• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze Kouzlo zimy

iDavis

Legenda
@Lovec Krys mňa neprešiel (a to vieš že som to hral aj na bete). Práve naopak, prvotné losovanie (za 4000) stúh vo mne ponechalo prekvapivo výborný dojem. Odmeny boli síce zlomkom toho čo minule, ale úmerné vloženému času a rovnováhe hry. Jediné, čo by si táto udalosť zaslúžila, je zvýšiť šancu na denné odmeny, ale to už sa zrejme nestane. Zvyšné vylepšenia by už boli nad adekvátny level. A už určite nesúhlasím s tým, čo bolo navrhované na bete - prejsť k predošlej mechanike. Aj keby mala byť výhodnejšia než táto, chcem v udalostiach niečo nové, nie stále to isté dokola (aj tak moja ideálna predstava spočíva v kompletnom zahodení súčasného konceptu udalostí a stavba nového, ale v to plynúcimi rokmi bez náznaku aspoň zmienky vývojárov prestávam dúfať (a tak z mojich elvenarských želaní už zostáva len druhá hracia plocha)).
 

Prealiena

Velmistr písma
Jediné, co se této mechanice stále dokola vytýká, je nemožnost ovlivnit zisk denní odměny. Tím pádem odpadá veškerá strategie a celý event je na nic.
Přitom by stačilo málo, ve výběru jsou čtyři různé obrázky dárečků. Tak je zamíchat, aby v každém okně byly 4x4.

Pak nastavit na každý typ dárku procento na zisk denní odměny (např. zelený dárek - 20% + nějaká malá z výběru, žlutý dárek - 15% + něco z výběru, modrý dárek - 10% + něco, oranžový - 5% + něco). Tzn. udělat z toho hybrid předchozího systému truhel. A někam tam přidat ukaž dva, dvojitá odměna a zamíchání.

Případně rozdělit do kategorií - např. jeden z modrých dárků obsahuje denní odměnu, zbylé tři PV30, zesilovač 14h a déšť mincí 15%;
žluté dárky obsahují zesilovač 5h, PV15, portál bonus 10% a příděl zásob 15%; zelené dárky 3x zesilovač 1h, magický dar, 3x krmení, náhodná runa; oranžové dárky PV20, zesilovač 8h, 3x magická výroba, portál bonus 5%. - Tento návrh asi neprojde, příliš by to ovlivňovalo balanc.

Třetí možnost - přidat trvalou nápovědu, která ukazuje v jakém typu dárků se v současném zamíchání nachází denní odměna. Tím se zvýší možnost zisku denní
na 1:4, místo 1:16. To je snad nejjednodušší na implementaci.

Ať tak či onak, nemohou od nás očekávat, že se smíříme s primitivním systémem loterie. Elvenar je startegická hra, tak i eventy musí obsahovat prvky strategie. Pokud vás napadne něco lepšího, napište to sem, třeba to vývojáře nakopne, aby udělali něco lepšího.
 

DeletedUser7134

Guest
Ahoj, betu nehraji, tak jsem se snažila tu mechaniku nového eventu pochopit z videa (nějak jsem to pořád nechápala) a diskuze... (asi mi to došlo).
V minulém eventu se tu spílalo na šílenou "náhodu" náhodných úkolů... takže jestli jsem to správně pochopila, tak nám k tomu ještě přidali šílenou "náhodu" náhodného získávání denní odměny?? Ufff. Souhlasím, že je to strategická hra. Proto ji hraji. Že můj mozek určuje co a jak... Pokud získání denní odměny podléhá už dvojité dávce náhody (že dostanu snadnější úkoly a tím pádem budu mít více pokusů se trefit do dárečku), tak to se strategií nemá nic společného... V minulých eventech ta procenta odměn taky nebyla úplně zárukou, ale alespoň jsem si mohla zvolit nějakou strategii, který typ truhel chci (zda spíš urychlovač, nebo spíše VB apod...). Zkrátka tohle je fakt loterie. Je fajn, že se vývojáři snaží o něco nového, ale podle mne tenhle počin do strategické hry nepatří.
 

OldMaGorr

Mistr slova
Na beta jsem perníkárnu dokončil a pro ukázku i postavil, na live úkoly pojedu v klidu, nic hrotit nebudu a i kdybych to dodělal tak zcela určitě stavět nebudu (tak jako jsem nestavěl Stonehenge a Akvárko pro možské víly). A podobně radím i ostatním u nás v cechu.
 

luterina

Veterán
náááhodou losovat dárky jde i strategicky, např. získám lupu, ta mi odhalí 2 dárky co se v nich skrývá z nichž jeden opravdu chci např. 200 červených mašlí, tak losuji dál až si vylosuji zdvojnásob dárek, tím kliknu na 200 mašlí a mám jich 400! :p:p:D
 

luterina

Veterán
@Lovec Krys ty jsi ale nepřející, já se s tebou nebavím!!! :mad: a řeknu to tatínkovi! :mad: ..a když si vylosuji zamíchání tak mi to 50 mašlí vrátí a ještě dá perníkovou palici a když si otevřu dvojnásobek před mícháním tak mi to vrátí 100 mašlí a p. palice 2! do každé ruky jednu a s těma tě budu honit po Elvenaru jestli mě budeš zlobit! cha cháááá! :p :D ..říkal tatínek :) myslím to s tím mícháním ne že tě budu honit, to už jsem si vymyslela :)
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser4169

Guest
Tak trochu nostalgie :)
Sada svatyn (33 polí) z podzimu 2018: 46k T3, přes 50k T2, 10k lidí, 8k kultury, nějaký manu a semínka. A kdo byl šikovnej ještě 2 VB. Dva vánoční stromy skoro 200k manu, pak ještě karnevalová sada s další 100k manu, přes 50k T3 a hafo dalších produktů. To byly sady co dodnes nemají a asi už nebudou mít konkurenci A hráči čekají že přijde něco podobnýho nebo i lepšího ale asi marně.

Neboj, časem to zase "narovnají" tak, aby i tyhle starý budovy byly stejně ubohý jako ty moderní, fajnové, nové :)
 

DeletedUser5987

Guest
Tak to vypuklo, to je fajn, ale vypuklo to nějak špatně, to už fajn není. Upozorňuji hnedle, že mi padla studna a studnu co ? Studnu nikde nemám... error.jpg
 

luterina

Veterán
@BombaySapphire a už si na ní klikl? ..tedy asi se ptám hloupě, ale na tom tvém screenu vidím jen že vidíš pomocí lupy co se v dárku ukrývá, ale už nevím jestli si na ní měl těch 50 mašlí a jestli jsi si jí z dárku i rozbalil...
 

Luonnotar

Vedoucí herní podpory a Správce Wiki
Elvenar tým
@BombaySapphire : Potvrzuji slova luteriny. Lupa u odměny znamená, že byl obsah dárku odhalen pomocí lupy schované v jiném dárku. Pokud by už byl obsah dárku vybrán, lupa by zmizela :)
 

Nadsamec28

Kolemjdoucí
Je zajímavé číst co všechno je podle Vás dobré a pro ostatní špatné na novém eventu... Z mého pohledu chaloupka nemá vůbec smysl, odměny které nabízí jsou vskutku k zahození a snažit se o maximální lvl je tedy zbytečné.

Někdo tam chválil propracovanost s 16-ti ukrytými cenami z nichž jenom 1 je denní odměna... 16 dárku na to abych dostal 1 odměnu... 16x50=800 a z toho náhodná šance na cenu kterou chcete... Je to o štěstí, ale taky o nervech... člověk když něco chce, jde si za tím aby to získal a měl aspoň nějaký požitek a na chvíli dobrou náladu =) ale potom když si vylosujete tu blbost co vám zamíchá dárky od znova a tudíž se vaše šance na získání třeba ze 30% posune z5 na 1% je to opravdu k popukání... Je to pohodový Vánoční event, od kterého jsem čekal, že nás aspoň trošku odmění a hlavně bude na pohodu - nějaké urychlovače, požehnání a třeba aspoň nějakou tou studnou přání (aspoň trochu!)

Svým způsobem to tak i je, ale pokud tenhle systém bude zaveden u dalšího eventu, kde bude nějaká rozvinutá budova kterou budu chtít získat a bude to vypadat tímto stylem tak z toho zrovna moc nadšený nebudu... Získání denní odměny je náhoda, když začínáte je to 1 ku 16-ti, vytočením zamíchání se to znovu vynuluje a to se vám může stávat dokola a požitek ze hry klesá a klesá (hold někteří na to máme štěstí... ) V minulých si člověk aspoň mohl vybrat které odměny když nezíská tu denní mu padnou (cena útěchy :) )

Za mě tedy event co mě moc nenadchnul, odměna nic moc... systém odměnování je takový, že spíše vývojář na tom získá než aby to bylo aspoň 50/50... proto lepší nehrát a radši se pořádně připravit na ty Vánoční svátky... Čím méně stráveného času u PC tím dříve a lépe bude člověk připraven =)

Všem krásně a veselé Vánoční svátky :)
 

DeletedUser5987

Guest
tak tak, se studnou jsem se spletl, už mám 4, ale i přes to, úkoly se opakují i po sobě, měl jsem hned za sebou svatou trojici a obchodování 7 x u obchodníka. Jinak za mně zatím dobrý, náročnější na čas...
 

Ludi

Veterán
Aby řekla pravdu, tak ani hudba to u mě nevyhrává ... ale budiž ... mám předsevzetí nerozčilovat se a co uhraju, to uhraju ;)
Třeba nakonec přijde i kouzelník ... :D
 

DeletedUser5987

Guest
@Vicky1177
já bych tu truhličku otevřel taky, zavřené truhličky nejsou k ničemu...

no a jinak se mi zatím event líbí, chajdaloupka nic moc, nestavím, ale jiné kraviny mám rád, studny, kolotoče, knihovny... nekoukal jsem na denní, musím ohlídat fčely, k těm mám vřelý vztah. Chci celý úl. Hudbu nevím, hraje telka. Přeji všem , ať si event užijí a nahamouní co nejvíc tak, jak se budu snažit já. Bo kdo má hodně undůležitostí, je boháč
 
Naposledy upraveno moderátorem:

luterina

Veterán
Doporučujem ako obvykle skontrolovať email, objavujú sa darčeky 100x červená stuha. ;)

zřejmě dostanou jen náhodně vybraní hráči, opět jako minulý event, kontrola - doručených hromadných spamů koše a vše co na mailu šlo - provedena, bohužel bez nalezení dárečku se 100 červenými mašlemi, jinak maily s oznámením že přibyl na fóru příspěvek mi chodí...
 
Nahoru