• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Společenství vs singel hráč

  • Zakladatel vlákna DeletedUser3346
  • Vytvořeno

DeletedUser3346

Guest
Čím dál víc je obohacován význam společenství i nesmyslně. Nedávno tady někdo reágoval příspěvkem ve kterém napsal že by byl proto připomínat hráčům bez společenství výhody společenství proč do něho vstoupit nebo ho založit. Ono taky innogames dělá vše pro oné výhody společenství způsobem znevýhodněním hry oproti hráči ve společenství. Dá se říct že obchodní poplatek za neobjevené hráče je fér a proč by se něco kolem něj mělo vůbec řešit, jenže doposud i přes otázky je tajemstvím jak funguje hlavní nevýhoda a to je přesun hráčů a složení hráčů na mapě. Asi málokdo má na mapě dobře fungující hráče aspoň něco málo přes polovinu, to vidím jako záměrné znevýhodnění a tím pádem nátlak na hráče založit nebo přidat se do společenství.
Někdo řekne názor že o nic nejde že může mít své společenství, ano to může jenže v kontextu významu společenství to nedává smysl a jde o nešťastnou věc pro toho daného hráče a s tím spojená nefér hra.
V okamžiku kdy hráč zvolí své společenství je brán a srovnáván jako součást všech společenství protože pojem singel společenství zde neexistuje. Takže jeden hráč se porovnává a zapisuje to tabulek s ostatními, a všechny turnaje a dobrodružství které jsou dělané právě na míru toho významu slova společenství kde náročnost není pro jednoho hráče když i středně pokročilé společenství má co dělat.
Divím se když je kladen takový důraz na společenství proč není v základní úkolové řadě neodmítnutelný úkol založ nebo se přidej do společenství?
Z hlediska získávání relikvií jde taky o zcela jasný důkaz znevýhodnění a nucení si založit společenství, protože pokud hráč se rozhodne pro akademii kouzel která mu sice pomůže a zároveň škodí právě jak se lživě prezentovalo o zbytečnosti přebytečných relikvií a jak si na to s odstupem času hráči stěžují.
Ti co nutí hráče ve společenství do turnajů pro zisk relikvií ať si to laskavě šetří a zvažují jejich investice.
 

DeletedUser3071

Guest
Ještě jednou a naposledy tě poprosím aby jsi vážil slova. Označovat princip a pravidla hry za lhaní je dost na hraně ne-li přes čáru.

Takhle hra je založena na vzájemné pomoci - čili na společenstvích (tak jako drtivá většina on-line her) komu se to nelíbí nemusí přece hrát nebo být ve spolku. Logicky se pak ale dobrovolně vzdává "výhod" hry.

Co se týká akademie kouzel - nikdo nenutí hráče utrácet runy pod limit potřebný pro bonus nebo dokonce samotnou akademii používat. Je to volba každého jaký styl hraní zvolí.
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
co ti na těch společenstvech pořád vadí? je to sociální hra, výhody dávají smysl. kdybys ten čas co trávíš kritizováním všeho možného raději investoval do opravy vlastního spolku (máš tam půlku hráčů mrtvoly), hned bys viděl, jak je fajn spolek mít.

průměrně máte z turnaje 1 truhlu. to zvládne začátečník v 3. kapitole sám. takže u vás je asi fakt něco špatně. a nemluvím o povinnosti, ale čistě o dobré vůli se těch turnajů účastnit.

být ve spolku sám je samozřejmě nesmysl. srovnávat něco takového je jako hrát fotbal kde je jediný brankář proti celému druhému týmu... sice si zachytá, potrénuje, ale nikdy nevyhraje.

ty pořád čekáš, že si založíš účet a po týdnu budeš moct konkurovat hráčům / cechům z TOP 10... ukaž mi hru, kde to takhle funguje.

a s akademií máš jaký problém? nikdo tě nenutí ji stavět hned v 1. kapitole. já si třeba nedovedu představit, že bych ji neměl. a ano opravdu tam utrácíš nepotřebné relikvie. ty začnou mít smysl až v poledních dvou kapitolách. času dost si je doplnit.
 

DeletedUser5665

Guest
Je to o kazdem z nas... kdo chce, se snazi a funguje to, jak ma a kdo ne... ten krici, ze ano....

