• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze Mlžný les

prchlik

Znalec fóra
Tak jsem si to už 3x zahrál a celkem je to sranda, dokonce můžu napsat, že mě to i baví ;) . Strategie, která se v tom skrývá, tak je odkryj co největší množství políček, za co nejmenší počet světel. A následně je potřeba se rozhodnout, jak dočistit některá políčka. Vše ostatní je již samozřejmě nahodilost a dovolím si tvrdit, že obrovská. Určitě vyšší jak u truhel, ale srovnatelná s mechanismem "pexeso" nebo jak to nazvat.
Když byly truhly, tak jsem hrál v momentě, když tam byly budovy, které jsem chtěl. A většinou jsem jich získal 5-7ks. S tímto mechanismem je toto minulost.
Ze začátku jsem si myslel, že to hraju blbě. Málo koček a zdálo se mi, že nejsem schopen dát chatrč na max. úroveň. Nyní se to již rýsuje k tomu, že bych mohl dát celu chatrč i bez DS. Uvidíme.
Za mě osobně, je tento systém OK a je jen dobře, že těch mechanismů, jak hrát velké eventy je více.
 

Vicky1177

Mistr slova
On nápad sám je dobrý. Ale ten algoritmus (nebo co zajišťuje objevení se předmětu/světla/kočky) mi furt připadá "ode zdi ke zdi", půl dne nic a pak asi šest odměn najednou, pak zase pomalu den skoro nic (kromě jedný kočky) a zase plná mapa. Možná by to chtělo víc rovnoměrně, ne že budu procházet půl dne mapu, která je prostě prázdná...
 

Jirinazel

Znalec fóra
@prchlík
Když byly truhly, tak jsem hrál v momentě, když tam byly budovy, které jsem chtěl. A většinou jsem jich získal 5-7ks. S tímto mechanismem je toto minulost.
Budov mám už devět, dýně dokonce čtyřikrát a to se o to nesnažím, oproti bedýnkám to má jednu výhodu. Můžeš hrát o kocoury tak dlouho, dokud ti nepadne nadějný předmět. Pak to zavřeš a počkáš si den, dva, až tam bude něco, co stojí za sebrání. Ona ti tam nezůstane viset ta nechtěná budova ze včerejška, nýbrž naskočí nová, dnešní. Už mi to dvakrát vyšlo, je to zase jen o ovládání hracích vášní. Jenom těch kocourů mám pořád málo v poměru k utraceným batohům, ale to bude tím, že jsem první dny hrála jako ponocnej. iDavisovo video bylo super, pohříchu na něm nebylo vidět všechno (hlavně body, kam tě to pustí) a ne každý je tak inteligentní, aby mu to docvaklo. Pro ten případ si myslím, že instruktáž, kterou jsme dostali z INNO byla na dvě věci, a že si tam někdo neumí představit, jak to vidí člověk, který to vidí poprvé. A to by tedy umět měl. A taky souhlasím s Vicky, že jsou na mapě velká bílá místa. Že by byli kocouři v druhém koutě nepředpokládám, na to mám celkem málo nevyčištěných políček.
 
no, dneska mi teda moc portálovek denních odměn (překlep) nepadlo (jen 2 za 3 sady). Nicméně úkoly ještě nějaké k dispozici a chybí mi už jen dva artefakty. S trochou štěstí by to mohlo klapnout :)
 
Naposledy upraveno:

OldMaGorr

Mistr slova
Tak už mám 7 klobouků a další 2 jistě budou z DS. Pro mne teda splněno. BYlo to hodně o náhodě, ale připadalo mi to zábavnější než bedny.
 

prchlik

Znalec fóra
@Jirinazel asi jsi mě nepochopil(a). Myslel jsem tím, že jsem si nahrál 5-7ks stejných budov, co jsem chtěl. Naposledy to bylo 7x jezírko jeseně a 5x starověkou sochu v jezírku, během jedné akce. A k tomu ještě nějaké jiné budovy, ale to bylo už jen za zbytky. To nyní nehrozí.
 

forthefirst

Učedník
V noci jsem se vydal do lesa - 4500 baťohů na zádech - výsledek po hodině hledání koček obrovská frustrace !!! Vydobyl jsem tedy 5 klobouků, což společně s lištou a DS bude stačit, ale vím, že pouze v rámci eventu bych nedokázal chýši vytunit na max. Nepovede se to zřejmě nikomu v rámci mých spolků (ani A, ani W). Je pro mě naprosto nepochopitelné, jak je možné, že ani velmi aktivní hráči, denně se několikrát přihlašující, baťohy kolem měst poctivě sbírající, úkoly rychle plnící, nejsou přesto schopni získat dostatečné množství artefaktů na maximální rozvinutí hlavní ceny !??!
Zároveň nechápu, že někoho může tato mezihra bavit. Vždyť je to ještě horší náhoda, než ona vámi nenáviděná ruleta ( např. májový event) a navíc zabere spoustu času. Za mě s velkým odstupem nejhorší event, co jsem zde zažil. Slušně vyjádřeno, palec dolů. Pevně věřím, že se tato udalost již nebude nikdy opakovat !!! Jelikož jsem se již uklidnil, tak jsem provedl autocenzuru výraziva. Včera bych to napsal jinak :mad:
 

