno i když není a většina z vás si hru bez společenství nedovede představit stejnou mírou jako se nedokáže zastat samostatných hráčů. Vy a vy a vy pořád dokola píšete jak to je ve společenství což se tématu moc nedotýká a vůbec nechápu příspěvky typu když se hráč snaží tak to jde a že může si založit vlastní spolek atd když se zde řeší samostatní hráči. Pak se to chápe jako averze vůči společenství ale společenství jsou mi úplně jedno máte to dobře nastavené jak turnaje tak dobrodružství pro společenství a já řeším nastavení podmínek singel hráčů v čem je podstatný rozdíl. To že nechápete základ slova společenství za to já nemůžu. Pokud chcete opravdu obohatit téma zkuste měsíc bez společenství a pak mluvte o tom jak je vše správně řešené. Da bych vám tak max 14 dní pak by jste se nuceně vraceli do společenství.

@Angedev díky ale v podstatě si mi nahrál. A musím uznat fakt skvěle protože je to to samé tá tzv nenucená volba můžeš i nemusíš vše stavět se rovná volbě hrát ve společenství nebo sám. tá vyváženost volby je přímo úměrná. A doslova vystihuje přesně ten daný problém.

A taky je to tá samá volba jako olajkuj nás na facebooku ale co když má někdo třeba jen google+? Tak jak se vše dělá a nastavuje pro společenství tak jak se preferuje facebook a já nekritizuji společenství ani nastavení pro společenství jen mluvím o vyváženosti nastavení pro hráče bez společenství a v tom je rozdíl.
 

DeletedUser341

Guest
Po pauze se vracím na fórum a tohle téma mne zaujalo :)

Na úvod bych připomněl - když hra vznikla, společenství nebyla. Byla dodána na žádost hráčů, z toho lze usuzovat, že hráči chtěli spolky... Pak opět hráči remcali, že spolky nemají jiný význam, než více dostupných "pomocí" (ano, sousedská výpomoc bez spolku obvykle stojí za houby), a více hráčů se kterými lze měnit bez poplatku, plus chat, a tehdy se tedy skutečně dalo bez společenství hravě obejít.
Turnaje byly nastavené tak, že spolupracovali zvlášť na každé provincii sousedé, kteří k ní "měli přístup", což znamenalo naprostý chaos, a vysokou obtížnost v turnaji dosáhnout větších úspěchů (jeden hráč nestačil, a dostatek aktivních sousedů se našel málokdy), a tak, na žádost hráčů byly turnaje "přesunuty ze sousedství do spolků". Proč to teď měnit zpátky? Nebo dokonce přidávat zpět starý systém paralelně k novému, když tahle změna přišla na žádost hráčů?
Dobrodružství společenství jsou jen opět dalším krokem k "společné aktivitě společenství", kterou si vyžadují sami hráči, nikoli o "cílenou snahu autorů znevýhodnit sólo hráče", o které tu mluvíš ty.

K tvému poslednímu příspěvku, který čtu až v průběhu psaní toho svého...
Získání všech truhel jedním sólo hráčem - to považuješ za správné? Když má velké procento spolků problém dosáhnout na 10., dokonce i na 8. truhlu, přijde ti fér, aby mohl jeden hráč sám o sobě? To by bylo myslím naopak silné zvýhodnění sólo hry. Můžeme se bavit o možnosti účastnit se turnaje aniž by hráč musel zakládat společenství (čti obejití současného "založ si společenství jen pro sebe na dobu turnaje"), což by fér určitě bylo, ale změnu podmínek? Kdo ti brání si jako sólo hráč nahrabat suroviny a nasbírat plných 40000 bodů potřebných pro 10. truhlu? :) Však to je "jen" dojet nějakých 149 provincií na 6 hvězd ;-)
 