Z duvodu mrtvol v cechu, jsem jeden opustila, nesnasim, kdyz si nekdo drzi neaktivni hrace, jen aby nepadl v zebricku na skore...

A co se tyka turnaju, na Arendyllu jsem ve 3. kapitole a otevrela bych si sama 2 truhly klidne. Minuly turnaj, jsem odehrala neco pres 1900b., jak rikam, je to individualni.... mate skore 521 000 b. a otevrete 1-2 truhly? Sranda...to je prave o tom, komu se chce a kdo umi jen "pindat"...my se pohybujem kolem 80 000b. a otvirame 4-5 truhel. Jak rikam, recma si ale clovek nic nevybojuje, chce to neco s tim delat...

A akademie kouzel? No koment, ze statru se to da, ale pozdeji? Bych byla bez ni uplne ztracena :D
 

Lovec Krys

Legenda
Na akademii kouzel (stejně jako na kasárnách) je problém akorát to, že pokud je hráč postaví a nevyužívá, tak nejdou smazat. Já na cz1 obojí vyzužívám na 100%, zatímco třeba na betě trénuju jednotky jen na eventí úkoly a akademii nemám vůbec postavenou.

Společenství je výhoda, ale dobré společenství vyžaduje určitou úroveň aktivity. Jak velkou, už záleží na konkrétním společenství.
Komu se to nelíbí, pro toho jsou klidnější společenství, které jen třeba mění suroviny.
Případně si každý může založit jednočlenné společenství jen pro sebe.
A že to jde i bez něj, dokazují i aktivní hráči bez společenství (nějaké kolem sebe mám, tak vím).
 

Angedev

Velmistr písma
Tak je pravda, že kdybych měla tu možnost, akademii bych nejspíš smazala. U mě má využití jen při různých eventech a dobrodružstvích, kdy je do turnaje daleko a potřebuji kouzlo ke splnění úkolu. Kouzla jsem ve větší míře začala používat až s příchodem Dračího opatství kvůli maně, do té doby jsem je používala jen výjimečně. A zásobu mám z turnajů dostatečnou.

Naopak společenství je pro mě téměř nepostradatelné. Ano, samozřejmě, musí být funkční. A pokud není, prostě musím hledat tak dlouho, dokud funkční nenajdu. U nás naštěstí vše funguje a jsem ráda, že mohu být součástí. Hra je pak mnohem živější a zábavnější :)
 

OldMaGorr

Mistr slova
Tuhle hru bez společenství bych ukončil tak za týden, možná i dřív :). Byla by to nudná stereotypní klikačka.
 

DeletedUser3346

Guest
Já si ale nechci stěžovat jen upozornit na fakt a v podstatě jste to potvrdili že bez společenství je hráč výrazně znevýhodněn. Tahle hra je prej na vzájemné pomoci ale spíše ve společenstvích, doposud každý zde potvrzuje moje tvrzení o účelovém nastavení přesunu hráčů na mapě kde nejde dotyčného hráče nějak nahlásit za delší neaktivitu. Takže opravdu každý má tak fér volbu si vybrat jestli bude ve společenství že?
Jasně že jde hrát turnaj a otevřít víc truhel pokud budu řešit jen to a zaměřím se na to, dokonce dle toho jde dát s jedním hráčem i dobrodružství pokud se cíleně připravím.

Mi společenství neva vůbec spíš jen upozorňuji na až nefér podmínky vyvážení hráče bez společenství. Takže vaše rádoby argumenty ve smyslu útoku osobnějšího rázu jaký mám spolek atd nejsou na místě.
Jde spíš o zákon vosího hnízda záměru hry.

