• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Předáno Odsunutí neaktivních hráčů

Lovec Krys

Legenda
@ExplorerFfff Tak 175% kulturní bonus jsem neměl už asi od 3. kapitoly. Já mám vesnici kulturně optimalizovanou tak, že dlouhodobě počítám se 100%. Má to výhodu, že když mě nebude nikdo motivovat, tak mi to bude jedno, na produkci mého města to bude mít minimální vliv.

@Turunen Každý holt máme jinou strategii (moje mimo jiné počítá s optimalizací města na vysoký výkon v turnaji).
Osobně si ale myslím, že produkce města založená na potulných kupcích není dlouhodobě udržitelná a to ani po jejich výrazném vylepšení ve verzi 1.64.
 

DeletedUser3346

Guest
@Lovec Krys Ty ale nevíš jakou mám celkovou strategii a ti kupci mi doposud hodně pomáhají. Ale i moje strategie má i nevýhody ale když to srovnám s celkovým záměrem o co mi jde tak to lze obětovat (aspoň doposud nevím co v 6 kapitole). Myslím si že se to fér vyvažuje moje strategie výhod a nevýhod ostatních hráčů. Rozhodně neříkám že současní kupci jsou navždy.
 

Lovec Krys

Legenda
@Turunen Do hlavy ti sice nevidím, ale do městečka ano. Teď ti možná stačí (otázka je, pro jakou rychlost výzkumu), ale do budoucna dle mě nebudou.
Můžeš samozřejmě vyzkoušet strategii, že si městečko zastavíš samýma kupcema a po jejich vylepšení to možná i bude fungovat (je zde však riziko, že tyto budovy v eventu nebudou - už tomu tak bylo).

V 6. kapitole jsou trpaslíci (a první šok z osadníků, kdy hráč, který chce plynule projít kapitolou, musí vyhradit nemalé místo na osadníky).
Moje vyzkoušená strategie na jejich plynulé projetí je ponechat si už z páté kapitoly volné místo na ně (případně vynechat v páté kapitole nepovinná rozšíření a vyzkoumat je až u trpaslíků).
Za optimum osobně považuji 14+ žulových dolů vylepšených na maximum a 8-10 měděných alespoň na levelu 2 (při menších počtech hrozí riziko nedostatku osadnických surovin a tím pomalejší průchod kapitolou (někteří to mohou brát jako příležitost si už v nižších kapitolách vylepšovat divy, a někteří extrémisti s velmi malým počtem žulových dolů a měděných manufaktur mohou, jako jedna hráčka na betě, strávit i rok)

ps: Omlouvám se za těžký off topic. K tématu jsem se již vyjádřil výše.
 

DeletedUser3281

Guest
@Lovec Krys To ano, koukl jsem ale to je bohužel pak vykoupeno tím, že máš málo místa na rasu a navíc máš budovy za dia. Já mám na rasu okolo 450 políček, zatím co ty okolo 300 a to se pak podepíše na délce průchodu rasou. Ale zase tobě žere viditelně moc armáda a ty výsledky v turnaji máš fenomenální.

Mě pokud nikdo nebude motivovat, tak to taky zvládám v klidu, jen možná častěji okouzlím dílny a naplním sklad, teď to udělám tak jednou za týden až 14 dní, protože výroba / spotřeba není až tak výrazně v mínusu k tomu, že turnaje jedu trochu méně aktivně jak ty. (armádu ale vyrábím 24/7) Plus máš málo lidí, takže to je taková patová situace, já si lidi držím navíc pro eventy, celkově máme trochu jinou strategii, kdy já ten kulturní bonus vítám. Zatím co já tedy řeším pouze problém s dejme tomu motivací, ty problém s lidmi, místem a občas kulturou. Mě to přijde jako horší situace jak moje. Ale chápu ji skrz ty turnaje.
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
no on je potřeba najít kompromis mezi tím, co člověk od hry očekává. jsou lidé, co mají nadbytek manufaktur a od začátku jednou na body. nebo postaví všemožné vojenské budovy a jedou turnaje na plno. obojí za cenu pomalejšího postupu. nebo naopak chci postup co nejrychlejší, všechno místo jde na osadníky a zbytku mám jen nutné minimum.

a nebo hraju jen tak na pohodu, nehrnu se do turnajů / žebříčku ani rychlého postupu, času dost. ale v takovém případě ani nepotřebuji diskutovat žádný typ strategie, protože je mi to fuk a hraju si tak, jak mi to jde :)

@Turunen : jako máš celkovou strategii by mě upřímně zajímalo. hru si začal už po několikáté, takže v tom musíš mít jasno, a o to víc jsem zvědavý.

zpět k tématu : určitě jsem pro. méně mrtvol => místo se rychle zaplní nováčky => lepší aktivní nováčci než mrtvoly na konci hry.
 

DeletedUser3346

Guest
@CorwinOfAmber ono protože účet Nightwish89 se dostal do 4 a upřímně ani nechápu jak a že to šlo tak rychlo. A zatím je moje výhoda čas a vyčkávat protože vím proč. A ono docela matou kupci ale jinak lze z části moji strategii vyčíst tím že jsem už ve třetí kapitole a něco záměrně nemám postavené. A pokud to někdo pochopil že součástí strategie je obchodní cesta hrou chápe správně. Vím že jde o dobrou komplikaci a zdržovačku, jenže zase mám o trochu více místa. Taky vím že u orků musím něco postavit ale pořád si myslím že sice pomalu ale jistě až budu na potencioálním nekončícím konci tak z toho budu těžit hlavně na místě. Pokud vyjde celková moje strategie tak slibuji že napíšu návod pro začátečníky. Pokud mi to nevyjde natolik že budu ve slepé ulici tak s Elvenarem seknu a jdu naplno na Grepolis kde se aktuálně rozkoukávám a zkoumám jak to vše vlastně funguje.
 

