• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Petice_Divy

Chcete vrátit původní systém vylepší divů pomocí surovin a relikvií?

  • ANO

    Hlasy: 153 95,6%
  • NE

    Hlasy: 7 4,4%

  • Celkový počet hlasujících
    160
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

LuciskaCh

Mistr slova
Z německého Fan-Fóra zpráva z kuchyně (strojový překlad):

Oznámení od Inno Games : Ancient Wonders

Proč byly změněny?


Za posledních několik dní jsme viděli vaši zpětnou vazbu ohledně nových požadavků (spouštěče kombinací, královská restaurační kouzla a fragmenty kouzel), které jsou nyní vyžadovány ve všech starověkých divech. Je to velká změna.
Chápeme, že to může být znepokojivé a způsobit frustraci.
Z tohoto důvodu bychom nyní chtěli podrobněji objasnit, proč se tak stalo.
Hlavním problémem bylo, že staré náklady na Ancient Wonders byly vyrovnány před mnoha lety, kdy žádný turnaj nerozdával každý týden mnoho relikvií.
Od té doby se cena relikvií stala triviální a začali jsme žádat o další zdroje na stavbu nových starověkých divů.
Tyto zdroje se však také snáze získávají prostřednictvím budov a craftingu. Náklady na upgrade starověkých divů opět ztratily smysl a mohli jsme to vidět na našich datech. Jedinou vhodnou výzvou, kterou tyto budovy představovaly, byla fáze výzkumu.
S novým požadavkem chceme tento problém nadobro vyřešit pomocí zdrojů, které můžete získat v konkrétních bodech hry a které jsou nezávislé na vašem postupu v kapitolách.
Je to také výzva, která je nyní pro vás předvídatelnější.
Můžete na tom pracovat předem, protože plánujeme zachovat tuto strukturu nákladů pro všechny budoucí starověké divy .

Trvá aktualizace vašich starověkých divů déle?

S novými požadavky v průměru a na základě údajů, které máme ze hry, netrvá maximalizace starověkého divu déle než dříve.
Během několika týdnů v minulosti může hráčům trvat déle, než vytěží maximum (využití některých nerovnováh ve hře, které jsou nyní řešeny těmito novými požadavky).
Spěchání starověkými divy by nikdy nemělo být normou. Tato funkce je zamýšlena jako dlouhodobý cíl, vyžadující čas a odměňující účast v jiných elvenarských aktivitách, jako je turnaj a věž.

Také jsme znovu vyvážili jejich efekty, takže jsou ve většině případů s postupem hry silnější než dříve. Bylo to provedeno proto, aby byly ještě atraktivnější a stálo to za časovou investici.
Abych uvedl jen jeden příklad,
mnohokrát jste řekli, že mana je často jedním z nejpotřebnějších zdrojů ve vyšších kapitolách. S vylepšenými starověkými divy souvisejícími s manou můžete ve všech budoucích kapitolách jasně vidět, o kolik užitečnější jsou a budou.
Nasloucháme vaší zpětné vazbě na požadavky a chápeme, že pro mnohé z vás je to relevantní změna. Je v pořádku být nešťastný a vyjádřit své obavy. Těšíme se na váš příspěvek. Při definování požadavků byla zohledněna i vaše zpětná vazba. Původně byly tyto nové požadavky testovány v kapitole 21. V poslední aktualizaci, kdy jsme ji rozšířili na všechny starověké divy, jsme ji snížili o 50 % na základě zpětné vazby hráčů v této kapitole.
Upozorňujeme však, že v současné době neplánujeme žádné další změny těchto požadavků.
Zavedením možnosti získávat kombinační spouštěče a někdy dokonce i královská restaurační kouzla, když prodáváte nepotřebné, nekapitolové budovy, máte nyní více příležitostí, jak plynule získávat zdroje pro vylepšení starověkých divů v průběhu času.

Outlook:

Děkujeme za vaši trvalou podporu. Chápeme, že ne všechny změny bude snadné přijmout, a budeme nadále sledovat vaši zpětnou vazbu.
Všichni máme jeden cíl:
vylepšit Elvenar tak, aby vydržel co nejdéle. Pro Ancient Wonders to znamená vyvážit jeho výzvu, ale také sílu jeho dopadu, bez ohledu na to, kolik dalších kapitol v budoucnu přidáme.
S vaší pokračující podporou se tam společně dostaneme.

No ty kráso, jak ve mě to vře!!!!!!
Takže do neděle si promyslím, jestli ještě vůbec u hry zůstanu. Nechce se mi zahodit skoro 8 let, ale tohle už je vážně moc!!!!!!

