• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze Kult fénixe

iDavis

Legenda
@Corwin22 áno, ak máš napríklad 3x veľký magický násobitel, tak celkový efekt bude +150%. Ak k nim pridáš ešte ďalšie jedinečné vylepšení jednotek, súčty ich bonusov sa spolu skombinujú a vzniknú tak dosť silné jednotky. ;)
 

Angedev

Velmistr písma
@wulk : Protože jsi dodělal poslední úkol z řady :) Jedna řada dává jeden úkol denně, druhá má určitý počet úkolů, v této události je to konkrétně 86 :)
 

Lovec Krys

Legenda
Předběžné hodnocení eventu (již jsou známé všechny odměny):
+ Je lehčí projít celou úkolovou řadu

- Příliš mnoho setových budov dávající nebonusové množství surovin a celkově mizernými parametry (pokud budova dává suroviny, pak by opravdu měla dávat množství na úrovni bonusových manufaktur a ne množství řádově menší)
- Příliš málo budov na populaci, ani nejlepší z nich neměla dobrý poměr kult/pop ve prospěch populace
- Příliš mnoho malých budov (malé budovy jsou z mého hlediska špatné, neboť za stejný počet pokusů hráči získají výrazně menší bonusy a můžou tak nahradit výrazně méně budov z předcházejících eventů získaných v nižších kapitolách)
- Příliš málo vajec z úkolů(v zimě bylo o 20 úkolů více a tím také více eventové měny a pokusů na budovy)

Jinak z eventu zatím nemám jedinou budovu.. 5x pokus získat gal. vejce selhal stejně jako 5x pokus získat Fénixovo hnízdo.
Uvidím, jak si povedu zítra s Burning Pool - mám na to přichystaných přes 2600 vajec(do zítra bych to mohl dotáhnout ještě na těch 2700, což bude skoro 20 pokusů(i více, pokud při klikání padnou další vejce).
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
@Lovec Krys : určitě neotevírej největší truhly, jdeš-li po denní odměně. naopak jdi přes ty nejmenší. 30% šance, že se ti vrátí investice naprosto vynahradí tu menší šanci na denní odměnu. v tuto chvíli mám průměr 200 vajec => 1 denní odměna, což při 140kových truhlách nikdy nedáš.
 

DeletedUser341

Guest
Já u malých truhel vidím problém v tom, že sice 34% na návratnost investice, nějakých 7% na získání toho, co chci, ale 60% že nezískám nic. Body, i požehnání z velké truhly jsou použitelné (a já osobně používám ve velkém), ale ty z malé?
Na druhou stranu, mně stačí těch denních pár, takže vyšší cena mi nějak nevadí, zvlášť s ohledem na to, co jiného dostanu.

Má smysl jít střední cestou (truhla za 90)? Zkoušel jsem to na druhém světě kde jsem chtěl jen studánky, Mám otevřených celkem 40 těch truhel (nevim, kolik bylo původní množství esence, ale ano, vyhrával jsem ji často) a studánky jen 3, takže cca 1200 esence na jednu? To není zrovna málo...
 

iDavis

Legenda
@Lovec Krys dovolím si nesúhlasiť s tým, že malé množstvo denných odmien dávajúcich obyvateľstvo je v tejto udalosti negatívom. Obyvateľstvo je jedna z najpotrebnejších "komodit" v hre, potrebné od začiatku výskumu po koniec. To je dôvod prečo väčšina hráčov (vrátane mňa) išla vždy v udalostiach práve po týchto budovách, čím o ostatné výrazne klesal záujem. Osobne som sa doteraz v každej udalosti zaujímal iba o tieto budovy, no teraz keď bola ponúknutá iba jedna a ani tá nebola na obyvateľstvo výhodná, celá udalosť pre mňa nabrala väčší zmysel a začal som viac plánovať, čo vlastne potrebujem. Myslím si že výhodné budovy na obyvateľstvo je dobrá motivácia ako hlavné odmeny, ale ako denné určite nie a osobne dúfam, že ďalšie udalosti budú pokračovať podobne ako táto.
 

Deleted User - 254234

Guest
@Lovec Krys : určitě neotevírej největší truhly, jdeš-li po denní odměně. naopak jdi přes ty nejmenší.
Tak moje zkušenost je naprosto opačná - z kraje mi to tam teda nepadalo vůbec, ale v posledních - řekněme - čtyřech dnech, dám truhlu za 140, a mám denní odměnu na první, maximálně na druhý pokus...