DeletedUser3346

Guest
@ramaloke Pokud by jsi opravdu poctivě četl zjistíš že by se nejednalo o návrat starých turnajů jak to bylo řešené dříve protože tá varianta byla prostě špatná a proto se nedivím že následovala stížnost. A vůbec vy s prominutím melete pořád dokola to svoje a já na to pořád dokola manévruji mezi tím když vám pořád dokola vysvětluji to co né že nechápete protože chápete ale v zájmu společenství nechápete. A zase překrucování až do stavu hororu kdy když už něco pochopíte tak jen napůl třeba představa že nastavení turnaje pro samostatné hráče bude snadnější a každý bez problémů dosáhne na všechny truhly. Já vím bude to šok pro vás domyslet si že by se nastavila také obtížnost pro daného hráče co se dá logicky asi tušit že? Prostě to bude jiné ale základ je pochopit rozdíl mezi společenstvím a samostatným hráčem což vám dělá fakt problém.Takže jeden hrát bude mít stejně obtížnou cestu jako vy ve společenství jen jinak. A odpověď na otázku co mi brání jako solo hráči otevřít 10 truhlu? Tak asi třeba to že turnaje jak dobrodružství jsou na míru šité obtížností právě pro společenství a né pro jednotlivce ve společenství. To je jak navyšovat obtížnost dobrodružství a turnajů podle top společenství na prvním místě a divit se menším že nedosáhnou ani jejich průměru.
Proto říkám že názor jako rada pro jednotlivce založit si společenství je nejen nefér ale i blbost. Ano možná nějakou tu truhlu otevře třeba 1 možná časem 2. Tvrdit a radit jednotlivci ať si založí společenství pro turnaje je stejná rada jako říct že jeden hráč ve společenství přece stačí na dobrodružství sice si zahraje ale nic z toho.
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
no a tak nám řekni, jak si představuješ ty milníky bodů pro jednotlivé truhly u single hráčů? tak, aby naopak nebyli exrémně zvýhodněni a lidi neutíkali ze spolků pryč kvůli single-player turnaji.

Logicky když v žebříčku turnaje se porovnávají společenství které správně plní dobře nastavené turnaje pro společenství teda usilujeme o truhly společně prosím už pochopte slovo společenství děkuji tak jednotlivec hráč soutěží sám za sebe a žebříček místo názvů společenství je název účtu.

nevím, jestli jsem tuhle větu správně pochopil, ale v žebříčku turnaje se žádné společenstva neporovnávají. jsou tam jen jednotliví lidi... což ty asi chceš ale ono to tak už je. přibyli by tam hráči bez spolku, jasně, ale pak mě to vrací k otázce v úvodu příspěvku.
 

DeletedUser3346

Guest
@CorwinOfAmber Ano omlouvám se za omyl ale tím jsi upozornil na další nesmysl. Pokud jde hrát turnaje pouze ve společenství tak na co žebříček hráčů? Když se na turnaji pracuje společně. Opravdu bordel v tom teda je. Turnaj je navržený pro společenství a žebříček už jaksi společenství neřeší. Udělat jednotné turnaje pro všechny je také špatně viz jsem již vysvětloval. No v tomto musíte uznat že v tom mají zmatek.

A tvá otázka ... nemohu napsat nic konkrétnějšího než že by se to logicky mělo lišit protože turnaje jsou navržené pro společenství to znamená společně s více lidmi, pokud by turnaje tak navržené nebyly mohl by to hrát i hráč bez společenství. A vrátit ten původní systém pro singel hráče by byla fakt hloupost. Ale fakt nedokážete chápat tu přímou úměru obtížnosti která by měla být rozdílná u turnaje pro spolek a pro samostatného hráče? Prostě si představte hráče že má stejnou míru obtížnosti jak vy všichni dohromady neboli hráč je jako jedno společenství. Sice hrozně rozdílné přirovnání k přihlédnutím smyslu slova společenství ale asi tak.