Blahopřeji Inno, jste vítěz v soutěži, jak nejvíce nas*** hráče!!!!!!!!!!!
 

korinai

Učedník
Z německého Fan-Fóra zpráva z kuchyně (strojový překlad):

Oznámení od Inno Games : Ancient Wonders

Proč byly změněny?


Za posledních několik dní jsme viděli vaši zpětnou vazbu ohledně nových požadavků (spouštěče kombinací, královská restaurační kouzla a fragmenty kouzel), které jsou nyní vyžadovány ve všech starověkých divech. Je to velká změna.
Chápeme, že to může být znepokojivé a způsobit frustraci.
Z tohoto důvodu bychom nyní chtěli podrobněji objasnit, proč se tak stalo.
Hlavním problémem bylo, že staré náklady na Ancient Wonders byly vyrovnány před mnoha lety, kdy žádný turnaj nerozdával každý týden mnoho relikvií.
Od té doby se cena relikvií stala triviální a začali jsme žádat o další zdroje na stavbu nových starověkých divů.
Tyto zdroje se však také snáze získávají prostřednictvím budov a craftingu. Náklady na upgrade starověkých divů opět ztratily smysl a mohli jsme to vidět na našich datech. Jedinou vhodnou výzvou, kterou tyto budovy představovaly, byla fáze výzkumu.
S novým požadavkem chceme tento problém nadobro vyřešit pomocí zdrojů, které můžete získat v konkrétních bodech hry a které jsou nezávislé na vašem postupu v kapitolách.
Je to také výzva, která je nyní pro vás předvídatelnější.
Můžete na tom pracovat předem, protože plánujeme zachovat tuto strukturu nákladů pro všechny budoucí starověké divy .

Trvá aktualizace vašich starověkých divů déle?

S novými požadavky v průměru a na základě údajů, které máme ze hry, netrvá maximalizace starověkého divu déle než dříve.
Během několika týdnů v minulosti může hráčům trvat déle, než vytěží maximum (využití některých nerovnováh ve hře, které jsou nyní řešeny těmito novými požadavky).
Spěchání starověkými divy by nikdy nemělo být normou. Tato funkce je zamýšlena jako dlouhodobý cíl, vyžadující čas a odměňující účast v jiných elvenarských aktivitách, jako je turnaj a věž.

Také jsme znovu vyvážili jejich efekty, takže jsou ve většině případů s postupem hry silnější než dříve. Bylo to provedeno proto, aby byly ještě atraktivnější a stálo to za časovou investici.
Abych uvedl jen jeden příklad,
mnohokrát jste řekli, že mana je často jedním z nejpotřebnějších zdrojů ve vyšších kapitolách. S vylepšenými starověkými divy souvisejícími s manou můžete ve všech budoucích kapitolách jasně vidět, o kolik užitečnější jsou a budou.
Nasloucháme vaší zpětné vazbě na požadavky a chápeme, že pro mnohé z vás je to relevantní změna. Je v pořádku být nešťastný a vyjádřit své obavy. Těšíme se na váš příspěvek. Při definování požadavků byla zohledněna i vaše zpětná vazba. Původně byly tyto nové požadavky testovány v kapitole 21. V poslední aktualizaci, kdy jsme ji rozšířili na všechny starověké divy, jsme ji snížili o 50 % na základě zpětné vazby hráčů v této kapitole.
Upozorňujeme však, že v současné době neplánujeme žádné další změny těchto požadavků.
Zavedením možnosti získávat kombinační spouštěče a někdy dokonce i královská restaurační kouzla, když prodáváte nepotřebné, nekapitolové budovy, máte nyní více příležitostí, jak plynule získávat zdroje pro vylepšení starověkých divů v průběhu času.

Outlook:

