• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

HÁDANKY

DeletedUser254

Guest
Tak se tedy zdáváte tak správné odpověd' je 8
JfWqg.png


Na to se dalo přijít celkem snadno, jenže mě zarazilo že v prostředním řádku je 3 ~ 7 ~ 9 což neodpovídalo danému vzorci.
Trápil jsem se z tím asi 2 hodiny než jsem to vzdal.
 

DeletedUser133

Guest
Kde to je?
ru8uMaO.png
image.php
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser133

Guest
Je to kostel ale kde je ten kostel:rolleyes:
(Turkovice,Ondřejov atd. tak takhle myslím odpověd')
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser133

Guest
To je pravda
ale přidal jsem nápovědu :)
image.php
 

Santerr

Veterán
Doufám, že nám aspoň filips prozradí, co je to za kostelík ;)

A já přidám jednu pohádkovou hádanku s názvem
Šašek a král
V jednom království žijí král a jeho dvorní šašek. Šašek nenávidí krále, král nenávidí šaška. Dohodnou se, že se jednoho dne otráví.
V celém království existuje jen dvanáct flakónků jedů a tyto jsou zamčeny v komnatě v zámku.
Jedy jsou očíslovány čísly od 1 do 12, se vzrůstajícím číslem roste i síla jedu. Funkce na lidský organismus je prostá – vypiješ jed, umřeš. Každý silnější jed neutralizuje všechny slabší, což znamená že jed číslo dvanáct neutralizuje všechny jedy, jedenáctka všechny kromě dvanáctky atd. (Pokud vypiješ jedenáctku a potom dvanáctku, nic se ti nestane. Pokud vypiješ dvanáctku a potom jedenáctku, umřeš.)
Král jde do komnaty s jedy jako první a vybere si všechny sudé jedy (2,4,6,8,10,12). Pak jde do komnaty šašek a vezme si, co zbylo. Sejdou se v trůnním sále, každý z nich naplní jeden pohár a podá jej tomu druhému, který jej okamžitě vypije. Následně si každý z nich ještě jednou naplní pohár, tentokrát už pro sebe, a vypije ho (v naději, že se tím zachrání).
Jak to šašek udělal, že se druhého dne probudil, ale král zemřel?
Předpoklady: Každý (šašek i král) chce PŘEDNOSTNĚ přežít. Pokud přežije, pak chce co možná nejjistěji otrávit toho druhého. Každého jedu je jen jedna dávka – nelze ji dělit. Jedy jsou kapaliny bez barvy a zápachu a mají stejnou hustotu jako voda.
 

DeletedUser180

Guest
Na takové hádanky nemám hlavu.
Můžu jen tipovat, že vyměnil flakonky ještě dříve než si je přišel vybrat král, ale i tak stejně netuším jak se to celé dá rozmotat takovým způsobem aby to dávalo smysl.
 

Santerr

Veterán
Když se nad tím člověk zamyslí, je to v podstatě jednoduché :)

Ale dám sem tedy i malou nápovědu:
Král chce především přežít. Ať mu šašek dá jakýkoliv jed, jak si král zajistí, že nebude otráven?
Šašek je v nevýhodě – král má nejsilnější jed. Je mu ale jasné, že král chce hlavně přežít, tudíž může očekávat, jaký jed bude nejspíš v poháru, který mu král nalije. Co dá on králi a co si nechá, aby král zemřel, ale on ne?
 
Nahoru