• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze Mlžný les

Forseti

Manažer komunity
Elvenar tým
Nová událost Mlžný les se zbrusu novou herní mechanikou je už za dveřmi, brzy se objeví ve hře! Jak se na ni těšíte? Zúčastníte se?

Povídejte, těšíme se na vaše názory a postřehy! :)
 

iDavis

Legenda
Nuž je to prvýkrát, čo máme ozajstnú Halloweensku udalosť v hre (tie minuloročné úkolové linie nepočítam, alebo minulého šrankensteina, ktorý ozaj s halloweenom nemal nič). Zároveň je tu konečne mechanika, ktorá nejakým spôsobom človeka baví hrať, chce to aspoň trochu pri tom premýšľať a vlastne je to úplne prvýkrát, čo nemáme, myslím že už celkom otrepaný, systém truhlíc. Takže za mňa palec hore, proste halloween ako sa patrí!

Po dlhej dobe (tým myslím asi rok) reálne zvažujem, že si postavím hlavnú cestu do svojho mesta, pretože vypadá ozaj zaujímavo (kvôli žabám, ktorých ako z jedných z najlepších jednotiek hry nikdy nie je dostatok). No tá skúsenosť z bety je taká, že v tejto udalosti veľmi záleží na tom, ako dobré stratégie si hráč pri pohybe v lese zvolí - dá sa skončiť so 4 artefaktmi, ale s dobrou stratégiou nie je nereálne ani získanie druhej chatrče (na bete ma od nej delí 5 koček, tj. prvú chatrč mám kompletne rozvinutú). Pre tých, ktorí ešte nevideli, zdieľam svoje video, v ktorom ukazujem niekoľko stratégií, ktoré sa mi behom hrania na bete osvedčili a ukázali ako výhodné (a vďaka ktorým som dospel k chatrči na 10. leveli):

Video je nahrané v anglickom jazyku a obsahuje slovenské titulky. Môžete si ich zapnúť v nastaveniach videa.
 

prchlik

Znalec fóra
Jsem na to zvědav. Doufám, že jednu budovu udělám celou z akce a nebude nutné jít přes DS.
 
Naposledy upraveno:

Lovec Krys

Legenda
Taky mám na betě chatu na lv 10 (může být štěstím, strategií anebo kombinací obojího).
Chatka tentokrát má méně lepších bonusů, což zvyšuje šanci, že bude dostatečně dobrá na postavení (když se hráči hodí 3(nebo 4) ze 4 bonusů, tak ji spíše postaví, než když se mu hodí 3 bonusy z 10.

Některá města budou mít s některými úkoly problémy (některé už byly upraveny v rámci bety, ale asi ne všechny). Poslední den je jako úkol bonbónek ve znění (pokud nedojde ke změně oproti betě):
"Vyřeš 10 střetů (mapa/věž) + Získej 5 kouzel"
Opravdu ideální úkol na poslední den.

Vypadá to, že odměn (denních i vedlejších) je opět méně a jsou opět (většinově) méně hodnotné.
Jediné + jsou denní odměny z minulých eventů. K čemu je denní odměna 2x1 s lepší kulturou na pole než odměna 5x3, když jich získáte 5* a v součtu stejně budete mít méně kultury než z té 5x3?

* - teď plácám z hlavy, nedělal jsem si záznamy, kolik denních odměn jsem vlastně získal, ale rozhodně jsou pryč doby, kdy šlo získat 16 Žhavých jezírek a zajistit si tak z jednoho eventu produkci many na 2 kapitoly dopředu (v eventu je jen 1 manová budova 2x2).

@prchlik Na druhou plně rozvinutou budovu můžeš zapomenout. Kombinací strategie a štěstí se můžeš dostat tak k 1 a 1, možná 2 artefaktům(a to už to přeháním). Samozřejmě, pokud se nechystáš otevřít hodně hlubokou peněženku, pak na štěstí ani strategii nezáleží.
 

Lovec Krys

Legenda
Ono taky záleží, jak moc náhodně tam ty kočky jsou rozmístěny, což bez přístupu ke zdrojáku můžeme jen hádat na základě zkušeností. Ale myslím, že jsem nezaznamenal nikoho, kdo by na betě získal 2 celé chajdy, takže i s přihlédnutím k minulým eventům můžeme předpokládat, že průměr bude oscilovat kolem 0,8 - 1 chaloupky a nikdo bez vnější investice nezíská 2 celé.
 

