• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze Prastaré divy

DeletedUser592

Guest
Tak držím palce ať se to povede, na ty první dva jsem čekala 3 měsíce, než mi napadali runy jak mají, no i to je riziko povolání a na druhý okruh jsem ani nevyplýtvala štědrou zásobu, co se utvořila.
 

PenyMarket

Znalec fóra
Maxa máš to pěkně spočítaný, ale co jiného s VB? Jak už psal někdo nahoře různé portály a pomalý vývoj této hry čas od času člověka úplně zastaví a pak neví co s VB dělat. Když je dáš kolegovi zpět dostaneš zase VB a runy, které ti pokud nebudeš žádný div stavět budou zase k ničemu. Já osobně se divům po spočítání výhodnosti taky bránil, ale nakonec jsem si z divů na které jsem měl komplet runy vybral právě Horské sídlo a když jsem čekal na na runy v 5 kole přihodil jsem i Svatostánek.
Vše je o tom kolik kdo věnuje do hry času a proto má na danou problematiku každý jiný názor.
Ke stejným dohadům bychom dospěli, kdybych zde napadl tvrzení, že kasárny jsou k ničemu, jak psal někdo výšše. Já budu tvrdit, že vykupování provincií je holý nesmysl, protože mě opravdu stačí od každé manufaktury 3ks a na skladě mám stále 400K-500K od úplně každé suroviny a provincie většinou vykupuju jen když mě přepadne lenora :), nebo má nepřítel velmi vysoký počet obsazených polí. Od 8-mi výšše to vždy raději taky vykoupím. Pro úplnost dodávám, že mám 322 provincií a hraju přesně rok a jeden měsíc.
75% hráčů mi ale bude tvrdit pravý opak a přitom při jejich způsobu hry budou mít naprostou pravdu. :)
 

GorGlin

Veterán
To máš těžký, tvůj příklad s dvoujprocentním zvednutím paltu by paltil pouze v případě že by záleželo na tvém rozhodnutí, kolik platů budeš pobírat.
Což obvykle není možné, zatímco počet manufaktur ve městě ano.
Mohl bych jich pár zbourat, postavil jsem je jen proto že jsem chtěl a měl na ně místo.
V turnaji mi pochcípá hromada vojclů, ale co s nimi jinak dělat, vystavovat si je nebudu.
Takže ani to mi nepřijde jako zásadní obět.
A proč bych neměl počítat zásoby, když na ně potřebuješ budovy (dílny) a kvůli nim další budovy (obytky a kulturky)
Zatímco VB žádnou budovy nevyžadují.

Nicméně, jestly je hlavní váha tvé stížnosti na stav Wiki, naprosto s tebou souhlasím.
Divy by si opravdu zasloužili pozornost.

Pokud ti vadí, že to všechno trvá moc dlouho, obávám se že nemáš šanci uspět, autoři asi chtějí aby hra byla běh na dlouhou trat.
 

Maxa

Znalec fóra
jde o to, ze je spatne info a nepresne popisy.
Jak je to nastvene je věc jina a muze mi to vadit, ale stezovat si nebudu. Jen jsem to tu spocital. nekomu se to vyplati, nekomu ne. nekdo to stavi jen pro potěchu oka :) Je ale skoda, že tak narocna vec ve hre si nezaslouzi lepsi vyhodu. když se dru, tak cekam vysledek ane ze se dru a jen tim ztracim, coz plati u vetšiny divu
 

GorGlin

Veterán
To máš pravdu, info o divech je zastaralé a zmatečné.

Můžeme tu diskutovat jeslti úsilí které hra vžaduje pro stavbu divů je adekvátní či ne a byla by to dlouhá debata.
Ale každý div ti může nakonec přinést jednoznačný prospěch.
Polemiky jestli jsi za svůj investovaný VB dostal odpovídající odměnu nemají smysl, nikdy se ničeho nedoberem.
Ale když se pro nějaký div rozhodneš a vyšlechtíš si ho, máš jednozančný prospěch.

Co mě na divech mrzí jsou ty vyšší lvl.
Původně byli do desátého lvl a tam je jakš takš progres, i když podobně jako u jiných budov efektivita klesá.
Ale nad desítku, neřkuli na patnáctku to je investice za nic.
Každý div má několik efektů, ale u řady z nich je platný jen některý.
Jenže některá zlepšení nepřinášejí žádný zisk.
A s ohledem na to, že mluvíme o divech lvl 11+, je to investice třeba 1000 VB.
A nedostaneš nic, ani pekný obrázek, divy mají většinou jednu podobu po celou kriéru.
Vem si třeba čmeláka.
Květinový obchodní cech má tři efekty.
Zvedá produkci portálů, snižuje příplatek za obchod s neobjeveným hráčem a vylepšuje nabídku obchodníka.
Mít nějaký základ k produkci portálu je fajn, ale nikdy jsem neobchodoval s příplatkem a teď, kdy se starají o sestěhování měst to věřím nemusí dělat ani soliteři.
A bonus na obchodníka?
V prvních dvou kapitolách je obchodník jedna z nejúžasnějších věcí, ale po vílách?
Takže tu mám div, který stavím pro jediný efekt ze tří a když ho vytáhnu na lvl 20 tak třikrát nedostanu nic, protože efekt mnou chtěného efektu se nezvedne.
Celkem 2250 VB proletí komínem.
 
Naposledy upraveno:

Iefyr

Guest
kolik vám připadá doporučený množství divů (vzhledem k třeba nějaký kapitole)??? nelitujete třeba stavby nějakýho z nich?
 

Eragon92

Znalec fóra
Já mám dva - horské sídlo a obchodní cech. Boje jedu okrajově takže divy na ně je škoda místa a zbytek už pro mě nemá moc význam raději to místo zaplním užitečnějšími věcmi.
 

DeletedUser508

Guest
Já mám 3 - Horské sídlo, Křišťálový maják a Svatostánek. Hrozně bych chtěla mít ty nové elfí divy, vlastně hodně proto že si moc líbí vzhledově než jejich funkce. :) Ale bohužel mám málo místa. :/
 

nataly111

Velmistr písma
Já mám věž prosperity, klášter bojových mnichů, horské sídlo a zlatou propast. A opravdu je všechny potřebuji.:rolleyes::p:p
 

GorGlin

Veterán
já mám knihovnu, propast, jehly, klášter, maják, rujny, trůny, val, sídlo, cech a kovárnu.
Opravdu potřebuju, no upřímě, asi žádný, ale když pominu trůny, tak jsou každý nějak užitečný.
 

DeletedUser1148

Guest
Já mám křišťálový maják,klášter bojových mnichů,horské sídlo , ruiny strážní věže a zlatou propast.Všechny se mi hodí a jsem ráda ,že je mám.
 

DeletedUser562

Guest
Ahoj,zajímalo by mě,proč u prastarých divech orků a goblínů nejsou budovy i mimo město,jako to je u elfů,trpaslíků a víl.Místo na to je a navíc jsem si myslela,že postupně okolí dostavím.
 

Santerr

Veterán
Tak to mně zrovna moc nevadí, nevím, zda by se mi líbilo mít na pozadí obří houby. ;) Spíš mi je líto, že tam nejsou ani divy lesních elfů, protože Enarovo velvyslanectví je luxusní.
 

DeletedUser2097

Guest
Já bych ty divy v pozadí zrušil úplně a namísto nich dal funkční tržiště , dělnickou chatrč a akademii kouzel a nabídky pro tyhle budovy by vyskakovali kliknutím na ony budovy v pozadí, nějak mi stejně nesedí ve městě a kazí mi požitek z celkové přestavby města každou epochu + se nedají dále vylepšovat a zabíraji spoustu místa, takhle bych měl nějake fixní pěkné budovy v pozadí s jejich nabídkou, která je stejně omezená. Bohužel už ani nečekám, že by se všech 18 divů na pozadí někdy dostalo.
 

DeletedUser562

Guest
Já to myslela jako příklad,určitě by se dalo vymyslet jiné ztvárnění,než obrovskou houbu a co se týče lesních elů,tak jsem měla na mysli i zbývající divy a i ty co postupem času třeba přibudou.
 

GorGlin

Veterán
Vymyslet by se dalo ledacos, ale kdo ví jak by to dopadlo.
Velkej zvracející trpaslík je pro mě ta nejhorší podoba trpasličí ocelárny a co se stalo po přestavbě lesních elfů?
Mám poblijóna v lese.

Já mám efekty vypnuté, nemyslím, že mám zas tak starou plečku, ale už několikrát se mi stalo, že mi elvenar spadnul s klmentářem o nějakém přetížení nebo nedostatku a efekty se vypnuly. Tak už je nezapínám, padá to i tak dost.

Když si shrneme, co všechno zatím o rasové produkci nové kapitoly víme, dá se říct, že Inno nám předložilo nelehký úkol a pro ty co ho zvládnou ostré hranice, aby se nevymkli kontrole.
U lesních elfů mi portál s lesní stezkou zabral 45 polí, draci to mají pevně dané na 112.
Kolik si postavím budov pro rasovou produkci, bylo do teď jen na mé volbě. Akademie to jasně určuje obvodem kampusu. Nemám dost informací pro nějaké hlubší propočty, ale v tuhle chvíli to vypadá na 12 fakult, 4 od každého druhu.
No a pak jsou tu ti učedníci.
Co víme?
Učedníky produkuje náměstí rychlostí 6 za 24h. Sebrat se dají asi po jednom, takže nebude problém si je vyzvednout, ale pro nepozorného hráče to je pěkný způsob jak mu produkci snížit na 5 za den. Nebo i méně, když se nad tím hráč nezamyslí.
Na začátku to možná nebude takový problém, fakulty budou produkovat suroviny ze vzácného zboží.
Pak ale dojde na suroviny potřebné pro výzkum a ty vyžadují produkty seminářů, kterým padají za oběť nic netušící studenti. Množství surovin potřebných pro výzkum, je pevně daný, od toho se dovíjí i množství surovin potřebných k jejich výrobě a tedy počet studentů, kteří nenávratně zmizí v tajemných chodbách naší univerzity.
Takže se mi zdá, že náměstí je úhelným kamenem celé dračí kapitoly. Jeho produkce bude stálá a neovlivnitelná a pokud si bude hráč chtít zkrátit dobu strávenou výzkumem, bude muset maximalizovat zisk z každého učedníka.
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser467

Guest
Kromě divů elfů, lidí, trpaslíků a víl, dávají všechny ostatní divy i nového avatara. Neplánujete přidat avatary ke všem divům? :)
 

Maatina

Znalec fóra
Prosímvás, vůbec se mi nedostává lidí, tak by mě zajímalo, kde tak asi zbytečně plýtvám. Dvě manufaktury od každé.. je to mnoho? Pokud už se nevyplatí dobývat další provincie, stačí jedna? Kolik a případně jakých máte vy ostatní?
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
@Maatina : ahoj, já mám 4+4+3 základní (jedny drahokamy jsem boural) a 1+1+1 živoucí, to ti musí také stačit. okouzlit to jde vždycky. obchoďák máš, takže bys měla být v pohodě.

já mám víc obytek a hromadu eventových hybridů, ale zase všeho celkově víc :)

jinak mám dojem, že jsem ve tvém městě nenašel zlatou propast, má to nějaké opodstatnění? a dobývat provincie se vyplatí naprosto vždy, i když už máš třeba maximum rozšíření, aspoň otevírej ať je na eventy.
 
Nahoru