• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Ochránce lesa způsobuje v turnaji větší škody

DeletedUser4336

Guest
Tak já beru, že když se turnaje stávají v průběhu hry stále obtížnější, je to nejspíš tím, že se armáda protivníka počítá z velikosti oddílu, jinak by byly stále stejně obtížné. Pokud by to tak nebylo, muselo by se to počítat z něčeho jiného, např. kapitoly.

A zjistit se to dá snadno, jen se podívat na čísla, když se zrovna vyzkoumává oddíl, což jsem teď nestihl, takže nemůžu porovnat.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

voyager-1

Velmistr písma
tak mně nepřipadá že se turnaje v průběhu hry stávají obtížnější, spíš naopak, na malým světě kde jsem teprve u Elfů se mi turnaje hrají daleko obtížněji.
 

voyager-1

Velmistr písma
tak samozřejmě, navíc nejsou navýšený divy podporujíc jednotky, rychlost stavění vojsk i suroviny, simia sapiens mi přidává v hlavním městě 30% vojska a další, ale to všechno ústí v to, že turnaje jsou časem jednodušší. Ale jsme tu ve špatným vlákně na tu diskuzi, reagoval jsem jen ne Elfa ohledně VO a i to je tu trochu mimo. Sem asi stejně moc hráčů nechodí protože o tom vláknu ani neví.
 
Naposledy upraveno:

Fjorgyn

Znalec fóra
Velikost jednotek v oddílu prodražuje turnaj a zvedá počet jednotek v boji na obou stranách -> čili turnaj je jen dražší (suroviny i ztráty).
V provinciích to funguje správně zvýší se jen velikost oddílů našich jednotek a protivníci zůstávají na původní hodnotě, takže je boj jednodušší a je i také sleva na výkup, takže je to levnější.
Z praktického hlediska, je lepší nebrat nepovinné technologie, protože turnaj má větší důležitost než provincie okolo města.
 

voyager-1

Velmistr písma
a nějakej zdroj nebo odkaz, že tomu tak je by byl? Co když je to tak jak píšu výš: Co když je v provincii (turnajní) velikost oddílu stejná ať mám vyzkoumané nepovinné velikosti oddílu nebo nemám. A byl bych pak v nevýhodě.
 
Naposledy upraveno:

Prealiena

Velmistr písma
@voyager-1 Na téma ovlivnění turnajů a střetů velikostí oddílu tady bylo mnoho diskuzí.
např: https://cz.forum.elvenar.com/index.php?threads/pokrok-do-další-etapy-vliv-na-cenu-za-výkup-provincií.4505/
Někde na beta fóru tam měli i statistické zhodnocení před a po, ale to už teď nenajdu.

Můžeš si udělat jednoduché ověření: nech si výzkum velikosti oddílu na začátek turnaje, vyfoť si náklady a velikosti oddílu u pár turnajových provincií, vyzkoumej vylepšení oddílu a podívej se na změny nákladů a oddílů.
 

DeletedUser4336

Guest
Tak mě to teda připadá, byly doby, kdy jsem nahrál v některých turnajích skoro stejný počet bodů s daleko slabší armádou (počet i stupeň vylepšení a posílení) a menšími zkušenosmi (se stejným snažením samozřejmě, neberu že postavím milion posilovačů a tím to trumfnu), kdyby se obtížnost nezvyšovala, tak bych s tím co proti mě stálo na začátku hry teď nahrál daleko víc.
 

Fjorgyn

Znalec fóra
@voyager-1 toto téma a strategie byly již probírány. Ve své podstatě turnaj má stále stejnou sílu, proto i města na nižším stupni vývoje jsou schopni nahrát hodně bodů. Na sílu má největší vliv přechody mezi kapitolami, protože se tam pak objevují více hvězdové jednotky, které mají větší základní statistiky a bojové bonusy. A také jak člověk vyvíjí nové typy jednotek, tak se mu otevírají nové strategie, tedy složení své armády, kterou může více zefektivnit.

Každopádně velikost oddílů nezlehčuje turnaje, pouze je prodražuje a ztráty jsou citelnější, takže i rekonvalescence a nahrazování ztrát je delší.
 

ElfNostradamus

Veterán
Má to vliv i případně na velikost oddílů ve Věži, někdo již vyzkoušel? Každopádně asi stejný dopad jako v turnaji.
 

DeletedUser4530

Guest
Ví se něco nového? Třeba někdo kdo chodí na cizojazyčná fóra?
Díky
 

voyager-1

Velmistr písma
podle německého fora je chyba předána vývojářům a pracuje se na ní.

Poslední dnešní info od moderátorů je:
"Jsme stále v procesu hledání chyby a zkoumání toho, co je a není ovlivněno ,proto nemůžeme v tuto chvíli odpovědět na vaše otázky."
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser6962

Guest
V turnaji, který začínal 29.10. 2019 (hedvábný) jsme v rámci týmu provedli hodně testů na téma tuningu jednotek. Především jsme ověřili, že odstavením nakrmeného fénixe od cesty, nebo třeba vojenského divu (Jehly bouře, Vítězné prameny...) opravdu zmizí bonusy jednotek. Osobně v prvních dvou kolech uhraji 20 turnajových provincií, takže bylo hodně možností na porovnání. Nade vší pochybnost jsme prokázali, že s nakrmeným fénixem jsou naše ztráty jednotek znatelně vyšší (i +20%) tedy vylepšení jednotek za vydřeného Fénixe a těžce ulovené krmení bohužel opravdu dostává i protivník. Protože nepřátelské jednotky nedisponovaly lukostřelci, nebylo jak testovat jehly bouře, tak jsme se zaměřili na testování Ohnivého fénixe, ale ten stejně asi každého zajímá nejvíce. Do dalšího postu zkopíruji celý průběh testu, ale výsledek je bohužel dost tristní a reakce podpory naprosto ostudná.

Takže jak jsem předeslal, poslední hedvábný turnaj se v našem týmu tvrdě testoval a počítal především vliv nakrmení Ohnivého fénixe na nepřátelské kerbery, kterých bylo asi nejvíce. Níže přeposílám kompletní popis jednoho takového testu:

"A výsledek je, že u nepřátelských Kerberů je jasně viditelný bonus do útoku při nažraném fénixovi. Příklad moje 3 šermířky +2lukostřelci, proti 1ks Kerber a + 1 ks čarodějnice v první provincii, kdy kerbeři neměli žádné debuty a lukostřelci urychleně vyřídí čarodějnici a pak jsem již do sebe nechal kousat + nakrmený fenix a nemám prameny vítězství.

Výsledek: Kerbeři měli při plné skupině útok min/max 7387/9029. Do lukostřelců mají bonus 30% výsledný rozptyl je min/max je 9603/11737, ale kerbeři kousli mé lukostřelce za 16550 což odpovídá +- bonusu 180% (+50% fenix + 30% vs lukostřelci) a navíc se ukázal při útoku v info bublince 33% bonus. Při bonusu 180% je rozptyl min/max 13297/16525!!! dmg a tedy dokonce byl útok o cca 3,5% větší. Navíc ve hře i na wiki deklarují bonus jen 30%, takže tu máme ještě další chybu (tich 0,5% dávám za chybu tomu, že evidentně nepočítají s celými čísly, které jsou zobrazené).

Následně útoky do šermířů: Zaznamenal jsem 2x poškození do šermířů tedy bez bonusů a postihů. Výsledné útoky měli hodnotu: 11683 a 12629, ale rozptyl má být 7387/9029. Rozptyl při bonusu +50% je min/max 11080/13543 takže je bohužel vidět, že minimálně u kerberů se projevuje nějaký bonus +50% do útoku... :/ "

Určitě bychom se rádi spojili s dalšími týmy, kterým není osud Elvenaru lhostejný, ale nechtějí si nechat dál skákat po hlavě :-(

Příspěvky sloučeny. Embla
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Forseti

Manažer komunity
Elvenar tým
Elvenar tým je si tohoto problému plně vědom, stávající situace nás velmi mrzí, všem hráčům se omlouváme za způsobené nepříjemnosti. Naši technici již několik dnů usilovně pracují na řešení tohoto problému, prosíme vás tedy o trpělivost, děkujeme!
 

DeletedUser6962

Guest
Ano, hodně lidí o tom vůbec neví, ale přesto děkuji za snad upřímnou reakci a doufám v brzké vyřešení. Jinak postrádá smysl účastnit se jakéhokoliv dalšího eventu a už vůbec nemá smysl řešit problémy s artefakty a "zobáním" pro "mazlíčky". Stejný postoj se týká všech "vojenských" prastarých divů.

Hezký den a hodně trpělivosti.
 

Slniecko

Znalec fóra
Tak konečne jsme se dočkali aspon nejaké reakce.. Skutečne by bylo hezký to napsat i do hry, at si dají všichni hráči pozor.. At to je fér, hodne hráču není na fóru a nemají se o tom jak dozvedet.. Taky by bylo pekné informovat nejak o prubehu odstránení chyby, jestli se to aspon nekam posouva, nebo je to na mŕtvem bodu, at se my mužeme rozhodnout, jestli a jak budeme hrát turnaje a taky jestli vubec má smysl delat další eventy se zvíraty,která se dají krmit.. človek u toho strávi hodiny, snaží se at získa hezkou odmenu, která nakonec není hezka, ale ješte mu to ve hre ublíži.. :(
Take doufám v brzké vyrešení.. A držím palce,at se to povede... :)
 

Prealiena

Velmistr písma
Rozhodně by to měli spravit do dalšího velkého eventu, ve kterém budou nabízet rozvinutelné mazlíčky s vojenským bonusem.:D
 
Nahoru