GorGlin

Veterán
Akurat se to bude hůř vysvětlovat starším hráčům.
Jsem rád za betu, že jsem si to mohl vyzkoušet.
Mě se hlavní odmena libi a doufám že její získání bude podpořeno DSkem.
 
Jenže pokud ti nebudou kočky skákat do cesty, tak je ti tato strategie na dvě věci. Takže se vracíme na začátek a primárně o tom rozhoduje štěstí. ;)
to je sice pravda, ale to je o tom, co říkám, musíš co nejlépe odkrývat co nejvíce polí (tedy za co nejméně zdrojů). Koneckonců i z iDavisova videa je krásně vidět, že takových 80-90 % polí cestou prozkoumá
 

prchlik

Znalec fóra
V ofiku je uvedeno, že odhalené odměny budou automaticky připsány. Ve videu jsem viděl tři stavy políček, první je mlha tak hustá, že by se dala krájet a není přes ni nic vidět. Druhý je takový opar, kdy je vidět, co se tam skrývá a třetí, kdy je daný předmět jasně vidět. Odhalená odměna je ta ve druhém nebo až ve třetím stavu?
 

iDavis

Legenda
@prchlik odhalený predmet je ten, ktorý už môžeš kliknutím zobrať (teda ten bez akejkoľvek hmly). Takže tým v oznámení sa myslí to, že keby si zabudol pri posúvaní sa lesom nejaký takýto predmet zobrať, tak po tom čo ti zájde za obrazovku vľavo sa ti automaticky pripíše.
 

Lovec Krys

Legenda
@iDavis A vidíš, to jsem ani já nevěděl, ale já to poctivě sbíral dříve než to zajelo za obzor.

Pro ostatní, kteří ještě event nehráli:
Začíná se vlevo, je tam vstup, na který lze použít svíčku.
Z hlediska mlhy má pole 3 stádia:
Tmavá mlha - není vidět, co na poli je (s výjimkou překážek), nelze použít žádný typ svítidla
Světlá mlha - je vidět obsah pole, ale nelze sebrat předmět na tomto poli, lze použít svíčku (odhaluje 1 pole)
Bez mlhy - lze sebrat předměty a lze použít lucernu a flašku se světlem

Světla:
Svíčka - odhaluje 1 pole, používá se na světlou mlhu
Lucerna - odhaluje 1 sloupec, používá se na pole bez mlhy. Políčka vlevo i vpravo odhaleného sloupce se přemění z tmavé mlhy na světlou(pokud tomu nebrání překážka)
Flaška se světlem - používá se na pole bez mlhy a odhaluje okolí pole:
xxx
xox
xxx
V praxi to vypadá takto:
1603293754201.png
1603293711399.png

A výsledek po použití:
1603293826105.png
 

Danber7777

Pokročilý žák
no to bude průser tedy u mne 3druhy světel a každé na něco jiného Jestli vytáhnu chajdu aspon na 8lvl budu rád:)
 

Lovec Krys

Legenda
Záleží na štěstí a strategii. Já ji na betě vytáhl na plno, v inventáři mám druhou a 7/20 do dalšího artefaktu.
 

Green Jane

Šéfkuchař
To jsem teda zvědavá , jak z toho vybruslím , protože jsem dost nepozorná . Budu se muset "pekelně" soustředit. Ale stejně se na to těším. A
iDavisovi moc děkuju, je zlatíčko ! :cool:
 

forthefirst

Učedník
Vyzkoušel jsem cestu lesem a utratil ty svíce a lampy, co nám INNO dalo do začátku. Musím říct, že je to ještě mnohem horší, než jsem si po shlédnutí iDavisova videa (díky za ně) myslel. Je to pro normálního člověka naprostá ... nemám slušné slovo ... Nehledě na taktiku, která ostatně nehraje až tak důležitou roli, je to otázka naprosté náhody. Nemáte šanci ovlivnit výběr truhel s odměnami, nemáte šanci ovlivnit množství koček ( tedy postup k hlavním cenám). Jste odkázáni pouze na náhodu, co se vám připlete do cesty. Za mě obrovské, ale obrovské mínus. Tento event považuji za velký krok zpět. Myslím, že je to ještě o stupeň horší, než ona mnohými kritizovaná ruleta. Navíc to zabere mnohem více času. Prosím o vrácení systému tří truhel a už žádné pokusy o změny a "vylepšování".
 
Nahoru