• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze Kouzlo zimy

Ludi

Veterán
Nepříjemné je, že Perníková chaloupka je sice produkcí surek stejná jako Ráj mořských panen, ale popka a kultura je o dost nižší. Takže vážení, pokud to tak půjde dál, budeme si říkat, jak bývalo za dob Stonehenge a Ráje mořských panen, dobře :D
Otázka je, jestli časem ve hře nezačne hrát větší roli právě Věž a eventy budou okrajová záležitost. Uvidíme. Ale mám z toho trochu pocit, že vývojáři tady nějak prostě tápou. Eventy a DS - obojí chce nějak nakopnout, aby to bylo zajímavé, ale přitom ne pro hráče časově likvidující.
 

WinterPhoenix

Znalec fóra
Co hraji Elvenar tak tohle je jeden z Eventů, které lze zařadit do kategorie méně zdařilých. Na jednu stranu grafika a systém losování cen jenž místo truhel nahradili dárečky, které nevěřím že se usadí na stálo, spíš v každém dalším eventu pokud tenhle systém zůstane budou mít jinou grafickou podobu. Na druhou stranu úkoly, kdy proti minulému Eventu došlo k malému zlepšení. Sice už nepadají stejné úkoly hned třeba 3x či 4x po sobě, ale obzvláště ve druhé fázi by to přeci jen chtělo ještě trochu pro příště zapracovat. Protože pokud člověk chytne ob dva úkoly opakovaně úkol typu Vyzkoumej jednu technologii nebo získej 20 oparů vidění, taky to není dvakrát jednoduché. Posledním bodem je hlavní cena, ano chápu že pro některé je zbytečná. Já však vzhledem k tomu, že ve spolku i celkově máme problém s Hedvábím tuto možnost jeho zisku vítám a jen maximálně nahradím jinou pop-kulturní budovu o stejné ploše, byť za cenu ztráty nějaké té kultury.
 

DeletedUser5695

Guest
@Ludi Pokud je produkce chaloupky zajímavá, tak i při snížené popkultuře je plusem oproti manufakturám, protože ty popkulturu spotřebovávají, jasně event není top, ale není tak tragický, aby stál za tolik negativních komentářů, také jsem ráda za volný čas a nespotřebovávání časovačů. A pokud nechytnu provincii, tak průměrný výnos mašlí 50/den je více než 35/den. Myslím, že jediná důležitá zpětná vazba pro Inno je finanční, jak již tu někdo zmiňoval, a pokud nekupujeme diamanty ani další blbosti, tak je to jediná jasná odpověď. Jinak si můžeme utřepit prsty na klávesnici zcela zbytečně. Samozřejmě, že Inno naše komenty nečte :), pravděpodobně má globální shrnutí od herní podpory, které tímto děkuji :).
 

luterina

Veterán
V obou městech jsem dnes postavila Chaloupku na 9, tedy dát jí na 10 do konce eventu, když ještě zbývá 15 dní, vidím jako zcela reálné, ale i přes můj neutuchající a nevyčerpatelný optimismus, přeci jenom bych raději brala klidně odtáčet artefakty, tak aby se dala získat +/- 1 rostoucí budova na 10, za celý event, ne po 40 cihlách, ale po 80 cihlách s tím, že bych měla za bonusové úkoly ne 20 mašlí, ale 50 - 60 mašlí a já tak mohla rozbalit minimálně dvojnásobné množství dárků než co jdou rozbalit teď..., a za další, když už těch mašlí je opravdu velice velice málo - vychází to tak na rozbalení 1 - 3 dárků denně, tak bych brala aby v těch dárcích byly ceny výrazně lukrativnější, třeba stromkové budovy, portál bonus 100%, mince a kladívka 100%, urychlovače 10 x 8h, 5 x 14h a pod., potom by mně to, že se těch dárků dá tak málo rozbalit, tak jako teď nerozesmutňovalo, ale naopak, řekla bych si: Ano, je jich málo, ale stojí za to a jsou parádní!
 
