• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Neaktuální Propojení mezi portály

  • Zakladatel vlákna DeletedUser2734
  • Vytvořeno

Tanis

Znalec fóra
Teď budu mluvit pouze za sebe, jak jsem to p
ochopil, tak snad se tu pak ozve Jirka01 se svým názorem.

To nebylo myšleno tak, že bys měla každé nové město. Ale jen manufaktury, jaké už máš k daným rasám, jen přesunuté na nové místo(Pro trpaslíky manufaktury na žulu a měď, víly měli denní a noční farmu...). Nestavěla bys nové Hlavní sídlo a tyhle další budovy ke každé rase zvlášť. Vlastně by zůstali ty manufaktury jaké už ve hře jsou(ke každé rase jsou 2 manufaktury) a ty bys přesunula na novou mapu. Popřípadě, by se vymysleli nové manufaktury ke každé rase, ale to by nemuseli. Šlo hlavně o to, že nyní, když se objeví nová rasa, tak o ní za pár dní přijdeš a nahradíš ji jinou. Prostě zmizí a už o ní nikdy neuslyšíš a to je veliká škoda když už si s tím vývojáři dali takovou práci a ty vlastně v jejich vývoji taky. Tak tohle mělo za účel, aby ta rasa přetrvala a byla nadále k užitku. A stejně tak, že nyní ti ta rasa svými manufakturami zabírá podstatnou část tvé herní plochy, která by se dala po jejich přesunutí na novou plochu využít daleko lépe, např. k přidání dalších hlavních manufaktur, které jsou určitě vždy k užitku.

Podle mě je to skvělý nápad, a je to "jen" přidání dalších funkcí do hry. Možnost jak to vytvořit je tu vždycky, a nebavím se teď o jejich komplikovanosti a zdlouhavému procesu. Jde mi o to, že možnost něco změnit a přetvořit je u takovéto online hry vždy. Od toho jsou tu neustálé aktualizace, v důvodu vylepšování a přizpůsobování hry.

Dále chci reagovat na lefyra. Psal jsi něco o tom, že tyhle změny by nemohly být nahrány hned do finální podoby a že by to trvalo měsíce a nebylo by to hratelné. Omlouvám se, ale není přesně to samé i změna bojového systému?? Tato změna trvá již několik měsíců a stále to není u konce a pro většinu hráčů jsou souboje od té doby nehratelné, protože ta aktualizace se nedá provést najednou. Jsou to velké změny a tak to déle trvá. A to by byl úplně stejný případ i s tímto nápadem.

Vím, že toto téma je zde hlavně pro diskuzi tohoto nápadu, a je to dobře. Ale zastávám názor, abychom pomohli Jirka01 tento jeho, podle mě dobrý nápad sepsat do konečné podoby. Určitě mu pomůžou reakce ostatních lidí, aby to nějak sepsal a upravil. Čím více reakcí tu bude, tím lépe. Ale my nejsme vývojáři Inno a nám není souzeno jeho nápad zavrhnout či schválit. Ano, máme vlastní názory. Jsou tu lidi co se vyznají v programování a mají vůči tomu výtky. Ale změna bojového systému byl také obrovský zásah do hry. Ať rozhodnout vývojáři, jestli by se vyplatilo takový zásah udělat.
My ho můžeme jen podpořit a popřípadě mu pomoci, aby se to časem poslalo k nim a oni s konečnou platností rozhodli.
 

DeletedUser2734

Guest
Zdravím kolegyně a děkuji Tanis za podporu. Přemýšlím nad tím vším jak to vzájemně propojit aby to na sebe navázalo a nevzniklo z toho 10 ras a Portálů. . Bude jich asi polovina. Některé rasy si budou pomáhat na jednom území a jediné co ted' prozradím, tak že půjde o postupné propojení mezi rasami. Jinak to nejde, nebylo by logické aby začínaly od začátku vznikat 4 rasy, které nemají žádné zásoby materiálu k obchodování. Nejdříve se pomůže Trpaslíkům aby se dostali na svou úroveň a vylepšením i dál než v minulosti. Trpaslíci sice naučili dost věcí Lidi ale nikde nevidím jejich stavby nebo kulturu kromě vyrobených věcí. Pak má smysl přemýšlet jaká další rasa by zasloužila pozornost. Zatím si srovnávám které rasy budou žít pospolu. Lidé a Víly by spolu žít mohly ta výpomoc je viditelná z toho co se u nich vyrábí Stačilo by přidat do nabídky pro Víly i potraviny na výměnu se zbožím které vyrábí..Každý tvor má hlad . Zatím si to všechno poskládám aby to mělo tvar a podělím se o své poznatky. Měj se hezky. Děkuju všem za poznámky. Člověk si tak trochu srovná v hlavě co zřejmě není v pořádku a může tyto věci vylepšit za pomoci odpovědi ostatních hráčů.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser2070

Guest
Zrovna jsem dočetl tvé příspěvky. Nápad je to dobrý, ten si jen najdi partičku lidí, co ti tyto nápady zrealizují do jakéhosi konceptu a šup na KickStarter. Udělejte z toho Singleplayer (jinak prostě dokonalý příběh zachovat nelze, když se ti tam pořád motají lidi co si chtějí dělat to svoje) a za dva či tři roky, až se to objeví v hratelné alfa verzi na Greenlight máš u mě palec nahoru. Jakmile to bude v obchodě, dám vám za tuhle hru i 20 euro. Protože takovou singleplayer hru jsem snad ještě nehrál a moc rád bych jí jednou viděl na svém monitoru ;)
 

Santerr

Veterán
Tak teoreticky by se ty rasy daly znovu navrátit, aniž by byl nějaký razantní zásah do příběhu, alespoň dle mého názoru. I když je pravda, že stále nevíme, jak bude příběh pokračovat. My jsme měli za úkol těm rasám pomoct se znovu "postavit na nohy", a když už se nějak naučili fungovat a pracovat, tak nás opustili a my mohli pomáhat další rase. Po "letech" práce a vývoje se k nám můžou opět vrátit trpaslíci s tím, že se dokázali natolik zlepšit ve vývoji a hospodaření, že chtějí s námi obchodovat právě s jejich výrobky a natěženým materiálem. Koneckonců mohli v podzemí narazit na další nerosty - safíry, rubíny, mithril. ;) S dalšíma rasama by to bylo zrovna tak stejné. Dalo by se to skloubit i s tehdejším nápadem ohledně pozemku společenství, kde by si spolky stavěly hrad a další budovy přidávající pro všechny členy nějaké bonusy. Tam by se daly využít nově nabyté zkušenosti trpaslíků, kteří by třeba dodávali měděné sochy na ozdoby chrámů. Víly by dodávaly samet na závěsy, květiny do zahrad a váz. Orci by byli spíš taková pracovní síla, i když by mohli umět pěstovat houby, jak už psal Jirka01 k jídlu. Ale třeba manufaktura na kouzelný prach v jejich stylu je naprosto boží, třeba by mohli dodávat i nějaký ten prach potřebný na výrobu kouzel. Proč ne, že? Až nás opustí lesní elfové, později by se mohli vrátit opět a dodávat třeba zvonkohry uklidňující duchy dřeva, mohli by se naučit pěstovat stromy s ebenovým dřevem, nebo jiným, které by bylo potřeba na stavbu právě toho hradu společenství. Nápadů jak to skloubit by bylo možná dost a je mi jasné, že to není zrovna jednoduchá záležitost na programování. Ale hra je neustále ve vývoji a nikdo nechce, aby toto bylo ve hře hned zítra. Místo hromady portálů pro jednotlivé rasy si dokážu představit nahoře napravo jak je to jezírko nějakou pěknou loď, která nám po kliknutí nabídne výběr, s kterou rasou si budeme přát obchodovat. Dokážu si představit, že trpaslíci a orci by žili spolu v podzemí a lesní elfové s vílami v nějakém prastarém lese.
 

DeletedUser2734

Guest
Napsal jsi to hezky a o to mě jde. Přemýšlel jsem taky nad Vílami a Orky s Gobliny . Tyto bytosti bohužel vlastní hisstorii nemají a není známo že by měly vlastní kultury nebo žily vzdáleně od lidí. Pomáhali by lidem stejně jako dalším rasám. Trpaslíci, Lesní Elfové a případně kouzelníci by měli mít vlastní svět nebo kulturu protože měli možnost se sami naučit novým věcem a vylepšit svůj svět do té míry, že jejich zručnost se rozvinula jak při práci s drahými kovy tak i s mramorem, který pomáhali těžit s ostatními materiály v dolech. Když potřebovali převážet těžký materiál, dozvěděli se od kupců kdo jim může za jejich zboží prodat koně, potraviny, kožešiny nebo díky obchodování poznali truhláře kteří prodávali krásně vyřezávané truhly skříně na šatstvo a další věci. Dřevo se koupilo od Lesních Elfů, kteří prodávali i zbraně jako luky, oštěpy nebo jen dříví na topení a na oplátku od kupců ze světa Lidí dostali jak koně, lana, šaty, rukavice, nebo potraviny jako máslo, vejce, víno, olej mouku nebo třeba uzené maso.

Tyto věci a možnosti se v této hře objevily a zase zmizely do "šuplíku" v nabídce. Je škoda aby tam zůstaly a měly by se znovu vrátit na svět. Omlouvám se že ted' nepíšu ale chci si to všechno urovnat a jako ostatní tedˇve všední den chodím do zaměstnání. Hlad je nepříjemná věc a člověk se musí bránit, tak si na chleba musí vydělávat prací. Kolega Santerr to popsal velice trefně. co by se v této hře mohlo změnit a i když se na chvíli odmlčím tak se budu snažit co nejdřív k tomu napsat víc než dosud. Zatím netuším jak velké budou budovy. kolikrát se bude měnit jejich velikost. Tyto věci nechám až na později protože příběh je na prvním místě.

Děkuji všem za názory a držím jim ve všem palce at' se jim všechno daří. Díky moc za příspěvky. Jirka
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser2734

Guest
To jsem netušil ale jsem rád a o víkendu kdy bude klid budu spřádat plány a ozvu se Ti. Pokud bych se třeba pár dnů neozval, pracuju na tom a pak Ti pošlu ukázku jak si to představuju. Pár změn v hlavě mám a bude s tím ještě nějaká práce ale myslím že to za tu snahu stojí. Měj se hezky a at' se Ti všechno daří. Jirka.:)

//Odstraněna zbytečná citace, Iddun
 

Iefyr

Guest
Dále chci reagovat na lefyra. Psal jsi něco o tom, že tyhle změny by nemohly být nahrány hned do finální podoby a že by to trvalo měsíce a nebylo by to hratelné. Omlouvám se, ale není přesně to samé i změna bojového systému?? Tato změna trvá již několik měsíců a stále to není u konce a pro většinu hráčů jsou souboje od té doby nehratelné, protože ta aktualizace se nedá provést najednou. Jsou to velké změny a tak to déle trvá. A to by byl úplně stejný případ i s tímto nápadem.

A o čem asi píšu - 3/4 hráčů se není schopno sžít ani s takovou (v porovnání s tím, co je tu naslátaný) mini úpravou...

Když už něco navrhuju, tak jenom úpravu/přidání nějaký konkrétní funkce s tím, že do finální podoby zohledním i to, co už ve hře je. Ne ale tím způsobem, že změním komplet i to. Takový nápady reálnou šanci na projití nemají, i kdybyste skákali z okna, chápete to? Je to naprostá ztráta času pro všechny potom.

To je jak kdybych přišel s tím, že hele, nelíbí se mi turnaje (ještě před změnou), takže bych je udělal takhle (protože mi to takhle bude víc vyhovovat, ale pšt), jenže potom bude světová mapa trochu postrádat význam, tu by teda bylo nutný předělat takhle, aby to do sebe pasovalo, jenže to zas budou rozšíření mapy snadný k získání - musím popřemejšlet, odkud by se nově dala rozšíření získávat. Někdy o víkendu vám dám vědět, jak si to představuju.
 

DeletedUser2734

Guest
Díky za Tvůj názor. Zeptám se Tě co bys chtěl ty sám na této hře změnit. Určitě by se pár věcí našlo co by se mohlo do hry začlenit. Pokud máš taky něco co by stálo za vylepšení, napiš.

Má představa je taková že nechci z toho udělat bezmyšlenkovité klikání. Shrnu to krátce: Lidé mají dostatek všeho, jejich rozvoj už se dál vylepšovat nebude a obchodování se odehrává jen na této ploše. Lidé se v této hře dostali na pomyslný vrchol. Těží se tu kde co, ale pořád jen na této jedné mapě. Tady se už příběh vytratil, je jen vylepšovaní toho co je. Nic víc, jsou tu věci z pozůstatků kultury, které něco naznačují, zbytky run a to je všechno. V některých kulturních památkách jsou uvedena i jména ale o jejich popisu se ví jen málo.
Mám pocit že by se to mělo posunout dál, na nové území aby hra měla pokračování. Portál, ted' míněno kamkoliv, znamená že jim Lidé nebo Elfové mohou dostat k dalším bytostem která by s pomocí Lidí nebo Elfů mohli obnovit svou civilizaci.dostat ji na tu úroveň kde dříve byla a zase se něco naučit co by jim rozšířilo znalosti ale taky si získat nové spojence v případě války. Zatím víc nechci psát ale všechno si to srovnat aby se to navzázem propojilo.
Díky za názor a přeju atˇse ti všechno daří. Zdraví Jirka.

//Odstraněna zbytečná citace, Iddun
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser467

Guest
@Tanis No z jeho příspěvků mám pocit, že ani on sám ještě pořádně neví jak to myslí :) Jinak to mi na tom návrhu vadí právě nejvíc, že bych měla jejich manufaktury na více plochách, kam bych se musela přepínat a jen si tam zadávat výrobu a pak ji chodit sbírat - tohle se mi fakt ani trochu nelíbí.

Jak si můžeš být tak jistý, že spřátelené rasy zmizí a už o nich nikdy neuslyšíš? Třeba se trpaslíci zase ozvou, že by s něčím potřebovali píchnout a budeme muset něco řešit. Osobně by mě něco takového, tedy nějaké zadání, které by bylo potřeba splnit (ať už jakoukoli formou, třeba i se zapojením společenství - to by bylo hodně fajn :) - a klidně i s tím příběhem, který byste tu tak rádi viděli), vyhovovalo daleko víc jak nějaká plocha navíc, kde by byl jen kopec manufaktur spřátelených ras ;)

Btw co se týče toho místa, tak asi špatně chápu pojem budovatelská hra nebo nevím. Mám za to, že o tom to právě je, potýkat se s místem a co nejlépe vyřešit jak a co si do města naskládat. A pokud v téhle hře je zapotřebí udělat osadu pro oživené ztracené rasy a pomoc jim se postaví na vlastní nohy, tak i s touto výzvou se musím při výstavbě města poprat ;)
 

DeletedUser2734

Guest
Na jedné mapě je naskládáno hodně budov, nejde je tam všechny nebo většinu použít, a jako odměny vznikají další. Není místo je někam dát. To už není hrací plocha ale sídliště kde je všechno na sobě namačkáno a bojuje se o každý čtvereček hrací plochy.K čemu je mě přes 80 různých budov když to není kam dát? Rasy se střídají jako na kolotoči a využití jejich zboží k obchodování je minimální. už ztrácí význam. Kolik ras se ještě vystřídá než se někdo rozhodne že takhle hrát ztrácí význam? U Lidí nebo Elfů je vývoj prakticky u konce. Zvyšují se zásoby a střídají se rasy, už jen pro zpestření, jinak se tu neděje už nic co by tuto hru posunulo dál. Vkládané soutěže neposunou hru ani o krok dopředu. Tento stav, kdy se střídají a mizí různé bytosti už trvá přes půl roku a vypadá to že tento způsob hraní bude ještě nějakou dobu pokračovat.. Když se podívám třeba na Anno, jakoukoliv éru této hry, tam je možnost se dál rozvíjet. Tady je to pojato úplně jinak.

Ano, tohle je budovatelská hra a dovětek je fantasy hra. Pojmem fantasy chápu několik možných ras a každá by měla mít prostor ale nemělo by to být na úkor druhé rasy.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Aarwen

Pokročilý žák
Ne jinou , lepší...dobré nápady by se měli zvážit , jeden takovej Jirka může pomoci víc ,než celý tým lidí kterým došla fantazie...:)))
 

DeletedUser2818

Guest
Mně se Jirkův nápad moc líbí. Pojal ho opravdu velkolepě ;) Já bych to možná trochu zjednodušila...
Dám příklad na trpaslících.
Fungovalo by to jako doposud, vyzkoumáme traslíky, pomůžeme jim, aby se znovu postavili na nohy a trpaslíci odejdou do svých dolů. Ale něco po nich přeci jen zbyde - obchodní stanice, osadička. Do osady by se dalo prokliknout přes jeden hlavní portál. Pro začátek by tam třeba bylo pár domečků, dílna, od každé manufaktury jedna a tržiště pro obchod s trpaslíky. Místo hlavního sídla by tam mohla být třeba hospoda... Osada by se dala rozšířit, ale jen omezeně - třeba za každé 3 rozšíření v hlavním městě by se osada zvětšila o jedno.
V tomto rozhraní už by nebyla žádná mapa světa atd, aby se to nekomplikovalo.
Až by výzkum došel k vílám, tak by to bylo stejné. Pomůžeme vílám, víly odejdou do lesů, ale zůstaně po nich zase obchodní osada. Do osady by se chodilo zase přes dříve vybudovaný portál, který by se ale musel samozřejmě vylepšit (aby přibyl jeden vchod). Pak jsou dvě možnosti, buď by byla další vlastní mapa města se základními budovami, viz. výše. Nebo by se objevila osadička na stejné mapě jako trpasličí, jen o kousek vedle. Tady by třeba rozšíření přibývalo pomaleji (za 4 rozšíření jedno).
Nebo by se osady nerozšiřovaly vůbec, ale byl by daný prostor, který bychom museli co nejefektivněji využít...
A tak dále a tak dále... Suroviny od těchto ras bychom mohli využívat pro obchod, výkup provincií, odemykání výzkumu. Bylo by to pestřejší. ;)
 

Aarwen

Pokročilý žák
To je to co jsem říkala já ...jeden jediný portál kde si klikneš na rasu kam se chceš vydat ,pro přestupy do všech ras...každá by měla svou mapu, své místo kde by rostli Hlavní sídlo u trpaslíků by měla být náká hora hm a hospodu by měli jako tržnici :-DDD..nepřišli by jsme o ně :)))

//Odstraněna zbytečná citace, Iddun
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser2016

Guest
Super nápad. Též mi přijde divné smazat jedny abych pozval další... A takhle bych mohl mít všechny :)
Akorát pochybuju že budou němci ochotni to takhle překopat. Ledaže by udělali Elvenar 2.0 :D
 
Nahoru