• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Petice_Divy

Chcete vrátit původní systém vylepší divů pomocí surovin a relikvií?

  • ANO

    Hlasy: 153 95,6%
  • NE

    Hlasy: 7 4,4%

  • Celkový počet hlasujících
    160
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

korinai

Učedník
Luterino, podstata věci je v tom, že nechápeš souvislosti
1 není jedna povinná strategie
Není možné tvrdit, že stavět nebo bourat něco je špatně nebo dobře, to si hodnotí každý sám a rovnováhu si tvoří každý sam
2 dařit se musí všem
V této chvíli se mnoha hráčům díky zásahu Ina dařit prestalo
3 hra musí poskytovat zabavu
Tomuto množství hráčů dosud úspěšná strategie zábavu přinášela a mnohdy do hry investovali peníze, ino sdělilo že jsou neúspěšní.
4 jakmile počet otrávených překročí kritický počet, hra efektem dominových kostek skončí. A jsem si jistá, že ino se svými chytrými marketery zná ten kritický počet stejně tak dobře jako kočka mé babičky.
chápu že té bavi, ale promiň, tomu nezabrání tvé nápady o tom, že ti co mají problémy vlastně hře nerozumi,, protože nemají tvou strategii.
 

Schoenfeld

Znalec fóra
@luterina
Takže popořádku.

Když jsem si po delším pobytu v on-line hrách začal hledat něco méně náročného na čas, a přesto ještě zajímavého, dostal jsem se až k Forge of Empires.

Rozehrál jsem českou a americkou verzi, ale vadily mi tam přílišná a špatně propracovaná militarizace, a ne příliš povedený hráčský chat. Zkusil jsem, jestli Inno (ano, je to stejný provozovatel) nemá nějakou soft verzi FoE a ejhle – měli Elvenar.

Z důvodů, které si zatím ponechám pro sebe, jsem vstoupil do středového spolku a jal se hrát. Od začátku, přes drobné výhrady, kterých se postupem času většinou E zbavil, jsem se nechal poučit zkušenějšími hráči a začetl se i do Fóra (hned jsem si ho oblíbil).

A hrál a hrál a hrál, co mi pro to určený čas dovoloval.

Tady se zastavím s první výhradou vůči tomu, co uvedla @luterina.

Nešel jsem do hry, abych se o hře primárně bavil, nebo dokonce hledal nějakou virtuální společnost či dokonce rodinu. Myslím, že dokážu najít hranici mezi virtuálnem a realitou a nepotřebuji nějaké náhražky. A aby bylo jasno, mám velké výhrady k sociálním sítím, včetně nám vnucované varianty za velice zdařilé Fórum – Discord. Ostatně jsem si Fórum vyzkoušel hned na začátku několika drzými provokacemi a byl nadmíru spokojen.

Šel jsem do hry jako vždy s jasným záměrem – být co nejlepší. To je ostatně od nepaměti základ jakéhokoli hraní. No a tomu podřizuji vždy svoji víceméně agresivnější herní strategii a taktiku, což ostatně ti, co mou hru občas komentují, vysledovali taky. Ale nikomu ji v žádném případě nevnucuji a nejsem rád, pokud to někdo činí v herním prostředí někomu jinému.

Jestliže někdo hledá prostřednictvím hry společenské využití, tak jsou pro to, dle mého soudu, daleko vhodnější také třeba deskové hry. Hraji je občas také a bývá to často neskutečná zábava. A vřele je doporučuji.

On-line hry, myslím si, mají proti deskovým primární úlohu naplnit herní potřeby. Těm společenským odpovídá dostatečně hráčský chat, nebo donedávna odpovídalo i Fórum. Navíc v té reálné rovině lze svým protějškům sdělovat některé intimnější záležitosti a diskutovat o nich, což do té virtuální rozhodně nepatří. To je ostatně hlavní podstata současné svízele se sociálními sítěmi. Nynější komunikační revoluce je pro většinu lidí stejná potíž jako třeba pro naše předky revoluce spojená se zaváděním parní technologie.

Mnoho lidí se ve virtuálním prostředí chová tak, jako kdyby například v reálu někdo chtěl hrabat díry pro květinové sazenice bagrem. Samozřejmě, jako i jiné, tento příměr trochu pokulhává, ale snad to k základnímu pochopení stačí.

Tak a ostatní rozeberu, až k tomu budu mít zase chuť, což možná bude brzy, protože proti normálu mám teď trochu více času.
 
Naposledy upraveno:

Schoenfeld

Znalec fóra
@luterina a @spol
Takže popořádku II (Pro odlehčení, třeba abychom to naše povídání nebrali zase tak smrtelně vážně.)

Z mých jedovatostí ve spolkovém chatu:
Skvělá zpráva: Zrovinka se nám podařilo po dlouhém a namáhavém boji dobýt metu 7 (slovy "sedmi") artefaktů z celkových 140 (slovy "stočtyřiceti") potřebných pro dovršení všech 35 (slovy: "třicetipěti") potřebných úrovní každého divu, jichž je v zatím 21 kapitolách celých 42 (slovy "dvacetdva").
Úloha pro zaručeně neklidné spaní zní: Jak dlouho bude trvat dvacetiletému hráči, který se k nám přihlásí jako začátečník bez divu a tuším, že od čtvrté kapitoly začne plnit úrovně prvního divu, než dosáhne splnění všech úrovní momentálně existujících divů? Do důchodu?
Vedlejší otázka: Dokáže to splnit do konce života, když každý rok bude přibývat jedna kapitola se dvěma divy ročně?
Ulehčení: Nemusí se připočítávat spotřeba na ostatní plnění pomocí králováků (třeba vylepšení kouzlodomků apod.)
Hodně černou zábavu a odpovídající noční můru vám určitě nepřeje váš Schoe. Howgh.
PS: Jdu se oběsit na virtuální herní šňůře.
 
Naposledy upraveno:

Fionella

Znalec fóra
Tímto zřizuji petici za návrat původního systému vylepšení prastarých divů pomocí surovin a relikvií. Současné požadavky jsou naprosto nesmyslné. Zároveň požadujeme návrat do stavu než byla řadě hráčů tímto posledním "vylepšením" poškozena hodnota kultury města a byli tak nuceni skončit. Děkuji všem, kteří se k této petici připojí a podpoří ji.
Připojuji se k petici, snad to to malou troškou pomůže.
 

luterina

Veterán
@Schoenfeld jestli tomu správně rozumím, tak si psal, že jste za jeden turnaj získali 7 královských rekonstrukcí a těch je třeba na 1 div - lvl 35 celkově 140 (vyjma knihovny a propasti na lvl 1, tam KR v požadavku nejsou) a dále divů (v kap. 21) máme 42, to je 140 KR x 42divů = 5880 KR celkem, tedy na 42 divů - lvl 35, při zisku 34 KR za měsíc (*) = 1 celý div od lvl 1 až na lvl 35 za 4 měsíce, t. j. 42 divů za 14 let nebo 42 divů v kap. 21 (což stačí) na lvl 18 za 7 let

v podstatě to tak mám po 8 letech hraní já: jsem v kap. 18, mám 25 divů (7 dalších k dispozici zatím nepotřebuji) a všechny mám v průměru na lvl 21 (pokud bych měla všechny, měla bych je tak na tom k mé kapitole úměrné na lvl okolo 18), pár výjimek jsou některé na lvl 6 (ty nově postavené) a např. jeden starší (Simii Sapiens) na lvl 35, dávám celou věž, jedu turnaje 5-6k bodů, postupuji přirozeně ve výzkumu, zvyšující se potřeby zdrojů stíhám i divy bezpečně pokrývat, myslím, že je mám vzhledem k dosažené kapitole tak akorát a ++ vzhledem k tomu, že jsem jako starší hráč měla nějakou zásobu k použití v inventáři...

(*) tempem 7 KR týdně x 4 týdny = 28 KR za měsíc + z možných 12 KR (Kouzel. obytka nebo dílna 5KR, Džin 3KR, Obchodní stanice 2KR, Zbrojíř 2KR - dejme tomu průměr zisk 6KR a to nepočítám Obří kolo 2KR a Bohyni přání 1KR, a dále např. hl. budovy ze setů, staré odměny malinkých pomníků z DS a pod.) 28 + 6 = zisk 34KR za měsíc


tedy tímto tempem (z pohledu kap. 21 abys do ní vylepšil všech 42 divů na lvl 35) dojdeš k vylepšení 42 divů na lvl 35 za 14 let a potom už nemáš v kap. 21 kam sypat vb a co vylepšovat a čekáš jen na další 2 divy, které ale sfoukneš jako malinu za 8 měsíců.., nebo máš i možnost zkrátit si to do kap. 21 na polovic, tedy na 7 let s tím, že v ní budeš mít všech 42 divů v průměru okolo lvl 18, což by mělo stále bezpečně pokrýt potřeby města, tak aby prosperovalo

mé tempo jejich vylepšování zatím zůstalo asi stejné, před i po nových parametrech, jediné, nad čím se teď zamýšlím je, jak mám ještě udržet tempo průchodu kapitolami, kde vezmu další KR na vylepšení 16 + 9 rostoucích budov (520 KR) a 9 setů (336 KR), které už lepší nezískám, abych je mohla vyměnit, které mi vychází na potřebu 856 KR na jednu kapitolu, kde při tempu 34 KR za měsíc mi to dělá další 2 roky (25 měsíců) než je nastřádám, tak bych měla jet jednu kapitolu: 4 měsíce KR do nových divů + 4 měsíce KR do starých + 25 měsíců do rostoucích a setů, celkem 33 měsíců, t. j. 2,75 roku,
pokud bych tedy chtěla jet jednu celou kapitolu 1 - 1,5 roku, musela bych nějaké sety a rostoucí budovy na dobro zredukovat a vyměnit je za jiné, ale nevidím to, že bych si neuměla poradit a že by to nešlo, taky to celé může být jinak, až se zavedou ty změny v odměnách ve Věži atd. a všechny ty výpočty se mohou stát neplatné, jediné co z nich stále uznávám je, že další možnost zisku KR ze hry bude potřeba, na tom se myslím shodneme oba..
díky za tvůj pohled na věc a za nahlédnutí do tvé hráčské historie, hezky se to četlo a bez nadávek a výkřiků se to i v hlavě hned lépe rovnalo

Jak dlouho bude trvat dvacetiletému hráči, který se k nám přihlásí jako začátečník bez divu a tuším, že od čtvrté kapitoly začne plnit úrovně prvního divu, než dosáhne splnění všech úrovní momentálně existujících divů? Do důchodu?
bude mu všech 42 divů na maximum trvat vylepšit, při tempu 34 KR za měsíc, cca 14 let, ale když mu ty divy budou v kap. 21 stačit všechny na postačující lvl 18 (nebude tím mít i lehčí boje než z dvojnásobkem celkových levelů divů?), tak je vylepší za cca 7 let a když mu bude na začátku 20 let, tak ve 21. kapitole se všemi divy vylepšenými mu bude 34 let a bude mít ještě do starobního důchodu hódně daleko, to stihne dát těch 21 kapitol od 20 let 3 x :D

edit: jsem zapomněla přičíst k těm 34KR za měsíc ještě dalších 40 za 4 plánky v turnaji, výměnou za recept na KR v Akademii, no a jsme s výpočtem jinde ještě dříve, než jsem předpokládala :D zisk KR je náhle za měsíc víc, než dvojnásobný, že tímto se i doba vylepšování z 14 let zkrátí na polovic, tedy na let 7, je nejspíš patrné :) podle mě to v té rychlosti není tak horké, jak se to prezentuje, jistě, plánky jsou zas potřeba na vylepšování kouzelných budov, potom ale neschází možnost zisku/výroby KR, ale schází dostatek těch plánků, na tu jejich výrobu, bych to teda teď tak viděla...
 
Naposledy upraveno:

korinai

Učedník
@Schoenfeld jestli tomu správně rozumím, tak si psal, že jste za jeden turnaj získali 7 královských rekonstrukcí a těch je třeba na 1 div - lvl 35 celkově 140 (vyjma knihovny a propasti na lvl 1, tam KR v požadavku nejsou) a dále divů (v kap. 21) máme 42, to je 140 KR x 42divů = 5880 KR celkem, tedy na 42 divů - lvl 35, při zisku 34 KR za měsíc (*) = 1 celý div od lvl 1 až na lvl 35 za 4 měsíce, t. j. 42 divů za 14 let nebo 42 divů v kap. 21 (což stačí) na lvl 18 za 7 let

v podstatě to tak mám po 8 letech hraní já: jsem v kap. 18, mám 25 divů (7 dalších k dispozici zatím nepotřebuji) a všechny mám v průměru na lvl 21 (pokud bych měla všechny, měla bych je tak na tom k mé kapitole úměrné na lvl okolo 18), pár výjimek jsou některé na lvl 6 (ty nově postavené) a např. jeden starší (Simii Sapiens) na lvl 35, dávám celou věž, jedu turnaje 5-6k bodů, postupuji přirozeně ve výzkumu, zvyšující se potřeby zdrojů stíhám i divy bezpečně pokrývat, myslím, že je mám vzhledem k dosažené kapitole tak akorát a ++ vzhledem k tomu, že jsem jako starší hráč měla nějakou zásobu k použití v inventáři...

