• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Představení Norquis : malý velký muž

DeletedUser254

Guest
Velká cesta do neznáma.
Den první

Vstal brzy. Celá vesnice ještě spala. Pomalu šel k nedaleké farmě kde měl ustájeného koně a v tichosti ho vyvedl, nandal mu sedlo, zkontroloval popruhy a ovázal mu kopyta látkou aby nebyl slyšet zvuk kopyt. Do sedlových brašen vložil připravené jídlo a poté se vyšvihl do sedla.
"Pojedeme tiše Rawiku" jemně pohladil koně po hřívě.
Pomalu vyjel směrem kde měl schován zbytek věcí. I když nijak zvlášť nespěchal přece jen kousek za městem koně popohnal k rychlejší jízdě.
Odjel tak brzy proto že se nechtěl loučit a taky nechtěl vysvětlovat kam a proč jede. Jen by ho zbytečně přemlouvaly a zdržovaly, proto odjel ještě za tmy.

Dojel k rozcestí a vydal se po skoro neviditelné cestě do lesa kam ukryl věci které si vyrobil a nashromáždil tajně právě pro tuto příležitost.
Pracoval na nich dlouho a utratil několik našetřených mincí takže už chtěl aby se začaly používat.
Jel pomalu a v temném šeru hledal místo kam vše ukryl.
Támhle. Velké husté křoví, které vytvořil on ze suchých větví aby nikdo neviděl co ukrývá.
Pomalu začal odstraňovat větve a co chvíly bedlivě poslouchal jestli neuslyší nějaký zvuk blížících se lidí.
Postupně z hustého křoví odstranil dost větví aby se dostal ke svému pokladu.
Hromada desek byla tak jak ji zde zanechal. Vytahoval jednotlivé kusy a skládal je kolem sebe. Trvalo mu mnoho týdnů než vymyslel tento způsob skládacího vozu. Mnoho dní se toulal po lese a hledal vhodné dřevo na svůj vynález. Zažil mnoho neúspěchů než našel dřevo které neraskalo a které bylo vhodné. Kolikrát už měl vše opracováno a připraveno a když chtěl vše složit dřevo prasklo nebo se pobytem ve vlhku zkroutilo.
Ale teď je vše už připraveno a tak začal skládat menší povoz. Vše bylo vymyšleno chytře tak aby se povoz dal snadno složit a zase rozebrat v případě delšího pobytu a udělat z něj stabilní přístřeší.
Dokázal vše složit i poslepu takže mu trvalo jen pár desítek minut než se z hromady opracovaného dřeva stal menší vůz.
Zapřáh koně a vše ještě jednou zkontroloval.
Dal koni mrkev a vyvedl ho zpět na rozcestí.

Když se začalo rozednívat vesnice už byla daleko za nimi. Seděl ve voze a zabýval se menšími úpravami svého dočasného bydliště. Kůň jel klidným krokem takže jen občas vykoukl ven a jemně ho popohnal.
Uvnitř vozu mezitím složil z menších desek malý stolek a malou skříňku. I tyto věci se daly snadno rozebrat.

Vytáhl zápisník a začal si zapisovat svoje poznámky. Soupis netrval dlouho, protože toho moc nevezl ale i přesto si vše pečlivě zapsal a poté si dopřál menší svačinku. Krajina ubíhala rychle a kolem poledne už byl od vesnice tak daleko jako ještě nikdy. Vše pro něj bylo nové a tak se neustále rozhlížel a vše si zaznamenával do dalšího zápisníčku.
Cesta ubíhala bez problémů a jen občas se vyhnul setkání z nějakým pocestným, tím že vedl koně mimo cestu.

Občas si zaznamenal nějaký významný bod v krajině aby až se jednou bude vracet nesešel z cesty. Pozdě odpoledne zastavil u jezera kde nachytal pár ryb. Jídlo sice měl ale proč si neodpočinout.
Pomalu se blížil večer a byl čas aby se utábořil. Po chvilce hledání našel hezké místo vedle malého potůčku. Odstrojil koně a odvedl ho kousek dál od vozu kde do země zatloukl velký kolík ke kterému přivázal koně na dlouhém provazu.
Pusti se do sestavení tábora.

Po několika minutách byl hotov. Z hrdostí se díval na své dílo. Měl ze sebe radost.
Nanosil si dostatek dřeva na oheň a připravil si ryby. Ohínek se mezitím rozhořel a vydával příjemné teplo.
Na stolek přinesený z vozu postavil lucernu a začal si zapisovat menší poznámky z cesty. Většinou se týkaly vozu, protože se cestou několikrát musel zastavil aby nahradil vypadlý díl, nobo vyspravil prasklý kolíček. Bude muset ještě pár věcí vylepšit. Přece jen je tohle první jízda a tak očekával menší problémy. Jinak ale vozík splnil svůj ůčel. Musí ještě ráno převázat kola aby tak nedrncala. Použije na to kousky větviček a provázek. Omotá jimi všechny kola a jízda nebude tak kodrcavá. Hned ráno se do toho pustí.

Ještě dlouhou dobu seděl u ohně než šel spát.

Ráno jej probudilo praskání ohně a tiché hlasy.
Někde je u jeho vozu a rozdělal oheň. Cítil vůni ryb.
Z podlahy vozu uvolnil tiše 2 prkna přidělaná jen malým provázkem a vytáhl plátěný vak. Pod vozem se nacházela menší dutina právě tak velká na malý meč a krátký luk, které si sám vyrobil. Použil lehké dřevo a měkký kov aby se snadněji ovládaly.
Vyskočil z vozu a natáhl ruku z mečem směrem k postavám.
Byly čtyři. Otočily se na něj a on překvapením couvl.

jeden z nich k němu udělal krok a hrubým hlasem na něj začal mluvit.
" Jak sis to asi představoval co ? Myslel sis že můžeš jen tak odejít a hotovo ? Máš vůbec ponětí kolik si nám způsobil starostí ? Máma brečí určitě ještě teď a má o tebe strach. Co sis vůbec myslel ?"
"Já .... "
"Ticho !" Obořil se na něj už výrazně hruběji. "Můžeš mi říct kam jedeš ? Co kdyby se ti něco stalo ? Nemyslel si na to že bys nám tím ublížil ?"
Chtěl mu to říct ale nějak se mu nedostávalo sil ty slova dostat z úst.
"A kde jsi vůbec vzal všechny ty věci ?"
"Vyrobil" Vysoukal ze sebe.
"Opravdu ?" Hlas už nezněl tak rozlobeně. "Jestli se dozvím že jsi mi lhal dostaneš takových na zadek že si měsíc nesedneš"
"Jsou moje. Všechny jsem si vyrobil sám. A taky zaplatil"
"I toho koně ?" Hlas už měl klidný a spíše zvědavý než plný zlosti jako před chvílí.
"Ano tati"

Otec pomalu došel až ke koni klidně se pasoucím opodál. "Je slušně stavěný a určitě není z naší vesnice. Kde jsi k němu přišel ?"
"Z vedlejšího města. Koupil jsem jej za peníze co jsem ušetřil"
Otec se něj díval zvláštním výrazem kterému nerozuměl. Nedíval se rozlobeně ale spíše překvapeně.
"A ten vůz ? Takový jsem ještě neviděl"
Malinko se usmál a začal otci vysvětlovat co a jak udělal a jak hledal vhodné dřevo a jak potají vyráběl luk a malý meč.
"Nemysli si že se tím něco mění. Doma si ještě vyslechneš od mámy. Teď si zabal věci a jedeme domů. Máma už bude celá bez sebe"
Přešel k třem dalším mužúm a chvíly spolu mluvily. Tři muži ještě na chvíly pohlédly na chlapce, na vůz a odjely zpět do vesnice aby informovaly že se chlapec našel.

Mezetím otec se zájmem sledoval jak se malé ležení postupně mění zpět na obyčejný vůz. Občas se na něco zeptal nebo chtěl ukázat.
Zapřáhl zpět koně a oba se vydaly zpět domů.
Cestou si hodně povídaly, hlavně o tom že nemůže jen tak odejít z domu a taky o mnoha dalších věcech. Takhle spolu nemluvily už dlouho. Většina hovorů trval jen krátce a končila tím že otec nemá čas a že musí zase do práce, nebo podobně.
Cestou si otec neustále prohlížel vúz a chtěl vědět jak přišel na takový nápad a nebo kde sehnal tohle a jak vyrobil tamto.
Hrdě mu všechno vysvětloval a ukazoval.
K večeru dojely domů. Mnoho lidí se přišlo podívat jak se vrací uprchlík domů.
Máma stála u domu a brečela. Objalaho tak moc že skoro nemohl dýchat.
Všichni tři pak seděly u stolu dlouho do noci, kdy si musel vyslechnou spoustu kázání a výčitek.
Pozdě večer otec vstal a řekl mu "Slib mi že už neutečeš. Slib mě i tady mámě že dokud nebudeš dospělý tak se nehneš z domu"
Máma měla oči plné slz. Otec se na ni jen lehce usmál. "Neboj, neuteče. Že ne?"
Slíbil to.
Pak šel nahoru do svého pokoje, vytáhl malý zápisník a přečetl si pár řádků.
Hned zítra začne pracovat na vylepšeních pro svůj vozík aby byl plně funkční až nadejde jeho velký den. Do té doby nikam nepojede. Slib otci je posvátný a nedovolil by si jej porušit.
"Pořádně se vyspi, zítra máme hodně práce"Strčil hlavu do dveří otec.
"Práce ?"
"No ano, musíme ti přece postavit kůlnu na ten tvůj vozík. Přece nechceš aby ti na něj pršelo"

Byla už temná noc když ještě stál u okna a hleděl do dálky.
"Najdu tě. Až budu dospělý tak tě najdu, dědo"

Obloha se na chvíly roztáhla měsíční svit dopadl oknem na větší notes. Notes plný poznámek o první cestě. Možná že jednou bude sloužit jako kronika. Kdo ví.
Na malou chvíly měsíční svit ozářil jediné slovo napsané na přední straně.

Norquis

Co už měsíc ozářit nemohl byl obrázek na vnitřní straně.
Byl tam kousek rodného stromu u nějž bylo pár jmen.
Norquis - syn Dawona z Ezebaru
Dawon - syn Savarika z Ezebanu


.
 

DeletedUser254

Guest

image.php


image.php


Levá strana Kvítečkova


Pravá strana Kvítečkova


Květinový výzkum


Stromy


Reschan : našli jsme ho jako šťeňátko v lese. A on nějak vyrost :)
Tak ho používáme jako jezdecké zvíře. Je to celkem mazel.


Savarikova zátoka - příliv


Savarikova zátoka - odliv


.​
Pokud by někoho zajímalo proč mám tak málo místa, tak je to tím že ho nemám víc.
Dobývání provincií už mě stojí moc surovin a bojovat znamená velké ztráty a vojáci se cvičí moc dlouho a je jich pořád málo, takže rozšiřuju jen z výzkumu. Po posledních bojích o jedinou provincii ( z potřebných 6, abych mohl získat rozšíření pozemku ) mi zůstal jeden jedinný Groot.

.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

mendalam

Guest
Děkuji, Norquisi. Jsem ráda, že jsem Tě mohla poznat. @->--
 

DeletedUser254

Guest
No lidičky, tak jsem se vrátil z velkého putování.
Stalo se mnoho věcí a mnoho věcí se nestalo tak jak by mělo.

Vrátil jsem se už minulý týden, ale znáte to, napřed se jeden musí rozkoukat aby zase zapadl do společnosti ve které nebyl delší dobu.

U nás doma to momentálně vypadá takto. Z naší rodinné pastoušky jsme se na autobus trmácely pěšky přes 16 kilometrů protože půl okolí je zapadané sněhem a autobusem, jsme 1 200 kilometrů jely skoro 3 dny :D

Trochu se usadím, rozhlídnu, počtu co je nového a zapojím se do diskuzí. Tak mi dejte chvilku času.
 

DeletedUser254

Guest
Chtěl jsem sem dát obrázky města, ale bohužel nedám, protože uložiště co jsem našel, mi odmítají nahrát obrázky.
Je zvláštní, že obrázek testu rychlosti mi to vzalo bez jakýchkoliv problémů na celkem 3 uložištích. Pokud chci nahrát cokoliv jiného (i velikostně menšího) tak prostě nic.

A přitom mám internet v pořádku. Tak snad někdy později.

image.php

Až zjistím kde je chyba, obrázky dodám.
 

Ethariel

Guest
Ahoj. Obrázek můžeš nahrát i přímo z počítače přes "Nahrát soubor" a nejlepší je ukládat ho ve formátu .jpg :)
 
Nahoru