• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze Kult fénixe

nesermi

Znalec fóra
Jsem na tom taky podobně jako většina ( výběry jen 140 ) a na poslední budovu mi chybí 390 pírek , a to už za těch pár hodin do konce nestihnu a dát za to 8300 diamantů za cca 1400,- Kč se mi zdá docela dost. Vím , že tvůrci hry musí něco vydělat , ale tohle se mi zdá dost přehnané. Pravda je , že k tomu nikoho nenutí a je to každého rozhodnutí , přesto by se měli nad tím zamyslet.
 

DeletedUser341

Guest
Líbí se mi, jak jsou tu dvě sady naprosto protichůdných názorů :)

Za sebe - s výjimkou umístění "pro mne nejlepší" ceny na první den, kdy jsem měl málo esence a cenu se nepodařilo získat, hodnotím event jako velmi podařený.
Hlavní úkolová řada byla oproti předchozím eventům jednoduchá, úkolů bylo málo a s přípravou (díky iDavisovi a gamersgemsofknowledge) se dali stihnout velmi rychle - zvládlo by se jich tedy více a mohlo být tím pádem více esence, což by všichni ocenili.
Denní odměny byly relativně vyrovnané, jako vždy převyšují jakékoli "zdarma" dostupné budovy v aktuální éře hráče a jsou tedy velkým přínosem, pokud se hráč nad jejich výběrem zamyslí.
Hlavní ceny jsou dostupné, pokud se na ně hráč zaměří (již jsem psal v jiném vlákně, pokud bych bral jen truhly za dvojnásobek, měl bych více jak 200 pírek přesah a tento ještě narůstá protože event ještě neskočil), a dá se tedy i s celým setem získat něco málo navíc (samozřejmě to vyžaduje trochu štěstíčka...). Pro mne osobně tentokrát set nebyl přínosný, ale hodnotím kladně, že po zimním setu, zaměřeném v podstatě hlavně na manu, tedy hráče ve vyšších kapitolách, se tento set zaměřil zpět na lidi/kulturu, tedy hlavně hráče ve střední a počáteční fázi hry. Jen doufám, že příští velký set bude opět zaměřen na manu/semínka :)

V zimě jsem skončil 65! ledových korun (pírek) od třetí hlavní ceny, aniž bych se ji snažil získat, tentokrát mám 370/800, do večera ještě 1 truhlu za 50/90 otevřu a tím skončím, v ani jednom případě jsem do toho nedal jediný diamant a připomínám, o třetí hlavní cenu jsem se nesnažil... Se snahou bych ji jistě měl...
 

Prealiena

Velmistr písma
@Raty Dvojnásobný bonus platí i po půlnoci. Posledně jak byl Velký magický násobitel, tak skončil o půlnoci a ikonka bonusu mi tam stále ještě svítila. Tak jsem v půl jedné ráno losovala Studnu přání a přičítali se mi pírka po 40ti :)
 

DeletedUser5346

Guest
Chtěla jsem získat sadu, tak jsem se maximálně snažila plnit úkoly. Strávila jsem u toho vážně hodně času. Úkoly jsem dokončila před dvěma týdny a teď už jen sbírám denní odměny. Chybí mi cca 100 ks peří. Nemám už kde získat nebeskou esenci. A to jsem vyzvedávala odměny převážně v době, kdy byl dvojnásobný výnos. Netuším, zda autoři nejsou schopní naplánovat úkoly tak, aby po splnění člověk získal kompletní odměnu, nebo jestli je to schválně, aby hráči platili. Každopádně mi to bere chuť se touto hrou dál zabývat. Co dodat víc.
 

GorGlin

Veterán
Tak jsem dnes skončil event.
Ve městě kde jsem se snažil o set mi to nepadlo, dostával jsem málo esence, takže mám smůlu. Je pravda, že mě smůla pronálsedovala od začátku, získat maják s pavilonem mě stálo spoustu esence.
Ve městě, kde jsem se o set nesnažil, mám tři budovy, které jsem toči protože jsou hezké a třetí hlavní odměnu jsme dostal když jsem měl na kontě necelých 800 esence.
Takže, teoreticky, bych set poskládal.
Tenhle event mi připadá hodně specifický a tím pádem ho ocení jen někdo.
Na betě jsem pořeboval vylepšit kulturu a hořící vejce ve velmi dobrá možnost.
Na českém serveru jsem doufal v nějakou náhradu za kult fénixe a tam nepřišlo nic. Nějaká pěkná kombinace lidí a kultury mi tu chyběla. Hnízdo je čupr budovka a jednu jsem si vytočil, ale ten poměr bych raději prohodil.
Tohle mi přišlo jako možnost nazbírat si pěkné multifunkční budovky.
A to není užitečné pro každého.

howling:
když jsem si spočítal kolik potřebuju a kolik dostanu, od začátku bylo jasné, že set poskládá jen někdo i když tomu podřídí celé snažení.
A to nemluvím o liděch co chtěli stet a přitom točili studnu, ti si za to můžou sami.
 

DeletedUser5342

Guest
@Prealiena No vidiš a já chtěl udělat úplně to samé, ale bonus pírek jsem tam něměl. I když ikonka bonusu vpravo nahoře furt svítila. Taky jsem chtěl zkusit studnu za dvojnásobná pírka, ale mně to prostě po půlnoci přestalo ten bonus dávat ... i když jsem hru několikrát vypnul a zapnul.
 

DeletedUser2739

Guest
Tady je pěknej článek o tom, jak je to se šancí získat třetí cenu. Je to až pod budovama. Zkráceně: pokud získáš všechny esence a budeš brát jen u dvojnásobků, abys získal nejvíc peří, tak potřebuješ, aby Ti padla alespoň 7x esence, což je reálné, ale ne jisté...
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
já chápu, proč jsou někteří nespokojení. lidi čekají, že když splní všechny úkoly, dostanou všechny hlavní odměny. jenže takto velké události nefungují. takhle fungují ty malé. a na začátku si to šlo velice snadno spočítat, jak moc to vyjde či nevyjde.

za mě velká spokojenost s událostí. jediné, co mě trochu mrzí (stejně jako v zimě), že ta první hlavní odměna je úplně k ničemu. klidně místo toho mohlo být třeba to žhavé vejce. jinak dařilo se asi takto :

winyandor :
- hotovo za 4 dny a na klid, nijak extra jsem se nehonil
- 5x burning pool
- všechny 3 hlavní odměny.
- s bazénkama jsem měl ale obrovské štěstí, otevřel jsem 5 budov za cenu asi 600 esencí. a protože to byla vlastně jediná budova, o kterou jsem se zajímal, zbytek padl na urychlovače (9x 20hod + 30x 14hod), a díky tomu se mi povedla i poslední hlavní cena, se kterou jsem původně nepočítal. aj těch 100 VB dneska mi udělalo radost.

arrendyl :
- hotovo asi za 8 dní
- 3x studánka, 2x hnízdo, 1x socha fénixe
- 2 hlavní odměny
- tady jsem měl naopak hroznou smůlu s hořícim vejcem, které nepadlo na 1500 esencí. tím jsem všechno vyházel a nedosáhl na poslední hlavní odměnu. ale nevadí, urychlovačů je 15x 20hod + 4x14 hod.
 

haha85

Znalec fóra
Tak úkoly jsem splnila před několika dny a teď už smůla. Co nejvíce bodů jsem sázela, když byl double. Měla jsem tu a tam štěstí na pírka jako bonusy (pravda náhoda). A teď mi schází asi 300 pírek na získání hlavní odměny. Nemohlo by těch úkolů být víc, aby byla regulérní šance na zisk hlavní odměny? Na mimořádný nákup nemám. Tak tu hlavní cenu prostě oželím. Časem mě asi přejde ta trpkost kvůli tolik vynaloženému času.
 

GorGlin

Veterán
já mimo double utratil jen to nejnutnější abych získal maják s pavilonem a nestačí mi to.
stejně by jste to za dvě kapitoly a tři eventy bourali, páč to bude k ničemu, tak proč tolik zloby?
 

DeletedUser3345

Guest
zrada! ještě hodinu měly být dvojtý "peříčka, ale přičetlo se mi to jen 1x!
edit
 

DeletedUser5342

Guest
O několik postů výše jsem na to upozorňoval, že bonus končí o půlnoci a né v 1h ráno.

Odstraněna zbytečná citace. Embla
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser5348

Guest
Tak mám jinou chybu - Získej malé množství svitků 1100/1100 za 73 bodů - potvrdím OK, okno se zavře, ale nic jiného se nestane.
Pokud je to konec, tak by to chtělo nějaké info....
 