Trumpetka

Znalec fóra
:D @ forthefirst měl jsem to včera hodně podobně. Jen závěry jsem si z toho po vychladnutí utvořil jiné.
Asi 4700 na začátku, můj první den akce. Nastudované 2x video od iDavise (poprvé jsem se dost divil, co kde volí, až napodruhé jsem v tom shledával logiku). Nešel jsem do toho v noci, ale hned ráno, v lese trávil přes 2h. Výsledek naprosto stejný - 5 artefaktů a zřejmě bez šance dosáhnout na další. K tomu 2 artefakty z úkolů, tož chatrč jsem postavil do fáze 8. VB z hlavních odměn mizivé oproti očekávání. Nějaká ta četa, batalion a pluk, 2x krmení.
Po hodině jsem si to zhodnotil:
1. novinka mne od počátku zaujala, přinutila mě se o to zajímat a shánět si detaily
2. zas úplná tragédie na odměny to nebyla
3. chatrč snad při DS doklepnu (i 8 nebo 9 je nakonec dobrý)
4. obrovský palec nahoru pro Inno za kreativitu (Donekonečna opakovat 1 typ postupu by mne omrzelo. V každé akci je však poslední dobou nějaká obměna - a tahle byla velká.)
 

Deleted User - 513035

Guest
@forthefirst do konca eventu je este 11 dni, co je viac ako 1000 batohov (+ to co pozberas okolo mesta), takze mas este sancu na max. cize 9 artefaktov...
 

forthefirst

Učedník
@citellus - bohužel šance není, když z 4500 baťohů je v podstatě 4,5 klobouku - ten první byl jen za 20 koček, tak za dalších 1000 může být max. 1, což je mi už k ničemu. Těch potřebných 9 mít po DS budu. Takže teď už kašlu na kocoury a soustředím se pouze na odměny
 

Deleted User - 513035

Guest
@forthefirst, nadej umiera posledna :) Ja som na tom podobne a mne chyba na max najst este 49 maciciek. Uvidime po evente, ci to bolo mozne pri mnozstve batohov, ktore je este mozne ziskat. Drzme si prsty :)
 

Showstall

Pokročilý žák
dnes mi hned naskočilo:
„Haló, haló, proč je koček málo? A tak štěkám jako hrom ať je koček milión.“

Postřeh, pokud už to tu bylo, tak se omlouvám :)
Bohužel se mi podařilo přejet nesebrané kočky díky použití lahvičky s bleskem. Hned mi naskočilo, že jsem o dvě kočky přišel, ale ono je to počítá pokud jsou na sebrání i tak, jak přelezou levý okraj.

kočky_2.jpg
 

Ryny

Pokročilý žák
Ahoj.
Pokud je to tak, jak píše citellus, tak je to pěknej vopruz a Inno tuto formu eventu těžce nezvládlo, anebo to sprostě postavilo na nákupech.
Z důvodu pracovní neschopnosti jsem ve hře vždy, když je třeba, takže jsem splnil a posbíral vše, co bylo možné. V mapě jsem zvolil, dle mého názoru, optimální taktiku a přesto nedosáhnu více než na sedmé vylepšení chatrče. Jak je to možné!?!?!?!? A k tomu ještě informace, že v DS nebude možné získat 2 artefakty klobouků. Už jen to, že ani v rámci eventu při plném nasazení, není možné hlavní cenu získat je tedy fakt drzost. Natož pak to, že ani v "doplňkovém" DS toto nepůjde.
Jsem zhnusen.
Ryny
PS: pokud půjdou v DS získat 2 artefakty klobouků, tak názor přehodnotím
 
no, já jsem se dostal na konec úkolů. Takže počítám, že za těch zbylých 10 dní přidám cca 750 + 369 co mám, to je 1119 (rohodně to nebude 1260 :( ) na nákup. To znamená 2x 420 a dál se uvidí.
Chybí mi dva klobouky, takže potřebuju 57 koček. Asi to neklapne
 

Ryny

Pokročilý žák
Dojedeš úkolovou řadu do konce, posbíráš snad všechny batohy v mapě a nakonec zjistíš, že máš eventovou budovu na osmém levelu.
 

Danber7777

Pokročilý žák
Tak naštěstí iDavis hodil nějaké info o tom,že v DS by měli být klobouky 2. Za mne paráda a jak svoje malinké městečko na A tak středně velké na W v pohodě dostanu s chatrčí na 10tku
 
Nahoru