Děkujeme za vaši trvalou podporu. Chápeme, že ne všechny změny bude snadné přijmout, a budeme nadále sledovat vaši zpětnou vazbu.
Všichni máme jeden cíl:
vylepšit Elvenar tak, aby vydržel co nejdéle. Pro Ancient Wonders to znamená vyvážit jeho výzvu, ale také sílu jeho dopadu, bez ohledu na to, kolik dalších kapitol v budoucnu přidáme.
S vaší pokračující podporou se tam společně dostaneme.
Je to jejich právo, protože hru provozují. Hráči se určitě budou chovat po svém. Jedná z možností je divy od samého začátku vynechat a město si nastavit jinak. Hrát s tím co je reálné k dispozici. Žebříček aktualizaci ztratil význam, byl možnosti srovnat úspěšnost vlastní strategie s jinými. Teď už to tak není, víme, že na to stačí okamžik a bude to jinak. Hráči budou muset objevit nový způsob, jak mít pocit úspěchu a protože to nejde srovnáním s jinými, bude to něco individuálního. Třeba jen tak si stavět eventovky. Divy mají nevýhodu, že jsou pořád stejně a vzhledově omrzí. Ne všechny ted mají jednoznačný přínos a prostor ve městě má taky cenu. Méně divu, méně nákladů. Tím chci říct, že budoucí strategie mohou být jiné, než provozovatel potřebuje. Nápad likvidovat inventář je jednoduchý, ale zatím jsem se u hráčů setkala s tím, že ho nepovažuji za užitečný. Ino trvá na svém, protože může. Co z toho ve finále vzejde, nezávisí ne zbožném přání marketingu, ale na tom, jestli hra bude bavit hráče a jestli budou provozovateli důvěřovat. Fakt, že nás diskutuje pár ve vztahu k počtu, který mlčí, na tom nic nemění. Mlčení má různé důvody, nejen souhlas se situaci. Kdo mlčí, čeká a až se mu bude chtít, něco udělá. Mlčení je nejistota pro toho, kdo chce vědět. Hra je křehká aktivita v tom, že musí přinášet pozitivní pocity. Nejsou, není důvod. Komu a jak je přináší nevíme. Většina mlčí. A tak se prostě ukáže. Chybou je i neosobní strojova komunikace provozovatele.
 

luterina

Veterán
Ahoj, tak jsem si přečetla co tu nového přibylo v místním bojkot-týmu a pořád ta stejná písnička o tom jak jsou chudí, že mají jen tisíce položek v inventáři na rozčarování a jen statisíce úlomků kouzel na skladě a jen desítky KR k dispozici měsíčně a mají jen některé Divy na maximum a ne ještě úplně všechny a nemůžou je vylepšovat takovým forem jak byli zvyklí no a ještě denně musí hlídat sklad, co všechno v něm přibylo, jestli to nepřibývá příliš pomalu a hlídat se, aby z něj neubrali... , musí být opravdu silní, že po tom všem a za takovýchto bezútěšných ubohých podmínek ve hře stále pokračují a syslí a syslí, jiný už by měl toho dávno nad hlavu a oni pořád a pořád ne, úctyhodná výdrž
 

korinai

Učedník
Ahoj, tak jsem si přečetla co tu nového přibylo v místním bojkot-týmu a pořád ta stejná písnička o tom jak jsou chudí, že mají jen tisíce položek v inventáři na rozčarování a jen statisíce úlomků kouzel na skladě a jen desítky KR k dispozici měsíčně a mají jen některé Divy na maximum a ne ještě úplně všechny a nemůžou je vylepšovat takovým forem jak byli zvyklí no a ještě denně musí hlídat sklad, co všechno v něm přibylo, jestli to nepřibývá příliš pomalu a hlídat se, aby z něj neubrali... , musí být opravdu silní, že po tom všem a za takovýchto bezútěšných ubohých podmínek ve hře stále pokračují a syslí a syslí, jiný už by měl toho dávno nad hlavu a oni pořád a pořád ne, úctyhodná výdrž
Někdo žije z výplaty do výplaty a ještě si půjčí, někdo dává přednost finančnímu polštáři. Oba způsoby jsou možné, jen ten kdo má nasysleno, může sponzorovat toho bez úspor, který má obvykle spoustu řeči o tom, jak je ten spořivý sponzor hamižný a hloupý, že sedí na penězích a jemu nic dat nechce. Platí to nejen v životě, ale i ve hře. Kam patris ty, je tvá věc, opačná strategie je věc toho druhého. Zkus nevnucovat své pojetí hry ostatním, jestli to jde.
 

AdVen

Učedník
Ahoj, tak jsem si přečetla co tu nového přibylo v místním bojkot-týmu a pořád ta stejná písnička o tom jak jsou chudí, že mají jen tisíce položek v inventáři na rozčarování a jen statisíce úlomků kouzel na skladě a jen desítky KR k dispozici měsíčně a mají jen některé Divy na maximum a ne ještě úplně všechny a nemůžou je vylepšovat takovým forem jak byli zvyklí no a ještě denně musí hlídat sklad, co všechno v něm přibylo, jestli to nepřibývá příliš pomalu a hlídat se, aby z něj neubrali... , musí být opravdu silní, že po tom všem a za takovýchto bezútěšných ubohých podmínek ve hře stále pokračují a syslí a syslí, jiný už by měl toho dávno nad hlavu a oni pořád a pořád ne, úctyhodná výdrž
Vyjádření nespokojenosti nad poslední "inovací" hry a pokus o to zvrátit tuhle absurdní novinku je legitimní a právo každého hráče. Je nanejvýš pravděpodobné, že každý kdo tu vyjádřil nespokojenost, ať již jakýmkoliv způsobem, nemá rozhodně nasysleno desítky KR! ani je nemá možnost měsíčně získat nebo nemá tisíce úlomků kouzel skladem... takže bych tady rozhodně nikoho nenazývala "bojkot-týmem". Pokud ty máš takové zásoby a zdroje je ti to přáno! Určitě nikomu tady nejde o to že se vylepšování zbrzdí!, jde o to aby bylo vůbec za co vylepšovat bez nákupů za peníze a hra nezamrzla! Dosud se hra stále profiluje jako "zdarma"... je to ještě stále pravda?
 