Ve zkratce mi jde o to aby rozhodnost hráče vstoupit či vytvořit společenství nebylo na základě nutnosti. A také nechci nikoho zvýhodnit a naopak a prostě nastavení je takové že turnaje jsou potřeba kvůli relikviím které lze získat z provincií ale jestli někdo chápe že singel hráč nepotřebuje turnaje protože má provincie tak říkáte že většina hráčů nepotřebuje turnaje dokud nedosáhne na maximum z provincií a turnaje bude potřebovat až pak. Budu parodovat jednu otázku že a co vám brání k zisku relikvií šak z provincií jdou získávat.
 

aikomi

Mistr slova
no tak dobry, uz jsi se vykecal, porad je to dokola :) je to takhle, bude to takhle, nejsou v planu zadne zmeny v tomto smeru, tak se s tim smir, ;)
resit neco, co nejspise vyvojari hodi za hlavu nema vyznam :-D nehlede na to, jsi asi jeden hrac ze 100,ktery by chtel tohle zmenit......:)
 

DeletedUser3346

Guest
@aikomi naopak význam to právě má na to pořád dokola upozorňovat a diskutovat o tom. A no a co když by i 1 ze 100 všech hráčů nejen v porovnání s hráči ve společenstvích :) Hlavně že vy remcáte v každé nové kapitole co by mohlo být a tam není názor že je to zbytečné že? Navíc tam je vás sice většina ale k čemu to je? :D takže se s tím smiř ;)
 

DeletedUser341

Guest
Tak nevím, kdo koho pořádně nečte, a kdo koho nechápe - mám pocit, že kritizuješ ostatní, ale v první řadě sám nechápeš to, co píší oni.

Píšeš, že "turnaje jsou potřeba kvůli relikviím", já píšu "možnosti účastnit se turnaje aniž by hráč musel zakládat společenství". Z toho mně plyne, že pokud by hráč mohl hrát turnaj, aniž by založil společenství, byl by znevýhodněn jen minimálně (většinu relikvií získáš za postup v provinciích turnaje, nikoli z milníkových truhel), přišel by pouze o bonus, který je dán kooperací více lidí. A toto mně přijde správné.
Současná varianta, musím si založit spolek abych mohl hrát turnaj je nepříjemná, sám jsem na jednom ze světů měl několik měsíců spolek s názvem "Na turnaj", kde jsem byl sám a byl skutečně založen jen abych mohl turnaj hrát. To je nepříjemné, a tady jsem pro to, aby se hráč mohl účastnit turnaje i bez spolku, ale se stejnou náročností milníků, jako jsou pro spolky. Proč? Protože kdybys to udělal jinak, musíš začít i upravovat ceny milníků pro spolky, které nemají plný počet hráčů, aby jsi dosáhl nějaké rovnováhy.

Takováto varianta by ti nepřišla správná? Pokud ne, proč? Jak píši, mně přijde nesprávné škálovat možnost zisků v "kooperativní činnosti" podle počtu "těch co se chtějí podílet", ale to je můj osobní názor a nemám problém s tím si vyslechnout jiný, pokud bude konstruktivním návrhem, a ne jen remcáním a navážením se do jiných ;-)

@aikomi - promiň, ale v tomto musím souhlasit s Turunenem... Fórum je od toho, aby se diskutovalo, a každý hráč může vyjádřit názor. Pokud s ním diskutovat nechceš, nikdo tě k tomu nenutí. Když s ním nebude diskutovat nikdo, pak teprve jsou jeho názory zbytečné, ale tady vidím celkem živou diskuzi :)
 

aikomi

Mistr slova
Tady je diskuze az moc ziva :D chapu, je to nazor hrace... No ale hrac ktery ma pro mne xy uctu a hraje,ze nehraje, tak si o tom myslim sve....Nehlede na to, kdyz nechce byt ve spolku ...nikdo ho nenuti...muze hrat sam za sebe a pomalu a jiste jit kupredu ;) no ale bohuzel pro nej bez turnaju....:)
 

DeletedUser3346

Guest
@ramaloke no musím pochválit konečně někdo s něčím co dává smysl. A ano v podstatě se chápeme oba. Jen já říkám že je potřeba pro singel hráče vytvořit obtížnost né že lehčí ale nastavit jí rozumně pouze pro jednotlivce protože současná verze je nastavena přímo pro společenství. Počet členů bych už neřešil to už je na každém spolku jestli mají silnější či slabší hráče čímž se to jaksi neuspořádaně vyrovnává a nastavit to aby se to nastavovalo i dle počtu členů by nebyla rovnováha ale znevýhodnění právě společenstev o více hráčích a to už tu rovnováhu kazí. Ale já bych úplnou rovnováhu nechtěl ale spíše aby singel hráč a společenství měli své pro i proti a né že jeden má jen samé proti.

Já se musel trošku navážet stejnou měrou jak ostatní kteří nejdříve řeší moji osobu a nedrží se tématu. Já doposud nevím a je mi to jedno jaké kdo má společenství a jak jsou aktivní nebo kolik kdo zde má bodů a další rádoby argumenty k tématu. Pak ti doporučí si založit společenství pro sebe samého pokud chceš hrát turnaj který je navržen pro společenství

@aikomi A jak víš že nehraji? Aha už chápu kdo není a nehraje na cz1 Arendyllu ale má tam účet protože při registraci není možnost výběru a protoře cz2 Wynyandor se bere jako druhořadý svět co většina z Arendyllu hraje spíše rekreačně protože si chtěla vyzkoušet i druhou rasu tak už chápu že nehraji :D
A každý hráč může mít více účtů kolik chce viz jiná diskuze. A klidně jsem o tom mohl mlčet. Na Wynyandoru mám aktivní dva Turunen a Mythos jeden hraju za lidi a druhý za Elfy no a? A přesně to jak píšeš bych chtěl vidět postoj těch hráčů ze společenství když by singel hráči měli něco co vy nemůžete hrát a bylo by to stejně podstatné jak aktuálně turnaje a singel by vám napsal bohužel no :) a lžeš s tím že nucení to není .. proboha hlavně ať není realizována moje diskuze do hry protože být soulad mezi spolkama a singels a každé mít své pro i proti ideálně nastavené tak aby hráči nemigrovali cíleně ale volbou pro singels nebo spolek by výhoda zanikla mluvím o přecházení zacílené na výhody. Tak pak by se ukázalo jestli opravdu nikdo nikoho nenutí pro společenství.
 

aikomi

Mistr slova
@Turunen bohuzel Tě vyvedu z omylu,jelikoz já nehraji na A, ale na W....... ;) Tak ja ti neberu kolik mas uctu, kdyz jich chces mit vice, je to na tobe.....i kdyz si myslim ze jich mas vice, ale to je mimo tema.....
Z meho hlediska, kdyby mi spolecenstvi nedavalo tolik co singl hrac, a spolek jako takovy by mne omrzel, tak bych uvazovala nad tim byt radsi single hrac, kdyby to pro mne bylo vyhodnejsi,nez spolek jako takovy, ale jelikoz, to je obracene a spolecenstvi je vyhodnejsi,nez byt single hrac ze spousty duvodu, tak nevim, proc bych v nem nebyla....Nehlede na to, v mem pripade mam vyzkoumano 450 provincii a kolik z nich je hracu aktivnich???? Takze ja v tomto smeru nemohu spolehat na sousedy celkove, co se tyka, motivaci, nebo obchod se surovinami, v tomhle bych byla hrozne moc omezena,....to je jako kdyz jsi ve spolku,ve kterem je pres polovina hracu neaktivnich, v tom ten spolek je potom nevyhodny......
Jo kdyby turnaj,jak rikas byl pro single hrace nastaveny tak, ze by se dal splnit, tak v necem by to bylo vyhodne....Jako singl hrac,by sis uhral kolik truhel chces a nemusel by si spolehat na ostatni, jestli neco prihodi.....V tomhle smeru hrat sam za sebe, by bylo vyhodne.....i kdyz i ja hraju turnaje ve spolku sama za sebe,i kdyz mame splneny vsechny truhly,tak presto jedu dal.....mne jde i o body do zebricku, takze i kdybych byla jako singl hrac, tak bych hrala stejne jako ve svem spolku......Ale zase by byla otrava hrat sam, bez ostatnich hracu, chybela by mi ta komunikace.... V tomhle je i spolek hodne vyhodny, muzes pokecat, spratelit se.......:)
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
@Turunen : pleteš si to, že jestil tě lidi chápou s tím, že tebou nesouhlasí. my tě tu vesměs chápeme. jen máme jiný názor. a hlavně (teď to zase neber jako útok na sebe ale čistě fakt, proč dochází k nepochopení) když píšeš větu na 4 řádky bez interpunkce tak je fakt občas problém pochopit, co tím chtěl básník říci.

