• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Pokrok do další etapy, vliv na cenu za výkup provincií ?

Semtexx72

Znalec fóra
Další dotaz na zkušenější kolegy. Jsem teoreticky ještě ve vílách, ale už můžu odklepnout dokončení Pokročilých průzkumníků v Orcích.
Jaký to bude mít následek? Dostanu lepší status budovy z aktuálního DS, to je OK.
Pak budu mít levnější průzkum provincií za mince, to je taky OK.
Ale jak je to s cenou za výkup provincií, to se automaticky zdraží ? Nebo cena výkupu je čistě dána úrovní oddílu ? (to jak je velký)
Turnajové výkupy (jejich cena v surovinách) se také řídí čistě velikostí oddílu?
Někdo tu radí nepovinné rozšíření oddílu ignorovat, prý kvůli turnajům. Jak to souvisí ? Ubojuji tak maximálně 40%, 60% vykupuji.
 

DeletedUser341

Guest
Dle velikosti tvého oddílu se řídí velikost oddílů v turnaji. Proto je rada "nepovinné vynechat" - budeš proti sobě mít menší oddíly, ty sice budeš bojovat taky menšíma, ale "absolutní" ztráty budeš mít nižší a tudíž rychleji ztráty obnovíš (protože rychlost rekrutování se velikostí oddílu neřídí).
Co se týče provincií, někde tu proběhla diskuze o tom, že cena za výkup, i velikost armád v provinciích se výzkumem průzkumníků snižuje. Projdi WiKi, něco tam k tomu je, ale nikdy jsem to moc nezkoumal (vím, že když vyzkoumám průzkumníky, tak to "barevné kolečko" značící obtížnost provincie mi "klesne" na nižší obtížnost, ale nikdy jsem nezkoumal, jak a jestli se reálně změní velikost oddílů a cena za surky).
 

Lovec Krys

Legenda
Na cenu výkupu ve vyzkoumaných provincicích to nebude mít vliv.
Cena výkupu v nevyzkoumaných provinciích se slevní spolu s cenou za jejich průzkum.
Na výkupy v turnaji k již vyzkoumaným provinciím to nebude mít vliv.
Na výkupy v turnaji k ještě nevyzkoumaným provinciím to bude mít vliv pozitivní (přinejhorším žádný).

Výkupy v turnaji se primárně řídí pořadím provincie v turnaji a velikostí oddílu.
Menší vliv by měla mít i barva provincie v okamžiku vyzkoumání, ale to je informace dočtená na fóru a nevím, jak moc je přesná. Důležité jsou ty první 2.

Nepovinné rozšíření oddílu určitě ignorovat, růst produkce surovin z vylepšování manufaktur nedrží krok se zdražováním výkupu při rozšiřování oddílu (každé 3 kapitoly 4 vylepšení manufaktury, ale zároveň nejméně 9 povinných rozšíření oddílu, s nepovinnými celkem 12). Podle mého prostě cena výkupu i při vyzkoumání jen povinných oddílů roste rychleji než produkce. Zkoumání nepovinných oddílů považuji za turnajovou sebevraždu.
 

DeletedUser1210

Guest
Ahoj všem
někde TRPASLÍCÍCH se stane že při výkupu turnajových provincií už nebudete potřebovat kladívka. Neví náhodou někdo čím nebo jakým výzkumem to je způsobeno?
Díky CorwinOfAmber už jsem na to přišel.
Mám vynecháno jen jedno nepovinné zvětšení oddílu (15) a výzkumem ZVĚTŠENÍ ODDÍLU (16) mi kladívka z výkupu okamžitě zmizla.
Už budou turnaje zas o něco lehčí :)))
 
Naposledy upraveno moderátorem:

CorwinOfAmber

Znalec fóra
@palni : dělá to technologie vylepšení velikosti oddílu. ta nejen že turnaje neustále zdražuje, ale ze začátku mění i typové složení surovin pro výkupy. pakliže vynecháš všechny nepovinné, vychází to přesně na druhou polovinu trpaslíků, kdy výkupy přestanou chtít kladiva.
 

Lovec Krys

Legenda
@palni To zlepšení je dočasné. Místo kladívek to chce suroviny a roste to rychleji než produkce tvých surovin. Být tebou, tak už všechny nepovinná rozšíření armády vynechám, pokud chceš (i) v budoucnu vykoupit i něco více než prvních pár provincií.
 

DeletedUser5474

Guest
Já zkoumám každý vylepšení oddílu a to zvětšuje míru produkce v divech (val, houbičky, akademie, ...), takže mám vojáků hodně, teď jsem v čarodějích a při boji každé kolo udělám 9-11 provincií (záleží na typu provincie) a přijde mi to lepší, třeba u trpaslíků jsem bojem zvládl udělat 5-6 provincií za kolo.
Snažím se toho moc v turnajích nevykupovat, max jednu provincii, většinu jedu bojem a přijde mi, že každou kapitolu vybojuji více provincií v turnaji, tak se mi zdá divný, aby to vylepšení bylo špatný.
 

DeletedUser3281

Guest
Zkusím ti to vysvětlit jak to funguje.

V turnaji bojujete vyrovnaně s PC dle nějakého koeficientu, ten je stejný bez ohledu na tvůj oddíl a liší se jen provinciemi/hvězdami. Tzn ty si tím vyzkoumáním oddílu nijak nic nezlehčíš. A co se týče boje si ho ani neuděláš těžší. ALE

Pokud máš velikost oddílu 100 a prohraješ bitvu, tak jsi -500 vojáků, pokud máš oddíl 120 a prohraješ bitvu, tak jsi v mínusu 600 vojáků. Stejné přirovnání je u surovin, každý oddíl zdraží cca 20% oproti minulému. A nevěřím tomu, že vyzkoumáním oddílu ty ti divy najednou dají 20% navíc i kdyby ano, divy produkují jen zlomek toho co spotřebuje turnaj, většinu stále musí člověk produkovat ve zbrojnicích, kde jsi limitován rychlostí výroby. Zvýšením rychlosti a nevyzkoumáním nepovinných si tedy turnaje zlehčíš, pokud vyzkoumáš nepovinné ale nezvýšíš rychlost, tak si turnaje zhoršíš, pokud uděláš obojí nezískáš defakto nic a jen si ztratil lidi a kulturu. O tom, že někdy to prostě vykoupit je potřeba nemluvím, pak to je sakra znát, pokud máš turnaje levnější o 10% když jsi nezkoumal nepovinné.

V kostce se tedy jedná hlavně o to, že čím větší oddíl máš, tím větší jsou ztráty vojáků a ztráty surovin, pokud nedokážeš vyrábět vždy více, než o kolik větší oddíl budeš mít, tak reálně dochází k zhoršování tvé bojové či kupní síly. A počítalo to již spousta lidí, v US existují i tabulky kde je vidět jak prudce to roste a opravdu se nevyplatí je zkoumat.
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
@mohyla98 : 9-11 provincií je hrozně málo, tam ten rozdíl opravdu nebude tolik znát, zkus dělat celou 2. a 3. stránku. píšeš, že se snažíš nevykupovat - opravdu zvládáš vybojovat pátou (a šestou) hvězdičku např. u svitků, prachu?

jak píše kolega. velikost oddílu neudělá boje snažšíma. ty můžou být lehčí proto, protože už máš víc vojenských divů, vyšší úrovně, vyzkoumané nové vojáky nebo více hvězdiček k těm stávajícím.

naopak ti to prodraží výkupy, kterým se prostě nevyhneš, pokud nechceš každý turnaj stavět jedinečné vylepšení jednotek. takže jediné, co velikost oddílu udělá, je, že ti to zvýší výkupy úplně neskutečným způsobem.
 

DeletedUser5474

Guest
explorer - Divy mi produkují zhruba 1000 za 3 hodiny (za den 4000), mám zatím 3 divy, takže za týden to je 84000 (to je dohromady 46x oddíl), koukal jsem do výzkumu a je tam nějakých 11 nepoviných oddílů z 35 (takže ty by jsi dostal nějakých 32x oddílů), takže já mám + 14 oddílů (místo kterých to nemusím vykupovat surovinama) a to co se vyprodukuje ve zbrojnici, to už má každý stejný.
Takže vlastně ty vyrobíš v kasárnách stejně co já, ale máš menší oddíly v turnaji, takže dojdeš o něco málo dál, ale já dojdu vlastně stejně daleko, protože mám navíc těch 14 oddílů. A co se týče výkupu, tak pravda, to bude pro mě dražší o něco, ale to není zas tak hrozný, když to použiju jenom párkrát.