korinai

Učedník
Jakmile se divy naplní, budou se hromadit VB, ty bude možné dávat jeden do výzkumu, kdo ho dokončí, bude mít o důvod méně hrát turnaje. Nikdo netouží po tom, mít hru plnou nepoužitelných předmětů. Další nepopulární činnost je likvidace získaných odměn, hodnota odměn je jen jejich převod na úlomky. Tím se jeví jako úplně zbytečně je činit jakkoli užitečnými nebo pohlednými. Budovatelská hra tak rozhodně vypadat nemá.
 

Airoch

Učedník
Ahoj, tak jsem si přečetla co tu nového přibylo v místním bojkot-týmu a pořád ta stejná písnička o tom jak jsou chudí, že mají jen tisíce položek v inventáři na rozčarování a jen statisíce úlomků kouzel na skladě a jen desítky KR k dispozici měsíčně a mají jen některé Divy na maximum a ne ještě úplně všechny a nemůžou je vylepšovat takovým forem jak byli zvyklí no a ještě denně musí hlídat sklad, co všechno v něm přibylo, jestli to nepřibývá příliš pomalu a hlídat se, aby z něj neubrali... , musí být opravdu silní, že po tom všem a za takovýchto bezútěšných ubohých podmínek ve hře stále pokračují a syslí a syslí, jiný už by měl toho dávno nad hlavu a oni pořád a pořád ne, úctyhodná výdrž
No ne všichni vystačíme s tím co inno upustí a chudáci budou všichni. Nevidím žádný důvod, proč bych na tom jako aktivní hráč měl být stejně uboze jako lemra které stačí odehrát jednou za týden. Statisícové zásoby úlomků mám za 4 roky hraní taky. Jenže ty stejně za chvíli dojdou a bude to jako kdybych nikdy nic neměl. V den vydání updatu jsem měl 630,000, teď mám 480,000 a to mezitím proběhly 2 věže. Až dojdou budu moct vylepšovat divy stejně rychle jako s městem které hraje pár měsíců. Nejsem největší king téhle hry, ale i tak aby nováček udělal divy na úroveň na které je mám já, zabere mu to místo 4 víc jak 8 let kdy bude každý týden dělat každou věž na zlato a od začátku bude muset být ve spolku který dělá víc jak 10. truhlu. Abych dodělal já na max jen ty divy co už mám a to už bych nesměl žádný další div postavit, zabere to 7 let. A to mám před sebou 4,5 kapitoly do konce ve výzkumu, se kterým jsem vůbec nespěchal.
Nyní tedy nelze tuhle hru dohrát dřív než za 15 let. Pro mě byla vždycky konečná meta divy na maximální úrovni a ne nějaký výzkum, jehož dokončení je vlastně jen otázka času.
 
Naposledy upraveno:

Airoch

Učedník
Rád bych tímto vyzval všechny komu vadí změny, aby přestali mlátit prázdnou slámu a stále dokola probírat zjevné a začali konat. Pokud se nerozšíří zpráva o nedělní stávce, žádná nebude. Není moc způsobů jak vyjádřit nesouhlas se změnami ve hře, tento bude alespoň pro Inno počitatelný a hmatatelný. Původní dělení na spolky je asi blbost, prostě kdo je ochotný rozeslat info, nechť se zapíše do tabulky zde https://1url.cz/yugZ2 . Pokud tam do pátku nebude alespoň 10 lidí, je zbytečné se o tom dál bavit, protože to že je to na pytel už všichni víme... tedy až na pár splachovacích výjimek ;) Děkuji.
 