Ohledně akademie kouzel a taky se musím potutelně usmát když se to zavádělo ano nepotřebné relikvie to byl správný pojem i když jak se to veme. Akademie vyrábí kouzla na větší produkce atd. Můžeme zvýšit výrobu i kulturu. Pak teda nechápu nápis města kulturu prosím u někoho kdo má akademii. Nevím přesně jak to je ale dle počtu relikvií se i zvyšuje bonusová výroba což je stálá jistota místo možná o trochu větší sice ale chvilkové výrobě kouzel. PSko: chcete víc relikvií? stačí si i přes ten větší počet v pozdějších fázích hry odklikat motivace sousedů na mapě, relikvie jsou sice náhodné ale jsou. To že polovina z nich nemotivuje nebo část nejde motivovat apod problémy jsou věcí toho o čem zde píšu ...
 

aikomi

Mistr slova
tak relikvie z motivaci muzes ziskat za den max 3, coz neni zas tak dost, a co se tyka motivaci, kde mas napsanou kulturu, tak je to dano tim,ze cim mas vyssi kulturni motivaci, tak logicky dostavas vice nastroju z dilen, cim je nizsi, tim je to horsi .....Nevim co na tom nechapes, jasny je,ze kouzly jeste mohu zvysit vyrobu v dilnach, ale proc bych to delala kazdou chvilku, kdyz mam par sousedu,co mi opetuji motivaci a pak mam lepsi kulturni bonus..... a to nemluvim o tom,ze kdyz jsi ve spolku,tak ti daji taky motivaci a budes na tom jeste daleko lepe.....
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
co jsem psal rozhodně nebylo myšleno jako útok. sice drsně napsaná, ale stále rada.

Pak teda nechápu nápis města kulturu prosím u někoho kdo má akademii.

tak protože chci prioritně motivovat kulturní budovy. ty si pak okouzlím kouzlem, které vyrobím v akademii a mám ještě větší bonus na mince a kladiva.

Nevím přesně jak to je ale dle počtu relikvií se i zvyšuje bonusová výroba což je stálá jistota místo možná o trochu větší sice ale chvilkové výrobě kouzel.

přesně proto : kouzlo mi dá víc surovin hned. zvyšování výroby relikviema je na dlouho, navíc má svůj horní limit. ideálně chci dělat obojí. zvyšovat přes relikvie, než dosáhnu na limit. nad tento limit zvyšovat horským sídlem. a průběžně okouzlovat kdykoli mám nedostatek surovin.
 

Lovec Krys

Legenda
Ohledně akademie kouzel a taky se musím potutelně usmát když se to zavádělo ano nepotřebné relikvie to byl správný pojem i když jak se to veme. Akademie vyrábí kouzla na větší produkce atd. Můžeme zvýšit výrobu i kulturu. Pak teda nechápu nápis města kulturu prosím u někoho kdo má akademii. Nevím přesně jak to je ale dle počtu relikvií se i zvyšuje bonusová výroba což je stálá jistota místo možná o trochu větší sice ale chvilkové výrobě kouzel. PSko: chcete víc relikvií? stačí si i přes ten větší počet v pozdějších fázích hry odklikat motivace sousedů na mapě, relikvie jsou sice náhodné ale jsou. To že polovina z nich nemotivuje nebo část nejde motivovat apod problémy jsou věcí toho o čem zde píšu ...
Tak já třeba v Akademii kouzel vyrábím jen magickou výrobu. Síly zásob mám přebytek z turnajů a Magický dar považuji za neužitečný odpad, který se hodí akorát na manu z Dračího opatství - +5% kulturního bonusu k budově je spíš špatný vtip. Inspirujícího rozjímání mám pak malou (21ks) zásobu vyrobenou v minulosti pro případ, kdy jej budu potřebovat (velmi zřídka, takže tato zásoba mi vydrží poměrně dlouho).
Jak píše CorwinOfAmber, bonus z relikvií má strop na 500 kusech (já jich mám dvoj až trojnásobek a jediná možnost, jak zvýšit produkci jsou divy a magická výroba (teda kromě přistavování dalších manufaktur, ale to je silně omezeno místem)).

Z truhel sousedské výpomoci moc relikvií není - to už jich lze získat z provincií více (a pokud jako já klikáte sousedskou výpomoc výhradně přes aplikaci, tak ani bedny nedostáváte (ale než kvůli bednám motivovat 3x-5x tak dlouho, než na mobilní aplikaci, to bych raději nemotivoval vůbec).
Kdo chce mít hodně relikvií - odpověď je jediná - turnaj.
 

