• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze Podzimní zvířetník

Ludi

Veterán
Úkoly jsou na dlouhé lokte. Zisk bodů malý a přírůstek pomalý. Mám opakovaně 15 oparů, takže vyrábím v Akademii kdejakou blbost :D
Ale o problémech eventu víme už dlouho díky informacím hráčů z bety. A díky jim a jejich boji na betě, je to alespoň trochu hratelné. Vím, že např. Lovec Krys pro to hodně udělal. Stačí se podívat na fórum bety.

Zatím mám Méďu na 3 lv. díky svému bláznění první den kvůli studnám (vyplácala jsem spoustu urychlovačů).
Teď už neklikám na sféry a spořím, až budou (snad) zase studny. Celkově počítám, že do konce eventu budu mít Méďu tak na 5 - 6 lv. , ale to je po nakrmení zvýšení produkce vojáků 25 - 30%, což v kombinaci se Simia Sapiens není vůbec špatné! A pevně věřím, že další artefakty časem přijdou. Asi to bude první event, kdy nezískám Méďu na 10 lv, ale kdo ví? Třeba se ještě něco stane. Event je hodně jiný, než dřív. Ale odměny také.

Každopádně mám pocit, že žádný z vývojářů nehraje pořádně hru, aby vše otestovali. Je vidět, že úkoly eventu jsou nedotažené v mnoha směrech. Snad se to časem zlepší. Takže @ElfNostradamus to remcání chápu především jako snahu o to, aby vývojáři celou věc lépe promýšleli a nepouštěli ven tak zmatený produkt. Odměny skvělé, ale úkoly jsou prostě špatně nastavené. Navíc ta náhodnost je při ztížené podmínce vyššího lv. dílen i manufaktur velmi nepříjemná. Prostě buď jedno nebo druhé. Když náhodné úkoly, nechte 1 lv. dílny a manuchy. Pokud úkoly na vyšší lv., tak dejte pevné úkoly, aby si to člověk alespoň trochu mohl ve výrobě rozvrhnout.
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser7258

Guest
Tak za mně určitě nejhorší event. Nejdříve přistavit T1 a dílny lv. 20, aby se dalo něco nahrát, protože jsem měl už jen kouzelné. Rozmanitost úkolů hrozná, posledních pět průzkum provincie, získej 7 relikvií, průzkum provincie, získej 7 relikvií, průzkum provincie. Nyní se sníží množství dosažitelných klíčů za úkol, jsem zvědavý jaké restrikce ještě vývojáři vymyslí. Když se o ty rozvinuté budovy tolik krtíte, tak si je tedy nechte. Hawk
 

nataly111

Velmistr písma
Ludi
Je mi jasné, že nakrmit se ho vyplatí. Jen mě překvapilo tak brzy. Já ho hodlám postavit až budu mít artefakty všechny.

ElfNostradamus naprosto s tebou souhlasím. Prostě když chci medvídky (všechny :D) musím se o to snažit a remcání mi u toho nepomáhá. :) Je to jen hra a máme ještě spousty dní do konce. Tak hurá na medvídky. ;)
 

Ludi

Veterán
@nataly111 rozdíl je tentokrát v tom, že hnědý Méďa se vyplatí postavit dřív, než budou všechny artefakty. Navíc při obtížnosti eventu není jisté, kdy se podaří ho dostat na 10 lv.
Patrně až po nejbližšším DS ;).
 

ElfNostradamus

Veterán
Je to realita...v čem jsou úkoly nedotažené? jsou prostě náročné ano a pro všechny stejně! ...jak jsem předeslal, byl velmi lehký event všichni nadšeni z mnoha nekonečných relativně lehkých úkolů a ve městech se to hemží akvarii ...ted je to holt těžké pro všechny, ale za jednu z nejlepších!! budov v Elvenaru...ano děkuji těm co diskutují na testovací! Betě /od toho ta beta je testovací/, že úkol typu výzkum provincie nebo technologie má další alternativu - opary...dosáhli rovněž toho, že snížili náročnost na kapitoly u dílen, ale za cenu, že snížili množství bodů v závěrečné fázi, vývojáři jistě zpětnou vazbu mají sledují.....Tady už pak vše dostaneme na zlatém podnosu /ano občas něco změní/ ale většina má tu možnost se v klidu připravit dopředu, mnozí píšou, že připravovat se nebudou a to že úkoly jsou náročné a o libovolné kotaci taky známo dopředu rovněž...
 

nataly111

Velmistr písma
Ludi Tak já ho mít určitě budu. Mám svůj cíl a jdu si za tím. Čímž neříkám, že je to jednoduché. Některé ty opakující úkoly mě taky štvou.
Ale prostě proto musím něco udělat. Měla jsem jen 4 kouzelné. Od minulého týdne dostavuji nové dílny, nechtělo se mi ale co nadělám.
 

ElfNostradamus

Veterán
Pojd´me tedy k tomu přistoupit jinak - konstruktivní kritikou a zpětnou vazbou. V tématech jsou: Návrhy a nápady, kam každý může napsat své postřehy a podněty ke hře - eventu, jak by si tedy každý dotyčný eventy a jaké konkrétní změny v nich představoval, zde je to pouhé mlácení slámy a vylévání hořkosti na hru. :)
 

Ludi

Veterán
@ElfNostradamus
1. Při náhodnosti úkolů prostě nemáme všichni stejné úkoly, i když řekněme jsou určité druhy úkolů, tak některým hráčům se opakují dlouhodobě splnitelné úkoly pořád za sebou, jiným ne. Právě okolnost náhodnosti je stále nedotažená. Když jsou nyní náročnější úkoly kvůli vyššímu lv. manuch a dílen (což zase nevidím jako takový problém), tak "náhodnost" úkolů je obzvlášť nepříjemná. Alespoň by mělo platit, že když jednou dostaneš úkol na sadu nástrojů, mělo by pak následovat pár úkolů "rychlejších".
2. Když si tu budeme jen pochvalovat, jak je všechno skvělé, tak se nikdy nic nezmění. Takže konstruktivní kritika je vždy přínosná věc.

@nataly111 Já taky hraju jak se dá a možná Méďu na 10 lv. nakonec dostanu už do konce eventu. Snažím se o to, ale když to nevyjde, tak se z toho nezblázním. Prostě to třeba bude tentokrát o něco později.
 

Lovec Krys

Legenda
@ElfNostradamus V čem jsou úkoly nedotažené?
Třeba v tom, že díky skvělému náhodnému generátoru hráči velmi často dostávají stejné úlohy a to i několikrát po sobě.
Třeba v tom, že nutí hráče vyrábět 24h výroby v hlavních dílnách a to i několikrát po sobě. Což je zejména silný zásah do optimalizovaných měst ve vysokých kapitolách s nízkým počtem dílen.
Teď si představ, jaké by to bylo, kdyby neexistovalo prošlé zboží. Určitě by se ti líbilo dostat úkol na 48h v manufakturách 2x po sobě.
Třeba v tom, že průzkum provincií trvá zatraceně dlouho na konci výzkumu a jediná funkční alternativa je vyrábět kdejaký odpad v akademii (a ten tam pak při další čistce zůstane právě kvůli tomuto).
Další nedotažené věci, které již alespoň byly upraveny ani nebudu zmiňovat.

Nikdo po nich nechtěl, aby provedli poslední změnu tak, jak ji provedli.
Hráčům vadily hlavně 24h úkoly na dílnách a špatný náhodný generátor úloh.
Stačilo by vylepšit ten generátor, aby hráči nedostávali příliš často několik málo úloh, zatímco jiné nedostanou prakticky vůbec, a aby nedostávali stejné úlohy několikrát po sobě. U dílen stačilo zrušit podmínku úroveň dílny při 24h výrobě, nebo ji zcela zrušit nebo alespoň výrazně omezit.
Místo toho máme úpravu, kde se sníží pravděpodobnost úloh na dílny (což spolu s úpravou, že by se měly kouzelné dílny počítat za 2 dohromady působí opravdu kouzelně), takže některé často chodící úkoly budou chodit ještě častěji. A jako bonus nám snížili strop odměn za úkol na polovinu. To už to mohli nechat tak, jak to bylo před tím, bylo by to lepší.

Že máme používat urychlovače? Ne všichni jich mají velkou zásobu. A vzhledem k charakteru úloh je malá zásoba k ničemu. A i ti, co jich mají hodně je po eventu už mít nebudou, pokud je budou používat, úkoly tak jak jsou postaveny spolu s náhodným generátorem jich dokáží spotřebovat stovky hodin během jednoho dne.

Nikdo nechce nic na stříbrném podnose, jen chceme, aby změny byly dělány s rozmyslem a ne v chaotických velkých krocích ode zdi ke zdi a aby úkoly byly přiměřené, ne aby půlka hráčů event po pár hodinách zcela vzdala a část hráčů si zcela ochromila město, aby alespoň něčeho v eventu dosáhla.
Prostě, k čemu je systém nekonečných úloh, jestliže průměrný hráč získá méně než se systémem konečných úloh?
 

DeletedUser4291

Guest
V jednom z úkolů podzimního zvířetníku, ( jsem v Amuni) se píše.... Klaním se můj pane ! Říká se že bohové podzimu jsou starší než sám Unur.......( asi čím starší tím "blbější") Neboť jsem už třikrát za sebou dostal úkol.... Prozkoumej 1 provincii, nebo proveď výzkum 1 technologie, nebo získej 15 oparů

Přesně to samé, následně jsem vyfasoval sady nástrojů, zjevně vytunit medvídka bude boj...:), když už je to tak těžké, mohli ještě medvědy udělat jako provázané budovy ...

Tak to by byla špice... udělat medvědy provázané za nějaký menší bonus, stejně nikdo nemá šanci vytunit všechny 3 medvědy na 10 Iv a pak by nevadilo ani pět opakujících úkolů...:) Třeba to vývojáře napadne a dají to jako dárek k vánocům pod stromeček....:rolleyes:
 

DeletedUser5154

Guest
Moje poznatky z hraní, momentálně jsem na úkolu za 60 klíčů.

Za prvé, generátor funguje velice špatně, točení úkolů by bylo asi lepší řešení tak jak to bylo před tím. V jednom segmentu mi šlo 4x po sobě získej 7 relikvií, ještě že máme ty turnaje... jenže úkol je střídán vyřeš 5 střety nebo 25 turnajovými, což je sice pěkné ale tyhle dva úkoly nejdou k sobě. Pokud nemáte zásobu prozkoumaných provinciích a chcete to všechno nahrát rychle v turnaji, aby jste mohli jít dál dostane vás to na mizinu.

Co se týče minimálního levelu, za mě pěkná podpásovka já vždy situoval město do posledního bloku, nyní mě event zastihl v průběhu konstruktů, skončilo to tak že jsem musel půlku výroben zbořit abych tam hodil nějaké kouzelné dílny jelikož na výstavbu dílen fakt nebude čas. Mohli alespoň přidat rozšíření města a nějakou novou funkci, která by nestála peníze a pak tuto novinku zavést.

Teď se dozvídáme, že snížili počet klíčů za úkol, tím se dostali teda do výhody hráči, kterým byl generátor nakloněn a mohli už dosáhnout i na 10 fázi. Dělat změny během eventu a takhle radikální je další ne příliš dobrý krok, i když to podle nich vedlo ke snížení opakování úkolů dílen, i tak jsem dostal znovu 1denní.

Asi jsem jen smolař. Uvidím kam to dotáhnu, každopádně jsem trochu zklamán z toho všeho.
 

DeletedUser7076

Guest
Jestli mi na průběhu eventů v téhle hře něco vadí, tak především to, že hráč je degradován na pouhého diváka.který plní úkoly jak mu zrovna padnou. I kdybych měl moře času se hře věnovat, tak moje možnosti jsou tady dost omezené. Většinou můžu tak akorát čekat, až se něco vyrobí.

Nechápu proč třeba nejsou během eventu přidané klíče jako odměna v turnaji (a to jak třeba za vybojované provincie, tak pro spolek za dokončené truhly). Pak bych měl šanci si třeba našetřit armádu a rozjet turnaj v mnohem větším rozsahu než obvykle. To samé by mohlo platit i o věži, kde by za každý vyřešený střet mohla být nějaká odměna v klíčích.
 

Lovec Krys

Legenda
Možnost vylepšení náhodného algoritmu úloh: (odstraňuje problém příliš častého opakování úloh).
a) Založená na algoritmu posledního segmentu z předchozího eventu (10 opakujících se úloh, 8 z nich mělo 2 subvarianty a a b).
Algoritmus bude mít více než 2 varianty (např. 3 nebo 4 nebo 5).
Více variant zajistí větší náhodnost, zatímco samotný algoritmus vyloučí neustále se opakující úlohy.

b) Modifikace současného algoritmu
Přidat pamatování určitého počtu úloh (např. 5 nebo 10), uloženo ke každému městu zvlášť.
Při vybírání následující úlohy se pak navíc zkontroluje, zda úloha nebyla již plněna v rámci X posledních úloh. Pokud byla, provede se náhodný výběr znovu.
Toto by rovněž zamezilo opakování úloh.

c) Systém dvouvrstvého segmentu
První úroveň - segment se všemi úlohami daného segmentu (tak jak je tomu dnes)
Druhá úroveň - segment s úlohami z první úrovně bez úloh, které již hráč splnil (tzn. individuálně uložená k městu).
Fungovalo by to následovně:
- Hráč vstoupí do segmentu úloh. Úlohy z první úrovně se zkopírují do druhé úrovně a uloží se k danému městu.
- Poté se budou vybírat úlohy z druhého segmentu, při čemž se pokaždé vybraná úloha ze segmentu odmaže. To se zopakuje Xkrát (např. 5x nebo 10x).
- Poté se segment druhé úrovně vymaže a pokračuje se od začátku (znovu se zkopíruje segment první úrovně (stejný nebo další v pořadí)).
Zaručuje, že se úkoly nebudou opakovat po sobě nebo příliš často.

Dalo by se určitě najít více fungujících algoritmů. Toto jsou jenom některé z nich. Samozřejmě nemám přístup ke zdrojákům Elvenaru, tak nemohu navrhnout nic konkrétnějšího nebo něco vhodného na míru dle toho, jak jsou vnitřnosti serveru Elvenaru napsány.
 

Vicky1177

Mistr slova
Hmm, tak vidím, že problém "průzkum provincie" se netýká jen mně... :rolleyes: Včera večer udělaný crafting přes noc, protože urychlovače nejsou nekonečné a vstávat někdy ve 3:30 ráno kvůli hře, to ani náhodou. Ještě že byla zrovna volba za 15, z věže mám jak činidla tak úlomky. Dnes nějaké úkoly, kde jsem se trefila do výběru algoritmu a teď zase "prozkoumej provincii"... Popravdě, kdyby nebyli medvědi, event nehraju. Denní ceny, opět jen opakované eventovky, které tu už byly, jen možná navýšené, nestudovala jsem, takže jen studna a dál, jestli padne, padne, jinak žádná křeč. Co takhle míň eventů, ale originálních, ne jen "reinkarnovaných"? Obzvlášť když člověk bojuje s místem a ještě k tomu dílny a mnf s určeným levelem...
Ale grafika zvířetníku v okně se sférami pěkná, to jo.
 

DeletedUser2988

Guest
Nevim jak ostatním, ale mě se dokonce nejake ukoly samy splnuji (zmizi ukol a sviti jen zelena odmena, i když jsem cekala na vyrobu v dílnách a nesebrala jsem ji)... Screen jsem nestihla bohuzel... byla jsem z toho vykulena

Jinak mne se ukoly střídají 7 relikvii 7 relikvii 15 oparu 15 oparu potom nejaka ocel, 6x chleb a pak nanovo 7 relikvii 7 relikvii 15 oparu 15 oparu.... to je propracovany system ukolu
 

Vicky1177

Mistr slova
Ten předtím zmíněný úkol "prozkoumej provincii" mi úplně zmizel před jeho zahájením, když jsem shodila hru i prohlížeč před půlhoďkou a teď to znovu otevřela a mám tam zadání "získej značné množství zásob"...:eek:
 

DeletedUser5154

Guest
Já měl prozkoumat provincii, úkol byl nahrazen získej 15 zásob, jak tak koukám nejsem jediný, co to je za nesmysl. Teď mám zase vyzkoumat technologii nebo získat 4 opary vidění. (chybí překlad) Takže nejspíš přidávají nové úkoly.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Deleted User - 488716

Guest
Děkuji za upozornění, kouknul jsem, co mám za úkol a místo vyrob košíky jídla tam bylo vyrob pokročilé nástroje. :D Měnit úkol v průběhu jeho plnění se mi nelíbí.
 

DeletedUser5154

Guest
Dělají v tom velký nepořádek teď. Jde poznat, že už si uvědomili, že šlápli vedle. Takže kdo ví jaké úkoly ještě můžeme čekat. Možná celou tu hru s minimálním levelem dílen a manufaktur ještě odstraní a zredukují požadavky na relikvie a střety. Nebylo by to špatné :)
 
Nahoru