• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Předáno Úprava, či změna získaných budov z Věže

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

aikomi

Mistr slova
[Shrnutí] – Změnit, nebo upravit výrobu budov získaných ve Věži věčnosti.
[Podrobnosti] -Ve světe Winyandor se vyskytuje velké množství svitků. Tržiště je tím velmi přehlcena. Je to tím, že budovy , které se získají z Věže věčnosti dávají bonus ke sběru z budov právě svitky. Tyto budovy se dají velice snadno získat, že jich hráč má velký přebytek xy a zároveň tyto budovy postaví ve velkém množství.
[Důvody] - Aby k tomu nedocházelo, chtělo by to změnit, nebo jakkoliv opravit bonus daného zboží z budov, které se získávají z Věže. Například, ten kdo má bonus na svitky, by mu ty budovy dávaly svitky. Ten kdo má bonus na hedvábí, by mu ty budovy mohly dávat hedvábí místo svitků. Tímto způsobem by nemuselo docházet k přemnožení svitkových nabídek, které nikdo nechce brát. Nejvíce na to pak trpí hráči, kteří mají právě bonus na svitky.
Jedná se o budovy : Nekonečný svitek, Měsíční knihovna, Blahovičník, Brána z měsíčního kamene
[Dopad na jiné herní prvky] - nevím o žádných dopadech.
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser4336

Guest
To by bylo dobré, a nebo aby to dávalo třeba +1. Já mám bonus na svitky, těch mám moc, a zbytku je furt nedostatek, a celé společenství vede ve svitkách.
 

aikomi

Mistr slova
EvE opraveno. Nějak jsem nezkoumala ostatní živoucí zboží. :)

@Pauleo zase bych se obávala, kdyby to dávalo ob jedno, tak by se toho moc nezměnilo. Hráči by měli tu další surovinu a též, by pak mohlo dojít k přebytku, že by nechtěli měnit, ale to je můj názor...Třeba by to pak nemuselo mít vliv na trh... Je pravda, že teď je to přehlcené a chtělo by to udělat nějakou úpravu, pokud se nějak se svitky nepočítá do další rasy :D
 

Ludi

Veterán
Jako řešení u budov, co dávají jen jednu surku, by bohatě stačilo, aby dávaly vždy bonusovou surku každého hráče. Tím by se trh zase vyrovnal.
 

DeletedUser4336

Guest
No nevím, takhle se mění velká hromada svitků za to ostatní, pak by se měnila menší hromada svitků např. za hodně křišťálu a méně hedvábí, popř by se mohlo občas hodit v nouzi i +1 za +2. Někdo jiný by to měl jinak. Rozdíl by byl akorát v tom, že by každý hráč co má na něco bonus méně obchodoval se svým bonusem za svou +1 surku, ale pořád by to bylo vyrovnanější jak když mají všichni svitky, a ostatní nestíhají vyrábět nebo mají vyrovnané sklady.
 

Prealiena

Velmistr písma
Přimlouvám se za základní bonusovou +1, tu spotřebovávám k výrobě živoucího zboží, takže se mi hodí si trochu vyrovnat úbytek.
Základní bonusové zboží vyrábím dost v manufakturách, takže by mě další zdroj z Měsíční knihovny nenadchl.
 
když už změna, tak by to měla být bonusovka. Díky tomu zůstane trh funčkní. Pokud by hráči začali ve větším množství vyrábět druhý typ suroviny, z trhu by (potenciálně) zmizela spousta nabídek
 

DeletedUser4336

Guest
A nebo to udělat cyklicky např dle druhu turnaje ten týden, ti co mají svitek jako bonus na tom budou stále podobně, když to bude jako bonus. A jestli to nemá ovlivnit trh, tak snížit množství na minimum :).
 

Fjorgyn

Znalec fóra
První krok by bylo změnit trh pro T1-T3 z lokálního na globální (v mém okolí byl vždy přebytek svitků). Druhý krok, je rušení neaktivních měst, ať se uvolňují fleky pro nové hráče a mají potenciál doplnit trh. Dále souhlasím, že budovy z věže narušují už tak špatnou nabídku na trhu, takže vyráběli surovinu v závislosti na bonusové surovině majitele kvituji a dokonce říkám, že je jedno jakou to bude vyrábět -> důležitá je diverzita surovin, ne monotónnost.
 

DeletedUser4336

Guest
Jenže když budou budovy z věže dodávat bonusové suroviny, tak to neřeší bídnou situaci pro ty, co mají svitky jako bonus, protože stále ti ostatní můžou zadržovat trh, stále jich je velký nastřádaný přebytek, nebo jet dle mustru hráče Turunen, trh dle slova utržet, a ono je to přitom pro ostatní od slova utržet ránu vlivem neférového obchodu.

S tím rušením neaktivních měst naprosto souhlasím, s tím by se mělo něco dělal, ale to je jiné téma.
 

iDavis

Legenda
Globálne to očividne je, keďže sa to zhodou okolností práve rieši aj na bete a aj na (minimálne) poľskom fóre.

Nie som za to, aby sa menila produkcia knižnice (je to taká jej unikátnosť, zmena produkcií na bonus+1/2 by ju zmenilo na xy tých eventových budov, ktorých produkcie sú podobné a nerozlíšiteľné nijak inak než vzhľadom a názvom).

Ak by malo dôjsť k nejakej zmene, skôr som za pridanie nových budov do veže, ktoré by teda produkovali zvyšné zboží (ale tiež takto absolútne zadané).
 

Prealiena

Velmistr písma
@iDavis Klidně, ale ať to není jeden velký stodílný set. Brala bych, že by místo blahovičníku, manovníku, nekonečného svitku a brány byli jiné, stejně velké budovy s rozdílnou produkcí a hráč by si mohl vybrat, jaké budovy si do setu namíchá, ale ne všechny najednou. Hráči s několika měsíčními knihovnami by tedy mohli obměňovat složení okolních budov u každé knihovny a bylo by to trochu rozmanitější, jak z hlediska produkce tak i estetiky.
 

DeletedUser5831

Guest
Já bych ty jejich výroby zrušil úplně ;) k výrobě surek slouží manufaktury a ještě nikdy se mi nestalo že bych si řekl že takováto budova produkující suroviny aspoň ujde a zvažoval bych jeji postavení. Hold tyhle budovy jsou pro mě totální odpad a jejich výroby surek bych úplně zrušil a vyměnil je za manu se semenem to se hodí víc a nedá se s tím obchodovat. ;)
 

aikomi

Mistr slova
@iDavis Ano kdyby dali jiné budovy do věže, tak by to byla velká změna. Ale ti, co už mají tolik těchto budov, co produkují svitky, tak by se tímto nic nezměnilo. Hráčům pořád budou přibývat svitky, proto by chtělo upravit výrobu v oněch budovách. Jinak to bude stále k řešení.
 

DeletedUser4336

Guest
SummerPicka >> A na kulturu jsou kultrní budovy, a na populaci ne hybridy z událostí, ale obytky. Pořád nejspíš měla hra přijít s něčím, co je mimo běžný život Elvenaru, a ono těch možností moc není. Budovy na fazole také jsou např. v událostech, produkují jich ale žalostně málo. Trochu víc jich produkuje festivalový obchodník, ale stále je to velká bída na to kolik jich je potřeba, a kolik ta budova zabírá místa. Stejné je to s orky, které sice mají výhodu, že se už aspoň dají urychlit urychlovači, popř. postavit víc zbrojinc, ale jiné budovy, které je produkují jsou opět dost bídné na jejích výrobu. Já třeba set stavěl kromě právě té produkce svitků (v té době jsem měl nějakou bídu na dvojkové surky, ač u nás ve společenství vždy vedly svitky, ještě před zavedením věže) ještě kvůli nepatrnému (a pro mnohé směšnému) přínosu populace (ten je u mě furt mizerný, proto stavím všechny ty duhové poníky, apod.), ty další bonusy už pro mě nejsou až tak přínosné, ale jsou tam. Nějakou dobu jsem před rozhodnutím zda nezbourat, sic stále se to vyrovná jedné manufaktuře na svitky a navíc přinese pár drobností, jestli se to nezmění, možná na to brzy dojde. A ono krok udělat výrobny na zboží, které už víceméně není na konci hry potřeba pro průchod hrou, je možná jeden ze strategických kroků vývojářů hry. Cíl je udržet si novější hráče, kterým průchod zrychlí, a naopak nepřijít o hráče ještě hrající poslední kapitolu, kterou to v rychlosti neovlivní, protože přínosem fazolí nebo většího množství obživlého by byla odbržděna ona umělá brzda uvalena na poslední kapitolu.

aikomi >> Tak o tom jsem uvažoval, proč nerozšíří plejádu budov např. s další produkcí, jenže jak znám vývoj hry, tak kdovíjak dlouho základní vývoj věže a zrození onoho setu trvalo. A pokud by bylo možné vlastnit jiné budovy na produkci, tak svitky už nebudou přibývat, protože proč by je někdo vyráběl, když jich má takové množství, popř. nejsou už tolik žádané ani na trhu.

Prealiena >> Než mi padla první knihovna, tak to bylo vážně hodně dlouho co věž existovala, a do té doby jsem měl ve městě jeden velký ostrov létajících nekonečných svitků, blahovičníků a manovců, panovala tam bezstrarostná pohoda, dokonce občas nějaká ta brána, která mi v té době přinášela po vstupu do patřičné kapitoly zlomek zboží, které jsem ještě nemohl vyrábět, a sice krystaly bismuthu. Ale to už je vážně dávno.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

luterina

Veterán
I když jsem vlastně teď proti sobě, protože mně se nynější přebytky svitků hodí k výměně jak ve světě tak i se členy společenství, kde mi za ně div netrhají ruce, tak jsem pro je změnit na bonusové zboží, kde mi nahradí pár mých bonusovek, čímž ušetřím víc místa ve městě, které se vždy hodí.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru