• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Nedostatek surovin na Trhu jako výsledek škudlení ?

DeletedUser1198

Guest
@GoldAngelcz ach ano, jen jsem to zjednodušil, ale to byla reakce na to, kolik že hráčů tady hraje, takže vidí jen ty co objevil, co objevili jeho a on je ne... no a členy vlastního společenství a jestli ještě jiné, tak jich ale vzhledem k celkovému počtu hráčů na serveru mnoho není, tudíž se zdá, že je nabízeno málo zboží. K tomu si odečti minimálně 50 procent hráčů málo rozvinutých nebo neaktivních (u mne připadá na jednoho aktivního hráče cca 8, kteří skoro nehrají, či jsou v úplném začátku) a pak je to tak, že opravdu nemá s kým obchodovat. A navíc ne každé společenství má 25 členů a k tomu ještě některá společenství fungují jen zčásti.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

GoldAngelcz

Velmistr písma
Teda ty mi dáváš zabrat takto po ránu s tím přemýšlením :D

Pravděpodobně jde o hráče co už objevili tebe, ale ty je ještě nemáš objevené.
Ano, ale to je to co jsem psal. Dotyčný objevil tebe. Každopádně ty jeho ne a jeho nabídky vidíš. To znamená, že tvoje "zorné pole" sahá za hranici objevených hráčů. To že on tebe našel je jedno, ty jeho ale ne. Kdyby ne, bylo by to tak, že ty jeho nabídky nevidíš (nemáš ho objevenýho), ale on tvoje jo (má tě objevenýho) - že by šlo obchodovat pouze v jednom směru. Tedy alespoň myslím.

Se přiznám že nevím jak to přesně je... Vím že kdysi tu někde někdo psal, že je to pár políček za hranicí. Dokonce někde na fórum bety jsem kdysi zahlídnul příspěvek, kde dotyčný psal, že je to dokonce pevně dané na určitý počet sousedů v okruhu. Což mě teda ale vůbec nepřesvědčilo. No aspoň mám co zjišťovat :D
 

DeletedUser1198

Guest
@GoldAngelcz ale ne :) nemusíš to nějak zkoumat, jen jsem tím vyjádřil pochopení, že nemá moc s kým obchodovat, to nemělo jiný účel mimo toho, že když je člověk sám aktivní, měl by se snažit najít sobě podobné lidičky - tedy společenství, protože pak je hra daleko příjemnější a i snadnější. Přesný počet, kolik lidí kolem mne ano a odkud již ne, není až tak podstatný, pokud se nerozhodnu se k nim "prokousat" na mapě.
 

papap

Mistr slova
Samozřejmě jsem myslel objevené hráče bez poplatků.Co většina z nich nabízí za drahé obchody to je hrůza.Snad jsme všichni na jedné lodi,je to hra,která má být zábavou pro každého a né takto hamounit...
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
@pes63 Já chápu co myslíš. Nebo spíš jak si to myslel. A zkoumat to nemusím, ale samotného mě to zajímá jak to vlastně je. Každopádně, ze své zkušenosti vím, že čekat na nabídky (až se něco objeví na trhu) není dobrá věc. Většinou to dělá každý, protože každý je líňoučký. Včetně mě :D Takže rozhodně dávat vlastní nabídky. Pokud ani to nepomůže, pak už je jasné, že okolí je mrtvé a dotyčný s tím nezmůže bohužel vůbec nic. Kromě toho spolku, jak už se psalo.

Samozřejmě jsem myslel objevené hráče bez poplatků.Co většina z nich nabízí za drahé obchody to je hrůza.Snad jsme všichni na jedné lodi,je to hra,která má být zábavou pro každého a né takto hamounit...

No, co si budeme povídat. Každý chce vydělat na ostatních. Tak to bylo, je a bude. I v reálu. Takže přehnané nabídky chápu. Ale spíš nechápu, že někdo hodí nesmyslný poměr a čeká že mu to někdo vezme. To už opravdu hraničí s hloupostí :D
 

DeletedUser592

Guest
Tak já vesměs podávám vlastní nabídky, férové nabídky, protože vydělávat na surovinách nechci, takže sousedé si u mne mohou nabrat co potřebují, no a z nabídek si vždycky dovyberu, když tam je to co potřebuji za rozumnou cenu. Jinak ve společenství si samozřejmě se surovinami vypomáháme, takže já tak byta na tomhle nejsem, jako hráči co se tu rozohnili.
 

DeletedUser1148

Guest
přidávám se k mourimce.Ve spolku si pomáháme.Když objevím pro mně výhodný obchod v nabídce ,beru ho,sama dávám obchody 1:1.Pokud potřebuje někdo ze spolku,zvláště ti slabší ,nutně suroviny, tak to nabídnu mnohem výhodněji.Co systém pustí.No a těch obludných nabídek jako 1000 prken za 4000 mramoru si radši nevšímám:confused:.
 

DeletedUser1198

Guest
Ehm.. to je snad jasné.. že předražené nabídky necháme ležet. Celé to bylo o něčem jiném, to už bych se ale zase opakoval :)
 

DeletedUser592

Guest
Hlavně nechápu proč tak předražené, je to jen hra a postupuje se celkem slušně i bez takovýhle obíraček.
 

DeletedUser467

Guest
Nemyslíte náhodou těmi předraženými nabídkami ty, které tam jsou s tím 50% poplatkem za obchod za neobjevené hráče? Jsou to ty nabídky, u kterých vidíte vykřičník, když na něj najedete tak uvidíte, že hráč to tam dal v normálním poměru, ale díky tomu stupidnímu poplatku za neobjevené hráče vám to sežere víc (btw ten poplatek dotyčný nedostane, to se prostě propadne do neznáma). Já jsem se s tím totiž osobně nějak výrazněji nesetkala ani na jednom světě, že by tam lidi cpali nabídky furt v nevýhodným poměru....

Jinak se přiznám, že mě cpát suroviny na trh megalomansky nebaví, když u toho musím odklikat spoustu zbytečných oken. Je prostě daleko pohodlnější to z toho trhu jen sbírat, než to tam dávat. Takže pokud něco nepotřebuji nutně, nic tam nedávám a jen pravidelně vysbírávám nabídky těm, co něco potřebují. Myslím si, že takhle postupuje dost lidí, málokdo tam pravidelně nabídky sází. Vidím to jako chybu hry, když jeden způsob udělají jednodušší, není se pak čemu divit, že jej lidi využívají raději. Už jsem to tu i navrhovala, aby se ty hloupé potvrzovací okna zrušili, možná by tam pak lidi začali na trh i víc dávat nabídky...

V tomhle je opravdu nejlepší řešení dobrý spolek, tam se suroviny mění samy :) Jako sólisti to máte těžší, protože ti, co spolek mají, raději suroviny mění lidem z jejich spolku než sousedům a suroviny, co potřebují si z toho spolku zase snadno vyberou. Navíc pokud kolem sebe máte neaktivní sousedy, tak se k těm surovinám horko těžko bez spolku dostanete... Přesto přihodím pár rad. Na trh nabídky hodně cpěte a nečekejte, až je tam někdo dá (ve spolcích se lidi i ozvou, že něco potřebují a dali tak nabídky na trh, pak to z toho trhu zmizí rychleji, než to vy stihnete zaregistrovat, protože to tomu vašemu sousedovi vezme spoluhráč ze spolku). Zkuste na trh dávat i výhodné nabídky, jako třeba že nabízíte 500 svitků za 450 hedvábí (výhodnější nabídky jsou prostě lákavější), ono je to určitě lepší oželet trochu surovin ze své bonusové výroby než volit nákup u obchodníka. Snažte se na mapě probít k těm, u kterých vidíte, že hodně dávají nabídky na trh, ale máte je s poplatkem, protože je nemáte objevené. Můžete se zkusit i se sousedy vyloženě domluvit na nějaké surovinové výpomoci, otázkou je, jestli už není pak rovnou lepší jít do spolku...
 

DeletedUser1198

Guest
děvčata, věřte mi, že klidně vezme, nastíním situaci: končící turnaj, jako dnes. mám před sebou poslední boj, který vyhrát nemohu, protože třeba nemám už čím. Když ho nevyhraju, přijdu o 11 bonusových relikvií a sakra, na vykoupení mi chybí hloupých 100 něčeho, co je moje bonusová surovina a tudíž si ji nemohu koupit u obchodníka a v cechu nikdo není, kdo by mi prodal. Hmm.. tedy raději prodělám 300 zboží než 11 bonusových relikvií.
Ani bych o tom takhle nepřemýšlel, kdyby se mi to dnes nestalo. Neprodělal jsem sice moc, ale vzal jsem prostě tu hodně nevýhodnou nabídku. A když někomu nevadí, že mu to tam měsíc "visí"...
Celé by to vyřešil například celoserverový chat a aukce (jistě bych si vyprosil férovou nabídku), ale to je jiná kapitola hry a patří to jinam.
 

CherryFlower

Guest
Tak mě se spíš stalo, že jsem se omylem u nevýhodné nabídky na svou bonusovou surovinu uklikla, příště už jsem si dala pozor :D A nevýhodné nabídky tam byly proto, že si dva hráči mezi sebou vypomáhali. Bohužel nebyli na netu oba v tu samou chvíli a tak tam ty nevýhodně nabídky visely. :-(
 

DeletedUser1198

Guest
@CherryFlower to jo, to souhlasí, když pomáháme slabším, často dáme na trh v maximálním nepoměru, takže to vypadá jako vyžírka, ale je to vlastně naopak :D
 

CherryFlower

Guest
Ono je to obráceně... na trh si to dá ten kupující, protože obráceně by mu to mohl vybrat někdo jiný ;)
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
Jinak se přiznám, že mě cpát suroviny na trh megalomansky nebaví, když u toho musím odklikat spoustu zbytečných oken. Je prostě daleko pohodlnější to z toho trhu jen sbírat, než to tam dávat. Takže pokud něco nepotřebuji nutně, nic tam nedávám a jen pravidelně vysbírávám nabídky těm, co něco potřebují. Myslím si, že takhle postupuje dost lidí, málokdo tam pravidelně nabídky sází. Vidím to jako chybu hry, když jeden způsob udělají jednodušší, není se pak čemu divit, že jej lidi využívají raději. Už jsem to tu i navrhovala, aby se ty hloupé potvrzovací okna zrušili, možná by tam pak lidi začali na trh i víc dávat nabídky..

jo, něco podobného už jsem navrhoval na začátku hry tady. Každopádně to asi není jedno z těch nejvíc potřebných věcí. Což je pravda, jsou důležitější věci na změnu. Ale rozhodně by to bylo mnohem příjemnější. Na druhou stranu... je to blbovzdorný a to je rozhodně potřeba :D Všichni si umíme představit proč.
 
Nahoru