(*) tempem 7 KR týdně x 4 týdny = 28 KR za měsíc + z možných 12 KR (Kouzel. obytka nebo dílna 5KR, Džin 3KR, Obchodní stanice 2KR, Zbrojíř 2KR - dejme tomu průměr zisk 6KR a to nepočítám Obří kolo 2KR a Bohyni přání 1KR, a dále např. hl. budovy ze setů, staré odměny malinkých pomníků z DS a pod.) 28 + 6 = zisk 34KR za měsíc


tedy tímto tempem (z pohledu kap. 21 abys do ní vylepšil všech 42 divů na lvl 35) dojdeš k vylepšení 42 divů na lvl 35 za 14 let a potom už nemáš v kap. 21 kam sypat vb a co vylepšovat a čekáš jen na další 2 divy, které ale sfoukneš jako malinu za 8 měsíců.., nebo máš i možnost zkrátit si to do kap. 21 na polovic, tedy na 7 let s tím, že v ní budeš mít všech 42 divů v průměru okolo lvl 18, což by mělo stále bezpečně pokrýt potřeby města, tak aby prosperovalo

mé tempo jejich vylepšování zatím zůstalo asi stejné, před i po nových parametrech, jediné, nad čím se teď zamýšlím je, jak mám ještě udržet tempo průchodu kapitolami, kde vezmu další KR na vylepšení 16 + 9 rostoucích budov (520 KR) a 9 setů (336 KR), které už lepší nezískám, abych je mohla vyměnit, které mi vychází na potřebu 856 KR na jednu kapitolu, kde při tempu 34 KR za měsíc mi to dělá další 2 roky (25 měsíců) než je nastřádám, tak bych měla jet jednu kapitolu: 4 měsíce KR do nových divů + 4 měsíce KR do starých + 25 měsíců do rostoucích a setů, celkem 33 měsíců, t. j. 2,75 roku,
pokud bych tedy chtěla jet jednu celou kapitolu 1 - 1,5 roku, musela bych nějaké sety a rostoucí budovy na dobro zredukovat a vyměnit je za jiné, ale nevidím to, že bych si neuměla poradit a že by to nešlo, taky to celé může být jinak, až se zavedou ty změny v odměnách ve Věži atd. a všechny ty výpočty se mohou stát neplatné, jediné co z nich stále uznávám je, že další možnost zisku KR ze hry bude potřeba, na tom se myslím shodneme oba..
díky za tvůj pohled na věc a za nahlédnutí do tvé hráčské historie, hezky se to četlo a bez nadávek a výkřiků se to i v hlavě hned lépe rovnalo


bude mu všech 42 divů na maximum trvat vylepšit, při tempu 34 KR za měsíc, cca 14 let, ale když mu ty divy budou v kap. 21 stačit všechny na postačující lvl 18 (nebude tím mít i lehčí boje než z dvojnásobkem celkových levelů divů?), tak je vylepší za cca 7 let a když mu bude na začátku 20 let, tak ve 21. kapitole se všemi divy vylepšenými mu bude 34 let a bude mít ještě do starobního důchodu hódně daleko, to stihne dát těch 21 kapitol od 20 let 3 x :D
Jak dlouho potrvá vytáhnout jeden div na 35 při zisku 10000 zlomku za týden? Jen aby se to dobře počítalo, bez ohledu na to, kolik a kde se jich dá sehnat.
 

Schoenfeld

Znalec fóra
Mám to v tabulce v tomto vláknu na s. 1 ke 20. 1. - 630 000.
Problém je jinde.
Můj pravidelný příjem úlomků z Věže (od prvního vrcholu 25. 3. 2021 v 10. kap. vždy) po pozdějším navýšení, kde byla k tomu ostatně i velká diskuse, že k čemu, tak ten spolu s občasným nutným rozkladem části skladu zajišťuje nepřetržitou výrobu v akádě. I přesto jěště při poměrně velkých zásobách skladiště si tedy naprosto neumím představit dlouhodobé zásobení vylepšování divů bez tvrdého omezení výroby v akádě.
Například, teď jsem schopen za měsíc vycpat v průměru 13-15 úrovní divů. Pokud to zatím nebudu dále početně komplikovat, tak se moje měsíční spotřeba nutných nákladů zatím dala celkem v pohodě zvládnout. Za novot se moje potřeba třeba zrovna u úlomků bude pohybovat někde v intervalu 377 765 - 435 882 ks, což je číslo, které v několikaměsíčním horizontu nenaplním ani ze zcela vyplundrovaného městského skladu, i kdybych k tomu přidal ještě boty, které zuju, ponožky, které svleču a prázdnou flašku hruškovice, kterou vypiju, než udělám z herního zoufalství to - co jsem už popsal o něco výše.
@luterina Oceňuji tvou celkem povedenou početní operaci, která se při zadaných parametrech přilíš neliší od mých výsledků. Očekával jsem ale, že se někdo ozve s tím, jaké další okolnosti jsem ještě do zadáni nezahrnul. Ty naše podobné výpočty jsou totiž nepřesné směrem nahoru, tedy o něco vyšší, ale to vysvětlím zase někdy příště, páč si jdu po celodenní honbě za zdravím lehnout na ucho.
 