DeletedUser2185

Guest
@Turunen , beres to ze spatneho konce. Solo hrac neni znevyhodnen, ale naopak ma moznost byt zvyhodnen. A zaroven se mu tim zvysuji povinosti. Motivace, ucast v turnajich, dobrodruzstvi, vymena surek atd. Kdyz nebudes mit rad mesto, lidi, ale radsi prirodu, tak se odstehujes nekam na venkov, pripadne samotu v horach :). A v mistnim Penosu asi nebudou mit denne cerstve langusty. Vsechno je tva volba a z ni vyplyvajici vyhody a nevyhody. Stejne tak bych tu mohl lamentovat ja, ze sice dame 10 beden, mam kdykoliv moznost smeny surek 1:1, ale jsem znevyhodnen, ze musim rozdavat tu pomoc ci hrat turnaje.
 

Deleted User - 254234

Guest
Já měl tu kliku, že asi po týdnu hraní jsem dostal pozvánku do společenství, kde mi zkušenější hráči pomohli s výměnami typu "50 mramoru za 50 prken" a nemusel jsem jen valit oči nad nabídkami "5000 ks něčeho" :) Společenství se pak rozpadlo (velitel ze dne na den přestal hrát a zmizel) a my zbylí jsme založili společenství nové, kde dělám zástupce velitele - a můžu říct, že už jen kvůli obchodování se společenství vyplatí...
 

DeletedUser3346

Guest
Opravdu nechci a nebudu být útočný ale prosím přečtěte si můj prvotní příspěvek s tím že nekopu pro sebe ale pro ostatní a pochopte a zamyslete se nad podstatou kterou mi neustále dokazujete tím že se vaše reakce spojují v tom že bez společenství to nejde. A když se někdo vypracuje bez společenství tak jde o hodně dlouhý proces. Nesouhlasím s tím že je možnost si nezaujatě vybrat protože podmínky nejsou vyvážené.
Možnosti jsou krajně vrtkavé a jde spíše o štěstí jen několika málo jedinců ...

Obchodování které se časem může a nemusí zlepšit vzhledem k rozmisťování hráčů na mapě.
Dál motivace kde všichni spíše motivují ve společenství a na mapu kašlou z různých důvodů třeba ti co jsou již hodně daleko z hlediska času že je toho hodně a taky návratnost také nic moc.
Pak relikvie které získává z provincií a náhodně motivací. Bez turnajů. Ale úkolové akce vyžadující získání jistých kouzel nebo relikvií pro hráče bez společenství být mohou?

Když už nic tak aspoň pro vyváženost bych navrhoval třeba z hlediska aspoň obchodu pro hráče bez společenství zobrazovat všechny nabídky od hráčů daného herního světa s tím že 50% poplatek zůstává. Po vstupu do společenství se to ovšem vrací do původního stavu.

Protiagrumenty že je to nefér vůči těm ve společenství jsou jen hloupou závistí a vůbec neopodstatněnou a zbytečnou.

Ano Elvenar je společenskou hrou ale přeci když hraji a pomáhám motivací hráče na mapě to není jako už společenské hraní? Prostě se upřednostňují jen společenství a samostatní hráči na mapě kteří jsou také jistou komunitou tak ti jsou něco méně?

Fér a vyrovnanost mezi volbou společenství vs singel hráč by měl být spíše jen o tom jestli každému stačí rozsah na mapě nebo chce i další které nemá doposud objevené. Ale aktuálně je společenství spíše vynucená volba a to je pravda kterou paradoxně potvrzujete i v příspěvku kde tvrdíte že jde o každého volbu ale sami si solo hru již nedokážete představit že? Takže opravdu nenucená volba přidat se mezi hráče hrající ve společenství?

Zatím je to nastavené tak že srovnat to s tou tankovou hrou tak jeden tank hráč se účastní boje mezi skupinami a ze začátku mnohokrát prohraje než bude mít lepší tank a možná se mu podaří poškodit jeden tank v bitvě.
 

DeletedUser5665

Guest
No, co k tomu rict... co jsem koukala, jsi na zacatku hry a zatim se Ti jen neco nelibi...az budes hrat dyl, do hry se vic dostanes, bude to jiny... a treba i zmenis nazor.
A ano hra je nastavena, ze ve spolecenstvi mas vyhody... je to spolecenska hra...mas v nem i turnaje a dobrodruzstvi. Jde o to, jaky jsi hrac...pokud hru az tak "nezeres", sednes k tomu 3x tydne na par minut, tak si hraj do pohody a pomalu, ale nemelo by Te tankovat, ze nemas takovy postup...pokud jsi blazen do hry, jako my... spolecenstvi mas a makas... pak jde o to, jake spolecenstvi si vyberes... muzes tam, kde se tez hraje na pohodu, nebo taky, kde maji cile a nemale...a v tomto pripade da i praci a cas, se v danem spolecenstvi udrzet...
Az to ozkousis, uvidis... ale takhle je zkratka hra dana a nemyslim, si ze hra znevyhodnuje hrace tim, ze neni ve spolecenstvi... spis se tim znevyhodnuje hrac sam, ale jak rikam, je to o kazdem z nas...
 