a stále si mi neodpověděl na otázku. musíš mít jistou představu, jinak bys tu diskusi nevedl. jaké tedy bodové milníky bys chtěl pro single hráče?

a přidávám druhou otázku. sám jsem hrál bez spolku do 3. kapitoly. s výstavbou prvních prastarých divů začala být potřeba poženhání. tak jsem přijal první pozvánku, co mi přišla. ze spolku jsem brzy odešel, abych měl v 5. kapitole spolek jen sám se sebou. vyzkoušel jsem si všechny dostupné varianty. do kolikáté kapitoly si byl bez spolku ty? říkáš, že mi si to ani nedovedeme představit, tak mě to zajímá.
 

DeletedUser3346

Guest
@aikomi Ano mám jich více z dřívější doby ale na nich již vůbec nehraji a klidně ať je smažou třeba Radagast je po lhůtě a na stálo což jsem zjistil nedávno v jiném tématu a již dlouho aktivita veškerá žádná. Ale aktivní účty jsou ty co jsem uvedl a zbytek jsem vypsal v představení.

No ale já chci právě to aby se nedalo přímo říct jaká volba je jednoznačně výhodnější, to se dá říct teď. A v předchozím příspěvku jsem vymyslel a hodně mi pomohl/la ramaloke kde se konečně rozvíjí tohle téma a vede i k nápadům jako třeba aby výhoda v singels se ztratila v momentě vstupu do společenství kde by byla jiná výhoda srovnatelná ale né zase stejná. To je ideální vyvážení té volby pro i proti které by mělo být. A taky krásně potvrzuješ že rozvržení hráčů na mapě jde chápat také jako cílená výhoda pro společenství. Ale je fakt že turnaje společenství oproti turnajům singel by mělo být víc odměn a v singels o něco méně spravedlivě když máš ve spolku jistou odměnu tak protože hraješ společně s ostatními a bylo by to složitější a náročnější než ten kdo hraje sám za sebe a měl by stejnou míru odměn b každé bedně je nefér. Prostě společenství se rozumí a dělají turnaje atd dle počtu určeném na aktuálně 25 lidí tak míra odměn pro singel hráče by měla být menší ale né zase moc plus jiné výhody.

@CorwinOfAmber v pořádku. A odpověď na otázku jedna: určitě jiné než ty na míru pro společenství viz text nahoře. Ono turnaj společenství a turnaj pro singel hráče by měl být stejný základ ale úplně jinak řešený z hlediska odměn tak aby každý turnaj měl své pro i proti a aby se nedalo nikdy zcela shodně určit který z nich je pro hráče výhodnější. Tím by mělo být něco nějaká výhoda jak pro společenství tak pro singel a zcela rozdílná ale podobná si v důležitosti aby se zamezilo přecházení na chvilku na singel a naopak. Tím že přejdu tam nebo tam tak výhodu pro danou stranu ztrácím.

druhá otázka: Upřímně u Turunena hned jak jsem měl tržiště a nějakou část surovin co bych mohl nabídnout. A Mythos nedávno vstoupil do druhé a pořád pokračuje dál a bude skoro v půlce a trochu dohání Turunena ve společenství který stojí těsně před branami třetí. Ovšem je jasné že aktuální hráči na mapě Mythose zatím bez divů což se zatím bez toho obejdu ale vím že později už to budu potřebovat. Takže opravdu necílená a nenucená volba přidat si Mythose k sobě do spolku co?

Ono zdá se že mi jde jen o turnaje to taky pro singels ale co opravdu pálí každého skoro jsou špatně řešené přesuny hráčů na mapě viz můj příspěvek do téma na otázku mazání účtů.
 

DeletedUser341

Guest
Tak lépe fungující sousedství by vyřešila mnoho problémů, co "singles" mají, ale za sebe mohu říci, že i jako single jsem neměl problémy třeba s trhem. Ano, měl jsem kliku, můj přímý soused na mém vedlejším světě (Arendyl) byl v půlčících, když já začal, a byl to ochotný hráč, který mi poctivě vzal každý můj titěrný obchod. A pomáhal i motivací, kterou jsem oplácel - takových bylo v sousedství 5 (teď asi 7), což je výrazně méně, než dá společenství, ale ve spolku jsou lidi do motivací "nuceni", zatímco jako single si může sám zvolit, zda chci, nebo nechci tu pomoc dát, a co mi to přinese/ztratím.
U turnajů, když napíšeš "je fakt že turnaje společenství oproti turnajům singel by mělo být víc odměn", tak vlastně popisuješ současný stav, nebo ne? Jako single se dostaneš (za předpokladu single cechu, zde znovu připomenu, že bych byl klidně pro, aby hráč bez cechu byl pro účely turnaje považován za hráče "uvnitř jednočleného cechu" a mohl tedy turnaj hrát sám za sebe) v pohodě na první truhlu (600 bodů), s trochou práce na druhou (1800 bodů), pro velmi pokročilé hráče (myšleno spíše schopnostmi, než věkem ve hře, ale z důvodu potřeby většího množství provincií je i ten pokrok ve hře potřeba) pak třetí (3700 bodů). Čtvrtá truhle mi přijde pro single nedosažitelná, ale když kouknu do žebříčků, tak 6300 bodů nahrát lze, takže i ta čtvrtá je asi teoreticky možná... Jako single tedy máš stejné odměny jako jakýkoli jiný hráč, který má spolek, z pohledu odměn za provincie, a k tomu "o kousek" nižší odměny za celkový výsledek, které jsou dány tím, že hraješ sám. Odměna navíc za to, že jsi čtvrtou truhlu dokázal získat i bez spolku bude, ve většině případů, 1000 bodů do žebříčku za první místo v daném turnaji, takže i tu odměnu oproti hře v cechu bychom tu teoreticky našli ;-)

Můj současný pohled na hru single vs. cech (i z vlastní zkušenosti) tedy říká:
1) obchody - na stejno
2) turnaje - výhoda pokud jsem v silném cechu, ale i sám dokážu nahrát to, co slabý či méně početný/aktivní cech, když budu chtít, a nedochází pak k situaci, kdy za moje výkony je odměněn někdo jiný (pro pochopení, cech o dvou lidech, já nahraji 3800 bodů, druhý 200 bodů - třetí truhlu dostáváme oba, i když je v podstatě výhradně mojí zásluhou)
3) motivace - cech mi umožní získat více, ale pravidly cechu jsem k motivacím často nucen, což třeba já nechci
4) divy - většinou si staví hráči sami, poslední "dohozy" mohu nabídnout stejně hráčům ve spolku, jako spolehlivým motivátorům ze sousedství, či třeba přátelům na druhém konci mapy, totéž se týká jakýchkoli výměn, tedy - na stejno (nepočítám výhodu z odměn z turnaje, které jsou obvykleve spolku vyšší, to patří do bodu 2)
5) chat - jednodušší na komunikaci ve spolku, ale mimo spolek není nic co bych potřeboval skupinově řešit a hravě si vystačím se zprávami, pokud chci komunikovat, a aspoň mne neotravuje čísílko nepřečtených zpráv chatu, které se mne vlastně vůbec netýkají

Souhrn - nevidím nucení do spolku. Krom pár motivací navíc, a turnajů, ze kterých ale skutečně získám až s velkým aktivním spolkem, vychází single nastejno. A velký aktivní spolek, to je i spousta starostí, sem tam nějaké pravidlo, čemuž se jako single mohu vyhnout, což je právě tím vyvážením...

