• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Ochránce lesa způsobuje v turnaji větší škody

DeletedUser2455

Guest
Pěkný večer, není to tak dlouho co jsem psal .. že si příště " vyeventíme" skunka co bude žrát zásoby. A ejhle - fénix po nakrmení je vlastně skunk :(
 

iDavis

Legenda
@papap podľa informácií od moderátorov na nemeckom fóre sa chyba rieši, ale vyriešená ešte nie je. Zrejme bude vydané nejaké oficiálne oznámenie keď sa tak stane.
 

papap

Mistr slova
Takže při za chvíli probíhajícím turnaji,nekouzlit ptáka ohniváka a nepřidávat budovy,co jsem měl v plánu,teda...
 

Fjorgyn

Znalec fóra
Kontroloval jsem jednotky, před a po nakrmení na první hvězdě i na 3 hvězdě a podle informací ve hře samotné (ty čísla) mají správné tabulkové hodnoty, bez žádných bonusů navíc. A v boji se to hodně blbě kontroluje.

Každopádně podle čísel je tento turnaj čistý. Otázka zní jestli to je vidět ve hře samotné, nebo to vypozorovali ze samotných bojů.
Takže já krmím fénixe a jde se na jatka ;)

Edit: tak jsem zkusil boj manuální a čísla co vyskakovali vypadali v pořádku. Tak mi někdo řekněte kde je zakopaný ten kerber o_O?
 
Naposledy upraveno:

ElfNostradamus

Veterán
Zakopaný kerber je v tom, že klucí ze sousedství se zalekli nové bílé žáby minulý turnaj...:) ...proto jim Frau pozvala tmavší žabstvo z jihu, aby to naředila...
berte to sím jako vtip :) nebo aspon jako pokus o něj....
PS: nyní vážně: z našinců moderátorů nemá k tomu někdo více vysvětlení? krmit, nekrmit? bojovat,nebojovat? loupit, neloupit? :) případně děkuji
 

Fjorgyn

Znalec fóra
Beru zpět svá slova a udělali jsme ve společenstvu pár sérií testů. A výsledek je, že u Kerberů je jasně viditelný bonus do útoku při nažraném fénixovi. Příklad moje 3 šermířky +2lukostřelci, proti 1ks Kerber a + 1 ks čarodějnice v první provincii, kdy kerbeři neměli žádné debufy a lukostřelci urychleně vyřídí čarodějnici a pak jsem již do sebe nechal kousat + nakrmený fenix a nemám prameny vítězství.

Výsledek: Kerbeři měli při plné skupině útok min/max 7387/9029. Do lukostřelců mají bonus 30% výsledný rozptyl je min/max je 9603/11737, ale kerbeři kously mé lukostřelce za 16550 což odpovídá +- bonusu 180% (+50% fenix + 30% vs lukostřelci) a navíc se ukázal při útoku v info bublince 33% bonus. Při bonusu 180% je rozptyl min/max 13297/16525!!! dmg a tedy dokonce byl útok o cca 3,5% větší. Navíc ve hře i na wiki deklarují bonus jen 30%, takže tu máme ještě další chybu (tich 0,5% dávám za chybu tomu, že evidentně nepočítají s celými čísly, které jsou zobrazené).

Následně útoky do šermířů: Zaznamenal jsem 2x poškození do šermířů tedy bez bonusů a postihů. Výsledné útoky měli hodnotu: 11683 a 12629, ale rozptyl má být 7387/9029. Rozptyl při bonusu +50% je min/max 11080/13543 takže je bohužel vidět, že minimálně u kerberů se projevuje nějaký bonus +50% do útoku... :/
 
Naposledy upraveno:
díky za empirický důkaz, je to každopádně nepříjemné zjištění. Nicméně pokud se bonusy vztahují na tvé jednotky i na soupeřovy, pořád na tom při vhodném výběru jednotek vyděláš. Ač méně, než by bylo správné.
 

DeletedUser4336

Guest
Já to řešil tak, že jsem se radši vyvaroval jakéhokoliv okouzlování nebo stavění výhod proti sobě, protože co může být horší než kousanec nasrštvaného, a ještě k tomu pořádně nadladěného a potaženého za kšírky, dvojhlavého psa, velmi dlouho se hojí. Předpokládal jsem po tom všem tady, že minimálně psék bude ještě víc zlověstnější než obyčejně. Jinak krásná ukázka, jak posel pekelný, jehož jméno se nesmí ani vyslovit, jinak přijde ještě větší nápor zlověstnosti, podvádí.
 

Slniecko

Znalec fóra
Tak tedka vysílají žive na FB,tak kdo má Fejsbuk tak se jich tam na to mužete zeptat, jak se to bude rešit, bude aspon nejaká odezva od moderátoru..
 

iDavis

Legenda
Neviem či sa to tam niekto pýtal (nemal som teraz možnosť sledovať to live), ale silne pochybujem, že by sa k tak chúlostivej záležitosti vyjadrili práve v živom vysielaní.. Zrejme budeme môcť byť radi, keď sa vysvetlenie objaví niekde v oznámeniach, avšak s najväčšou pravdepodobnosťou bude aj tak len formou "chyba je opravená" (a aj to dúfam).
 

Ludi

Veterán
@Fjorgyn - díky za vyhodnocení chyby. Osobně mám pocit, že turnaj je v úrovni obtížnosti jako dřív, než do toho začali v poslední době vrtat. Zvlášť poslední dva turnaje byly nepříjemné. Naprosto nechápu, proč se objevují jednotky jako Ochránce lesa a ropuchy hráčům v nižších kapitolách (trpaslíci) hned v prvním kole turnaje.
Zhoršené bojové podmínky a větší ztráty v bojích, které jsem dřív hrála jen s minimem ztrát, vnímám už nějaký čas. Takže nějaká neplecha tam byla. Dnes mi to připadá být v módu, jako dřív. Ale nic jsem nepočítala. Beru to odhadem. Uvidíme, jak budou vypadat další turnaje.

Video jsem viděla skoro celé a o této chybě se tam nemluvilo. Stručně: Přislíbili víc krmení v Akademii, slíbili, že pracují na zprávách v apce, pracuje se na další kapitole. Navíc mluvili o možnosti přidat nějakou další odměnu do turnaje ještě po 10. bedně. No a slíbili, že pracují na lepším generátoru náhodných úkolů v eventech.
 
no, já myslím, že mi zařvalo víc jednotek, než minule a to jsem dál jen o pár provincií... ale co, zítra nakrmím medvědy, mám nasyslených 5 kouzel 100% nástrojů, padne pár časovačů a látám to dál :D nepřátel se nelekejme a na množství nehleďme :D
 

ElfNostradamus

Veterán
Má někdo statisticky vyzkoušené, když už tu bojujeme, zdali tedy technologie - Vylepšení oddílu má opravdu smysl otvírat nebo nechat případně ladem ty slepá ramena?!... /kdy: provincie mapy se dá zatím vpohodě ,,vykoupit,,/
 

DeletedUser5695

Guest
@ElfNostradamus statisticky nemám podchycené nic, ale budou-li eventy oplývat svatou trojicí, možná není k zahození, nechat si tato nepovinná vylepšení právě pro splnění tohoto úkolu.
 

voyager-1

Velmistr písma
tohle by mě taky zajímalo. Řada hráčů tvrdí že vynechat nepovinný výzkum oddílů vede k lehčím střetům v turnaji. Ale je to něčím nebo někým třeba od tvůrců hry potvrzené? Někteří argumentují že k menším oddílům jsou přiřazeny menší oddíly v provinciích ale zase mi chybí důkaz. Co když je to jinak. Co když je v provincii velikost oddílu stejná ať mám vyzkoumané nepovinné velikosti oddílu nebo nemám. A byl bych pak v nevýhodě.
 
Nahoru