Naposledy upraveno:

Ludi

Veterán
@Arweene - produkce chaloupky pro mě zajímavá není. V městě na CZ2 mám surek mraky a s populací jsem na tom dobře. Když už Chalupu mám, tak jsem jí postavila, ale pokud se objeví potřeba místa, tak chalupa vypadne jako první. Mojí hru nijak neovlivňuje. Trochu mi pomůže v malém městě na CZ1, ale zase ne až tak výrazně. Potíž jakékoli produkční kultury je v jejím vylepšování. I když člověk hraje turnaj na 10 beden, tak není možné vylepšovat všechno, takže veškerá kutlura rychle stárne. Z produkční kultury zvedám jen ty nejkvalitnější věci. A to Chalupa není. Kdežto domy i manufaktury se průběžně vylepšují snadno.
Otázka, zda tento slabší event je jen výjimka, nebo nastupující trend. O tom vlastně celá diskuze je. Jeden event není až tak podstatný, ale jde o to, jaké má Inno do budoucna úmysly se směřováním hry.
 
Naposledy upraveno:

luterina

Veterán
@Ludi , s těmi KR že je jich nedostatek souhlasím, jo mít tak možnost rozbalit si je v dárcích, tak to by byl pro mě asi jeden z nejlepších eventů! :)
 

DeletedUser5695

Guest
@Ludi @luterina ono je spíše nedostatek plánků, bez ohledu na počet beden :), pravda, odměna plánek nebo nějaká KR by byla super
 

Panpav

Pokročilý žák
Tato událost je zatím nejhorší, jaká kdy byla. Ceny nezajímavé, v závěrečných úkolech jen 20 mašliček, to je docela výsměch.
 

Vicky1177

Mistr slova
Aktuálně věc zatím nevídaná: 4x za sebou míchačka. Z toho 3x přímo a naposled hned po nějaké prastaré vědomosti... :rolleyes:

Zdá se mi to, nebo tu začaly mizet příspěvky? Na této stránce (15) jsem dala "like" příspěvku před tím, než jsem napsala komentář výše. Po zveřejnění mého komentáře tu ale nic mnou olajkovaného není... :(
 
Naposledy upraveno:

ElfNostradamus

Veterán
Tak to: ,,Něco si přát,,...fakt funguje. Dnes jsem se dočkal po 96hod výzkumu provincie a obdržel plných 20mašlí...ještě jsem stihl napsat lidičkám na chat, že jsem si aspon trochu odpočinul a že do konce eventu chybí ještě 15dní a nebylo by naškodu toho odpočinku více a tudíž kdyby ten výzkum provincie padl ještě jednou či dvakrát, tak bych to uvítal :) ...a ono ano, hned po meziúkolu 7xchleb opětovně zase / ó děkuji Hospodine/ onen zminovaný výzkum provincie a dalších 96hod klidu :) vlastně 95, hodinu již spolkl ten chleba, výzkum točím furt dokola :)
 
Naposledy upraveno:

Slniecko

Znalec fóra
Ja jsem na tom podobne jako @ElfNostradamus ale pro zmenu mám porád úkol dokonči 1 provincii :D Všechny volné mi už došli,tak tedka porád prozkoumávam, teda naštestí jen 40hodin :D :D :D Ale taky je to pohodička.. Dneska jsem úkol splnila, mezitím úkol, at získam zásoby a hned další úkol: Dokonči 1 provincii :D :D :D Jupíííí a skvelých 20 mašlí je doma... Takže tedka mám taky klideček 2dny, pak se nechám prekvapit, co prijde :D :D :D Za mne je to fakt pohodový event, ale podle mne patrí k tem méne povedeným eventum.. A to už mám dokonce hlavní odmenu 2x, ale teda to co mi padá z tech dárečku, to je čistá katastrofa.. A zustavaji mi jenom oči pro pláč, jak to rozbalím.. Počkám si asi až naa studny, at u toho nebrečím zbytečne a pak všechny moje mašličky pošlu na dlouhou cestu :D
 