DeletedUser4746

Guest
No po pravde jste me touhle akci, zkazili dost chut tuhle hru dal hrat. pokud je nejakej event, a clovek de facto nema sanci ziskat posledni odmenu protoze ty vase pirka nestaci, tak to beru jako podraz, kterym se snazite z hracu vymamit nakup diamantu. Nemam rad zbytecne veci, a proto by me potesilo kdyb jste se k tomu nekdo z opravnenych osob vyjadril, abych si o vas nemusel menit nazor. Dekuji Tonda
 

DeletedUser2739

Guest
bude po půlnoci ještě úkol? :eek: Nebo je konec a ta úkolová ikonka tam odpočítává tak jako z nostalgie? :D
 

Forseti

Manažer komunity
Elvenar tým
No po pravde jste me touhle akci, zkazili dost chut tuhle hru dal hrat. pokud je nejakej event, a clovek de facto nema sanci ziskat posledni odmenu protoze ty vase pirka nestaci, tak to beru jako podraz, kterym se snazite z hracu vymamit nakup diamantu. Nemam rad zbytecne veci, a proto by me potesilo kdyb jste se k tomu nekdo z opravnenych osob vyjadril, abych si o vas nemusel menit nazor. Dekuji Tonda
Ahoj, dovolím si oponovat, určitě není pravda, že není šance získat poslední hlavní odměnu. Je jen nutné vzít v potaz, že Elvenar je strategická hra, pokud si tedy dáte za cíl, že chcete získat všechny hlavní odměny, tak je nutné tomu náležitě přizpůsobit strategii. Nikdy rozhodně neplatilo, že splnění všech úkolů automaticky znamená zisk všech tří hlavních odměn. ;)

Jak na to? Nejjednoduší je prostě otevírat fénixova vejce pouze ve dny, kdy za jejich otevření získáte dvojnásobný počet pírek, díky čemuž získáte všechny hlavní odměny bez větších problémů. Viz následující výpočet od hráče @ramaloke.

Jednoduchá matika říká:
Doteď jsem otevřel 9 truhel (těch nejdražších), k tomu mám 3008 esence aktuálně. Příští týden ve středu bude ještě naposledy "2x pírka", do té doby splním 5 denních úkolů po 35 esence, plus najdu nějakou ve městě, řekněme 10 na den (ale bude to mnoohem víc), takže celkem budu mít 3233 esence. Když zahrnu i pravděpodobnost výhry 140, resp. 200 esencí, vyjde mi to v součtu na cca 30 truhel po 140 esencích, tj. 30*40 pírek (20 za truhlu *2 za zvýhodnění v daný den) - tj. 1200 pírek... To je dost na druhou i třetí odměnu, a na první mi v tuto chvíli 70 pírek, 180 tam mám, ale všechny jsem nabral ve dnech, kdy nebyl dvojnásobek. Kdyby byl, měl bych 360, tj. o 110 víc, než potřebuju, takže prakticky bez problémů rezerva cca 3 truhel (420 esence).

Pokud se kromě získávání hlavních odměn chcete zaměřit i na jiné odměny, je to možné, ale pro zisk všech tří hlavních odměn už budete potřebovat určitou dávku štěstí.

bude po půlnoci ještě úkol? :eek: Nebo je konec a ta úkolová ikonka tam odpočítává tak jako z nostalgie? :D
Událost brzy skončí, žádný další úkol již nebude. :)
 

papap

Mistr slova
A za chvilku bude klid... :D:D:)
Díky za event.Sice bych bral více úkolů,ale i tak dobrý.Budovy pro mne nic moc,čekal jsem trochu lepší kombinaci kultury a lidí,ale za to jsem nahrabal urychlovače a o to mi šlo.Takže celkově se mi to líbilo a bylo to zábavné hlavně díky iDavis a ostatním,kteří nás informovali a za to jim patří velký dík.Jelikož kdyby jsme nevěděli úkoly dopředu,tak by to bylo asi úplně jiné.
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser494

Guest
Opět díky za super event. S přítelkyní jsme oba získali všechny tři hlavní odměny, já teda s větší rezervou (padaly mi celkem esence), přítelkyně na tip ťop, ale taky to zvládla bez investice.
Jelikož máme ještě zásoby budov z minulých eventů a místa není zas tolik, volili jsme hlavne urychlovače, kterých máme celkem požehnaně.
Hodnotím tedy kladně, bylo to fajn rozptýlení a těšíme se na další event.
 

DeletedUser4169

Guest
Forseti > strategie je slovíčko, který se dobře píše, ale prakticky je to o kompromisech, kulantněji řečeno o prioritách. Faktem zůstává, že od posledních událostí byla možnost získat výrazně méně komodity nutné pro otvírání truhel bez zohlednění této skutečnosti v ceně hlavních odměn. Kompromisy musely mýt tudíž větší. Což není z hlediska hráče žádoucí trend.

Ano, obecně jsem na tom dobře, šel jsem po maně a mám 3 vejce a 9 bazénků, ale nebylo to moc o mojí aktivitě, ale o náhodě.
 
Nahoru