Naposledy upraveno:

Schoenfeld

Znalec fóra
@luterina edit:
Docela přesné.
Zcela správně jsi uvedla plánky.
Doplňuji ještě o Události (Ø 2,476) a další různé: kapitoly, Sezóna snů aj. - za rok ne víc než v Ø 20.
Tam je ovšem obrovský zakopaný pes. Zkus na něj přijít a donutit ho zaštěkat. (Je tam i malý zakopaný pes.) Ale stejně to bez nějaké další herní dotace nebude řešitelné pro hráče před zatím 21. kapitolou a určitě velice obtížné pro nás, kteří čekáme na 22. kapitolu.

To je ovšem jen 1/3 celkového problému.
Daleko větší se mi v posledních dnech jeví ve shánění potřebných úlomků, což už jsem naznačil výše.
Zkus se nad tím (ale třeba i někdo další) zamyslit.
 

Airoch

Učedník
Vy to tady ještě počítáte na roky? To už ani nemá cenu. Každý má svoje tempo a já si tempo nikoho jiného než vlastní vnucovat nenechám.
Můžete si spočítat, jak dlouho budu ještě asi hrát. V den zavedení takzvané "inovace" jsem měl za necelé 4 roky hraní cca 630,000 úlomků zaokrohleno dolů a víc než 600 činidel, také zaokrouhleno dolů. Dnešní stav po skoro 3 týdnech na cestě do pekel 418k a 457. S výjimkou 3 maličkostí z AK, kterých bych jinak vyrobil mnohem víc, jsem vylepšoval pouze divy a poslední 2 týdny pouze klášter, aby vojáci lépe snášeli vražedné tempo v turnaji kde jsem si naordinoval 50%+ provincií navíc a aby se úbytek úlomků trochu zpomalil. Děláme teď 15 nebo 16 truhel. Kolik týdnů mi asi zbývá než budu moci divy vylepšovat leda temmpem lenochoda? A co mi dojde dřív, vojáci, úlomky nebo činidla? Rekonstrukce ani nezmiňuji, ty většinou nemám hned jak skončí turnaj.

@luterina Nicméně vznáším námitku proti počtu KR 7 týdně, protože plán je za 10 a ty nejsou potřeba pořád. 140 KR máš tedy za něco málo víc než 8 týdnů. Ani já za 8 týdnů nevylepším div z nuly na 35. úroveň. Rekonstrukcí je tak vlastně dost nadbytek, problém jsou jen ty úlomky a kolik je člověk schopen nasbírat VB. Pokud vezmu třeba sapiens jako vzorový div, tak na lvl 35 potřebuje necelých 32000 VB. Tak za 15-16 týdnů na to jde splašit dost VB úplně v pohodě, jenže za tu dobu jde nasbírat sotva čtvrtina potřebných úlomků...
 
Naposledy upraveno:

luterina

Veterán
Dobře, i když všechny ty výpočty a vlastně i rozhořčení nad požadavky nákladů na vylepšování divů vlastně stojí na pohyblivém písku, přesto jste dospěli k jednoznačnému názoru, že brzdou na vylepšování divů je nedostatek možného zisku kouzelných úlomků. Potom by mě zajímalo, kolik jich reálně lze získat např. za dobu, která bude zahrnovat turnaj, věž, ds, událost a sezónu snů a to i s tím, že se do jejich zisku započítá i zisk budov, portálových požehnání, artefaktů a dalších věcí (i z produkčních budov), které budou moci být na kouzelné úlomky rozloženy - s tím, že to (jednoduše zkráceně řečeno) stabilitu, chod a výkon města nijak neúnosně nenaruší.
 
Naposledy upraveno:

Schoenfeld

Znalec fóra
Jsi moc rychlá v závěrech. O žádném jednoznačném závěru se zatím vůbec nedá psát.
Bohužel.
Ještě jsme to celé neshrnuli, natož abychom podrobili analýze všechny okolnosti, které se týkají nových požadavků na králováky a především možností jejich pokrytí. Je tam ještě pár věcí, které se mi nezdají, a byl bych rád, kdybys to znovu projela a zkusila na ně kápnout, rozebrat je a zahrnout do kalkulací. Nemluvě o zpřesnění výpočtů.
Včetně výhrad @Airoch.
 