Elvinka12

Učedník
proc stavkovat ve hre? prijde mi to ponekud zvlastni kdyz me hra bavi hraju kdyz ne tak nehraju a je to
a to ze ted se snazili srovnat ci napravit neco co podelavali dlouha leta, jenze jsme si na to tak zvykli, ze ted mame problem se s tim srovnat.
ale tyto zmeny s divy maji i par pozitivnich casti ikdyz mizeni surovin na vylepsovani zrovna nemam na mysli

druha vec je ze ta stavka stejne nikam nepovede mela jsem takovy dojem od sameho zacatku a i to co dnes vyvesili v oznameni ukazuje ze jsou spokojeni s tim jak to ted s divy vypada
takze pokud nas hra bavi tak se s tim nejak srovname a budeme hrat tak jak to pujde a nebo ... ja jsem zatim pro hru stavkovala jsem tak 2 tydny kdyz jsem zjistila o te zmene ... ale spis tak ze me hra proste tolik nebavila a ne ze bych si rekla a ted nebudu hrat vez ani turnaj a vlastne nemusim byt na hre vubec
 

luterina

Veterán
Je nanejvýš pravděpodobné, že každý kdo tu vyjádřil nespokojenost, ať již jakýmkoliv způsobem, nemá rozhodně nasysleno desítky KR! ani je nemá možnost měsíčně získat nebo nemá tisíce úlomků kouzel skladem... takže bych tady rozhodně nikoho nenazývala "bojkot-týmem".
@AdVen, stačí jen zalistovat do historie, přečíst si kdo a co tu píše, např. tady to je pláč opravdového Innem ožebračeného hráče, opravdu žalostný pohled a tak mě dojal, vzbudil obrovský soucit nad tou jeho obrovskou ztrátou, chudák, ani se teď ve městě nepohne, nic nemá, nic mu nezůstalo..., no já žasnu a přitom s takovým arzenálem :p fakt chudák? :D
K 21. kapitole máme celkem 42 divů. Každý div má 35 pozic. Celkem tedy 1470 pozic. Na jeden div komplet potřebujeme 140 králováků. (Uf!) Králováků na všechny divy pak 5880. (Uf! Uf!) Na jednu zprůměrovanou pozici připadají 4 králováky.
Hraju to 43 měsíců. Mám na kontě 450 pozic. Za měsíc jsem tedy v průměru uhrál 10,47 pozic. Mám dost divů na ploše - 28. Průměrná pozice divů je 16,07. Za ně bych za současného stavu potřeboval 1400 králováků. Měsíčně bych jich musel schrastit 32,56. (Jenom na divy!)
Nejsme nějací hrací lumeni ve spolku jako celku, takže děláme za měsíc v Turnaji tak 26 králováků. Z věštby teď dostávám 3 týdně. Nějaké ještě přidám za umístění v DS. Takže za ten měsíc si přijdu tak na cca 33 králováků.
Jenže teď už dám tak cca 15 pozic měsíčně. Pro komplet 28 divů musím udělat ještě 530 pozic. To je hra na 35,33 měsíců. Králováků bude potřeba celkem 2520. Měsíčně 71,32 králováků.
Tak co s problémem 71,32 vers. 33?
K tomu přistupuje i potřeba králováků pro některé další budovy (kouz. paneláky a montovny aj.). Dále přibudou další kapitoly po dvou divech, z nichž některé se budou určitě zase hodit.
 
Naposledy upraveno:

luterina

Veterán
@Schoenfeld proč prostě nehraješ dál i s novými parametry Divů a tempem přirozeným? :) Nemusíš se honit, není to závod, je to jen hra ;)

Znáš to, kdo si hraje, nezlobí? :)
 

luterina

Veterán
Statisícové zásoby úlomků mám za 4 roky hraní taky. Jenže ty stejně za chvíli dojdou a bude to jako kdybych nikdy nic neměl. V den vydání updatu jsem měl 630,000, teď mám 480,000 a to mezitím proběhly 2 věže. Až dojdou budu moct vylepšovat divy stejně rychle jako s městem které hraje pár měsíců. Nejsem největší king téhle hry, ale i tak aby nováček udělal divy na úroveň na které je mám já, zabere mu to místo 4 víc jak 8 let kdy bude každý týden dělat každou věž na zlato a od začátku bude muset být ve spolku který dělá víc jak 10. truhlu. Abych dodělal já na max jen ty divy co už mám a to už bych nesměl žádný další div postavit, zabere to 7 let. A to mám před sebou 4,5 kapitoly do konce ve výzkumu, se kterým jsem vůbec nespěchal.
Nyní tedy nelze tuhle hru dohrát dřív než za 15 let.
hmmm..., ty jo ještě dalších 15. let tady s vámi, teď nevím, jestli mám plakat nebo se radovat...

nováčci nevím jak to mají, nehraju teď za žádné malé město :)
 

korinai

Učedník
@Schoenfeld proč prostě nehraješ dál i s novými parametry Divů a tempem přirozeným? :) Nemusíš se honit, není to závod, je to jen hra ;)

Znáš to, kdo si hraje, nezlobí? :)
@Schoenfeld proč prostě nehraješ dál i s novými parametry Divů a tempem přirozeným? :) Nemusíš se honit, není to závod, je to jen hra ;)

Znáš to, kdo si hraje, nezlobí? :)
Já vedela, že nedokážeš nepoučovat hrace o jediné správné, pochopitelně své a jistě geniální strategii. Tak nám ji prosím popis do všech dokonalých detailů. My se budeme radovat z výzvy, připodobnit se či možná nejvíc tobě a hned bude zábava.
 