EDIT: Dneska mi vypadlo ze studny 10 diamantů :)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser3079

Guest
Prosím co znamená tato akce? :)
Tady si mohu pořídit budovy když se mi nepodařili vylosovat? :)

...Děkuji za odpověď =)
Hra - pokud chybí equip bonus set na něco, tak se dá ještě lást en dokoupit, jen set.jpg
 

papap

Mistr slova
Podle mne je to ta samá ptákovina,jako když ti nabízejí aby sis něco koupil/a za diamanty.Akorát tady nic nekupuješ,jen tě takto otravují...
 

Lovec Krys

Legenda
@iDavis Já to jako negativum vnímám - mám ve vesnici 7 budov kult+pop z předcházejícího věku, které jsem plánoval vyměnit. Teď tam nejspíše většina z nich zůstane až do letní události. A právě proto, že je to jeden z nejcenějších typů budov, tak že s nimi šetří je podle mne negativum (teda pokud není cílem Inna, aby hráči stavěli jiné kulturní budovy a měli na 2/3 plochy města domečky).

@CorwinOfAmber Já vždycky klikám 140cítky. Už jsem to naklikal - tentokrát padla hned na první pokus a celkově 7x (u podzimní události jsem to měl podobně, taky první 2 budovy, co jsem zkoušel nic, a pak to začalo padat) a k tomu mimo jiné i 75VB - to se taky hodí.
 

DeletedUser341

Guest
Tak já dal nakonec 800 esencí dnes (3x padlo 200, takže vlastně 1400 :D ) za 3 hlavní ceny, 75VB, a jen jednu "zbytečnou" odměnu požehnání na kladívka (ale zrovnu tuhle celkem využívám)... Z mého pohledu velmi dobře, že jsem šel přes velké truhly, ale uznávám, štěstí jak blázen :)
Těším se na zítra, tam zkusím získat 4x, a když se podaří, zbytek na urychlovače... 2. hlavní už mám taky jistou, takže vlastně pohoda :)
 

DeletedUser2934

Guest
Co říkáte na novou událost Kult fénixe? Líbí se vám nová sada provázaných budov? Máte v plánu se zúčastnit?

Povídejte, těšíme se na vaše názory a postřehy! ;)
Ahoj a všechny hráče zdravím. Nejsem ve hře ani profík ani nováček a na forum chodím spíš sporadicky. Měl bych ale jednu připomínku k tomuto kultu. Podařilo se mi získat téměř všechny budovy, kromě těch o které vyloženě nemám zájem, to je pro mě perfektní a baví to, smutnější poznatek je , když se posléze zjistí, že nabízené budovy, které produkují zboží ( kromě jiného) nabízí většinou elixíry.
Měl bych tedy návrh do příštích her.: prostřídat i jiný druh zboží ( prach, drahokamy, svitky a další ).
Já hraji pro potěšení ze hry a ne pro těžký zisky, ale tuto změnu bych uvítal. Jinak jsem za sebe velice spokojen s hrou, Děkuji všem za odvedenou práci a dobrou volbu při hrách příštích.
 

DeletedUser2739

Guest
tak za mě: ano, hlavní ceny nic moc, ano denní jsou oproti dřívějším akcím mnohem chudší, méně atraktivní - tím nemyslím architektonicky, to se povedly a myslím, že spousta hráčům je jedno, že moc nedávají, postaví je protože se jim líbí. A možná že právě tito hráči, kteří hrají pro krásu a ne na výkon ani nechodí na fórum: jedou si to svoje + vlastně mají radost než třeba oči pro pláč či dokonce zlost. No, ale zpět, já mezi ně nepatřím, také jsem prožil určité pocity zklamání, už od začátku, a také jsem si sem přišel pobrečet :D A vlastně to dělám i teď :D Ještě jedna mnou nepozitivně vnímaná věc: set je zajímavé zpestření, ale ttochu mi přijde, že se zbytečně protlačuje za každou cenu. Celkem zajímavé by mi přišlo setování napříč eventy, ale bylo by to zvýhodnění pro dlouhodobě hrající hráče :D A úplně super by byla třeba budovka, která by povýšila hodnoty z předchozích eventů o např. 25 %, třeba jen těm, kterých by se dotýkala :D
Co ale musím naprosto vyzdvihnou a pochválit jsou ty "nechtěné" výhry z vajec. Já jsem tak moc šťastnej, že mi napadají ani úlomky run, ani rozbité úlomky run (které se ani nemuseli přičíst, když jsem jich už měl 10) a ani relikvie. Fakt tohle byla naprosto super změna! A mně osobně to dost vykompenzuje ty pocity zklamání, že nepadla budova. Protože není nic horšího, když Vám nepadne budova a zároveň padne 15 relikvií :D :D :D
Závěrem: máme tu studnu přání (já mám dvě, jedna stojí, druhá asi až tahle vyschne)zajímavé zpestření, ne super výhra, ale zpestření fakt dobrý, trocha toho napětí, co padne. Takže za mě palec nahoru, ne za to, že bych vnímal mega přínos, ale prostě mě to baví, navíc oceňuji, že se tahá po 12 hodinách, to mě asi překvapilo nejvíc, takže díky Inno.
Set asi postavím, minimálně na chvíli, ale brzy asi půjde, bude ze 4 budov (maják, pavilon, 1. + 2. hl. cena).
Mám 2 hnízda, zkusím jednu hořící nádrž a pak všechno nahážu na hořící vejce, za ty jsem rád.
Mohlo to být lepší, ale furt to stojí za to, a pořád mě to baví :)

@ANCARY já to vnímal jen jako připomenutí a povzbuzení, myslím, že to žádná akce nebyla...
 

iDavis

Legenda
Dnes som vyklikal posledné esencie, výsledkom je 3x žhavé jezírko. Je omnoho výhodnejšie ako smutná vŕba, preto som jednu dal preč. Druhá hlavná cena je doma, na tretej stojím 165/800. Na to že som nič neotvoril počas dvojnásobku sa mi to zdá za takéto množstvo dostupných esencií celkom slušné. :)

Za mňa bola toto asi najlepšia udalosť, jednotlivé denné odmeny mi prišli navzájom vybalancované, neboli žiadne ktoré by boli v porovnaní s ostatnými príliš OP a myslím si, že každý si tu mohol nájsť niečo vhodné pre jeho štýl hrania a jeho kapitolu. :)
 

papap

Mistr slova
Ta studna,to je teda hovadina.Ze dvou už týden mě furt dává dokola pár stovek zboží a pár desítek tisíc mincí.Že jsem se na ní nevykašlal.Tento event byl na budovy hodně mizerný.
 
Naposledy upraveno:

CorwinOfAmber

Znalec fóra
@Saux : já měl zase neskutečné štěstí v zimním eventu. když jsem na závěr otevíral cukrového otce pralesa, měl jsem denní odměnu zhruba v každé druhé 140 truhle :) ale jak pročítám odpovědi ostatních, tak prostě je to fakt hodně o náhodě. v zimě se mi jednou stalo, že jsem na 8 velkých truhel neotevřel ani jednu budovu.

@ramaloke : 90kové truhly podle mě nejsou řešení. je pravda, že v nejmenších truhlách ty ostatní odměny za moc nestojí. já to vidím asi takto - pokud chci za každou cenu denní odměnu, pak 50kové truhly. pokud mi nevadí, že denní odměnu třeba nevyhraju a chci vytěžit maximum z truhel, pak 140kové.

@iDavis : díky za pozitivní komentář, je to potřeba :)

nechápu, co se všem furt na té události nelíbí. vždyť je super. je hrozně jednoduchá. když to srovnám třeba s valentýnem, tak není o tolik náročnější, a ty odměny jsou úplně jinde. valentýnská nám dala 1 budovu. tady máme budov mnohem víc a neskutečné množství požehnání, urychlovačů a dalších drobností. jediné, co mě trochu mrzí, že není otec pralesa. ten tam klidně mohl být a já bych si je mohl zkompletovat.

jinak dnes -600 krystalů a +5 jezírek, takže maximální spokojenost.

zbývá mi stále 2000 krystalů, což s trochou štěstí vyjde i na poslední hlavní odměnu (byť ji nemám zrovna kam dát).
 

DeletedUser5181

Guest
Prásk ho. Ve světě, kde mi to padá, za 50 na druhej pokus. A prásk ho, tam kde mi to nepadá, překvapivě nic. :)
 
Nahoru