• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Neaktuální Propojení mezi portály

  • Zakladatel vlákna DeletedUser2734
  • Vytvořeno

DeletedUser2734

Guest
Včera jsem napsal svůj názor na ohodnocení v turnaji v kolektivu a po dnešní diskuzi s hráči
jsem dospěl ke stejému názoru jako včera, a to, aby hráči byli za svůj individuální přístup
odměněni individuálně a ne kolektivně. Výsledek snahy tomu vůbec neodpovídá.

Ve Vaší hře jsem narazil na nedostatky o kterých zde napíšu pár slov.

1. Nedostatek místa na ploše. Ve jhře je více než 100 budov a plocha se postupně zmnešila
tak,že jsou na ploše jako slisované do celku, kde není vidět mezera. Vypadá to divně, hezky ne.
Máte spoustu hezkých vytvořených budov a není je kam dát. Co s nimi? Navíc je tu několik ras,
kde jedna střídá druhou aby bylo místo pro dalši která příjde. Zlikvidovat několik ras z mapy
kvůli místu je je nesmysl.

Na ploše přibyla jako další rasa po Lidech Trpaslíci a ti přinesli Portál. Využíval se jen
na materiál a na jeho další využití se zapomělo. Portál se může používat jak na přepravu
materiálu tak i vojska nebo použít jako vstup na další hrací pole. Pokud bych vstoupil do
Trpasličího portálu tak se tam mohou postavit jejich manufaktury a vyrábět jejich zboží
a taky ho od Trpaslíků koupit. Trpalíci by lidem prodávali uhlí, kov, různé nerosty,
drahokamy a Trpaslíci by výměnou dostali potraviny, koňské spřežení pro práci v podzemí,
násady k nářadí, zbraním dřevo na výrobu vzpěr do svých dolů,lampy petrolejky nebo voskové
svíce. Zboží vyráběných lidmi je spousta. Mohli by od Lidí vykupovat jejich výrobky jako
hrnce, talíře,knihy, nábytek, nebo kovářské měchy pro práci s železem u výhní.

Jde o vzájemné obchodování mezi rasami.lidé vyrábí věci, které potřebují jiné rasy. Umíte si
představit Trpaslíka u hrnčířského kruhu?

Jsou tu Víly a jejich Portál. Co můžou nabídnout? Léčivé rostliny, výrobu lektvarů, výroba
léčivých balzámů a mohli by i dodávat zpěvné ptactvo nebo uvedené světlušky.
Na oplátku Víly dostaly přivěsky ze zlata nebo drahokamů jako projev za jejich laskavost při
léčbě nemocných které vyléčili bylinkami a svými znalostmi přírody. Nebo i potraviny a opět
by je hráč navštívil pomocí jejich Portálu.


Další rasou jsou Orkové a Goblini. Mohli by pomáhat lidem při práci na polích a zahradách,
nebo by se z nicj mohla cvičit armáda kterou by využívaly další rasy. Zastávali by těžkou
práci například jako pomocníci trpaslíků v jejich dole nebo při dtěžbě mramoru či práci
v lese. Opět by je hráč navštívil pomocí Portálu a obchodoval s nimi.

Lesní Elfové by nabídli ostatním to co nabízí les. Vzrostlé kmeny na výrobu domů, nábytku,
k topení nebo vyřezávání ozdobných předmětů např. z lipového dřeva. Dále by prodávali
proutí na výrobu košíků, ošatek potřebných při výrobě chleba. Mohli by nabízet i plody jako
maliny, ostružiny, borůvky nebo houby.

Tolik zhruba v kostce co bys dalo změnit k lepšímu. Všechny Portály by byly propojeny mezi
sebou a hráč by měl možnost roztřídit stavby jednotlivých ras do požadovaných Portálů,
a tyto vesničky by se mohly dál rozvíjet díky obchodování mezi sebou.

Hráč by mohl, nemusel, získat malou odměnu za zprostředkování obchodu mezi rasami.
Tohle všechno by vedlo k tomu, že by se konečně hráč dozvěděl k čemu se tento vytěženy
materiál používá a co se z něj staví. Co vzniká ze smaragdů nebo mramoru? Nikde nevidím
z tohoto materiálu žádné stavby ve hře. Možností je spousta.

V této hře je málo místa a proto jsem navrhl svou představu jak by to mohlo fungovat
aby tato hra byla lepší. Je na Vás jestli chcete aby hra fungovala a lidi ji hráli rádi.
další věc kterou bych změnil k lepšímu je trochu zkrátit dobu Výzkumu jak na mapě, tak i
při vylepšování budov.

Ve své hře máte krásně nakreslené obrázky ale pokud se vytratí příběh tak to nezachrání
ani grafici. Máte možnost udělat tuto hru lepší a když jsem dnes ráno nastínil ostatním
co bych tady chtěl líbilo se jim to.

Napsal jsem co mám na srdci a co by se dalo zlepšit, zbytek je na Vás.
Nevím pro koho je tato hra vhodná ale pokud máte rodinu a staráte se o děti a o domácnost
tak pochopíte že počítač a rodina nejde dobře dohromady a rodina je vždy na prvním místě.
 

Santerr

Veterán
Tenhle nápad se mi moc líbí. Konec konců by se suroviny vyráběné spřátelenými rasami daly využít i pro stavby budov společenství, pokud by byly vytvořena speciální mapa pro to, ale to se řešilo už jinde. ;) Každopádně, nápad se mi moc líbí a byla bych pro jeho zavedení. :)
 

DeletedUser2734

Guest
Byl bych za to taky vděčný hlavně proto protože at' se dívám na budovatelské hry, tak tam se rozvíjí to co se postavilo na začátku a každá rasa by se dál mohla rozvíjet i zde. Dalo by se přemýšlet co bylo na začátku její historie než se rozvinula. Tato hra v sobě uvádí že tady dříve byla civilizace a našly se kousky z historie at' v podobě stavby nebo run a je možnost to oživit. U Trpaslíků určitě byl počátek jejich rasy dříve než začali komunikovat s okolním světem a obchodovali spolu než nastal zánik at' v podobě pozvolného vymření nebo v důsledku války. Možností je několik a určitě bych se přimlouval aby se tím někdo zabýval. Všechno se může odehrávat v jednom městě, nikde není psáno, že to co vidíme je celá jedno město. Je to plocha která neříká jestli se pod ní nebo za Portálem něco neskrývá. nazval bych to tajnými stezkami do další Říše nebo snad cestování v čase do doby kdy tyto civilizace byly v rozkvětu. Portál otvírá v této hře možnost dostat se dál a prozkoumat jeho tajemství jak na povrchu, tak i pod ním.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Tanis

Znalec fóra
Mě se ten nápad opravdu hodně líbí, ale mám strach, že k něčemu takovému nikdy nebude moct dojít. Vývojáři vymysleli Spřátelené rasy v tom stylu, že na vlastní mapě postavíte jejich manufaktury a vyrábíte jejich suroviny potřebné pro výzkum a pak je zbouráte a nahradíte další spřátelenou rasou. Takhle teď funguje každá Spřátelená rasa. Tvůj nápad je podle mě daleko lepší než nynější systém, ale byl by to obrovský zásah do hry. Muselo by se toho strašně moc změnit. To by byl snad větší zásah do hry než změna Bojového systému, alespoň mi to tak přijde.