DeletedUser5852

Guest
Já se dovolím též vyjádřit. Takže předně jste nepochopili, na co si dotyčný stěžuje. Stěžuje si na to, že nemůže singl hráč uhrát eventy , které jsou určené pro společenství. Tím, jak jsou nastavené, tak singl hráč je nedokáže sám uhrát. Stěžuje si právem, protože drtivá většina společenství je na půl mrtvá. Hráči jsou rozstříštění do velkého množství společenství,protože kde kdo má potřebu šéfovat a to, ať mu to jde nebo nikoliv.Najít správně fungující společenství je pro nové hráče problém. Nehraji jen tuhle hru. Hraji nebo jsem hrál dost her, tak bohaté zkušenosti z nich. Hry jsou o spolupráci,ale ta musí fungovat, jinak jsou problémy. Pro provozovatele není absolutně dobré nastavovat hru podle top 1000 hráčů, ale musí hru nastavit tak, aby zaujala hlavně nové hráče,protože tak díky nestále nově příchozím, bude hra žít dál a bude mu vydělávat, protože nováčci jsou více ochotni platit.Takže turnaje a eventy pro společenství musí být hratelné jak pro společenství o 25 členech, tak pro společenství o deseti členech nebo dokonce s jedním aktivním členem.Pokud společenství o 25 členech bude vyrábět stejné množství potřebných věcí pro postup v turnaji či eventu,jako společenství o 10 členech, tak to fungovat moc nebude.
 

DeletedUser3346

Guest
@Cawalla No ono tohle téma se týká společenství jen částečně. Já nemám problém a nevadí mi společenství jako takové a vůbec společenství nekritizuji. Ovšem asi to není vidět pro některé a s tím nenadělám nic.
Ono původně to mělo být upozornění na nevyváženost nastaveného hraní hráčů bez společenství a právem nazvanou nefér hru.
Nejde o aktivitu protože i hráč který jede jak mašina a byl by akčnější než celé společenství tak poměr nevyváženosti je tak zásadní že radši zvolí cílenou volbu a to společenství.

Jenže zde se do toho přidal nesoulad pochopení s argumentací kdo není ve společenství tak má smůlu. Nebo jde možná o strach záměru tvůrců a taky o zvyk hráčů.
Představme si že hráči bez společenství můžou hrát turnaje a ještě by bylo skvělé pro ně udělat chat v rozmezí objevených hráčů. Ono nastavit to tak aby každá strana mince měla své pro i proti by nebylo špatné. Ale pak by se rozlišilo a protřídilo to co ve společenství být moc nechtělo ale muselo a určitě by nebylo tolik společenství. Ale zase by tam bylo to aktivnější procento co je to fakt baví což by zvýšilo kvalitu daného společenství. Prostě správně by měla úvaha hrát solo hru s ostatními na mapě včetně turnajů určené pro solo hráče nebo se přidat do společenství a hrát hru jako tým? A né z hlediska cíleně nucených výhod.

Tady se pořád dokola mele jeden fakt který se ale jaksi flexibilně chápe. Je to společenská hra dobře a co hráči na mapě? Pro ty už to společenská hra být nemusí že? Tak ono truhly jsou tak cca u prvních 5 až 7 lidí max což mi dá i společenství tak na co motivovat hráče na mapě. A o tom to spíše je že? Takže společenská hra na vzájemné pomoci .... PS: pouze pro společenství.

A taky je důkazem té vzájemné pomoci a společenskosti postoj že pokud není někdo ve společenství škodí si sám a to hovoří za vše ...

Takže se zeptám proč neudělat jiný druh turnajů pro solo hráče a plus kterému moc nevěřím že někdy bude chat pro objevené hráče? Já v tom nic špatného co by nějak kazilo tu společenskou hru plnou vzájemné pomoci nevidím ... vy snad ano? A co?
 

Lovec Krys

Legenda
@Turunen Solo hráč může hrát turnaje, jestliže si založí jednočlenné společenství (jo, je mi jasné, že to budeš považovat za obcházení toho, co chceš ty, ale někdy je lépe větrný mlýn obejít než s ním bojovat mečem z papíru.)

Truhly z pomoci máš vždy max. 3.
Já například truhly z pomoci ani nedostávám, jelikož motivuji přes aplikaci (pomocí simulátoru - nemám dostatečně výkonné mobilní zařízení). A motivuji ve dvou režimech - a) Potřebuji hodně peněz - namotivuji celou dostupnou mapu (i přes aplikaci to trvá asi 10 minut, klikat to přes prohlížeč by bylo asi na hodinu) b) Nepotřebuji peníze - namotivuji celé společenství + lidi na mapě o kterých vím, že mi motivace vracejí (tedy cca kolem 20 městeček mimo společenství včetně asi dvou, kteří žádné společenství nemají).

V drtivé většině MMO je nějaká forma společenství a v drtivé většině z nich jsou věci, které samostatný hráč bez společenství prostě nezvládne (viz. třeba dobrodružství společenství). Takže jestli je tvým cílem, aby hráč bez společenství mohl dělat ty samé věci, jako hráč se společenstvím - obávám se, že je to boj s větrnými mlýny.
 

DeletedUser3346

Guest
@Lovec Krys Asi fakt bojuju s mlýny když pořád dokola někteří nechcou chápat. A neustále dokola tady předhazují a vkládají něco co tak vůbec není míněno. Zase a zase opět dokola a dokola opakuji a opakuji že neřeším společenství, neřeším společenství, neřeším společenství !!!! Když by se aspoň zavedlo turnaje pro samostatné hráče jen pro samostatné bez společenství a do toho chat s objevenými hráči bez společenství. (větu přečíst několikrát ;)) Tak by se částečně srovnala hra ne fér play. Já nikomu neberu to že závislost na společenství je velká protože za ni hráč nemůže ale proč nepřiznat že jde o cílené nastavení hry donutit hráče přidat se nebo vytvořit společenství?

A pořád dokola stejnou mírou jak vy nechápete o čem je tohle všechno tak já nechápu proč by měl jednotlivec zakládat společenství pro turnaje protože i turnaje jsou nastavené pro společenství a né jednotlivce. Opět dokola píšu že okamžikem kdy hráč založí společenství sám pro sebe udělá ze sebe osla co se žene za něčím co nemůže dohonit protože proč? Protože se vše orientuje a nastavuje pro pravý smysl slova společenství což někteří z vás nechcou chápat. Potom vzniká trapný žebříček společenství jak turnajový tak dobrodružství kdy se do toho berou všechny společenství i s jedním hráčem a tomu říkám fakt fér žebříček. Nejde o snahu konkurovat jako začátečník velkým top hráčům a společenstvím jak zde již někdo psal že? Ale o absolutní nesmysl založený na názorovém flegmatismu kdy si spousta z vás řekne že o nic nejde že si hráč založí společenství a vše je v pořádku a má stejné podmínky jak vy ...

A na konec každého příspěvku se budu ptát ... proč neudělat turnaje pro jednotlivce bez společenství nastavené jinak než turnaje společenství?
 

aikomi

Mistr slova
no tak to jsi prisel hrat hru dost pozde, turnaje drive byly,aniz bys musel byt ve spolecenstvi, ale pak to zmenili,coz z jedne stranky je dobre....Drive jsi delal turnaje se sousedy, takze pokud sousedi nebyli tolik aktivni v turnajich, tak se tolik beden neudelalo, coz bylo bych rekla i nefer vuci jinym hracum,kteri chteli otvirat vice beden a mit za to vice odmen..... Pak to zmenili, ze se turnaj dela jen ve spolku,coz bych rekla idealni, takhle si aspon vsichni dopomuzou a usiluji o bedny......nez abych psala kazdemu sousedovi, aby se zapojil do turnaje, dame vice beden, skoro nikdo Ti neodpovi......
 
Nahoru