• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Nedostatek surovin na Trhu jako výsledek škudlení ?

DeletedUser876

Guest
Zdravím,
Skoro tři týdny mám těžký problém se vším co obnáší surovina "Svitek..."
a již delší dobu se to začíná dít i s "Kristal..."
Proto mne napadá, zda-li to není výsledek škudlení hráčů nebo umyslné vtlačení nových členů do Clanu.
Na volném trhu tyto suroviny nejsou a kupovat jej u obchodníka, vím já i Vy, že to není moc únosné.
Stagnuji ve výzkumu už nevím jak dlouho, upgrade budov či cest nepřichází v úvahu a dobývání nových provincií už téměř nemůžu také, neboť výcvik i přes level kasáren je obludně pomalý.... a vykoupení nepřátel ?? A za co ?? Do klanu vstupovat nechci, hraji sám za sebe... na problém se surovinami jsem připraven pro budoucí etapy výroben, ale na nynější etapu je pro takový nedostatek surovin pro mne příliš brzo.

Budu rád co mi k tomu povíte.
 

DeletedUser1198

Guest
Ahoj,
nevím, jestli to víš, ale na trhu (tržišti) vidíš jen členy svého společenství a pak hráče, které máš objevené na mapě.Kdyby jsi měl objeveného mě, ani by jsi nevěděl, co se svitky dělat :-D.
Bylo by docela hezké, kdyby byl obchod "globální" v rámci daného světa, leč není tomu tak a má nás to asi motivovat k tomu, abychom prováděli průzkum nepřetržitě. :-D
 

DeletedUser876

Guest
To je zajimava informace, dekuji.
Nicmene nekolik jsem jiz objevil, a jak rikas.... diky nim na trhu bylo dost surovin, ted tomu tak neni.
Bohuzel, nove objevene sousedi tuto surovinu zrejme nevyrabi.
Nu, takze tydeni vyroba minci na tisic kusu suroviny... a modlit se za souseda, ktery idealne vyrabi vse :)
 

DeletedUser1198

Guest
Můžeš je přeci "navštívit", zobrazit si jejich město a podívat se, co mají za manufaktury. To za prvé, za druhé, asi neobjevíš mnoho hráčů, kteří by vyráběli vše, protože efektivní je vyrábět (dle mého názoru) pouze zboží, na kterém má každý zvýšenou výrobu. A máš pravdu, nakupovat za mince se vyplatí pouze tehdy, máš-li zcela plnou pokladnici a další mince by jsi už nedostával. A nebo v případě, že Ti chybí nemnoho na urychlenou výstavbu nebo tak něco, ale programově nakupovat za mince nejde, to by jsi svoje město vůbec nerozvíjel.
 

DeletedUser876

Guest
Vidis, to mne vubec nenapadlo... navstivit sousedy...
Diky ta tip.
 

DeletedUser34

Guest
inak na trhu sa vam objavuju nielen ludia ktori su v spolku alebo objaveny na mape ale ovela viac niekde to uz bolo písané ze ako to je s ponukamy na trhu uz davnejsie
 

Scratka

Znalec fóra
Ono se řekne - provádět průzkum - ALE - mám kolem sebe spoustu NEaktivních hráčů většinou se základním městem, nebo prázdná místa - tak je mi to moje zkoumání k ničemu (ani na kulturu neklikají)....ty prázdná místa bych řekla, že přibývají....kolem sebe jsem neměla a teď? Asi se mi ty sousedi odstěhovali.....Takže je nejlepší asi společenství....založila jsem si vlastní, protože spousta společenství, aby hráče přijali, chtějí aby zboural nebonusové manufaktury....jenže když se mi nějaká líbí a mám na ní místo a lidi...proč si jí ZATÍM nenechat :) Je nás 8 členů, tak kdyby se někdo chtěl přidat kvůli obchodu - společenství Arnor (Winyandor)
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser34

Guest
Ono se řekne - provádět průzkum - ALE - mám kolem sebe spoustu NEaktivních hráčů většinou se základním městem, nebo prázdná místa - tak je mi to moje zkoumání k ničemu (ani na kulturu neklikají)....ty prázdná místa bych řekla, že přibývají....kolem sebe jsem neměla a teď? Asi se mi ty sousedi odstěhovali.....Takže je nejlepší asi společenství....založila jsem si vlastní, protože spousta společenství, aby hráče přijali, chtějí aby zboural nebonusové manufaktury....jenže když se mi nějaká líbí a mám na ní místo a lidi...proč si jí ZATÍM nenechat :) Je nás 8 členů, tak kdyby se někdo chtěl přidat kvůli obchodu - společenství Arnor

no mizejíci susedia to su mrtve účty kde nebol prihlasený viac ako 30 dni miesto nich by mali prist novi hráči co sa registruju do hry ale ak si niekde na okraji sa načakaš velmy dlho tak ako si spravne podotkla na obchodovanie je najlepši spolok ved preto tu vlastne je totiž spolok v terajšej podobe neni k ničomu inému len na obchod a co sa toho týka ked ti niekto da podmienku pre vstup do spolku ze mas si stavat len bonusove dielne tak podla mna je to zlí spolok a nesiel by som tam ani ja nakolko v spolku ma byt volná a slobodná mysel a rozhodovanie sa za seba nie aby ti to niekto dyktoval môžu ti akurát doporučit že vihodnejšie je mať len bonusove ale to je všetko doporučit nie prikázať každého mesto je vlastne rozhodnutie a nemal by mu do toho nikto kecať a hlavne prikazovať
preto na obchodovanie je dobre si najst spolok v ktorom sa budeš cítit dobre a spokojne bud velky spolok alebo vlastny spolok kde ale musiš rátať s pomalim získaním ludí nakolko je tu uz velmy vela spolkov a tasie sa hladaju ty aktývny ludia tak prajem vela zdaru v hre :)
 

Scratka

Znalec fóra
Také přeji hodně zdaru ve hře.....Hraji jen asi měsíc a půl, ale je to úžasná hra....získat lidi se sice těžké.....ale časem se třeba někdo najde....