Ale pokud je tu možnost, že se tvůj nápad více rozpracuje a pošle vývojářů a bude se o této změně uvažovat, i s možností, že by to trvalo třeba několik měsíců než by se to dostalo do hry(něco jako bojový systém po kouskách) tak jsem určitě pro :) Jak jsem řekl, velice dobrý nápad :)
 

DeletedUser2734

Guest
Je mě jasné že pokud se na hře pracovalo několik měsíců nebo let tak je tohle změna ale přitom by stačilo vytvořit aktivní Portál a vytvořit tabulku s nabídkou několika voleb, zda se například má hráč přesunout na volné pole v Portálu nebo ne. Ve Výzkumu by se nic měnit nemuselo. Stačilo by dát hráči na výběr, například u staveb pro Trpaslíky nebo pro Víly zda chtějí budovy přesunout nebo se rozhodnou je nechat na původním místě a pak je zbourat na původní mapě pokud chtějí.
Na území Trpaslíků by Trpaslíci dál těžili materiál jako dosud a měnil by se klasicky jako v současném okně u obchodníka, ale jako nákupní hodnota by mohlo být zboží které vyrábí lidé. Trpaslíci budou chtít například koupit prkna a jako protihodnota může být uhlí, drahokamy, ocel nebo třeba výrobky ze zlata a podobně.

Aktivace Portálu pro Trpaslíky. Je to první rasa, která se objeví po Lidech. Ve Výzkumu bych hned po dokončení Výzkumu Trpasličího Portálu přidal okýnko např. na 50 pamět'ových bodů, a po jejich doplnění by se tato funkce aktivovala . Dále bych ve spodní liště na ploše v položce Budovy a záložce Osadníci, přidal ikonku s aktivací Portálu s možností přesunu budov dané rasy nebo kultury do Portálu. Po aktivaci Trpasličího či jiného Portálu by se mohla vytvořit kolem daného Portálu záře jako je použita ve Výzkumu kolem truhly, a hráč by vstoupil do zvoleného Portálu, tedy na nové herní pole. K přesunu budov do požadovaného Portálu by se použila ve složce Osadníci ikonka Přesunout vybrané budovy, v podobě prstu který se používá k přiřazení kouzla k dané budově, by se takto přesunuly jen vybrané budovy, které mají s danou rasou jedna po druhé.. .Stavby Lidí by v Trpasličí říši vypadaly nevhodně.
Zrušení aktivace Portálu by se provedlo kliknutí tlačítka myši na volné pole mimo Portál.

Dodatek k přesunu budov.

Aby se přesuny provedly, zvolí se ikonka Přesunout vybrané budovy na ploše tak, že se nejdříve aktivuje Trpasličí Portál, kliknutím na něj a Portál se rozzáří. Pak se zvolí volba Přesunout vybrané budovy jedna po druhé. Když budu chtít po přesunu budov vypnout aktivaci Portálu, kliknu mimo Portál a ten přestane zářit. Např. na hlavní sídlo nebo na volné hrací pole. Pak hráč klikne na Portál znovu a umístí si budovy tak kam potřebuje. Uvnitř Trpasličího Portálu se bude nacházet Portál Lidí který hráče vrátí zpět do světa Lidí,. Kliknutím na Portál se Portál aktivuje a hráč se přesune do požadované ho světa.

Ve světě Trpaslíků bude kromě vstupního Portálu pro návrat Lidí do vlastního světa i Portál do světa Orků a Goblinů. Dva Portály slouží k tomu, aby hráč pokračoval dál v cestě do dalšího světa a mohl se i vrátit nazpět.

Ve světě Trpaslíků nebo Lidí by se vytvořil Portál který by se po kliknutí rozzářil a hráč by si zvolil v tabulce ve které zemi chce obchodovat. Opět by se tímto způsobem dostal hráč tam kde chce obchodovat.. Může se to vyřešit uvedenou aktivací na Portál a pak kliknutím na vybranou zemi, nebo se může vytvořit několik Portálů pro dané rasy a umístit je ve světě Lidí, Trpaslíků, nebo libovolně procházet jednotlivými zeměmi až na dané místo. zase musí být zachována možnost návratu.

Jde mě především o to aby tato věc byla vyřešena co nejednodušším způsobem a přikláním se k výběru země kde chci obchodovat, ke kliknutí na Portál a pak si v tabulce zvolit kam se vydám za obchodem.

//Sloučení příspěvků. Vidar
 
Naposledy upraveno moderátorem:

papap

Mistr slova
Jo tak tenhle nápad je skvělý,akorát podle mně by bylo lepší,sehnat partu šikovných lidí,co tomuto rozumí a udělat si svou novou hru,jelikož tady se bohužel asi nic takového nestane...
 

DeletedUser2734

Guest
Po pár minutách zvažování se přikláním k volbě aby se pro obchodování s ostatními rasami kliknulo na Portál, a pomocí tabulky se zvolilo kam se vydám obchodovat. Takto může hráč přecházet z jedné říše do druhé a obchodovat jak dlouho bude chtít a kde bude chtít.Pokud bude chtít ukončit obchodování v cizích zemích, klikne na Portál a zvolí si kam se vydá. Tabulka s výběrem míst je zřejmě nejjednodušší cesta jak přidat tento prvek do hry bez větších úprav.

Aktivaci všech ostatních Portálů bych provedl podle výše uvedeného popisu. Ve Výzkumu by se k ostatním Portálům přidala tabulka Aktivace Portálu, doplnila např. 50 pamět'ovými body, a na ploše ve spodní liště si hráč zvolí položku Budovy, otevře složku Osadníci a vyhledá požadovaný Portál na který klikne, ten se aktivuje a ten je již dál přístupný jen kliknutím na Portál a hráč si pak v tabulce vybere kam se vydá obchodovat.. Takto se postupně aktivují všechny Portály dalších ras které se objeví ve hře a v budoucnu.

Ikonka pro vzájemné obchodování mezi rasami by byla umístěna např,. ve spodní liště vedle ikonky s měšcem. Mohla by tam být např. ikonka se dvěma balíčky, které by vysvětlovaly význam této funkce. Po kliknutí na tuto ikonku by se objevila zmíněná tabulka, která by ukazovala např. žlutým písmem které Rasy lze navštívit a obchodovat v nich, a mohly by tam být označeny ty země kde se obchodovat jěště nedá a to červeným písmem z důvodu nedokončeného Výzkumu.

Dále by mohla tato tabulka otevřít i další tabulku, ve které by bylo vidět o jaký materiál a v které zemi je zájem a co se dá na oplátku z obchodní cesty přivezt nebo dál použít při obchoddování, např. při návratu do světa Lidí. Takto mohu pořád obchodovat do té doby, pokud mám materiál k dalšímu obchodování.


@papap Dnes se mě ozvali dva lidi z herní podpory a napsali že se jim to líbí. Když chtějí mít lepší hru a potřebují nápady tak jsem jim pár řádků napsal. Vím že to nebude na počkání ale pokud má člověk nápady a pomůže to dobré věci budu rád. Víc udělat nemůžu. V práci taky vylepšujeme, kdo ne. Ale díky zs pochvalu, cením si toho.

//Sloučen double post, odstraněna zbytečná citace. Vidar.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

papap

Mistr slova
Tak to je jasné,že to nebude na počkání,toto je velká změna,ale bylo by to opravdu skvělé.To co sem napsal,si myslím z toho důvodu,jak to tu poslední dobou vypadá,že Inno si prostě jede podle svého a co si myslí hráči,je asi moc nezajímá.Ale,když se ti ozvali lidé z podpory,že se jim to zamlouvá,tak to je každopádně skok ku předu.A je vidět,že podle toho co už si sem napsal,to máš promyšlené... :)
 

Tanis

Znalec fóra
Máš to velice dobře promyšlené a líbí se mi to opravdu čím dál víc. Bylo by hezké něco takového zavést místo nynějšího systému Spřátelených ras. Ale musím se tě zeptat na několik věcí.

Píšeš tu, že trpasličí budovy by jsi přesunul na novou, samostatnou herní plochu po aktivaci Portálu. Jak by jsi určoval její velikost? Bylo by to např. velikost v nějakém poměru k tvé skutečné velikosti hlavního herního pole(např. 10 rozšíření v hlavním herním poli by ti dalo 1 rozšíření v herním poli v Portálu)? Nebo by měli každý stejnou určenou velikost? Nebo by se tam získávala nějakým způsobem rozšíření jako je získáváš na hlavním herním poli z Provincií a výzkumu? Že by tam byla samostatná mapa na bojování, kam bys posílal své vojáky, aby získali rozšíření pro herní pole v Portálu.
Dále, nejsem si jist, jestli jsem to správně pochopil, ale zamýšlíš vytvořit toto vlastní herní pole pro každou nynější spřátelenou rasu? Že bys teď měl tedy k tvému hlavnímu hernímu poli navíc další 4 herní pole v Portálech pro spřátelené rasy?(Trpaslíci, Víly, Orkové a Lesní elfové)

A chtěl by jsi tedy přidat i nové manufaktury na výrobu nových věcí pro ten obchod mezi lidmi(elfy) a Spřátelenou rasou? Nebo by se to vyrábělo z již existujících manufaktur? Jako že Trpaslíci by nám prodávali Žulu a Měď, kterou by vyrobili v jejich herním poli za naše Prkna, Mramor a Ocel? Nebo jestli bys chtěl přidat úplně nové zboží a manufaktury?

Opravdu se mi ta myšlenka líbí, a doufám, že ti ty otázky nebudou vadit, jen chci znát co nejvíce podrobností :) A líbí se mi odpověď lidí z Podpory. Opravdu věřím, že když tuto myšlenku dokážeš pořádně rozvést, tak by se s tím dalo něco dělat, a jednou to třeba uskutečnit :)
 

Aarwen

Pokročilý žák
Máš moc dobré nápady moc se mi to líbí, bylo by dobré kdyby jedním portálem se dalo přecházet mezi světy těch ras co už jsme vyzkoumali nebyl by jen tenhle jeden , měli by jsme ty rasy všechny. Hra by se nádherně rozrostla a ano měli by mít možnost mezi sebou obchodovat pomáhat si a nebo se i třeba napadnout ...třeba orkové začnou zlobit , nebo se trpaslíci naštvou na Elfi . Mrzí mě že jednu rasu najdem a druhou tím ztratíme.
 

DeletedUser2734

Guest
Velikost Portálu bych u všech objevených ras nechal na stejné úrovni v jaké začínala mapa ve světě Lidí a podle potřeby by se pak zvětšovala stejně jako je tomu ve světě Lidí průzkumem Provincií. Závisí to na množství i druhu materiálu který se bude vyrábět. Tady bych nechal prostor i pro vývojáře co všechno by dané rasy mohly vyrábět. Nechal bych zatím tu výrobu která se vyrábí. Například v případě Trpaslíků bych nechal Trpaslíky nejdříve těžit rudu,, kovy a podobně, pak je naučit je tento materiál zpracovávat a pak by mohli vyrábět šperky a podobné věci. Všechny tyhle rasy by měly projít řekněme vývojem aby dovedli vyrábět věci které jsou více ceněny než základní zboží. Je to jedna z možností jak tyto rasy vylepšovat aby i ony mohly získat více prostředků na vylepšení města. nebo ho postavit z ušlechtilejších materiálů. Dřevěné stavby se tak mohou nahradit stavbami s okovanými vraty a po úspěšném obchodování může dojít i na stavby z mramoru, na který by at' Orkové nebo Trpaslíci přispěli svými znalostmi.
 

papap

Mistr slova
Jirka01 ty ty nápady sypeš,jeden lepší než druhý.Takto kdyby to bylo dřív,tak je to absolutní bomba a nikdo by nám nemusel různými negativními předělávky zpomalovat hru,jako se tomu děje nyní...
 

DeletedUser2734

Guest
Velikost budov bych ponechal do velikosti 4 krát 3 hrací pole max imálně 4 krát 4. Dále je třeba vyřešit i nějaké množství kultury a ponechal bych podobné požadavky jaké jsou kladeny na kulturu ve světě Lidí. Armádu bych řešil pomocí nákupu Orků nebo za využití magie kouzelníků a podobným způsobem. Hlavním cílem je mít aktivní obchodování mezi ostatními rasami a zeměmi. K vytvoření armády jsou prostředky už ted' a armáda se dá už ted' kombinovat natolik že by šlo zřejmě velice zajímavé boje. Při představě že by se v bitvě použili Lesní duchové s těžkooděnci, kouzelníky nebo i draky by to byla velice zajímavá bitva pro každého. Tolik v kostce.
 

DeletedUser2734

Guest
Snažím se aby to za něco stálo a mohlo by se vymýšlet dál. Nikdo tady zatím nezačlenil Vikingy nebo legendární Berserky. Mají tady pár věcí které by jim pomohly hru zlepšit a mít třeba i víc hráčů. Kdo by nechtěl? Uvidíme jak se to vyvine. Náměty jsou napsány a zbytek je na vývojářích. Vím že jim to přidá práci ale každý se něčím živíme a jim to může pomoct udělat lepší hru. a přeju jim aby jim to i přidalo peníze. Hra je graficky hezky udělaná ale ta stálá výměna ras jedné za druhou se mě nelíbila. Když je to budovatelská fantasy hra tak si ten fantasy svět vybudujme, tedy postavme to do reálného života tady ve hře a nechme to žít vlastním životem byt' za tu cenu že je to jen hra. Hra se nějakou dobu vyvíjela a a funguje podle nějakých pravidel a může být lepší ale tu změnu musí chtít někdo udělat tak se jim snažím napsat důvody proč změny udělat a pak se můžem bavit co je dobrý nápad co ne a hledat kompromis. Pro nás hraje to, že online her je několik dobrých a je jen na člověku co bude hrát. Mě se tato fantasy hra líbí ale hraju ji přes rok a myslím že si zaslouží aby byla lepší.

Stačí naslouchat hráčům co je dobré a co by se dalo zlepšit. Tady jsou animace i kresby ve hře velice hezké a když je to spojené s dobrou myšlenkou a zajímavými nápady tak se člověku hraje dobře. Kdysi dávno vyráběla firma Psycosis hry které byly sice hezky udělané ale obtížnost byla tak hrozná že se máloco od títo firmy dalo dohrát do konce a bojovali s tím i vývojáři aby testovanou hru dohráli a stejně se nakonec vypistila do světa a spousta lidí pak psala taky na herní podporu co že to je za výtvor když to nejde dohrát.

Tahle hra mě zaujala a přál bych si aby se hrála všem dobře a lidi bavila. Může být lepší než to co dosud je a věřím že by se s tím dalo něco dělat. Co se týká armády tak bych jim poradil co tam dát nebo postavit. Je to něco co nosím v hlavě nějakou dobu a zatím jsem to v žádné hře neviděl ale uvidím jak se posoudí dnešní balíček poznatků.

//Sloučen double post. Vidar.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Tanis

Znalec fóra
Předpokládám, že když už by nám Spřátelené rasy zůstaly, a to je jen dobře :) , tak bysme pak měli jejich zboží využívat stále. Mám tím na mysli, že ve výzkumu u Orků, už nebude potřebovat jen jejich zboží, ale také Trpaslíků a Víl, jelikož je budeme mít stále přístupné a na samostatné ploše, kde budou stále vyrábět. Tak by bylo jen správné, aby jsme je nadále potřebovali.

Tvé myšlenky jsou obdivuhodné :) Doufám, že se to brzy dostane na vyšší místa, aby se o tom alespoň přemýšlelo :)
 

DeletedUser2734

Guest
Vážení děkuju za pochvaly a to všechno může vést k tomu že se tím vývojáři budou zabývat. Kdo máte nějaký nápad, pište a probereme to a začleníme do návrhů.

Obranu jednotlivých území bych řešil za pomocí těžkooděnců, obrů a kouzelníků. Možností jak zlikvidovat jednotky nepřítele je celá řada. V případě bitvy ve světě Lidí by se dobře uplatnili Orkové a Goblini, kteří by mohli být v bitvě doplněni o cvičené cerbery a taky kouzelníkem, který by mohl způsobit například levitaci nepřátel a pak by moment překvapení mohli využít střelci s těžkooděnci. Rovněž by se dala použít kouzelníkem vyvolaná mlha, která by dala obráncům výhodu k výhře nad nepřítelem. Ve světě Trpaslíků by mohli nepřítele ochromit např. 2 - 3 kouzelníci a opět pomocí levitace přemísti nad vykopanou jámu nebo díru v dole, kde by je Trpaslíci zasypali jako v hrobě. Ve světě Orků a Goblinů by přišla na řadu hrubá síla, jako zbraně by byly použity kameny nebo těžkooděnci. V případě útoku v lese by opět mohli být použiti kouzelníci, kteří by obklíčili nepřátelskou jednotku a a pomocí vyvolaného ohně by je mohli upálit nebo nechat zlikvidovat pomocí lukostřelců. Jako perlička by se mohl použít i tzv. dům smrti. Jde o stavbu ze 4 stěn, tedy těžkých klád spojených do několika velkých stěn které jsou složeny ze 3 stran mezi něž se nalákájí nebo naženou . Pak se uzavře i poslední stěna a tyto stěny se na ně jednoduše spustí. Jako pojistku by šlo použít obry s kyji kteří by zaručili že je vítězství jistě.
To je jen možnost jak by se daly bitvy kombinovat, v kombinaci s draky by to bylo určitě mnohem tvrdší boj.

Kouzelníci by mohli použít tvory představující dobro a zlo. Na straně dobra jsou dravci jako vlci, sovy, orli, draci nebo medvědi. Na straně zla jsou tu netopýři, vlkodlaci, štíři a velcí pavouci. Kladní kouzelníci používali dříve na hlídání svých příbytků velká hady, kteří vetřelce zadrželi, dobrým hlídačem byla i sova, kterou si kouzelníci cenili pro její moudrost a rovněž vlk, který se staral rovněž o bezpečí sídla.

Kouzelníci, kteří se odvrátili od strany dobra používali k hlídání svých příbytku velké netopýry, kteří se ve dne skrývali v podzemí hradu a večer lovili vše co představovalo nebezpečí jak pro ně , tak i pro svého pána. Dále to byly zmije , které hledaly potravu stejně jako krysy které napadaly vše živé kvůli neustálému hladu. Z toho je vidět že i mezi kouzelníky nebyly vždy zcela ideální sousedské vztahy a postupem doby se přikláněli někteří na stranu dobra a jiní na stranu zla. Svět byl tenkrát malý a Lidé teprve objevovali svět kolem sebe a učili se jak v tehdejším světě žít. Tak započalo objevování dalších národů a skupin které se živily obchodováním a vzájemnou výpomocí. Jinde si cenili zlata více a někde se nedostávalo dříví, které bylo jinde samozřejmostí. Tak vzniklo obchodování mezi národy které se táhne od minulosti přes dávnověk až do současnosti.

Trošku jsem to zakončil romanticky ale jak je vidět obchodování je alfou i omegou i v tomto případě jako je hra. Funguje to v současném světě a věřím že to bude fungovat i tady.

To je všechno. Ještě jsem se nerozepsal o skřítcích ale to si nechám na později.
 

Magni

Guest
Vy nám tu z toho chcete udělat úplně jinou hru, jak tak koukám :)
 
Nahoru