• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze Odmítání úkolů

DeletedUser3071

Guest
Škoda, že ty prostě musíš za každou cenu psát příspěvky, místo abys opravdu hrál. Myslím si, že jsi mě moc dobře pochopil, jak jsem to s tím hodnocením myslel, ale abys neřekl, vysvětlím ti to (pro jistotu).

Pokud hru nehraješ, jsi v prvních kapitolách a potažmo tím pádem máš málo bodů, těžko můžeš znát hru a tím pádem efektivně navrhovat její vylepšení. Viz tvůj příspěvek jinde o bodech. Pro tvou informaci při vylepšení ti to ukazuje kolik budova po vylepšení bude mít bodů né o kolik se posuneš v žebříčku. Kdyby jsi hrál věděl bys to. Škoda, že někdo pro svoji pravdu nevnímá realitu.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser3201

Guest
Dellingr: promiň je mi jedno že jsi moderátor ale co to sakra už meleš???

elve2.JPG


ukaž mi prosím kde je informace jen o herních bodech a nikoliv dobech do žebříčku? Nebo až budu mít odehráno víc tak až pak se mi to bude zobrazovat???
 

DeletedUser3071

Guest
Tak za prvé - hodně rychle uprav své vyjadřování! A za druhé - napsal jsi toto:
Zatím bylo vyobrazené za novou stavbu či vylepšení o kolik se posuneme v žebříčku ale o kolik bodů nikoliv
Nevím kde na přiloženém obrázku vidíš o kolik se posuneš v žebříčku. Body do žebříčku znamenají, že "hodnota" budovy z 54 se zvedne na 107 což znamená, že vzrosteš o 53 bodů. Opravdu by mě zajímalo kde jsi z toho vydedukoval, že to ukazuje posun v žebříčku.
 

LuciskaCh

Mistr slova
Odmítnutelné úkoly plním, ale tím stylem, že nějaký tam najdu, který zrovna odpovídá tomu, co vyrábím nebo tomu, co se chystám dělat, např. při dobývání provincie si samozřejmě nachystám úkol Dokonči všechny střety v jedné provincii nebo Získej 4 relikvie, apod.

Ale je velká chyba, že se úkoly od trapaslíků nemění a ani odměny. Odměny jsou neatraktivní a pro mě už to ani není pomoc s mincemi a kladívky. Neodmítnutelné úkoly plním, takže v odmítnutelných jsem se rozhodně nezasekla.

Vývojáři by se měli nad tímto hodně zamyslet a úkoly pro každou kapitolu měnit (včetně odměn), protože když jsem u orků a moje max je 104M mincí a 1040K kladiv a můj spoluhráč ve společenství je u trpaslíků a jeho max je 4,4M mincí a 440K kladiv a máme stejné úkoly se stejnými odměnami, tak je něco špatně. Samozřejmě, že některé úkoly mám rychleji než on (např. získávání surovin nebo kladívek), ale některé mi zase trvají déle (např. vylepšování budov) a dostaneme stejné odměny? A co teprve ti, co jsou už dál v kapitolách, pochybuji, že by měli nějakou motivaci úkoly plnit, pro ně to už vůbec nejsou odměny, ale výsměch.

Při vylepšování dílen na orčí jsem každý den musela používat požehnání (velké díky za ně) a kouzla, abych vůbec nějaká kladívka měla a mohla dál hrát, protože plnění úkolů by mi nepomohlo. A to jsem si v začátcích říkala, že ty úkoly jsou bezvadné, že to hodně pomůže se ve hře posouvat dál.

Takže za mě, odmítnutelné úkoly jsou k ničemu, pokud je vývojáři neupraví pro každou kapitolu.
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
@LuciskaCh : jsem rád, že to tu někdo opět nadhodil :)

sérii nepovinných úkolů jsem vždy chápal jako takovou odměnu pro hráče, kteří více klikají. protože o tom přece hra je - vyrábím v menších intervalech, víc klikám, točím nepovinné úkoly a jsem odměněn oproti hráčům, kteří se do hry podívají třeba jen jednou za den/dva. to je fajn a naprosto v pořádku.

tato série úkolů začíná na přelomu 2/3 kapitoly a až po trpaslíky svůj účel perfektně plní. jenže... jak je zmíněno, tato úkolová linie se v trpaslících zasekne a některé úkoly navíc zmizí (vyzkoumej technologii, utrať 12 VB). teda ne, že bych je využíval tak často, ale pořád lepší než ty úkoly na 1d výrobu + zisk X zásob.

příklad : v druhém městě jsem ve 3. kapitole, zvedám dílny jak divej, takže zlata není nazbyt. mám úkol "získej 8k zásob", za něj 70k zlata. takže seberu výrobu dílen a mám cash. super. no a potom úkol na 1d výrobu a navíc i těch 8k zásob, za což mám 100k zlata. takže si zasekám manfukaturu nevýhodnou produkcí, (nesplním úkol na sběr surovin, páč mi to nestačí) a navíc ještě i ty dílny, abych získal o 30k zlata víc? ... :-(

ty odmítnutelné úkoly stále plním (lepší nějaké zásoby navíc, než žádné), ale fakt by se to mělo zvedat s každou kapitolou, ne zamrznout v trpaslících. a ty úkoly na 1d výrobu + kladiva tam opravdu, ale vážně být nemusí. (nemluvě o tom, že v trpaslících je jich asi 2x tolik, takže klikání fakt šílené - ale zase, ten na sběr mědi a žuly jsou fajn, to jsem si plnil).
 

GorGlin

Veterán
úkoly spojené s kapitolu jsou zajímavé
ty odmítnutelné často plním protože odměna je zajímavá
ty neodmítnutelné bývají nezajímavé činností i odměnou, ale asi proto jsou neodmítnutelné.
Ale kolotoč těch pravidelných úkolů, jejich smysl v pozdějích fázích hry jsou mi záhadou
už dlouho je neřeším.
Dostat za něco desetitisíce zlatých a tisíce zásob, když moje účetní knihy jednou v milionech a statisících?
Odměna je tak směšná, že ty úkoly neřeším ani když něco takového dělám.
 

klapa

Mistr slova
je pravda, že ty odměny jsou o ničem, alespoň v pozdější fázi hry. Dříve se úkoly s každou novou kapitolou změnily a odměny se navýšily. Od určité kapitoly (nevím přesně od které) zamrzly a pro hráče v posledních kapitolách jsou naprosto směšné a je to škoda...
 

LuciskaCh

Mistr slova
Tak koukám, že to tu zase upadlo v zapomnění, tak se s tím nejspíš nic dělat nebude. Škoda, spousta hráčů by to jistě ocenila
 

DeletedUser3071

Guest
Tohle je pouze diskuze, navíc původně vytvořena za jiným účelem ;), pokud máš nápad k úkolům určitě jej můžeš vložit zde kde bude na očích ;)
 

DeletedUser5485

Guest
Kdykoliv se zaseknu v nějakém nesmyslu, který mě bude zcela jistě trvat minimálně 14 dní, než to splním, tak prostě nastavím všechny dílny a výrobny na nějakou velkou hodnotu a vyberu to třeba jen jednou za den a jdu zase pryč. Prostě jen sbírám vše, co lze na vlastním poli sebrat a o nic víc se nestarám. Hit and run. Jeden čas mě lákalo s tím seknout...
 

Lovec Krys

Legenda
@Doctor Proctor Na to si ve vyšších kapitolách zvykneš. Mě to nebrání jet výroby po 3h a dílny po 15min.
A nějaké úkoly - ty vůbec neřeším? Za ty směšné odměny (jsem u čarodějů) - ztráta času.

Mimochodem ve II. věku by ses vůbec neměl sekat...
První šok přijde až s trpaslíky, kdy musíš postavit větší množství jejich výroben a pokud na ně nebudeš mít místo, tak se budeš sekat docela dost.
Já se u nich taky poprvé sekl (4x dohromady celkem asi na týden a půl, ale pokud člověk ví co dělat(tzn. není to jeho první vesnice u trpaslíků), tak se to dá projet i bez seknutí - pak jsou další brzdou orkové a všechny rasy za nimi).
 

DeletedUser5485

Guest
Díky za info. Pro mě to je hra, kdy si večer něco málo naklikám, pak třeba po snídani ještě a zbytek dne mě to v podstatě nezajímá, protože na to většinou nemám čas. Líbí se mi organizovat rozložení města a měnit ho na základě nových změn v rámci pokroku. Ale jestli jsem v pořadí hráčů někde nahoře, uprostřed, nebo dole mě je naprosto jedno. Spíš koukám, že se asi blíží moment, kdy mě to přestane bavit a půjdu zase hrát něco jiného... a to, že mě během pokroku ve hře systém hry ubere obvyklý počet vyrobených předmětů tomu třeba velice nahrává. Pak souboje v zelené provincii "velice snadná", můj oddíl čítá 141 jednotek a proti mě prásk - překvapivě snadných 231 jednotek. Vyhrál jsem často červené provincie mnohem jednodušeji. Ale hlavně zelená provincie... atd atd :)
 

DeletedUser5469

Guest
A už jsem se dostal do situace která mi docela vadí.


Proč tento úkol nejde odmítnout ? Co má levl a počet manufaktur společného z hlavním herním příběhem ?
Nechci 2 manufaktury. Stačí mi jedna a navíc mi to pokrátí kulturu ( jsem na hraně ) + sebere materiál, peníze, kladiva a místo kterého mám docela nedostatek.

Jelikož tento úkol odmítnou nejde, bude mi tam zavazet asi hodně dlouho.

Tak tu druhou manufakturu postav.., vylepši a pak zbourej.
 
Nahoru