• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze Kapitola č. 21 - Vallorianská legenda

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

Schoenfeld

Znalec fóra
Ať počítám, jak počítám, kořist asi potáhnu převážně z portálovek. Mám nahamouněno 8 000 %, tak co.
 

GorGlin

Veterán
Něco jsem vyrobil, když by jinak budova nic nedělala.
A vyšlo to jen na pár kousků, takže myslím, že není důvod instanty nepoužít.
 
Naposledy upraveno:

pavelb

Učedník
Docela zajímavá je potřeba many. jenom na výrobu 1920 neomalených obětí budu při výrobě 22 kusů v jednom slotu potřebovat 79.200.000 many :velký úsměv:
 

GorGlin

Veterán
Zítra bourám rasu a tak si dovolím shrnutí dojmů.
Rasa byla, pro mě, super.
Byla svižná, opřít se do toho přineslo benefit, pečlivé budování zásob se secsakramentsky vyplatilo.
Je možné postupovat ve výzkumu postupně po sloupcích, ale dá se i tématicky rozdělit do tří linií, rasa, vojsko, produkce.
Pokračovat ve výzkumu tématicky přináší výhody, ale i úskalí.
Já jsem šel cestou preferencí a v jednu chvíli se potkal s takovou spotřebou many že 80m, na skladě a 1,6m denní produkce mě dostalo na dno.
Spotřeba uriny a semene nebyla zdaleka tak likvidační.
Ale produkci many může běžné město mnohem snáz dohnat lépe než semene nebo uriny.
Takže klacky pod nohy ano, ale nic co by nešlo řešit.

Ale jsou věci, které mě překvapili i negativně.
provincie ve vzálenosti 17 jsou stále velmi lehké, 18 jsou stéle lehké, 19 stále střední, 20 se změnili z velmi těžké na těžké. Dál všechno na max.

Nebo Starožitnictví, když nejde uklidit na pauzu mezi rasamy.
Fakt by mě zajímalo co tím autor myslel.

Každopádně jsem se asi nejvíc zasekl nad detaily plynoucími z příběhu.
Přišel chlap z minulosti.
Se kterým byla zkušenost, že si nechce živobytí obstarávat sám, a chce být pirát.
To obecně znamená okrádat druhé.
Naše reakce byla, je to tradice, nemůžeme je nutit pracovat, chce krást, nechmeho.
A pak to šlo dál.
Chlap s kachnou na rameni, kterého znám jako kriminálníka mi něco přijde prodat.
A já to prakticky bez otázek koupil.
S argumentem, že vedec mě varoval, ale po mamonu toužící obchodník mě přesvědčil.
A pak se začali dít zvláštní věci.
Jak mému městu prospěje, že jeho obyavtele přestanou platit daně a budou malovat papírky?
Nebo budou chodit do okupační zóny orků a tam makat.
Kterou jsem sám vystavěl, ve městě pod kontrolou orků.
jsme v zajetí
Moment, který mě nepřekvapil, spíš vyděsil, bylo,"nadpřirozeno, kdo by tomu věřil?, ale malování papírků, v tom je budoucnost.
nadpřirozeno neexistuje, ale pomalovaný papírek
Myslel jsem že elvenr je svět kde může voda téct do kopce.
Teď doufám, že si tu dva orci z méno města neudělají místo na honeymoon, protože jsou to bytosti bez kultury a intelektu a já nechci počítat mrtvoly pro jejich pobavení.
snad se to sejde
Elvenar je svět bez rasizmu, každý zrádce a podvodník žije ve stresu že to na něj praskne
 
Naposledy upraveno:

Schoenfeld

Znalec fóra
Gratulka. To je fofr.
Na skladě mám 32 M many a denně jsem schopen dělat 1,5 - 2,2 M. Takže jsem usoudil (@GorGlin mi to potvrdil), že úzký profil je tentokrát mana.
Hnát se mi nechce. Času do další kapitoly je více než dost. Ještě dva měsíce na draky je pro mne přiměřený termín.
 

Ludi

Veterán
@GorGlin gratuluji. To já ještě nějaký čas hrát budu, ale jsem s tím v pohodě, na další kapitolu je spoustu času. Spotřeba many je značná, je to hlavně znát, když se vyrábí Neomalené oběti. Ale vše je řešitelné.
 

Schoenfeld

Znalec fóra
V podstatě platí, že ten, kdo si trpělivě dělal zásoby před kapitolou, respektive udržoval pokud možno co nejvyšší stav ve skladišti, tak je teď v pohodě.
Ti, co mají "daně" kolem 2 % jsou samo hvězdy.
Budiž jim přáno. Spíše jde o nás "rychlokvašky", co jsme se přiřítily na konec 20. kapitoly, a teď - co s tím?
O 2 % daní si i teď můžeme nechat jenom zdát, ale asi můžu v klidu doporučit, ve vylepšování divů při čekání na další kapitolu hodně (ne jenom!) se soustředit na ty, co sundávají "daně" na manu, semena, unurium, živoucí, osvícené a teď i komunitní práci.
Co na to třeba @GorGlin zapřemýšlet, co s tím, když teď už s kapitolou končíš.
Nebýt rad zkušených hráčů k předchozím kapitolám, rozhodně bych za 2 roky a 9 měsíců nevystřelil až tam, kde teď jsem, to jest sem na kapitolní vrchol.
Tak pojďme maximálně poradit těm, co jdou za námi.
 

Ch u c k y

Pozorovatel
Se surovinami mi pomáhá Kryobudova,snižuje rozpad o 5% kterou jsem našel v inventáři (čary).Nevím ani jak a kdy jsem ji získal,třeba někdo poradí zda je někde k mání.
 

Schoenfeld

Znalec fóra
K poznámce @Ch u c k y dávám snímek od @iDavis. Oběma dík.
1693134128349.png

Samozřejmě dík i @Emhyr var Emreis II, který mi uspořil hledání.
 

voyager-1

Velmistr písma
taky mám pocit, že mám v dílnách a hordách vše vyrobeno, ještě mě čeká vyrobit pár neomalených obětí a ještě jsem neměl úkol na 9 dílen a hord a přes 1000 VB do výzkumu mi chybí. A za mince ani zboží už je kupovat nechci.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru