• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Předáno Odsunutí neaktivních hráčů

DeletedUser3281

Guest
Spíše je vidět, že nepřemýšlíš ty, protože jinak by jsi tohle nemohl napsat. Neaktivního člověk poznáš, tak, že v kolonce poslední aktivní session, kterou si každý vývojář drží u uživatelského účtu, bude příliš staré datum. Nebo jednoduše, pokud nerozumíš co píši, představ si, že budeš mít před vchodem do domu Kelišovou, která si zapíše každý tvůj příchod do domu a když se rok neukážeš, tak se asi nepředpokládá, že jsi se do bytu teleportoval ale tak maximálně v něm hniješ.
 

Angedev

Velmistr písma
Aktivita se určuje už teď a to přihlášením k účtu. Nevím, proč by to nemohlo být aplikováno i na přesun hráčů.
 

DeletedUser5831

Guest
@Turunen Bez urážky, ale používáš mozek když něco čteš a následně na to reaguješ? Píšeš že jsi proti a následně napíšeš: Vytvoření další mapy pro neaktivní hráče nikoliv pro začátečníky bych byl PRO. a já navrhoval jako co??? V tom že když déle nic nepostavíš nebo nevylepšíš neznamená že nejsi aktivní s tebou souhlasím. Teď je hra nastavená tak, že pokud nedosáhneš 3. kapitoly nebo si nekoupíš diamanty a 30 dní se nepřihlásíš tak tvůj účet bude smazán, ale pokud 3. kapitoly dosáhneš nebo koupíš diamanty, tak na mapě budeš hnít až do skonání věků. Tak nevidím důvod proč by to s odsunutím nemohlo fungovat stejně, dosáhneš 3. kapitoly nebo koupíš diamanty a přes 30 dní se do hry nepřihlásíš, tak budeš odsunut na "hřbitov" a když se zase rozhodneš hrát, tak při přihlášení budeš přesunut do aktivní části nejspíš na kraj neboť uprostřed nejspíš nebude místo. Nevím kde jsi přišel na to že bych chtěl odsunout začátečníky? Raději budu na mapě plné začátečníků kteří mě ani nebudou moct motivovat neboť nebudou mít dost prozkoumaných provincií než abych byl na mapě třeba s 20ťi hráči v Elementálech kteří už rok nehrají.

A jestli jsem tě tím úvodem nějak urazil tak se omlouvám,ale to jsem rozhodně nechtěl. :)
 

DeletedUser3346

Guest
@SummerPicka ty jsi navrhoval pouze odsunutí neaktivních hráčů na okraj mapy nikoliv vytvoření druhé jiné mapy pro neaktivní hráče. Proto jsem PROTI ale když by se vytvořila druhá mapa pro neaktivní byl bych PRO.
 

DeletedUser3281

Guest
Tak jako stačí se zamyslet a snad každý normální člověk si uvědomí, že vytvořit druhou mapu je technicky neproveditelné (pokud se kouknu do minulosti co už dokázali a nebo s čím mají problém, tohle je totální utopie) ale odsouvat lidi jinam je dá se říci, celkem reálné, protože jejich algoritmus evidentně tlačí lidi do kruhu ale mapa jako taková je jak to vypadá nekonečná, stačilo by tedy aby neaktivní lidé měli jiný centrální bod.
 

Lovec Krys

Legenda
Jsem pro přesun mrtvol třeba i do tramtárie za předpokladu, že:
1) Neaktivní hráč je hráč, který se po určitou definovanou dobu nepřihlásil (klidně se může zvyšovat podle kapitoly, kterou hráč dosáhl - např. za každou dosaženou kapitolu o jeden měsíc)
2) Bude respektována možnost vypnutí automatického přesouvání na lepší pozici (tzn. hráč, který tuto možnost odškrtne, zůstane na svém místě i kdyby si třeba dal pauzu. Většina hráčů stejně ani neví, že tato možnost existuje, takže těch se přesun týkat bude.
 

Najdana

Znalec fóra
Odsunutí všech dlouhodobě nehrajících hráčů, na jakoukoli část mapy tak, aby v mapě "seděli jejich bonusovky", je dle mého názoru nereálné. A jak tady někdo napsal už dříve, vždy by někdo z aktivních hráčů musel nakonec sousedit se hřbitovem. Tak jsme na tom alespoň skoro všichni stejně..
 

DeletedUser3281

Guest
Není to nereálné, pokud mapu nechápeš jako omezený prostor, ale jako vesmír. Mě se nepodařilo dojet na konec mapy, podařilo se to někomu? Pokud ano, tak to asi vesmír nebude, ale pokud tohle nikdo nevyvrátí, tak tohle řešení by nemuselo být tak těžké z pohledu implementace. Protože by stačilo v rámci našeho vesmíru vytvořit nové slunce a přímo by tak s hřbitovem nikdo nesousedil, protože by je dělily světelné roky pozemků. Ale v žebříčku a všude by hřbitov v klidu mohl existovat ku prospěchu statistiky inno. Ovšem to by tenhle můj návrh musel okomentovat přímo nějaký vývojář, hodně záleží totiž na tom, jak přesně je místo přiděleno, mě přijde, že ale jsme "přidělováni" do kruhu.
 

DeletedUser5831

Guest
Když si mapu oddálíš, tak ti nezabere moc času zjistit že jsme opravdu "přiděleni" do kruhu ;) sice šišatého ale kruhu. Jestli je nekonečná nemohu říct jistě, ale zajímalo mě to, tak jsem ji oddálil zatížil šipku doprava (doprava mám 3 sousedy a následuje neobydlená pustina) šel ven se psem a po cca 30 minutách co jsem se vrátil pořád cestovala a konec nikde.:)
 

DeletedUser3281

Guest
Vidíš, mě nenapadlo použít lupu, tak to bude celkem podobně jak píšu, pokud náš točí okolo slunce, stačí aby přidali další slunce, tedy při generování naší galaxie vyberou slunce plus množinu aktivní, a při generování galaxie hřbitova vyberou jejich slunce. Ale vrátíme se na zem... pobrečeli jsme si a ono se asi nic nezmění :D
 

Najdana

Znalec fóra
Hm, něco jako taková Alenka za zrcadlem...v říši neživých a nemrtvých. Jen se obávám, že by se mapa nás živých oproti druhé straně trochu zcvrkla:D
 

DeletedUser3346

Guest
@ExplorerFfff Jsem si jistý že tak jak jsi popsal fungování přesouvání hráčů nefunguje. A také jako někdo to vidím víc složitější. Tento nápad fakt není dobré řešení. Já nechci říkat že moje nápady jsou lepší ale ohledně přesunu hráčů to mám více promyšlené.
Já fakt nechci kritizovat ale je mi úplně jedno proti jaké většině stojím když jde spíše o zákon stáda který podporuje nápad jak si Hurvínek představuje válku. Nepopírám také já se mohu mýlit. Ale musím říct že občas by to nebylo špatné některé nápady podpořené většinou realizovat ale pouze těm co za to křičí. Jak v reálu prej nápad MHD zadarmo wau také super nápad do doby než člověk začne uvažovat o platu řidiče který ho sice moc nezajímá ale pak se dotyčný diví když jsou stávky nebo pro nedostatek řidičů jsou vynechány některé spoje že?
 

DeletedUser3281

Guest
Neznám nikoho, kdo by MHD zdarma ani ty vlaky říkal WAU, to říkají asi leda vymyté či choré mozky, protože všichni ostatní si uvědomují do za problém se tím tvoří. Ovšem zde tím, co se navrhuje žádný problém nevzniká. Protože:

1) funkce na automatický přesun existuje
2) mrtvola je člověku k ničemu a vždy určité % lidí sídlí s pustinou (já jsem od pustiny kousek co se průzkumu týče)

Dlouho se nepřihlásíš? Tak se aktivuje funkce automatického přesunu s režimem "Slunce - hřbitov"
Najednou jsi se přihlásil? Hned se aktivuje funkce automatického přesunu s režimem "Slunce - živí"

Na rozdíl od MHD tohle nikoho nepoškodí dnes, ani v budoucnu, ale naopak, všem to pomůže a řekl bych, že to i udrží více hráčů hrát, protože bude "živo". Srovnávat to s MHD zdarma, co vymyslel stbák aby ho hlupáci volili je fakt totálně mimo.
 

DeletedUser3346

Guest
Tak ano funkce sice existuje ale opravdu lze tvrdit že rozhodně neplní to co má v názvu a to je přesun na lepší místo na mapě. A taky s tímto nápadem souvisí problém který celý tento nápad hází do pozice nereálné. Mluvím o tom že systém přesunu právě řeší problém přiřazení hráče mezi ostatní dle bonusové výroby a dalších aspektů což zavedením tohoto nápadu by vnikl ještě větší zmatek. Akorát je nefér že za neschopnost systému přidělování a přesouvání hráčů je trestán každý hráč tím že v motivaci prázdného místa se dostává o dost méně mincí. Takže aktuálně je lepší i mrtvola než prázdné místo. Takže zavedením tohoto návrhu by byl zmatek a více prázdných míst právě pro ty aktivnější hráče. No ale nápad by to nebyl špatný v případě nejprve zrušit bonusové výroby a mít jednotnou výrobu, pak by bylo úplně jedno kam se hráč šoupne a i tento nápad by měl smysl. ;)
 

DeletedUser3281

Guest
Sorry, ale mincí je ve hře totální přebytek. Takže odůvodňováním tímhle je mimo.

To že ty jsi někde dole, protože jsi ještě nedojel dál a nechápeš, že jakmile budeš dál, tak pokud nejedeš turnaje na 3000+ bodů, tak o mince nebudeš mít prakticky nikdy nouzi, jestli to nehraješ blbě, protože i pustina ti jích dá více jak dost.

Jakmile budeš dál, tak pochopíš jak málo je kultury a tu ti mrtvola opravdu nedá. A je rozhodně větší šance, že ti dá kulturu nový hráč co přijde do pustiny, než že mrtvola najednou ožije.

Já si ale nemyslím, že ani ty by jsi mohl trpět nedostatkem, pokud denně ojedeš všechny sousedy, máš dostatek budov na max a turnaje jedeš adekvátně levelu, tak budeš mít mincí trvale dost na vše. přítelkyně hraje na malém levelu aktuálně a tak vím, že sice s mincemi občas bojuje, ale to proto že turnaje jede celkem nadprůměrně s čím má ale problém, je stejně jako u mě kulturní bonus, což jí právě snižuje mince více, jak nějaká pustina či mrtvola :)

Celý problém tebe je, že s tou hrou máš minimální zkušenosti, ale já si říkám, že tady spíše jen trolíš no :D
 

DeletedUser5831

Guest
Tobě asi nedochází že po rozdělení by se aktivní část přeskládala, sice by asi pár volných polí zůstalo ale ty by zaplnili noví hráči. Vylepšil by se tím přesun na lepší pozici tak že by jsi nemohl skončit mezi mrtvolami, měl by jsi větší rozmanitost nabídek na trhu, motivací.
A jak psal @ExplorerFfff mincí je přebytek a navíc více motivací kultury=větší kulturní bonus který ti zvyšuje jak výrobu kladiv tak mincí. A pokud si myslíš že máš lepší nápad tak ti nikdo nebrání aby jsi vytvořil vlastní návrh ;)

Jo a zrušit bonusovou výrobu je absolutní nesmysl protože hra je na bonusové výrobě a obchodování postavena.
 

Lovec Krys

Legenda
A nejpokročilejší hráči obvykle neřeší ani kulturu - mají na to divy.
Já tam ještě nejsem - bez kulturních budov se zatím neobejdu, byť na druhé straně mi kultura nechybí, na kulturní bonus kašlu už asi od 3. kapitoly a jedu bez něj (už jsem se párkrát ocitl s kulturou i v mínusu).
Ale on ani začátečník nemusí mít nedostatek mincí, pokud rotuje opakovatelné úkoly a plní úkol na mince za vyrobené nástroje.

Takže bych to rozdělil:
Začátečník - nedostatek mincí (pokud aktivně staví a/nebo má hodně manufaktur)
Středně pokročilý až pokročilý - krátkodobý nedostatek mincí při bouřlivém stavění (hodně žerou hlavně vylepšení dílen) střídaný s plným skladem i při minimálních motivacích, jakmile čeká na dostatek surovin osadníků
Turunen - s jeho zábavným experimentálním městečkem.
 

DeletedUser3281

Guest
Jo tak já mluvím o nedostatku kultury pro 170% bonus, jinak kultury mám dost na 125% bez pomoci vždy. Divy mi to nezachrání, fakt to chce aktivní sousedy, jinak mám problém s kladivy, mám 5 dílen s tím, že to zvládám právě jen když je dost kulturního bonusu :) Celkově to mám tak nějak vybalancované ku maximálnímu prospěchu od všech možných variant a taky abych zvládal plnit pravidelně turnaje a co nejvíce jich mohl vybojovat.
 

DeletedUser3346

Guest
@ExplorerFfff Já právě vstoupil dneska do 3 kapitoly a já tak nějak s ničím nemám problém. Mám zatím kulturní soběstačnost a nedá se říct že bych nějak razantně bojoval s mincemi a ani s kladivama což je sice o trošku náročnější ale jde spíše o záměr mojí strategie kdy fakt vím co dělám a zatím se mi to vyplácí. Je fakt ale že v jednom bodě jsem se unáhlil ale na druhém účtu z toho těžím. Prostě mám takový řecký styl hraní na všechno je čas.

@SummerPicka Ale já fakt neříkám že je to špatný nápad ale aktuálně to je na větší zmatek přidělování hráče mezi ostatní. Myslím že když by mohl tak i moderátor by souhlasil, jenže informace o tom jak funguje přesun hráčů nejsou a tak i oni ví asi tolik co my všichni.

@Lovec Krys Ano :) mám takové své experimentální městečko a jsem na něho hrdý. To že vy nehrajete strategicky neznamená že já nemohu a nechápu jakoby posměch že nehraju jak cvičená opička s flašinetem. Oni totiž existují i jiné způsoby jak hru hrát ale je na každém jestli to zjistí a využije toho.

Zatím bych řekl že se beztak handrkujeme o nic, vysvětlení jak funguje přesun hráčů není a dle příslušného vlákna je jen velmi slabá víra v to že se to zde někdy napíše. Zatím v tom má zmatek i ten systém sám a i přes to že tohle není zase úplně špatný špatný nápad si myslím že bez informací dle čeho systém přiděluje hráče do volných míst které z části asi chápeme ale nemůžeme to tvrdit že to tak opravdu funguje. Až innogames dodá informace o fungování přesunu hráčů, pak můžeme dle toho stanovit vylepšení. Zatím totiž i můj návrh a ostatní jsou jen spekulace z pohledu hráče.
 
Nahoru