Airoch

Učedník
Dobře, i když všechny ty výpočty a vlastně i rozhořčení nad požadavky nákladů na vylepšování divů vlastně stojí na pohyblivém písku, přesto jste dospěli k jednoznačnému názoru, že brzdou na vylepšování divů je nedostatek možného zisku kouzelných úlomků. Potom by mě zajímalo, kolik jich reálně lze získat např. za dobu, která bude zahrnovat turnaj, věž, ds, událost a sezónu snů a to i s tím, že se do jejich zisku započítá i zisk budov, portálových požehnání, artefaktů a dalších věcí (i z produkčních budov), které budou moci být na kouzelné úlomky rozloženy - s tím, že to (jednoduše zkráceně řečeno) stabilitu, chod a výkon města nijak neúnosně nenaruší.
Asi mi čteš myšlenky, dnešní home office jsem chtěl věnovat práve součtu co se dá získat. Kdo nechce číst celý ten elaborát, dole udělám součet.
Mimo věže se dá získat jen málo úlomků a i tam je příjem docela proměnlivý. Získal jsem 15000 úlomků, ale taky 7500 za celou věž a to 2x za sebou, takže 15000 je nejspíš maximální strop. Při troše optimismu může být 10,000 reálný průměr.
Druhý největší příjem bude nejspíš z měsíční knihovny. Samotná knihovna produkuje 450+ nekonečný svitek 75. Za týden 3675 (já mám 2)
Třetí zaručený největší příjem je za kouzla, která se dají vyrobit v AK. Síla zásob, magický dar, magická výroba,inspirující rozjímání. Sice má každé kouzlo jiný počet úlomků za rozebrání, ale díky různé době výroby je úplně jedno, které člověk vyrobí a rozebere. Možná se časem projeví, že hlubina už dává relikvie jen za tajemný objekt.
1707299667221.png

Kolik se dá získat z kouzel získaných v turnaji to spočítané nemám. Bylo by potřeba nějaký čas zapisovat každé získané kouzlo. Vlastně mě napadlo teprve včera, že by bylo dobré se zaměřit na získávání kouzel kvůli úlomkům, ale nejsou v každé provincii ani u každé hvězdy. Dám do toho trochu pesimismu a odhadnu to tak, že na kompletní provincii budou v průměru připadat tak 1,5-2 kouzla. Třeba za 20 provincií to může hodit tedy 30-40 nějakých kouzel, většinou sílu zásob. Tento turnaj už mám v půlce, takže pokud si na to vzpomenu, zkusím to spočítat v dalším týdnu. Nicméně předpokládám že toho zase tolik není, avšak je tam prostor pro nepatrné navýšení zisku větším úsilm v turnaji...
Nejčastější kouzlo je alespoň u mě zjevně síla zásob, kterých mám 2500+, což je 2x víc než magického daru, 5x víc než magické výroby a 12x víc než rozjímání. I když nějaké rozdíly budou způsobené tím jak moc jsem které kouzlo používal, tak třeba rozjímání jsem použil za celou dobu hraní asi 2x kvůli úkolu a jinak je mi úplně k ničemu. V podstatě je mám ale všechny. Sílu zásob jsem sice nějaký čas používal, ale teď už je zase vůbec nepotřebuji. Pamatuji si, že před rokem jsem měl o 1000 víc a nikdy jsem je snad nevyráběl. Magický dar mam naklikaný dohromady asi na 3 roky a nemám div na prodloužení doby účinnosti, ale taková magická výroba to je fofr když se to rozhodnu používat na těch 18 mramofaktur..... No nic to jsem odbočil, faktem je že když rozeberu úplně všechna kouzla co mám (bez neznámého počtu v AK který jsem od vánoc nevybral) získám 336,330 úlomků, což sice vypadá slušně, ale je to totéž jako zásoby úlomků které mám, za necelé 4 roky hraní a to mi při tempu kterým je spotřebovávám vystačí možná i na 2 měsíce. Další příjmy které již nejsou významné vypíšu pouze níže, abych tento příspěvek nemusel vydávat knižně.


Jisté významné pravidelné týdenní příjmy:
Věž 10,000
Měsíční knihovna 3675 (dvě 7350)
Rozebírání kouzel vyrobených v AK 2520

Ročně lze tedy získat 520,000 úlomků z věže, 189,000 z jedné sady Měsíční knihovny, 131,000 rozebíráním kouzel v AK, což je dohromady 840,000 s jednou a 1,129,000 se dvěma sadami.


Proměnlivé a nejisté týdenní příjmy:
Kouzla z turnaje ? (1,5 síly zásob za provincii 1800, 2 kouzla za provincii 2400 při 20 provinciích na 6* )
celkem 93,600-124,800 úlomků ročně


Nepravidelné a nízké roční příjmy
Pojízdná kuchyně juul 10% šance na 750 úlomků při 10 úrovni. (36,5*750) 27,375 úlomků ročně
Rozebírání budov z eventu 60 úlomků za každé pole které budova zabírá bez ohledu na velikost a barvu. Co je průměrná budova z eventu a kolik se jich dá získat? Mohla by to být třeba budova 3*4 či 4*3. Odhaduji že se jich za event dá v průměru získat klidně 6 když člověk syslí eventovou měnu. pokud je eventů 8 za rok, je to asi 34,560 úlomků ročně.
Rozebírání budov postavených ve městě 30 úlomků za každé pole které budova zabírá. Tohle asi ani nemá smysl počítat, jednoduše se to nevyplatí, budovu je potřeba odčarovat kouzlem za 300 úlomků, to by musela zabírat alespoň 100 polí aby to za to stálo.


Jistě není tam úplně všechno, dalo by se namítnout že kouzlo odčarování budov je za 300, jenže kolik jich vypadne? já jich má teď 300 a to jsem jich naskrblil hodně. Stejně tak kuchyně juul má 1% šanci na krmení, jenže kdo ho rozebere? Ty hlavní možnosti o kterých vím si myslím že jsem vyjmenoval všechny. Turnaj je možná trochu podhodnocený, věž je ale zase asi trochu nadhodnocená.

Vypadá to na velká čísla, ale na ničem z toho vůbec nesejde a nebylo potřeba to vůbec takhle vypočítávat. Vím že když rozeberu všechny věci které jsem z eventů, věží, turnajů, knihoven a dalších hromadil skoro 4 roky a dál budu dělat každou věž na zlato, tak ani se zvýšenou aktivitou v turnaji úbytek úlomků nezastavím a stejně mi brzy dojdou. Mít dost artefaktů na tu stupidní kuchyň juul, tak teď postavím i tu, ale bohužel mi jeden chybí. Bez dalšího významného zdroje úlomků se pak rozvoj divů zpomalí na tempo líného nováčka a to už pak nebude hra ve které bych chtěl pokračovat.
 
Naposledy upraveno:

korinai

Učedník
Počet zlomků na jeden div na 35 úroveň je 630000 zlomků. Pokud by tedy hráč chtěl za rok vytáhnout 1 div na 35, bude mít při příjmu 1240000 ročně na provoz akademie a jeden div. Takže při 22 kapitolách má 44 let co dělat. A to fakt nikdo chtít nebude. Buď hráči vymyslí způsob jak divy vynechat, nebo ino začne úlomky odněkud sypat, nebo se hra zasekne. Odchod větších hráčů už začíná blokovat obchod s osv zbožím, na wyn musím jen přes kupce, , nabídka je silně asymetrická. Ar ještě pořád jde. Roli ale hraje to, že udělali ve hře chybu a odmítli ji včas přiznat. Takže ano, hrát je teď problém, ale větší problém jsou zřejmě méně kompetentní autoři aktualizace. A to hráč nijak neovlivní. Hra ztratila možnost dlouhodobé strategie, zároveň ale není taktickou bojuvkou. To, čím byla, není Ato čím nikdy nebyla, být nemůže. Prostě taková rozbitá hračka. Hráč tu čeká budovatelskou strategii, kde rozvíjí, shromažďuje a buduje, nikoli stav kdy vše dělá jen proto, aby všechno rozbíjel na zlomky. Tohle je fakt jiná hra a chce to úplně jiné hráče, které to bude bavit.
 

Lovec Krys

Legenda
Já bych jenom připomněl, že všechny 3 suroviny na vylepšování divů mají ještě další uplatnění:
Úlomky - řemeslná výroba
Činidla - řemeslná výroba
Rekonstrukce - vylepšení budov mezi kapitolami (zejména evo a setových)
Plánky (pro ty, co tvrdí, že to jsou v podstatě rekonstrukce) - vylepšení kouzelných obytek/dílen mezi kapitolami (takže pokud nehrajete stylem pop/kult hybridů, tak z plánků moc rekonstrukcí nevyrobíte a to ani když sedíte na konci výzkumu)

Jestliže nemáte v úmyslu přestat s řemeslnou výrobou a vylepšováním budov mezi kapitolami, tak všechny výpočty můžete hodit do koše.
Skutečnost bude o dost horší.
 

Magnus Bijec

Kolemjdoucí
Já bych jenom připomněl, že všechny 3 suroviny na vylepšování divů mají ještě další uplatnění:
Úlomky - řemeslná výroba
Činidla - řemeslná výroba
Rekonstrukce - vylepšení budov mezi kapitolami (zejména evo a setových)
Plánky (pro ty, co tvrdí, že to jsou v podstatě rekonstrukce) - vylepšení kouzelných obytek/dílen mezi kapitolami (takže pokud nehrajete stylem pop/kult hybridů, tak z plánků moc rekonstrukcí nevyrobíte a to ani když sedíte na konci výzkumu)

Jestliže nemáte v úmyslu přestat s řemeslnou výrobou a vylepšováním budov mezi kapitolami, tak všechny výpočty můžete hodit do koše.
Skutečnost bude o dost horší.
Přesně tak a další problém nastane jakmile se divy zaplní VB a nebudou suroviny na vylepšování. Proč hrát turnaj truhel, když relikvie jsou tímto znehodnoceny? VB nebude kde uplatnit a začnou se hromadit? Já už jsem v poslední kapitole a předpokládám, že ji do cca 2-3 měsíců dokončím. Před Vánoci jsem si říkal, že se pak budu věnovat vylepšování divů, ale co teď, když s úlomky jsem v podstatě na nule, spojovacích činidel mám cca 170 (a to jen díky tomu, že jsem kompletně vyměnil staré kulturní budovy) a královských relikvii cca 60. Takže budeme hrát turnaje, abychom ty budovy, kouzla apod, cíleně rozčarovali na úlomky pro divy? Co to je za zvrácenost? Já teď po té aktualizaci akorát vylepšuji jen bludiště, kvůli maně, ale jinak jsem na nějaké vylepšování divů prozatím zanevřel. Bohužel se obávám toho, že díky nezájmu tvůrců o nějakou skutečnou nápravu, po té evidentně nepovedené aktualizaci, se spousta hráčů rozhodne skončit a do té doby funkční spolky se začnou rozpadat.
 

Magnus Bijec

Kolemjdoucí
OK, stejně vidím že jsme se am zapsali 2 a já jsem to ještě neposlal. Navrhuješ tedy nedělat nic? To se docela určitě projeví tak, že k žádné nápravě nedojde. Možná máš pravdu že stávka žádný efekt mít nebude, ale něco se dělat musí. Srazit hodnocení v google shopu co nejníž by mohlo docela bolet. Jenže jich je tam 129,000 takže i kdyby tam hodnotili jednou * všichni aktivní hráči z CZ světů, projevilo by se to snížením hodnocení tak o desetinu...
Ale každý nový hráč, který by si chtěl hru instalovat tak uvidí aktuální hodnocení a bude vidět, že je něco v současnosti špatně i když bude mít hra celkově dobré hodnocení.
 

korinai

Učedník
To
Ale každý nový hráč, který by si chtěl hru instalovat tak uvidí aktuální hodnocení a bude vidět, že je něco v současnosti špatně i když bude mít hra celkově dobré hodnocení.
Nikdo nečte všechny recenze, zajímají ty aktuální, protože odrážejí aktuální stav. Co bylo dřív, nemusí být dávno pravda. Stejně tak má výpovědní hodnotu, když nikdo hru dlouho nehodnotí. Pozitivní recenze jsou obvykle od několikadenních hráčů ještě ve chvíli, kdy nové koště dobře mete :))
 

Schoenfeld

Znalec fóra
Důležité je, jak dalece se o tom kriticky píše na Discordu, páč přepínač na něj je přímo v rohu hrací plochy, kde vystřídal toto Fórum.
O Fóru se začátečníci nebo zájemci u hru dozvědí od ostatních hráčů teprve až začnou hrát, nebo spíše vůbec nedozvědí.
Hráčské recenze mimo herní prostředí nemají pro mne relevantní vypovídací hodnotu. Vždy se zajímám především o "herní" názory.
Takže za současného stavu bych vlastně tuto hru ani nezačal hrát, protože bych se prostě k potřebné informaci nedostal.
 

YANDA

Kolemjdoucí
Se mi zdá, že se i snížil počet zlomků získaných z věže, dřív to byla nejčastější odměna a teď to tak není. Hraju jenom první patro a získala jsem 500 ks. Takže už vůbec nevyrábím v akademii, a nejsem ani schopna splnit ani jednoduchý denní úkol : získej 2 opary.

Takže už nemůžu ani hrát normální hru, natož vylepšovat divy.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru