• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Rovnováha u vzácného zboží (tzv. problém se svitky)

Pro kterou variantu hlasujete?

  • Ponechat stávající systém beze změny

    Hlasy: 0 0,0%

  • Celkový počet hlasujících
    24

Lovec Krys

Legenda
@luterina Chvíli by to trvalo při 3 budovách. Ony zase tak často nepadají (záleží hodně na štěstí).
Nejrychleji by se to srovnalo při mém návrhu aby byla produkce svitků nahrazena druhým činidlem.
 

luterina

Veterán
@Lovec Krys není to špatný nápad, ale budou volat hráči i po jiném, aby se nahradilo - manou, orkama, bonusovým živoucím, kladívkami (v novém hávu turnaje budou aktuální) a pod. a pokud by se přistoupilo jen na místo svitků lepidla, co potom s budovami nekonečných svitků (a už se jednou jmenují nekonečné svitky, proč ne nekonečné hedvábí a věčný křišťál), těžko na ně dají také jenom lepidla, tedy neřeší to ještě i ty nekonečné svitky, to stále více řeší ty 3 varianty budov (jejichž možnost získání by hráče ještě více ponoukalo hrát Věž a dosahovat v ní více pater), protože komu by se nehodilo doladit si výrobu dle svých představ a postavit knihovnu co by mu dávala jiný typ živoucího a jiný typ T2 :)
 
Naposledy upraveno:

Lovec Krys

Legenda
@luterina Já bych vyměnil jenom ty svitky v knihovnách. Ty ostatní dle mě takový problém nejsou. A málokdo si jimi zastaví půlku vesnice, většina má celý set jenom kvůli lepidlům.
 

luterina

Veterán
@Lovec Krys to si nejsem tak jistá, i při, ve městě, zanedbatelném množství budov nekonečných svitků (mám jich např. 6, kvůli provázanosti budov na bonus živoucího zboží) Měsíční knihovna Nekonečný svitek.jpg o zanedbatelné množství svitků nejde (v Amuni 6 budov nekonečných svitků = 21.480/24h), a pokud je každé město produkuje i jen v minimálním množství (2 - 3 budovy nekonečného svitku), pořád jich produkuje stovky/tisíce měst a jenom ty svitky, takže zákonitě je jich pořád nadprodukce, oproti křišťálu a hedvábí, opomenout produkci budov nekonečných svitků v tomto podle mě tedy nelze, ale chápu, že ta situace už trvá celkem dlouho a může se jevit, že Inno s tím nic nedělá, a volá po tom něco volat, avšak tomu co jsem za těch skoro 5 let ve hře vypozorovala, bych moc nevěřila, že na tom nepracují a nemají to se svitky na trhu v plánu vyrovnat hned, jak jen to bude možné, ten návrh, jak je v úvodu této diskuze zmíněné, byl Inno předán a určitě ne jen z českého serveru, situace je stejná ve všech jazykových verzích a tedy jistě je jim známa, moc bych se divila, pokud by nebyla v seznamu potřebných "co nejdříve vyřešit" zařazená, a že na výběr od nás už toho mají celkem dost :)
 
Naposledy upraveno:

Jirinazel

Znalec fóra
Podle toho, co se tu dočítám by bylo nejlepší vytvořit několik knihoven nebo podobných budov prakticky na veškerou produkci, pak zbourat manufaktury - a proč ne celé město - a hrát jenom Věž . To se mi moc líbí. :D Jenom doufám, že tenhle návrh neprojde. Věž hraju pravidelně, od začátku, co stojí - pravda, nic moc - a právě jsem získala svojí první knihovnu. Ne, že bych nikdy nic nevyhrála, měla jsem džiny, obchodní stanice, kouzelné obytky, ale ta knihovna ne a ne padnout. Desítky pokusů, je to prostě náhoda. A tak si myslím, že bude dobře, když Elvenar zůstane Elvenarem, totiž hrou, kde se dá lecos uhrát i bez náhody. Tenhle set se odlišuje od ostatních setů hlavně v tom, že jich můžu postavit libovolné množství stejně jako dílen nebo manufaktur. Takže se tam pravidelná výroba zboží vůbec neměla objevit. Lepidla, popř. další kouzla vidím jako nejlepší řešení.
 

Ludi

Veterán
Kdo nemá bonus na svitky, tak opravdu neví, jaký je to problém pro lidi, co ten bonus mají. To se musí zažít. Kdo nemá bonus na svitky, tak má pocit, že to není zase tak strašné a jsou vlastně spokojení, že svitky nemusí kupovat. Proto podobní hráči navrhují řešení, které není efektivní. Když bude dávat Knihovna podle bonusu, tak je to skutečně efektivní řešení. Stále zůstává dostatek kulturních budov, které nějaké svitky dodávají, takže ti, co je jako bonus nemají, budou něco mít. Ale také budou nuceni alespoň někdy něco koupit a ne nikdy, jako je tomu nyní.
 

Jirinazel

Znalec fóra
@Ludi
Kdo nemá bonus na svitky, tak má pocit, že to není zase tak strašné a jsou vlastně spokojení, že svitky nemusí kupovat.
A pokud ano, že jim je rádi prodáme pod cenou. ;)
Proto podobní hráči navrhují řešení, které není efektivní.
Až se divím, že rovnou nezatrhnou "ponechat stávající systém", bylo by to upřímnější.
Když bude dávat Knihovna podle bonusu, tak je to skutečně efektivní řešení.
Určitě ano, ale bylo by zároveň zapotřebí zrušit nekonečný svitek. Ta budova je průšvih, padá často, je malá a násobitelná. Dokud tenhle bastard bude existovat, nic se nezmění. A je zapotřebí řešit to co nejrychleji, a ne výhledově a jen pro toho, kdo bude mít štěstí na knihovny. Protože tohle nevzniklo jako náhodná smolka.
 

Ludi

Veterán
@Jinazrael - Nekonečný svitek je taky podobná věc, i když ne všichni si zaplavují město kdejakou malou pitomostí. Nejvíc hráčů má celý set kvůli činidlům. Ale souhlas, že pokud by knihovna dávala podle bonusu, tak by někteří chytráci postavili raději 10 i víc Nekonečných svitů a byli bychom na tom zase špatně. Prostě obojí by mělo dávat bonusové zboží, aby všichni museli obchodovat. Je to tak.
 

Lovec Krys

Legenda
A když má hráč set jen kvůli činidlům, tak stačí set šikovně poskládat a na 4 Knihovny stačí 1-2 Svitky (minimum je 1 brána a 2 svitky anebo naopak). V takové konstelaci je pak produkce nekonečného svitku marginálie.
(případně pojďte všichni do poslední kapitoly (tam se zvyšuje produkce Nekonečného svitku z 5000/d na 5200/d, zatímco produkce manufaktur o dost více))
 

Ludi

Veterán
@Lovec Krys - tak jasně, já to mám na CZ2 taky tak postavené. Tam mám bonus na hedvábí.
Na CZ1 tam mám bonus na svitky.
Kdyby Knihovna dávala místo svitků činidlo navíc, tak by to bylo skvělé, ale myslím, že tento návrh nemá moc šanci. Bonusová výroba je reálnější.
 

luterina

Veterán
Podle toho, co se tu dočítám by bylo nejlepší vytvořit několik knihoven nebo podobných budov prakticky na veškerou produkci, pak zbourat manufaktury - a proč ne celé město - a hrát jenom Věž .

jistěže, u knihoven na produkci všeho T2 a živoucího zboží :D ..a potom stejný problém, ale v celku nadbytek T2? :) ..a Inno může opět dorovnávat i T1 a T3? :rolleyes: :eek: ..a my budeme jenom sklízet :D
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser4336

Guest
No mě od té doby, co změnili recepty, padá tolik věcí, že nevím co mám dělat dřív, činidla velmi ubývají. Neustále VB, posilovací budovy na jednotky, žrádélko, 20h zesillovače...

No já mám bonus svitky a bismuth. Ani ten bismuth moc nejde udat, sic je situace o něco lepší jak svitky. Takže místo bismthu bych si dal třeba houbišky, a svitky bych vyměnil třeba za hedvábko.
 

Jirinazel

Znalec fóra
@luterina
Promiň, ale nemůžu ti odpovědět, jelikož jsem nepochopila, jak to myslíš. Možná, kdybys napsala souvislou větu, že by to šlo. Já jenom vím že my, kteří prodáváme svitky, z toho zase takovou srandu nemáme a snažíme se opravdu vymyslet něco, co by bylo funkční a v zájmu všech.

@Lovec Krys
To máš pravdu, ale to platí za stávající situace, kdy Ti knihovna dává samé svitky, takže už další nechceš. Pokud bude dávat jiné bonusové zboží, tak - jak píše Ludi, - někteří chytráci postaví ne jeden svitek na čtyři knihovny, ale naopak na jednu knihovnu třeba čtyřicet svitků, a jsme tam, kde jsme byli. Proto je nutné zároveň eliminovat i Nekonečný svitek, jakkoli se ti teď jeho efekt zdá marginální.
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser4336

Guest
Tak domky nepadají každý den (abych nasyslil na každý turnaj), ale přijde mi, že oproti "po staru" je tam mám nějak až podezřele často, předtím to byl vyloženě zázrak klidně i na nekolik nemálo týdnů po sobě zcela nic, teď se někdy stane, že i nějaké dny po sobě klidně jdou, což je vždy priorita k vyzobání. Je mi jasné, že teď jsem to zakřikl, a už mi nepadnou :).
 
Nahoru