Zapomněl jsem na nějaký bod? :)
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
@Turunen : dobrá, tedy chceš truhly nastavené jinak, zatím bez konkrétních čísel. rozumím. stále ale nerozumím, proč tohle všechno vlastně řešíš. chceš měnit něco, co sis pořádně nevyzkoušel v podobě v jaké je to nastavené teď ?

co jsem pochopil, tak do spolku si vešel kvůli obchodu. ne turnajům. ty stejně moc nehraješ, ani u váš ve spolku se moc nehrajou. (to opět není kritika, to je fakt). vyzkoušel sis někdy vůbec náročnost získání 1. / 2. truhly sám? (vs. např. 4 - 5 truhly u společenství) ?

jinak neptal jsem se jen na tvé aktivní účty, ale i ty přechozí, prostě jakýkoli účet co byl nejdál bez spolku. (nightwish89 a jistě jich bylo víc). u mě je to ta 3. kapitola.

z mého pohledu kritizuješ hypotetické situace, které sis sám nevyzkoušel. názor na to mít samozřejmě můžeš. ale já taky nekritizuju elementály, kde jsem nebyl a. můžu si myslet, že živoucí zboží je nešikovné, ale dokavaď tam nebudu, prostě nevím. (a tímto jsem myslím shrnul hlavní důvody, proč dostáváš takové reakce jaké dostáváš).
 

DeletedUser5665

Guest
Fuuuu, ja psala, ze uz reagovat nebudu, ale kdyz jsem se po sakra narocnem dnu v praci, dostala az na konec tehle diskuze a poctive jsem vse procetla...
Musim napsat, ze ma Turunen u me neskutecny obdiv... chtela bych mit tolik casu, jako Ty... ale urcite bych ho vyuzila jinak.
Kdybys byl tak, jako jsi aktivni na foru, aktivni i ve hre, nejspis bys boril vsechny "denni zebricky".
A jako posledni bod - porad nevidim jedinyho hrace - uzivatele na foru, co by tu bojoval za turnaje pro single hrace. Nekonecna omacka o nuceni, ci nevyhodach pro single hrace... proc si vazne nezalozis tema s navrhem na upravu? Smete se to ze stolu a bude klid. Dost pochybuji, ze Ti nekdo z Inna, rozjede single turnaje a odmeni Te tak, jako treba cech, co dosahne 10 truhel - nesmysl. A pokud mi hodlas oponovat, ze takove odmeny nechces, tak jaky chces? Jako jednoclenny cech, mas moznost otevrit 2-3 truhly a odmeny mas... to je malo?

A ted napis, ze Te opet nechapu, ze Ti jde o nevyvazenost...
Podle me to vyvazene je, jde o to, kdo co chce a hleda...
A dle meho nazoru - Ty nechces a nehledas, jen si stezujes a uprimne si myslim, ze se v tom primo vyzivas :D Tezce mi pripominas slecnu, co k nam nastoupila pred par dny do prace, stezuje si od zacatku smeny, az do konce smeny, ta oproti Tobe je i sprosta - i kdyz - my jsme dle Tebe liny a jen meleme a remcame :D Porad nadava, jak nic nefunguje tak, jak ma - ale zeptejme se - co dokazala? A cos dokazal Ty? Jste oba tak na stejne urovni.

A ja si asi zalozim prispevek s navrhem, kde bude moznost - BLOKOVAT PRISPEVEK NA FORU, nebo nejlepe blokovat prispevky od Tebe, protoze tohle neni diskuze, tohle je tema : Spolecenstvi vs. Singel hrac, ale POZOR! Tobe o spolecenstvi nejde a nejde a nejde... :eek::D

Takze zde vyslovim me oblibene prislovi:"Moudrejsi ustoupi, hloupy se hada." - Doufam, ze jsi vztahovacny :D:D:D
Popreju Ti mnoho uspechu ve hre a co nejvic odmen z turnaju pro singel hrace, az to tu nechas zavest, pane politik :cool::p

Jinak zaverem, napis si na muj ucet, co chces, urcite jsi jesitny a potrebujes mit posledni slovo, jak uz jsi nekolikrat dokazal, ale ver, ze pro mne, je tahle diskuze uz totalni TABU a nehodlam ji ani otevrit, protoze vysledkem budou jen dalsi plky, ktere stejne nepovedou nikam.

(S)mej se a doufam, ze jednou najdes kouzlo Elvenaru, jake nasla i vetsina z nas... :)
 

Lovec Krys

Legenda
@Umpa Lumpa Ono to možná jde, na profilu je možnost blokovat uživatele - ale nevím, zda se tím budou blokovat jen zprávy od něj, nebo i všechny jeho příspěvky.
 
Nahoru