DeletedUser3281

Guest
Ale mezitím tady ještě stihneš pohnojit všechny nápady, které nesedí k tomu pokusu o strategii, kterou máš asi nahnout :D A to se vyplatí ! :D
 

DeletedUser5831

Guest
Nechtěli by jste si své herní strategie řešit někde jinde? A tady řešit věci související s mým návrhem. :) Děkuji.
 

Saux

Znalec fóra
Musím přiznat, že funkci "Přesun hráčů na lepší pozici" jsem jaksi nepochopil :) Pár přesunů jsem už sice zažil, ale rozhodně to nikdy nikam nepřesunulo , protože já i mí hrající sousedi jsme zůstali na svých místech, jen nám to vyměnilo nějaké (zřejmě nehrající) sousedy za jiné, kteří ale nakonec stejně s hrou (asi) taky praštili, takže o nějakém smyslu "přesunu na lepší pozici" dost pochybuju...
 
Naposledy upraveno:

Lovec Krys

Legenda
@aikomi Ano, je.
Jestli tě to přemístí je věc jiná.
Mě to nepřemístí, já jsem to vypnul, mě se líbí tam, kde jsem (nějaké mrtvoly tam taky mám, ale aktivní tam jsou taky a noví hráči stále ještě nahrazují smazané trpaslíky (i když doba, kdy se mi smazala půlka objevených sousedů už je dlouho pryč - od té doby se okraj trošku posunul)).

Při případné aplikaci návrhu na začátku tohoto tématu předpokládám, že by i nadále byla má volba respektována.
 

DeletedUser5831

Guest
Chápeš to dobře :) ale když tak to najdeš v pravém spodním rohu, ozubené kolečko a možnosti. Ale já jsem to raději vypnul po tom co jsem zjistil že kamoša přesunuli z docela špatné pozice na úplný hřbitov kde měl na trhu nabídky akorát od dvou hráčů :( tak s hrou skončil. A to je jeden z důvodů proč jsem ten přesun navrhnul.
 

Saux

Znalec fóra
Já mám na rasu okolo 450 políček, zatím co ty okolo 300...
Já se prostě na tohle musím zeptat :) Jak je možný dosáhnout toho, aby hráč měl na rasu (nebo na event, DS či na cokoli jiného) 450 políček? Vždyť to je 18 rozšíření - ať už z provincie, z výzkumu, nebo za dia - ale je to prostě pořád 18 rozšíření...
 

DeletedUser3281

Guest
Efektivitou, nedávno jsem tedy zvýšil počet políček a mám jich cca 550, protože jsem si řekl, že když bylo +100% tak něco investuji, po propočtení jsem si spočítal, že můžu v akci -10% koupit jednu obytku, jednu dílnu a pak v akci -10% i pět dalších pozemků. Reálně mám možnost získat asi posledních 6 rozšíření z provincii, tzn mám celkem dost overscounting + jedno v amuni = max 7 dalších pozemků, více už se nerozšířím, protože další pozemky se už finančně ani v akci +100% a -10% nevyplácí. Já tedy musím s místem šetřit ale mám ho víc, protože mám spočítané město tak, aby mi vše stačilo akorát na to, abych při 170% kulturním bonusu vše uživil. Někdy od lesních elfů se již začali pořádně vyplácet divy, takže jsem je začal více stavět a upřednostňovat.

Když se kouknu k tobě, tak vzhledem k výsledkům v turnajích mi přijde, že máš všeho zbytečně moc. Já mám 4+4+4 a 5 dílen, a to turnaje jedu celkem aktivně.

Jo a podstatné je, kašlat totálně na žebříček, takže nestavět ve městě totální nesmysli jen pro body.

Další věc, ty máš pouze 67 políček, přesto máš 188 silnici, já mám 115 a mám něco okolo 210 silnici, což značí, že více plýtváš silnicemi. Určitě to jde postavit efektivněji. Jak by řekla @luterina, jako řádky brambor nebo koncentrační tábor :D
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Saux

Znalec fóra
@ExplorerFfff Díky za vyčerpávající vysvětlení. Se mnou je to holt těžký, když jsem teprve přibližně před půl rokem (hraju asi rok, začínal jsem někdy o loňském Halloweenu) pochopil, že kulturní budovy nemusí (většinou) nutně stát u cesty :)
 

DeletedUser5699

Guest
Jsem pro. Neaktivita se dá počítat od data posledního přihlášení do hry.
 

Angedev

Velmistr písma
Několikrát zde padl argument, že je lepší mrtvý soused než žádný... S dnešní aktualizací se navyšuje množství mincí získaných z prázdných polí, čímž by měl tento argument být vyřešen a návrhu by tedy nemuselo nic bránit :) Nevím, jestli jsem se už vyjadřovala, ale jsem jednoznačně pro :)
 

DeletedUser3281

Guest
No já furt nechápu, na co ty mince lidem jsou, bych s nimi mohl dozdít čínskou zeď. A on ještě na to někdo chce motivaci :D Přitom, já to furt utrácím u obchodníka a stejně mám večer plno :D
 

Angedev

Velmistr písma
Já mám také mincí plno :D Ale chápu i ty, kteří mince sbírají, pravděpodobně za ně nakupují VB (můj odhad)... Když víš, že packy na kulturu ti stejně nepomohou a stavět neplánuješ, tak se i mince mohou hodit :)
 
Nahoru