Airoch

Učedník
Založil jsem nový spolek pro hráče, kteří kvůli změnám ve hře (nebo z jiného důvodu) s hraním končí. Jmenuje se Hrob InnoGames I. Všichni kdo hru opouštějí, zde je místo pro váš poslední odpočinek ;)
 

AdVen

Učedník
@luterina a máš holka recht! Považte! @Schoenfeld a jeho klan si přijdou každý měsíc v Turnaji tak na 26 KR, někteří z věštby tak +3 týdně. Nějaké ještě přidají za umístění v DS. Takže za ten měsíc si někteří přijdou tak na cca 33 KR. Považte celých! cca 33 KR! To je fakt nářez zdrojů na město v 21 kapitole v poměru kolik je dneska KR potřeba.

např. tady to je pláč opravdového Innem ožebračeného hráče, opravdu žalostný pohled a tak mě dojal, vzbudil obrovský soucit nad tou jeho obrovskou ztrátou, chudák, ani se teď ve městě nepohne, nic nemá, nic mu nezůstalo..., no já žasnu a přitom s takovým arzenálem :p fakt chudák? :D
Nevím co se zobrazuje tobě, ale já v tom textu, na který upozorňuješ, čtu velmi hezký výpočet kolik bude po "inovaci" potřeba KR v jednom konkrétním městě na konkrétní úrovni :)

nováčci nevím jak to mají, nehraju teď za žádné malé město :)
a to je možná škoda... třeba by nebylo od věci si to střihnout teď po inovaci od začátku :)
 

Airoch

Učedník
Tak, je pátek a zjevně se tu nenašel ani jeden další člověk který by rozeslal info o stávce. Tím je pro mě tedy toto téma uzavřené a až mi dojdou zásoby, což nebude trvat zas tak dlouho, tak se na to asi taky vykašlu.
Ono hrát hru kde kdykoliv může někomu přeskočit, už tak dost omezenou hru omezí ještě víc, můj dosavadní postup znehodnotí a pak ještě arogantně tvrdí jak to rozjebal dobře, prostě nemá cenu.
 

luterina

Veterán
@Airoch Opravdu vás nechápu. Když jsem Elvenar našla a přišla jsem sem, jako bych se ocitla doma, ve své rodině, mezi svými. ..a vy asi máte krátkou paměť, protože mi neříkejte, že jste to taky tak v naší hráčské komunitě necítili a nechtěli pro Elvenar jen to nejlepší!

A teď, jako poněkolikáté, opět Elvenar prochází nějakou větší změnou, děti rostou a přizpůsobuje a mění se jim přirozeně i jídelníček, a vrchní lékař a odborník přes stravu, jasně řekl, že se nemá přecpávat bonbónama, že mu roste břicho a že má taky papat zeleninu a ovoce a jogurty a trochu v tom papání v cukrárnách zpomalit, a že tak je to správné :D Co se na tomto, komu na svém dítěti opravdu záleží, nemůže líbit? Mít zdravé prosperující město? :rolleyes: Přijde vám, že aktivní spolky mají pro Divy pořád málo k dispozici z věže, z turnaje, z událostí, ze sezóny, z inventáře, za zbourání...?

To tady taky zaznělo, "Znamená to teď konec závodu ve vylepšování Divů nebo závod o ně, právě tímto odstartoval?? ;) Všude kam se podívám se snad nedělá nic jiného než staví a staví a runová fáze a staví..., nebo se mi to jen zdá a vidím to jen okolo sebe? Přijde mi to až jako Divové šílenství :D Jestli oni se ti co jsou spokojení moc neozývají proto, že mají pro samé vylepšování plné ruce práce a nemají tak moc čas se tu s vámi radovat...

@Magnus Bijec Nejsem podporovatelka této petice, říkám ne, ani za nic, hyn sa ukáže, kdo z nás v Elvenaru je ten největší bojovník!
Většinou se to manifestovalo právě těmi nejvylepšenějšími Divy :D

@AdVen na nové město je pro mě inovace ještě moc mladá, v podstatě jsem se ještě ani nestihla pořádně rozkoukat, tolik nových možností, nevidím to na dny, ale na měsíce a s mým tempem možná i na další roky :)

@korinai nejsem typ hráče, který se honí, jen si ráda hraju a soutěžím a když přijde změna, hned se do ní hrnu jí prozkoumat, abych pravdu řekla, nevím o tom, že bych měla nějakou geniální strategii, ale když víc vnímám příběh Elvenaru a čtu všechny ty příběhy, které se v něm odehrávají, tak tomu nějak víc rozumím co se v té hře děje a jde mi potom všechno líp od ruky a jakoby vstříc
 

luterina

Veterán
Takže za ten měsíc si někteří přijdou tak na cca 33 KR. Považte celých! cca 33 KR! To je fakt nářez zdrojů na město v 21 kapitole v poměru kolik je dneska KR potřeba.
a kolik je dneska těch KR na tu kapitolu za měsíc maximálně potřeba, aby se dalo říct, že se divy ještě nepřejídaj a papají tím správným tempem?

a z čeho vycházíte, kolik divů a na jakém levelu by měly divy být např. v té kap. 21?
 

Airoch

Učedník
@Airoch Opravdu vás nechápu. Když jsem Elvenar našla a přišla jsem sem, jako bych se ocitla doma, ve své rodině, mezi svými. ..a vy asi máte krátkou paměť, protože mi neříkejte, že jste to taky tak v naší hráčské komunitě necítili a nechtěli pro Elvenar jen to nejlepší!

A teď, jako poněkolikáté, opět Elvenar prochází nějakou větší změnou, děti rostou a přizpůsobuje a mění se jim přirozeně i jídelníček, a vrchní lékař a odborník přes stravu, jasně řekl, že se nemá přecpávat bonbónama, že mu roste břicho a že má taky papat zeleninu a ovoce a jogurty a trochu v tom papání v cukrárnách zpomalit, a že tak je to správné :D Co se na tomto, komu na svém dítěti opravdu záleží, nemůže líbit? Mít zdravé prosperující město? :rolleyes: Přijde vám, že aktivní spolky mají pro Divy pořád málo k dispozici z věže, z turnaje, z událostí, ze sezóny, z inventáře, za zbourání...?

To tady taky zaznělo, "Znamená to teď konec závodu ve vylepšování Divů nebo závod o ně, právě tímto odstartoval?? ;) Všude kam se podívám se snad nedělá nic jiného než staví a staví a runová fáze a staví..., nebo se mi to jen zdá a vidím to jen okolo sebe? Přijde mi to až jako Divové šílenství :D Jestli oni se ti co jsou spokojení moc neozývají proto, že mají pro samé vylepšování plné ruce práce a nemají tak moc čas se tu s vámi radovat...

@Magnus Bijec Nejsem podporovatelka této petice, říkám ne, ani za nic, hyn sa ukáže, kdo z nás v Elvenaru je ten největší bojovník!
Většinou se to manifestovalo právě těmi nejvylepšenějšími Divy :D

@AdVen na nové město je pro mě inovace ještě moc mladá, v podstatě jsem se ještě ani nestihla pořádně rozkoukat, tolik nových možností, nevidím to na dny, ale na měsíce a s mým tempem možná i na další roky :)

@korinai nejsem typ hráče, který se honí, jen si ráda hraju a soutěžím a když přijde změna, hned se do ní hrnu jí prozkoumat, abych pravdu řekla, nevím o tom, že bych měla nějakou geniální strategii, ale když víc vnímám příběh Elvenaru a čtu všechny ty příběhy, které se v něm odehrávají, tak tomu nějak víc rozumím co se v té hře děje a jde mi potom všechno líp od ruky a jakoby vstříc
Však tě nikdo nenutil hrát víc, ale nevím proč bych kvůli tomu měl být já nesmylně omezován. Ono pro ten rychlý rozvoj divů se muselo udělat hodně, že tobě se to dělat nechce, to je čistě tvoje věc, ale nevidím žádný důvod, proč by ostatní měli být omezováni na stejně líné tempo jako je to které někomu vyhovuje, protože už tak pomalu jede.
Taky ti zřejmě nedochází, že ty změny budou mít víc následků než jen zpomalení výstavby divů a že i to má svoje důsledky.

Tak třeba nová města. Náš newbiek to dotáhnul ve své první věži cca do půlky třetího patra. Do dnes měl 4 divy měsíc na úrovních 1 1 1 2, to už samo o sobě ukazuje, že nová města nejsou vlastně vůbec schopná rozvíjet divy dokud nemůžou dělat věž - což nemůžou v kapitolách kde první 4 divy získají, takže jsou jim vlastně k ničemu tak brzo. Ok, to je ještě celkem marginální, ale taková perlička že získají budovy které jim k ničemu nejsou, protože je namají jak rozvíjet to je. Čím dál bude ve výzkumu, tím obtížnější to pro něj bude dělat jí jen úplatky, nemluvě o tom, že ve spolku kde jsou jen nováčci mu s ní nikdo nepomůže. Z mé zkušenosti které vychází z toho že jsem si takové město postavil na druhém světě, nejde dělat každou věž na zlato bojem dřív než na konci 7. kapitoly. Minimální úrovně divů které mi na to stačily byli propast lvl 11, jehly lvl11, klášter lvl21 a val lvl11, hlubina lvl 16.... ostatně je na W k nahlédnutí, od té doby jsem ho vylepšil jen trochu. Bez toho a ohniváka lvl 10 se to dělat nedá. Vojáci vydrží příliš málo a nestaví se dost rychle. To jsem postavil za půl roku celkem líneho hraní. Za celou věž můžeš dostat 7,5-15000 úlomků, pokud jí ale uděláš celou. Newbiek kterému nikdo nepomůže bude tedy rád když nějakým zázrakem udělá první patro a přinejlepším dostane 5000 a drtivá většina se plácá nějakou dobu tam než se dostane výš. Úrovně divů které jsem popsal vychází nyní na 525000 úlomků, to znamená že pokud nezačne dělat víc jak první patro, bude to stavět víc jak 2 roky. Množství úlomků za rozebrání budov hraje jen malou roli v konečném počtu. Možná se mu to jimi zkrátí ze 113 týdnů na těch 104, když bude dostávat maximum a to nebude. A to jsou jen úlomky, rekonstrukce ani nebudu počítat. Tedy za předpokladu že nebude vyrábět nic jiného.

Druhá věc co mi vadí jsou změny v účincích divů, které už mám postavené. Já jsem nerozvíjel většinu minulého roku propast, sídlo, TPM a obytky kvůli tomu, aby se mi teď populace zvýšila snad o čtvrtinu nad to co potřebuju. To jsem se na to mohl rovnou úplně vykašlat a místo toho zvýšit nějaké bojové divy, plány za které jsem úplně zbytečně vylepšoval kouzelné obytné budovy rozebrat a schovat rekonstrukce na tenhle naprosto hovadský systém vylepšování divů. Změny v účincích divů mají pro mě dva téměř bezvýznamné plusy. Jehly které urychlují výrobu i po 31 úrovni, a klášter který jde zvýšit na lvl 35, všechno ostatní mě buď poškodilo, nebo znehodnotilo moje hraní nejméně za poslední rok.

Další čeho se změny dotknou, bude nepochybně DS. Odznak zbytků za výrobu v akademii teď bude úplně zbytečný, jelikož příjem úlomků mají všichni stejný, byl by tento odznak vlastně úplně irelevantní. Pokud v DS zůstane, jsou v Inno opravdu tak vypatlaní, jak to vypadá, protože vysypat do AK během jednoho DS hromady úlomků, není nic neobvyklého a těžko hráči přestanou vylepšovat divy kvůli odměnám z žebříčku DS.

Divy jsou důležité ještě v jedné věci. Dalo se podle nich na první pohled docela dobře odhadnout, jak dobrý hráč bude. Hráč který je za půlkou výzkumu a divy nemá ani v polovině asi moc ne. S dokončením výzkumu by mělo být možné mít divy téměř dokončeny. Jenom blázen postaví úplně všechny, takže pokud jich vynechá třeba třetinu, mělo by to být možné a to by bylo hodně obtížné už předtím.

No a co se týče lidí, tak všichni jsou jenom virtuální. Asi jsem hrál příliš mnoho her a komunikoval po internetu s příliš mnoha lidmi, než abych to mohl vidět jinak. Já vím že jsou tu spolky které se považují za nějakou komunitu a třeba se i scházejí (taky jsem kdysi šel na jeden sraz hráčů a už bych znova nešel). Takové ale Solaris vůbec není. Jsem tam déle než rok a půl a kromě toho že vím že jako tým fungujeme dobře, o lidech kteří tam jsou nevím vůbec nic. Vlastně až do příchodu newbieka byl ten spolek tak profesionální, že kromě výměny VB a instrukcí k DS neprobíhala žádná jiná komunikace. To mi ale vůbec nevadí, já jsem přišel hrát a když to půjde, tak vyhrát. Dalo se toho dosáhnout, dokud nějaký moula tu hru nezpackal. Teď když jsem přesvědčený že se toho už dosáhnout nedá, nemá pro mě pokračování smysl.

To horečné stavění které vidíš je to že lidi chtějí tu hru uzavřít s tím, že dál už to opravdu nejde.
 
Naposledy upraveno:
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru