• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze Prastaré divy

Maatina

Znalec fóra
Díky moc. Zlatá propast mě nikdy ničím nezaujala, protože jsem ji nepotřebovala. I tak jsem kolikrát rozmýšlela, jestli se divama zbytečně moc neokrádám o místo. Byly časy, kdy jsem si mohla dovolit skrze místo pár obytných budov i zbourat. Teď když se dívám, že mi dá na první úrovni skoro za celý barák, začnu asi tou.

Odstraněna citace. Embla
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Lovec Krys

Legenda
První úroveň borgských obytek dává strašně málo popky. Já se smířil s tím, že prostě nějakou přistavím. Bourat manufaktury v žádném případě nebudu, raději jsem zmenšil místo pro osadníky.
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
@Maatina : však se podívej na horské sídlo, co už máš postavené. zlatá propast na stejné úrovni ti dá stejný počet lidí. akorát je jen 3x3. a tím, že je malá, se rychle leveluje... takže vždy v každém případě je lepší propast než obytka / eventovka ;-) pro srovnání : já mám propast lvl 11 a mám z ní 13 000 lidí, což není zlé na budovu 3x3 :)
 

PenyMarket

Znalec fóra
Já celkem nedávno zase objevil kouzlo Hlubiny nekonečna. Na prostoru 5x4 na 11lvl. dostanu denně 306 000 kladívek. To je 1,5x více než ze čtyř dílen které jsem zlikvidoval a to jedu v dílnách výrobu 4x3hod a 1x9hod každý den. Když si spočítám, že jedna dílna zabere prostor 6x4 + 4 370 obyvatel a 2 400 kultury, což je 5 obytných budov +další kultura, vychází mi, že jsem ušetřil cca 150 políček (to je 6 čtverců!) plus cca 17 000 kultury a jakmile zvednu hlavní sídlo o dva lvl bude přínos ještě vyšší.
Hned jak dojedu tuto rasu budu levelovat střídavě jen Zlatou propast a Hlubinu nekonečna. Možná je to i zájem tvůrců hry donutit hráče stavět v mezidobí tyto divy aby potom ušetřili místo a oni tak nemuseli přidávat nové rozšiřování aby se potom tato hra stala stejně nepříjemnou odklikávačkou jako většina ostatních her.
 

DeletedUser3281

Guest
Hlubinu jsem měl a boural jsem jí na 6 levelu, oproti věžím prosperity je to chudý příbuzný, pokud se ke hře nepřipojuješ jen jednou za den.
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
no nevím právě :) mně hlubina dává přesně 4x tolik kladiv co věž prosperity (obojí lvl 6), tedy musím se připojit 4x denně, aby to vyšlo na stejno. pak je tam ještě ten bonus ke kouzlu síla zásob, ale to už jsou moc složité propočty :-D určitě chci divy oba, jen jsem teď trochu na vážkách, u kterého z nich se pustit do levelování na 11.
 

DeletedUser3281

Guest
Já se zvládnu někdy i připojit 5x denně a místa je málo, kladiva mám při 5 dílnách prakticky furt plné, nedostatek mám jen chvíli kdy je žere rasa což řeší právě jednou za týden kouzlo, tzn dva já nepovažuji za nutné. 5 dílen nutné je, protože většinou úkolů byla měj 5 dílen na N levelu a nechci to prostě stavět znovu :D jako asi by se šlo obejít úplně bez dílen, ale pak si člověk trochu komplikuje život. Je to ale o zvolené strategii.

Mě hlavně 24h výroby štvou, furt se to posouvá dál a je to rozhozené. 3h výroby člověk sbírá vždy najednou protože když se zapomene, prostě se posune vše jen trochu.
 

Lovec Krys

Legenda
@CorwinOfAmber To záleží i na tom, zda pravidelně okouzluješ dílny nebo ne. Pokud ano, věže mají jednoznačně přednost.
Já takhle jedu 5x kouzelná dílna + věže a každý druhý/třetí den je všechny okouzlím a hlubinu tak vlastně ani nepotřebuji. Jen je mi líto ji (zatím) zbourat. Když tak ji nějakou dobu nebudu vylepšovat, kdybych se ji přece jen rozhodl zbourat.
Jinak já jsem u toho dost často (resp. dost často i několik hodin v kuse), akorát tak jako mě kdysi unavilo klikat dílny co 5 minut, tak už mě unavilo i klikat je co 15 minut, tak stále častěji je klikám co hodinu, ale díky kouzlům a věžím si to můžu dovolit (a 5 kouzelných dílen je vlastně jako kdybych měl 10 normálních).
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
no jaká bude kladivová náročnost až budu mít dokončenou kapitolu netuším, ale vidím to na okouzlení dílen tak jednou / max 2x do týdne.

jinak tebe ještě baví klikat po hodině? mě už nebaví klikat ani po 3 hodinách ^_^ pamatuju si první půlku amunů, kdy jsem jel asi měsíc v kuse na okouzlené dílny (pouze na sběr 9 + 9 +3) a byl jsem v pohodě. kouzel dost.

jinak stejně to asi dopadne tak, že budu levelovat jednou hlubinu podruhé věž dokavaď nebudou na 11 obě.
 

Lovec Krys

Legenda
@CorwinOfAmber Já donedávna pravidelně klikal po 15 minutách, na hodinu teprve přecházím.
Amuny jsem poslední týden jel po 15 minutách:D Jsem spěchal na event, ale ten přišel dříve než jsem čekal.
Já mám navíc větší spotřebu kladiv kvůli vyššímu počtu manufaktur a zbrojnic.
 

DeletedUser4169

Guest
Div číslo 222, kdo už máte, jak přesně funguje ten bonus k výrobě jednotek, za stejnou dobu výroby a počet zdrojů to vyrobí o nějaké procento víc?
 

PenyMarket

Znalec fóra
Hlubinu jsem měl a boural jsem jí na 6 levelu, oproti věžím prosperity je to chudý příbuzný, pokud se ke hře nepřipojuješ jen jednou za den.
Tak to jsem ani netušil, že jsou tu na kladívka divy dva. Už mi stojí a jakmile ho trošku vylepším půjdou dopryč další dvě dílny.
Já se vlastně o divy dost dlouho ani nezajímal. Teprve když jsem dojel rasu a nebylo při čekání na novou co dělat jsem je začal postupně budovat a objevovat.
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
@Modrovous : na kladiva jsou divy 3 :)

ještě knihovna tajemství. ty kladiva za průzkum jsou brutální. nicméně jakmile trvá průzkum provincie dýl jak 2 dny, už to začne být špatné. ale dejme tomu od té 2 / 3 kapitoly až cca po elementály dává ze všech těcho divů kladiv snad nejvíc. příklad : konec čarodějů, 200k za den a půl. hlubina mi dá 100k za den. (obojí lvl 6).
 

maxinec

Pokročilý žák
@athlan
Ano, dostaneš určitý % bonus navíc (dle úrovně divu)
například; normálně trénuješ 6000 jednotek, tak při bonusu 110% (na 5. úrovni prastarého divu) vytrénuješ 6600 bojovníků, tj. máš +600 navíc jen tak:)
 

DeletedUser5230

Guest
co myslíte div Elvenarské obchodní centrum?vyplatí se postavit?Na semínka kromě tržiště mám ještě tu sadu z Karnevalu.
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
ty semínka jsou spíš vedlejší produkt, fakt jich není moc. důvod proč stavět obchoďák je bonus k surovinovému kouzlu. jak zvýšení, tak i prodloužení - protože stačí jednou / dvakrát zaspat a tu poslední 3-hodinová výrobu už okouzlenou sebrat nestihneš. a pokud nechceš stavět vždy 2 živoucí manufaktury v každé z nadcházejících kapitol, je lepší jet na 1 permanentně okouzlenou. čemuž obchoďák víc než pomůže.
 

Lovec Krys

Legenda
Dá se to i s 1 neokouzlenou, jen pak nejsou suroviny na vylepšování manufaktur 25+. Já je vylepšuju až teď, když čekám na suroviny borgů na vylepšení jejich portálu.
 
Nahoru