corwin - 1. a 2. kolo dělám většinou 11 provincí a v 5. skončím bojem většinou někde u 8-9 provincie (6. hvězdičku časově nestíhám), takže udělám každý týden nějakých 2200 bodů a skoro bez výkupu (a to bez použití fenixe, s tím jsem se dostal v 1. a 2. kole do 15 provincie), u svitků na 5. hvězdičce skončím někde na 7., to není zase takový rozdíl.
 

DeletedUser3281

Guest
Já divy nepočítám, protože ty vyrábí jen některé jednotky a ty nepotřebuji ve většině turnajů, nedá se tedy říct že s nimi udržím chod, navíc jednotky ze základního setu jsou časem dost slabé, třeba běžné lehkooděnce skoro nepoužívá přesto, že je produkuje val. Dále mi produkuje obrněné střelce, málo kdy jsou použitelný, proto je používám až s fenixem, jinak také na konci hry byli slabí proti většině kombinací. Co jediné se dá počítat je akademie, ale tohle je věc co je navíc a nepočítám to, protože prostě ne vždy se ty jednotky hodí.

Jestli chceš porovnat kolik vyrobíme, tak to uděláme takto.
Za 1 hodin vyrobím v kasárnách 85% oddílu, ve cvičišti 73% oddílu, v táboře 84% oddílu. Když tohle spočítáš tak budeme vědět kdo vyrobí více, já si myslím že více za hodinu zvládnu já, protože oddíl prostě roste rychleji, než jak roste rychlost výroby. A nemám vyzkoumané pouze poslední 4 nepovinné. Dost na to mají vliv ale divy, jako asi přesně nezjistíme jasná čísla :/
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser5474

Guest
Já jsem tu výrobu nemyslel v poměru k velikosti oddílu, ale že v absolutních číslech vyrobíme stejně.
 

DeletedUser3281

Guest
Jenže ty absolutní čísla jsou k ničemu, protože spotřeba v turnaji se odvíjí od oddílu, tzn jen ve vztahu k oddílu můžeme ty čísla porovnat :) Kdo vyrobí větší % oddílu vyrobí více prostě.
 

DeletedUser5474

Guest
Jo, to chápu, proto jsem k tomu počítal i ty bonusy toho divu, že ty sice vyrobíš víc, ale mě ty jednotky navíc přidá zase div
 

DeletedUser3281

Guest
Jenže já ty divy mám taky, a říkám ti, to co vyrobí divy je nepodstatné v tom, jaké mám ztráty v turnaji :D

Divy mi všechny vyrábí 67,5% oddílu za tři hodiny. Je to prostě více jak 3x méně, než běžná produkce a ještě značně omezená.
 

DeletedUser5474

Guest
To si právě nemyslím.
Za den vyrobím v kasárnách 13 oddílů, to je za týden 91 oddílů. Jeden div vyrobí za den 2 oddíly, mám 3 divy, takže to je za týden 42 oddílů, takže dohromady 133 oddílů.
Když to teda využiju v turnaji, a vezmu, že mám vždy na začátku každého turnaje stejný množství jednotek a na konci nic, tak to vychází, že z divů mám 33% jednotek, takže si nemyslím, že to je nepodstatný množství. :)
 

DeletedUser3281

Guest
Nepodstatný to je, ale to pochopíš až časem, protože nejvíce používám Kerbery, těžkooděnce, víly, dryády a mágy. Z toho mi div vyrábí jen mágy, a ty potřebuji asi jen na tři turnaje, tzn na většinu turnajů je to k ničemu :) Dokud ti ty základní jednotky něco ubojují tak ti to ale nepřijde :)
 

Fjorgyn

Znalec fóra
Mám všechny vylepšení velikosti oddílu a nemám problém.

Je tady synergie mezi touto technologií a trpasličím valem a trpasličí val na trapném 7 levelu rozšiřuje rozsah výcviku více jak 4 zbrojnice na maximálním herním levelu. Další synergie je přímý vztah ovlivňující výrobu jednotek v divech a mít zadarmo jednotky je fajn.

To by mě zajímalo jak vypadá vaše světová mapa. Protože ta technologie zde zlevňuje výkup/ boj. A počet provincií má synergii s dalšími divy.

Elfí jednotky jsou fajn, jen jim chybí dostřel a tak více umírají. To se časem vykompenzuje pomocí tábora žoldnéřů, kde se dělají princezny a ropuchy. Ale mezitím se pořád tvoří jednotky, které se dají bez problému použít a poslat do boje.
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser3281

Guest
Neříkám, že musíš mít problém, ale dokázáno mnoha hráči, že zkoumání oddílů prostě škodí. Já taky nemám problém, ale měl bych se lépe, kdyby ty oddíly šli "odzkoumat". Ale to je těžké vám koukám vysvětlit :D Dokud totiž bojujete bez ztrát tak to jde, ale jak ztráty jsou, tak prostě u většího oddílu jsou větší a lze dopočítat, že díky většímu oddílu jich nevyrobíte o tolik víc, o kolik více budou zvýšeny ztráty :) Pro mě za mě si to klidně vyzkoumejte vše, vaše věc, já vím že se to nevyplatí a je na každém zda bude věřit číslům nebo pocitu :D

Boje v turnajích se odvíjí od oddílů
produkce v divech se odvíjí od oddílů
tzn zkoumat oddíl pro produkci divů je nesmysl, celé se to vykrátí a nezískáte nic.

Produkce v budovách je pevná, nejde zvýšit (až v constructech divem) pouze zrychlit - vyzkoumáním oddílů nezískáte výhodu, naopak proděláte, protože za stejnou dobu vyzkoumáte menší % oddílu a tím pádem budete mít větší ztráty z výroby. A to že vám val zvyšuje frontu není zvýšení výroby. Fakt mi chcete říct, že neznáte tyhle základy ekonomie?
 
Naposledy upraveno moderátorem:

tupecpolni

Znalec fóra
Také mám prozkoumána všechna vylepšení oddílů. V jednom světě Amuni, ve druhém Konstrukti. A jsem za to rád, neb v průzkumech na mapě jsem neutratil ani cihlu, vždy si počkám na zelené, max žluté (modrou si, pravda, nepamatuji, kdy jsem viděl naposledy) a vybojuji. Nikam nespěchám, nepovažuji Elve za závodní hru - a neutratím surky. Proto si mohu dovolit minimum manufaktur, tím také méně obytek, ejhle hurá - spousta místa pro osadníky. Prostor je pro mne poměrně důležitý. Rozšíření za dia totiž mám výhradně za ty ze hry, za reálné peníze nic nepořizuji, neb vzhledem ku svému věku (promiňte, že se opakuji) mám Elve jako prevenci Alzheimera, tudíž si nic nemohu zjednodušovat. Z toho také vyplývá mé přesvědčení, že "universální" rádoby rady jsou v Elve zcela a úplně a naprosto k ničemu. Každý hraje jinak - způsob, názor, čas, estetika, peníze, touha počítat, předvádět se - je toho určitě ještě spousta. Také například ta má stařecká dem.ence.
V turnajích s výše zmiňovanými všemi vylepšeními oddílů dosáhnu svých 1000 - 4000 TB, dle potřeby relikvií, spousta VB, kouzel, spokojenost, jsa bytostným antisportovcem, nemám soutěživých buněk, žebříky mne nezajímají. Jsem ve spolcích, kde děláme 10 beden, a nepřipadám si méněcenný. Snad je to pravda, probůh?
Promiňte názor kmeta nad hrobem, hrou se úžasně bavím, jak mám něčeho moc, redukuji, pokud se něčeho nedostává, kudykoli přidat? Nic nepočítám, nesleduji tabulky, dokonce ani ty v júesej, nedbám rad, neznám základy ekonomie. To víte, prachobyčejný účtař si zde chce oddáchnout.
Omlouvám se, děkuji za případné pochopení a hezky si užívejte hry po svém, vřele doporučuji ignorovat příspěvky, které se snaží o degradaci jakéhokoli způsobu hry. A jdu zase dělat DPHáčka, průůůda, to vám povím, páč počítat ne a neumím.
 
Naposledy upraveno:
Nahoru