//Zbytečná citace! Sindri
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser592

Guest
no mizejíci susedia to su mrtve účty kde nebol prihlasený viac ako 30 dni miesto nich by mali prist novi hráči co sa registruju do hry ale ak si niekde na okraji sa načakaš velmy dlho tak ako si spravne podotkla na obchodovanie je najlepši spolok...
S tímhle souhlasím, mám to štěstí, že jsem se dostala do spolků, kde mi takovouhle věc nepřikázali. Navíc u toho posledního jsme všichni aktivní a vzájemně si poskytujeme sousedskou pomoc i pomáháme se zbožím, tak si nemohu stěžovat, i když jsem na periferii s pěti sousedy.

//Zkrácena citace. Sindi
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser34

Guest
o tom spolok je ze silnejši clenovia pomahaju sabšim ci uz surkamy alebo radami v hre
o tom dobry spolok je spolupraca na trhu zatial :)
 

DeletedUser592

Guest
Tak by to mělo být i z mého pohledu, vždyť jsme všichni na jedné lodi přece.
 

DeletedUser1198

Guest
Ano, dobré společenství je těžko nahraditelné, a mám štěstí, že mne nedávno do takového přijali. Jedinou, dle mého názoru rozumnou podmínkou je poskytování výpomoci členům společenství, a když je ještě legrace a vzájemný odkup produktů, hraje se nádherně. Pochopím i to, že si společenství vybírá nové členy nejen podle aktivity, ale také dle bonusových surovin. Ale jinak se domnívám, že to, co stojí ve městě a kde a jak to stojí, je věcí každého hráče a je necitlivé do toho nějak direktivně zasahovat, na druhou stranu je věcí každého společenství, jaká pravidla si určí. Jednou jsem někde četl takovou zvláštní větu, která do jisté míry a s přibývajícím věkem nabývá (pro mne) pravdivosti a zněla asi takto: "čím více dokážeš přijmout a akceptovat pravidel, tím se cítíš svobodnější". Lze o tom diskutovat, lze nesouhlasit, ale to je si tak vše, co se proti tomu dá dělat. :p Jsou samozřejmě hranice, za které člověk nejde, ale každý je má v jiné oblasti. A protože tohle je taková společenská hra, bylo by velmi pěkné usilovat o to, aby se nám všem hrálo co nejradostněji.
 

papap

Mistr slova
Úroveň hráčů na tržišti,to je něco hrozného.Za prvé,spousta nesmyslně drahých obchodů,kdo si jako myslíte že to koupí.A za druhé nevím jestli to dělají schválně nebo ne,ale,už se mi párkrát stalo že i třeba celý den se vůbec neobjevila žádná nabídka u konkrétní suroviny a přitom je takových hráčů co tuto hru hraje,že to snad ani nejde.Když pak člověk něco potřebuje,tak prostě nemá šanci,opravdu děs běs!
 

DeletedUser1198

Guest
@papap na to, o čem píšeš mají vliv 2 základní faktory: a) na tržišti vidíš jen objevené sousedy na mapě a členy společenství jehož jsi členem, čímž je počet možných obchodujících rázem podstatně menší a za b) probíhající turnaje jsou poměrně náročné na určitý druh surovin, tedy podle druhu turnaje a proto je některé zboží nedostatkové nebo drahé.
Protože každý druh turnaje je náročný na jiné suroviny, budou Ti zcela určitě po otevření dalšího tuším drahokamového turnaje chybět na trhu jiné suroviny. Hráči, kteří mají chybějící suroviny (turnajové) surovinami bonusovými a neúčastní-li se turnaje, zcela přirozeně využívají tohoto nedostatku ke zvýšení svých zisků a s tím se nedá zhola nic dělat, je to jen zákon nabídky a poptávky, byť poptávajícímu to jistě příjemné není.
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
na tržišti vidíš jen objevené sousedy na mapě a členy společenství jehož jsi členem

s tím si dovolím nesouhlasit. Nevidíš jen objevené hráče, ale i nabídky za "hranicí objevených hráčů". Kdyť přeci existuje poplatek za neobjevené hráče.

Co se týká nedostatku některých surovin na trhu... Hodně lidí si myslí, že se nabídky jenom berou. Ale někdo je tam musí dát. Jestli každý čeká až se něco objeví na trhu, pak je jasné, že tam nic není :D Hoďte si pár nabídek vy sami a myslím, že se někdo najde. U mého druhého účtu to vidím pořád. Nabídky za elixíry žádný. Nacpu 5 nabídek a do pár hodin jsou pryč. Takže poptávka je, jen není nikdo kdo by to tam dal. U svého účtu tohle neřeším, spolek pokryje obchod pro všechny naše hráče. Ačkoliv se většinou domlouváme na chatu a podobně, protože se jedná o větší množství.
 

papap

Mistr slova
To já,když nabízím,tak mám vždy skoro plno.Vždy nabízím stejné druhy zboží víckrát a pak i různě promíchané,jelikož někdo chce to a někdo zase tamto.Ale jak říkám někdy je problém něco sehnat i delší dobu a to i mimo turnaj...
 
Nahoru