DeletedUser2455

Guest
Chtěl jsem okouzlující strom, mám 3 za 1900 mašlí. Teď už čekám na skluzaku (semena) Mám 4000mašlí, tak snad alespoň 2 vytočím. Jinak event je opravdu tragický.
 

tupecpolni

Znalec fóra
Dobrý večer. Připadá mi stávající systém úkolů ideální. Dřívější známý seznam konkrétních úkolů, který pokročilejší hráči měli splněný po pár dnech (nebo hnedkaj :D) a pak točili prsty, byl, domnívám se, nezajímavý a nudný zcela. Následné nekonečné plnění úkolů nebylo spravedlivé pro všechny úrovně hráčů, si myslím. Nyní se mohou dopídit hlavní ceny všichni po splnění základní sady úkolů, ti aktivnější mají možnost pokračovat v bonusové části, kdysi neměli co dělat, ne? Promiňte laický pohled pošetilého staříka, který tutok hraje jen tak... Proto mi asi také připadne srandovní, když při vyhlédnutém večeru čučím na sjetého perníkáře. A je mi jedno, kolikrát dostanu denní cenu. Jestli vůbec. Omlouvám se skutečným hráčům za nepatřičný názor.
 

ElfNostradamus

Veterán
1. Nekonečný tok úkolů ANO - klidně i nadstavbové úkoly těžké a i s delším čas. plněním, ALE potom tedy patřičně oceněny /20mašlí je opravdu malinko/. Řešení: Ano nekonečné úkoly ponechat či podobné jiné zpracování
2. Losování dárků, zajímavý nápad, ale NE - šance na denní odměnu či něco jiného vyhlídnutého = 1/16 velmi malá a za 50 mašlí /versus množství, které lze vůbec získat/ je jedno točení tuze drahé. Řešení: Ne neopakovat, návrat zpět k truhlách či klidně představit jinou inovaci ideálně i strategického.
3. Celkový ,,zisky,, z eventu = je lepší cesta: výběr pro aktivní MNOHO a nejaktivnější VÍCE než pro všechny MÁLO a pro neaktivní méně. Řešení: zde si uvědomit, že hráči hrají hru pro zábavu, tráví zde svůj čas a rádi mají za svou snahu něco co lze získat a vybrat a mnozí i u toho strategicky zapřemýšlet! než jen slepě dostat co mu bude vybráno a naservírováno. Není na tom nic špatného, když si někdo z eventu odnese 20 studní, jiný 100 časovačů jiný 15 jednorožců :) + každý si doplní nebo vymění kulturky či popkult...apod. Jako by to INNO dávalo ze svého?? ...stejně jsme všichni limitováni místem ve městech, tak je na každém, jestli si naplní město studněmi nebo kulturou či si nastřádá časovače apod.
Protože ,,zisk,, jedné chaloupky, kterou ještě mnozí ani nepostaví je na 30 denní event opravdu nemnoho /zde se omlouvám nostalgické menšině, která již loupe perníček/ ..... je to spíše tak na 5.denní event.
Každopádně tedy, hezký záměr a děkujeme za pokus nás vánočně naladit - nepadlo to ale na úrodnou půdu, žel káva od žida není ze spolku.
 
Naposledy upraveno:

Ludi

Veterán
@ElfNostradamus
Pěkně jsi to shrnul. Mě Chaloupka stojí, protože za tu snahu chci mít pocit, že alespoň něco mám ;). Ale pokud bude třeba, Chalupa, poletí do smetí :D
Dodávám:
1. Jestli bude příště budova na T3 surky, ve kterých bych se mohla koupat, tak jaksi nevím. Proč by ve vyšším kapitole nemohla Chaloupka či něco podobného, dávat živoucí nebo semínka? Hned by to bylo radostnější. Troufám si odhadnout, že většina hráčů v poslední kapitole má obyč. surek spoustu a tak by hlavní cena mohla být také přizpůsobena jejich potřebám.
2. Souhlas, že 20 mašlí za úkoly je strašně málo. A 16 možností naslepo je také nesmysl. Úkoly jsou poměrně snesitelné, ale odměny velmi špatné. Takže čekám, jak bude vypadat příští event.
 

DeletedUser5695

Guest
Nakonec i málo mašlí či bůhvíčeho bylo zkousnutelné, pokud by ad a- dala se uplatnit strategie, a ad b - nepadaly jako odměna plívy, a to platí všude, rovněž ve věži, DS, výzvě....a ano, i v craftingu.
 

Lovec Krys

Legenda
@tupecpolni A místo perníkové chaloupky bys nechtěl příště sadu jednorožců? Jejich užitečnost je pro mě asi tak nastejno jako u té perníkové chaloupky.
Nevím, co je teda zajímavého na čekání a čekání a zase čekání, pak stupidní utrácení u obchodníka(nejlépe 7 a více krát a nejlépe více než jednou denně), poté opackování několika hráčů a zase čekání a čekání. A do toho ještě další čekání na něco užitečného v akademii, co bych mohl vyrobit (např. čekání na 3 žrádla, když to po mně chce 20 oparů a žrádlo je za 7).
Já naopak většinu eventů jel po denních odměnách a po hlavních ne - buď nestály za postavení anebo jejich zisk znamenal obětovat denní budovy v nejistém zisku hlavní odměny. Já jel na jistotu - raději jsem si vytočil např. 12 žhavých jezírek, než abych měl město plné vrb a ještě pak tu hlavní odměnu stejně nemusel získat.
 

DeletedUser6908

Guest
Tak ještě jednou a naposled se zkusím k tomuto tématu vyjádřit.
Systém by nebyl špatnej, ale je tady pár věcí co jsou jednoznačný podpásovky, napsal bych to jinak ale byl bych zase smazanej.
To že bez varování mi sejmou odměny na 20 mašlí je jedna a ten skvělej dárek zamíchání to je ta největší podpásovka co jsem kdy tady zažil. Zlatí mé´dové. Fajn, kdybych si to zamíchání vytočil a mohl použít kdy jí chci.
Tuhle jsem si chtěl něco vytočit v denních odměnách, stálo mě to 1300 mašlí a 4x mix než jsem se k tomu dostal.
Další věc, před tejdnem tu někdo psal že úkoly jsou lepší. V čem proboha???? Půlku celýho eventu se mi opakuje jeden úkol akorát jinak pojmenovavej, vyrobit šílený množství základního, vzácnýho nebo magickýho zboží a vyrobit stejný množsetví ocecli, prken nebo mramoru, přičemž stejně musím jet jen ocel. tenhle úkol je vystřídán nějakým lehčím, přesně podle toho co máte nebo nemáte šanci vyrobit a pak zase...
Takže jak to vidím, jeden má minimum zlaťáků a každej druhej úkol se opakuje nakup 20 VB, druhej hráč má těžký výkupy za provincie takže každej druhej úkol je dokonči provincii.
Takže kdyby se ty úkoly tam teda náhodně aspoň opakovaly všechny, ale jedu furt dokola jen asi 4.
Co k tomu na závěr? Pokud stejným stylem se pojedou i další eventy, tak už to ani nerozjedu, dělat 2 dny úkol za 20 mašlí, to je děs běs.
Perníkovou chaloupku neřeším, nepotřebuju, líbily se mi denní odměny, ale asi není šance jich nahrát za celej event víc než 5?
Tak a jdu počítat jak dlouho to tu bude viset. Přeju všem jinak krásný vánoce, nekažte si už ty klidný svátky nervama z týhle akce.

Odstraněny nevhodné výrazy, Embla
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Nahoru