• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze Podzimní zvířetník

ElfNostradamus

Veterán
Můj budoucí ,,šetřivý,, plán s krmením. Hnědé medvědy stačí nakrmit cca 1x za 14 dní /zde uvidím, frekvenci krmení nutno vyzkoušet vzhledem ke ztrátám v turnaji, věži a zisku počtu dalšího krmení/... v ten okamžik sklidit veškerou již připravenou výrobu jak v kasárnách, cvičišti i táboře...dále a to hlavně opět pomocí skvělé komodity - urychlavače času povyrábět a ,,nabrnkat,, si další vojsko - klidně na další dva turnaje dopředu... a tím vše hned znásobit a sklidit /zde jsou nutná i kladiva z požehnáních, která to také žere/...++hnědý medvědi dávají i sami osobě bez krmení určitý k nezahození počet vojska.
PS. redking: popsaná strategie skrze urychlovače není pro všechny a všechny města, jak jsem již předestřel dříve...viditelně ji používají a úspěšně i další hráči...o ,,nekvalitním,, a uspěchaném eventu již bylo mnoho napsáno...přesto jsme využili urychlovače a skrze nekonečné, náročné protivné a opakující se úkoly, dosáhli svých met /zbytek dní osobně již odpočívám/...štěstíčko všem
 
Naposledy upraveno:

iDavis

Legenda
@redking123 aby som vyvrátil dojem, že som mal šťastie na úlohy, tak mal som asi také, ako ostatní. Provincie, opary, sady nástrojov, a hlavne medzi turnajmi strety a relikvie. Podobne ako píše @PankerSK , začínal som len s pár zesilovačmi (ani raz som sa na ne nesústredil ako na dennú odmenu, vždy to boli len studne), všetky čo som mal boli len vyrobené z akadémie a získané z veže, takže bieda. Výrazne sa to začalo meniť až v tejto udalosti, po točení 18 a 85 sfér (ktoré boli na zesilovače pomerne štedré).

@Ludi pravdou je, že človek sa pri tejto udalosti naozaj nebavil. Na to mali ale veľký vplyv frustrujúce úlohy.
 

Najdana

Znalec fóra
Dovolím si uvést své postřehy z podzimní událostí. Hraji ve čtyřech městech. Dvě města na konci Konstruktů a dvě města v Orcích jenž vznikly za účelem porovnání, jak to mají dnes začínající hráči těžké, či lehké s novějšími herními prvky. Takže mám možnost průběh eventů srovnávat. Ve velkých městech mi chodily odměny z truhel nejméně žádané - příděly zásob, deště mincí, portálových bonusů, VB, občas kouzla (jen ne tehdy, když jsem potřebovala do úkolů). Denní odměny velká bída a rotace truhel se až velmi často zasekla v dlouhé řadě na těch nejméně chtěných truhličkách. Zatímco mé dvě menší města v Orcích byly v denních odměnách i rotací truhel štědřejší. Taky úkoly (až na ty omílané záseky x krát opakování) byly pestřejší, než ve velkých městech a taky daleko snadněji splnitelné ( možnost výzkumu a daleko rychlejší prozkoumání nových provincií ). Velké města.... I přes připravenost na event v Arendyllu mám jen počet artefaktů 14 a Winyandor totální propadák 7 artefaktu (absence činidel, Věž mi taky s činidly nepřála a akademií nemám vytuněnou) zesilovače v obou městech nezbyly téměř žádné. Orčí města - bez jakýchkoli příprav na event - zatím po 12 artefaktech. Zisk poměrně velkého množství zesilovačů a jiných denních odměn.
Závěr: Pokud by v událostech byly nadále takovéto nevyvážené úkoly, hru po dobu eventu nebudu vůbec spouštět. Lákalo by mě to zúčastnit se. Když už se hráč opravdu bojí podívat do úkolu, co tam zase za hrůzu naskočilo, tak je něco špatně....
 

DeletedUser7280

Guest
takže dovolim jsi shrnuti turnaje.. (odehrano na 7 budovach T1 a 4 dilnach bez diamantu.) Chybi mi 1 artrefakt do full 4 medvědu to bude moje meta. (což je tisíc kliču a za 5 dni snad odehraji bez urychlovaču) začinal jsem asi z par stovkama urychlovaču přes event jsem utratil vic než 2K a zustane mi cca pod 2k urychlovaču. Pokles surovin třeba u T2 ze zasob 600K na skoro nulu a to šetřim kde jde se oklepu brzy horši bude do dalších eventu zvýšeni vykupu VB ,ale největší škody jsou provincie otevřel jsem jich tolik, že mi to vystači na x kapitol. Zminim to ještě jednou.. měnit ukoly za chodu je zlo.
 

baumax

Učedník
@Serza7 gratuluju já ke stejnému cíli potřebuju ještě 5 artefaktů - jaký postavíš ty další dva (počítám, že si postavíš dva hnědý)?

@iDavis zajímavá strategie jít po studnách, já jel vždy klíče pouze při urychlovačích což zvedlo výhodnost 142 truhly, ale chápu, že 18 a 85 jsou nejlepší - taky se zeptám jaký postavíš další medvědy po hnědých?

Co se týče toho získat dva hnědé medvědy ze to i bez dia jak bylo řečeno a neřekl bych, že jsem měl extra štěstí celkově jsem dostal navíc asi 4500 klíčů což při objemu točení vychází cca na 12% vzhledem k objemu točení to sedí do průměru (většina beden má 10% krom 142 která má 5%, ale je potřeba vzít v úvahu, že dává mnohem víc). Dále jak tu někdo psal, že je potřeba mít spoustu urychlovačů - tuším že jsem měl něco okolo 150*1h 200*2h a 50*8h na začátku což není moc. Moje jediná výhoda byla, že jsem nikdy neprozkoumával víc provincií než chtěla kapitola.

Teď je otázkou, zda dorazit čtvrtého medvěda na full anebo šetřit urychlovače:)?
 

iDavis

Legenda
@Baumax okrem hnedých ešte jedného polárneho (jeho efekt skrátenia turnajov vie dôjsť v kombinácii s časoskokom k 100%nému skráteniu prodlevy a produkcia portálového bonusu pre mňa znamená 480 úlomkov kouzel, vďaka čomu ušetrím miesto na mesačnej knižnici). Pandu neplánujem postaviť, jedine že by v budúcnosti došlo k navýšeniu toho výskytu krmiva.
 

baumax

Učedník
Jinak drobné shrnutí z tohoto eventu

Měl bych být rád tolik odměn jsem nikdy neuhrál sklady uryhlovačů se mi naplnily, ale nejsem. Koncept nekonečných úkolů chápu, ale "náhodný" výběr trojice relikvií anebo střetů je špatně odladěn. Celkově to bylo spíše frustrující splnit jeden úkol a čekat na turnaj apod. Co se týče min. lvlu dílen a manufaktur tak to překousnu, ale nelíbí se mi to - 5 dílen stojí na 1d produkci a čeká na godota, který přijde občas za 3dny a pak pětkrát po sobě :) Ohledně úkolů v provincií toho bylo napsáno tolik, že to nemá smysl rozebírat. Po práci si člověk chce v klidu kliknout a ne se zaradovat hůrá mám 80 klíčů a pak na další čekám dva dny.

Doporučení ke zvážení do dalšího eventu:
a) nedávat zpomalovací úkoly tak často, ale zvýšit počet "bodů" na další odměnu - u Fénixe tuším bylo po získání 40 odměn, že další odměna byla za 40 misto klasických 20 (vestavěná brzda, která neškodí lidem získat v pohodě něco a další odměny jsou těžší)

b) přejít na konečný počet úloh hlavní dějové linky a například dát nekonečné vedlejší úkoly anebo jet na konečný počet úloh - chápu, že někdo to dodělá za týden a pak má 14dní volno, ale proč ne. Osobně jsem trochu unaven neustálou "akcí", pár týdnů bych chtěl město optimalizovat na klasické hraní a ne furt přehazovat na dílny na event na 1lvl mnf na výzvu anebo na dílny a sety mnf na DS. V inventáři mám přes 50 studen nepostavil jsem ani jednu, páč nestíhám mít místo na ně, protože stavím neustále něco jiného co nepotřebuju

c) pokud se bude držet toto schéma eventu nešlo by u některého divu přidat snížení času na průzkum provincií - podotýkám divů, který je cca do kapitoly orků

Toť moje postřehy
 

luterina

Veterán
@iDavis , nejhorší event, nejlepší event..., nezažila jsem ještě ani jeden, který by byl stejný a to i co do strategie :D a to je to, co mě tu i baví, ta velkolepá pestrost, jinak by hra byla asi jen obyčejná klikačka bez možnosti protočit si mozkové závity :)

Jinak co se týká krmiva, mi přijde že se to moc neřeší, ale by podle mě mělo, když roste Zoo, měl by růst i přísun krmiva, ale to se neděje, že? ..a to opomíjím kdo má na něj u kutila štěstí větší a kdo menší, když strýček random je vrtkavý a to štěstí muška jenom zlatá ;):)

@ElfNostradamus , ty máš potřebu hnědé medvědy krmit jednou za 14 dní? ..já abych měla dostatek vojáků tak musím hnědého medvěda krmit na každém turnaji, nemám ještě vojenské divy (jsem v kap. Elfové a v kap. Draci) a to ani ne všechny dostupné, dané na nějak vysoké levely, jsou tu i menší města, která nemají frontu v kasárnách dlouhou jak tejden a rekrut na jedno kliknutí desetitisíce vojáků...
 
Naposledy upraveno:

Ludi

Veterán
@Baumax - já mám ve velkém městě na CZ2 Hnědého + Pandu. Panda mě zaujal především tím, že dává na 10 lv. 2 kouzla na manuchy. Portálový bonus mám z Fénixe a z dalších věcí. Kouzla na manuchy používám celkem dost, hlavně na živoucí. Hodně jich získám v turnaji, ale pár navíc je fajn. Časový skok mi na zkrácení čekání v turnaji stačí.
V malém městě na CZ1 mám Polárku na 1 lv. a stačí mi zkrácení čekání v turnaji o 10%. Jinak i tam mám Hnědáka a Pandu ještě vylepšuju.
 

DeletedUser6057

Guest
Tyhle eventy mají být o zábavě. A o tu mě připravili. Jak se tu někde psalo, člověk přijde z práce a chce si odpočinout a ne najet na 2. kolo pracovní činnosti, kdy musí zase přemýšlet, jak to nejlépe udělat, aby mohl dokončit kompletně aspoň 1 budovu.
Navíc těch eventů je tolik, že už jsem se rozhodl opustit i společenství, jak jsem otrávený hrou. To je každou chvíli turnaj, event, dobrodružství společenství, věž věčnosti atd.
 
@ElfNostradamus , ty máš potřebu hnědé medvědy krmit jednou za 14 dní? ..já abych měla dostatek vojáků tak musím hnědého medvěda krmit na každém turnaji, nemám ještě vojenské divy (jsem v kap. Elfové a v kap. Draci) a to ani ne všechny dostupné, dané na nějak vysoké levely, jsou tu i menší města, která nemají frontu v kasárnách dlouhou jak tejden a rekrut na jedno kliknutí desetitisíce vojáků...
a to je právě ta chyba. Musíš počkat až ti doběhnou kasárna - nakrmit, posbírat, naplnit, urychlit posbírat a tak furt dokola. Uvalíš sice těžké miliony nástrojů (nutná kouzla), pár desítek hodin uychlovačů (no a co, že?), ale během několika minut máš vojáků na měsíc dopředu a to i přes to, že jedeš turnaje třeba na 5000 bodů a víc
 

luterina

Veterán
@Emhyr var Emreis II , u mě ve městě nerostou urychlovače na stromě (když zrovna není event a mám štěstí na odměnách), když použiji všechny urychlovače co získám u kutila a ve věži, tak je pořád vojáků na pokrytí turnaje málo (viz. výše voj. divy na menších levelech a nebo nedostupné), kde už vojenské divy nějakou tu hodnotu mají, je to na hraně, ale malá města mají frontu třeba jen 4 - 6h a to se ti na 8h a 14h a 20h urychlovače cvičit nevyplatí, otočíš 10 x kolo v kasárnách i s medvědem a máš tak na dojetí jednoho turnaj kola a těch 1h a 2h zas tolik od kutila a z Věže nevytěžíš, tak krmíš medvěda každý trunaj a co to jde...

@Daggoth32 , ono to nějakou dobu trvá než si vytáhneš na max všechny budovy ve městě na danou kapitolu, ve které se nacházíš a jet tak v každé kapitole, taky když ti ze spolku poradí že je třeba mít bonusových manufaktur nejméně 3 - 4 od každé a kasárna to samé a do jakých divů sypat abys uhrál dobře na turnaje a měl dostatek vb, kouzel a surovin a zboží a hrálo se ti snadněji a tím i radostněji....tak on potom i ten event není zas tak strašný a stejně tak i věž a ds, držím palce, nevzdávej to! Vidím že hráč dobrý jsi, tak to chce asi jen čas :) ale fakt je že by s tou frekvencí všech událostí ubrat mohli...
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser6057

Guest
@luterina , tady jde o to, že těch událostí je stále víc a víc a člověk nemá šanci doplnit zásoby, když pracuje 4 dny v týdnu 12 hodin denně a z toho poslední noční se prolíná do dalšího dne, takže 5 dní jsem omezen na herní minimum. Každý turnaj dávám kolem 1500 bodů pravidelně, protože moje už minulá společnost prostě víc jak 5. truhlu nedávala (občas se ta 6. truhla zadařila). Což je smutné, protože na 10. truhlu stačí myslím kolem 1660 bodů od všech 25 hráčů. Navíc furt řešit neaktivitu hráčů, když admini nejsou schopní lidem pomoci a dát sem takovou věcičku, jako je ukazatel aktivity.
 

baumax

Učedník
@luterina má pravdu menší města nemaj ve vojákách kvalitu a bohužel tady neplatí, že kvantita je sama o sobě kvalitou. Zatím mám pouze dva divy přidávajících kvalitu, a to jehly a klášter (jsem v orcích). Kvalita luků je fajn, ale je to dominantní jednotka pouze na ocelovej turnaj (vim dají se s nimi provádět zajímavé kousky, když jsou jehly výš), ale stejně do orků nemáš nic moc na vylepšení armády. Osobně hnědého medvěda vidím jako možnost zkusit střety ve věži a posunout se v turnaji na vyšší skore pokud potřebuju vojáky, já ty budovy bral kvůli pasivnímu bonusu - ikdyž jednotky na prvním lvlu nejsou nic moc, ale to se časem změní.
 

luterina

Veterán
@Daggoth32 , celkem se dá zorientovat - pokud sám nemáš přehled jak kdo ve spolku hraje a co každý turnaj uhraje a kolik času ve hře tráví či je vůbec činný - na https://www.elvenstats.com/, tam je u každého hráče když nehraje dlouho potom černý vykřičník... a pokud dáváš 1600b na turnaj potom je dobré být ve spolku desettruhlovém, protože si zasloužíš odměny z 10 truhel kde jsou velkým pro hratelnost hry přínosem...

@Baumax , přidat do divů funkci na snížení času průzkumu provincií, vidím jako báječný nápad, pokud ho dáš do sekce "Nápady a návrhy" jistě dostane i mou podporu :)
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser4336

Guest
Včera se mi taky už konečně podařilo dostat svého jediného hněďáka na poslední úroveň, další šelmy už ve městě nebudou, možná ještě splním pár úkolů, ale tím pro mě událost končí.
Medvěd.jpg
 

redking123

Pokročilý žák
Event skoncil, kdyby bylo mozno se z nej odhlasit, tak to udelam. Posledni 3 dny dostavam 5x24h dilny prolozene 2 jednodussimi ukoly.
Hnedy medved je na 10 a prebyvaji 4 hlavy. Event nebyl nic jineho nez opruz, ktery mi otravil.
Zbyle hodiny urychlovacu si necham na stavbu divu, ci armady.
 
@Emhyr var Emreis II , u mě ve městě nerostou urychlovače na stromě (když zrovna není event a mám štěstí na odměnách), když použiji všechny urychlovače co získám u kutila a ve věži, tak je pořád vojáků na pokrytí turnaje málo (viz. výše voj. divy na menších levelech a nebo nedostupné), kde už vojenské divy nějakou tu hodnotu mají, je to na hraně, ale malá města mají frontu třeba jen 4 - 6h a to se ti na 8h a 14h a 20h urychlovače cvičit nevyplatí, otočíš 10 x kolo v kasárnách i s medvědem a máš tak na dojetí jednoho turnaj kola a těch 1h a 2h zas tolik od kutila a z Věže nevytěžíš, tak krmíš medvěda každý trunaj a co to jde...
tak to je pak těžko. Já třeba urychlovače nepoužívám vůbec. Možná sem tam, když třeba pospíchám a chybí mi kousíček na dostavění budovy nebo chcu s někým měnit VB a potřebuju doklepnout rychle div. Ale to jsou jednotky hodin. Mimo event mi tak zásoby jen rostou, takže použít pár hodinek na kasárna není žádný problém. Vždyť ve hře samotné není vůbec kam spěchat :)
 
Nahoru