• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Rovnováha u vzácného zboží (tzv. problém se svitky)

Pro kterou variantu hlasujete?

  • Ponechat stávající systém beze změny

    Hlasy: 0 0,0%

  • Celkový počet hlasujících
    24
Pořád nadáváme, ale nenašel jsem jediný "oficiální" návrh, jak problém vyřešit. Aby mohla podpora problém případně přehodit na INNO, zakládám toto vlákno :)

Takže tedy, po zavedení věže do hry přibyly budovy, které umožňují všem hráčům ve větší či menší míře produkovat svitky. Na trhu je tak toto zboží hodně špatně prodejné a hráči, kteří mají bonus na výrobu svitků se ocitli ve značné nevýhodě.

Návrhy řešení se nabízejí dva. Buďto u všech budov, které nabízejí svitky (popř. elfí pryskyřici a kosmický bismuth, kde je problém obdobný) změnit produkci na hráčovu bonusovou T2 (resp T4 a T6).

Nebo celou sadu budov s provázaným efektem obohatit o další budovy sady s tím, že by vždy existovala trojice budov se stejným efektem. Byly by tři typy Měsíčních knihoven (každy by přinášel jinou T2, jinak by byl efekt stejný), tři typy Bran z měsíčního kamene, tři typy Nekonečného svitku a tři typy Blahovičníku. U Manovce problém není, ale pokud by byly také tři různé, jeden by mohl nosit manu, druhý semínka a třetí třeba orky :D
 

Ludi

Veterán
@Emhyr var Emreis II už se na toto téma diskutovalo mnohokrát a návrhy byly. Každopádně za tvůj návrh děkuji. Nejlepší a zároveň nejjednodušší řešení je, aby set z knihovny dával bonusovou výrobu, případně bonus + 1.
 
co si též má člověk pod takovým názvem představit :D ale jo, moje chyba, tohle jsem neviděl. Však mi to taky přišlo neuvěřitelné, že by se to objevovalo jen v diskuzi a nebyl žádný návrh... kéž by na takové změně už INNO dělalo...
 

DeletedUser4336

Guest
No je fakt, že mi také přišlo, že se to tady řešilo již dostatečně, sám jsem do toho vlákna psal, a přesto oficielně kolem toho nepadl ani dotaz. Situace je dlouhodbě velmi zoufalá, a i nějaká změna nebude mít celkem dlouho zřetelný efekt. Sám se přikláním spíš k novým budvám než k zbonusnění knihvny, sic vím jak náročné by to bylo oproti transformace na druh výroby. Výhoda nových budov by byla, že by se hráči přizpůsobili situaci, svitkaři by si vybrali ostatní zboží, a v této situaci i nesvitkaři nejspíš, pokud by i ostatní budovy produkovaly spojovačky, situace by se dříve vyrovnala. Když se jen zbonusní výroba, tak ti co mají svitek na tom budou defakto stejně, budou závislí na těch co budou produkovat ostatní zboží, jen se zlepší to, že ti co mají knihovnu kvůli čindlům nebudou získávat další svitkáž, a budou více vyrábět zbylé. Částečný kompromis mezi problémy je onen návrh +1 nebo +2. Stejná situace je kolem bismuthu, kde opět nabídky 1:1 leží i několik dnů, někdy je ani nikdo nevezme, zatímco u jiných surek problém není.
 

DeletedUser5748

Guest
Co třeba zavedení kouzla proměny - aktivace by proměnila určitý počet (třeba v procentech) přebytkového zboží na chybějící. Pokud by se vyskytovalo stejně málo jako kouzlo teleportace mohlo by to vyřešit problémy s nerovnováhou na trhu případně do budoucna i s jiným zbožím.
 

luterina

Veterán
Jsem pro, přidat do sady Měsíčního setu nové budovy (velikostí stejné, na zbylé chybějící zboží), podle bonusové výroby hráče mi přijde, že toto spíše náleží setům, dále také přidáním budov na zbývající zboží T2 + živoucí, by bylo možné mít na výběr k postavení (a aktuálního obměňování) těch, které bych preferovala v rámci vyladění nabídek v obchodě a to i včetně v rámci obchodních nabídek cechu.
 

Deleted User - 488716

Guest
Až do verze 1.107 bych s tím druhým činidlem souhlasil, ale od verze 1.108, ve které přepracovali nabídku receptů v akademii a já nemám moc co vyrábět, bych byl spíš pro manu.
 

Ludi

Veterán
Nejsem pro přidávání dalších budov do setu, protože to by naprosto nic nevyřešilo. Stále by výrobci svitků byli poškozeni. Je prostě potřebné změnit produkci Měsíční knihovny, aby se narovnal trh. Tu má většina hráčů kvůli činidlům a pak mají sklad přeplněný svitky a tak je nekupují. To je celý problém.
 

Lovec Krys

Legenda
@Victorious1722 To záleží, co se ti z té nabídky hodí a co jsi vyráběl před tím. Já jsem prostě rozšířil počet věcí, které vyrábím (stále pouze ty, co se mi hodí, ale když tam nemám něco s vysokou prioritou, tak vyrobím i něco jiného, co má prioritu nižší - hodí se ale když to nevyrobím, tak se nic neděje).
 
tak ono i těch měsíčních knihoven jsem navrhoval tři varianty, takže bys mohla dělat činidla a knihovna by k tomu produkovala třeba křišťál... (ani by to nemusela být "knihovna", ale třeba studovna :p )
 

Ludi

Veterán
@Emhyr var Emreis II - no tak v knihovně se může hodit i hedvábí i křišťál, třeba na výzdobu a pro restaurátory :D. Takže jako nejlepší řešení vidím, aby vyráběla podle bonusu každého. Prostě je potřeba zlikvidovat přebytky svitků u všech, kdo je nemají jako bonus. Pak je zase začnou od nás nakupovat. Na CZ1 dávám svitky tvrdě pod cenou a stejně to tam leží věčnost. Tohle opravdu chápou jen ti, kdo mají bonus na svitky.
 

Martelan

Znalec fóra
Až do verze 1.107 bych s tím druhým činidlem souhlasil, ale od verze 1.108, ve které přepracovali nabídku receptů v akademii a já nemám moc co vyrábět, bych byl spíš pro manu.
Jo činidel není nikdy dost i když jedu věž vždy celou a i vyrábím naplno v akademii. Ale s těma receptama v akademii to je fakt. Třeba sehnat vylepšení zdraví o 25% je teď skoro nemožný, a zbrojíř ve věži padá velice málo. Zato vylepšení na útoky který nechci těch sou 3 prdele.

Mám bonus svitky, takže všechny manufaktury sem uklidil bo mi už svitky lezou krkem a jsou neprodejný. Aspoň ušetřený místo, ale to není řešení.
 

Ludi

Veterán
Na CZ1 svitky, na CZ2 bismut ... bismut ještě ujde, ten se nějak prodá, kdežto svitky, to je námět na horor.
 

luterina

Veterán
mít možnost postavit si místo svitků a jednoho typu živoucího třeba křišťál nebo hedvábí a jiný typ živoucího, tak svitky letí..., jako bonus svitky nemám, přesto i mně vadí, že svitky na trhu přetékají a nikdo je nechce, dát na měsíční knihovnu jen bonusovku, tak než by svitků na trhu ubylo by trvalo mnohem déle a nedalo by se to tak dobře regulovat, když by nikdo neměl na výběr ( a 1/3 by ty svitky nevyhnutelně nadále vyráběla), ale mít na výběr jakýkoli set z těch tří možností, jak píše @Emhyr var Emreis II "mít tři varianty", tak by si hráči trh sami vyregulovali snadno, neboť by si začali vyrábět jen to, čeho mají ve městě nejméně a určitě ze začátku by se všichni právě zbavovali těch svitkových, když je nikdo nechce, tak by rovnováha mezi nabídkou a poptávkou nastala velmi rychle
 
Naposledy upraveno:
Nahoru