• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Představení Ethariel

Ethariel

Guest
Ahoj


Jmenuji se Ethariel a po delší pauze v hraní onlineovek jsem se rozhodl že si najdu něco u čeho bych mohl trávit svůj volný čas. Jelikož zaměření téhle hry na fantasy a celkový grafický dojem mi učarovali, tak počítám že tu taky "chvilku" pobudu.

Co se týče mé historie hraní tak toho mám za sebou fakt požehnaně. Pokusím se sepsat krátký seznam a snad na něco nezapomenu :
Tanoth, Shakes and Fidget, Battleknight, Bitefight, OGame, Webgame, Divoké Kmeny, The Kings Age, Ikariam a další na které si teď hned nevzpomenu.
Nejdéle jsem vydržel u OGame a Ikariam a to cca 2 roky u obou.
 

DeletedUser418

Guest
4aa9ebd08ec390cc.jpg

Zdravím Tě Etharieli a vítám Tě mezi přátele Elvenaru !
Shakes & Fidget jsem začala hrát nedávno a před Elvenarem jsem hrála jen FantasyRamu.
Přeji Ti, ať Tě hra baví.
 

Ethariel

Guest
Tak vzal jsem si příklad z Hraběte Norquise a podstoupil test osobnosti na jedné anglické stránce.
Vyšlo mi že jsem Debater (ENTP-A), volně přeloženo kecal :D Čehož si už možná pár lidí na tomhle fóru všimlo :p

Fakt jsem typ člověka, který rozebírá věci dopodrobna a to už od dětských let kdy jsem takhle umně rozebíral, k velké radosti rodičů, svoje hračky. Jelikož jsem se chtěl s nimi o tenhle zážitek vždy podělit, tak jsem jejich skládání nechal na nich. Když jsem trochu povyrostl, tak jsem začal rozebírat i kuchyňské nástroje, nábytek a k velké nelibosti rodičů i jednu rodinnou vázu. Máma pak na mě rozebrala vařečku :D A prý po kom to dítě je. No není rozebírání jako rozebírání.
To pravé jsem začal praktikovat až v cca 8-9 třídě na základce. Zase k velké radosti, tentokrát učitelů. Osmá a devátá Á byli třídy, kam učitelé vcházeli mlčky a pomalu a pozorovali toho malého zasmušilého kluka v poslední lavici jestli z něj zas něco vypadne. Většinou vypadlo. Nepomohlo ani přesednutí do první lavice. Poskytli mi tak větší prostor k ohodnocení jejich šatníků, pomůcek, vyučovatelských metod a někdy i inteligence. Prostě spratek s pusou nevymáchanou + šlehačka a třešnička.
Moje rozebírací schopnosti ale nabrali plných oprátek na střední. Protože jsem byl obdařen, ne právě hloupou hlavou, tak jsem učitele přiváděl k šílenství jak jsem dokázal odpovědět na překvapivý dotaz i když jsem očividně nedával pozor. Nejvíc jsem děsil našeho, asi 200-letého učitele dějepisu, když jsem se naučil psát rovně i bez koukání na papír a poznámky si psal tak že jsem na něj čučel. Od té doby, pokaždé mě uviděl, mu vyrazili na jeho hluboce zvrásněné tváři krůpěje potu. Taky naše učitelka literatury na tom nebyla o moc lépe. Jelikož ona byla velká milovnice zvířat (vegetariánka) a já taky (jed jsem všechno co nestihlo utéct) a při jedné diskuzi kdy ona zahlásila "jak já miluji zvířata", jsem jí na to odpověděl " já taky. na smetaně anebo na cibulce", se tak zhrozila že jsem od té doby od ní nedostal lepší známku jak dvojku i za sebelepší práci. Nemůžu se jí divit, když se potkala se svým přirozeným nepřítelem.
Jediný učitel který mě dokázal udržet na uzdě byl náš etikář. Byl to relativně mladý (v té době 27), elegantní a dobře vychovaný člověk. S myslí tak ostrou jak laserem broušená kudla, přesně se zařezávající do každého z mých pokusů být za chytráka. Tehdy jsem potkal přirozeného nepřítele já a od té doby jsem začal více uvažovat jak s kým mluvím.
Skončila střední, ale ne moje pokusy být pořád ten co má navrch. Jelikož jsem byl po slovních soubojích s etikářem pomalu jak veterán s ošlehanou tváří, tak jsem chtěl s tímhle uměním vypálit díru do světa. A jak se už stává, svět na mě líně mrkl, pootočil se, promasíroval mi pár dobře mířenými ranami játra, vložil do úst, 23-krát přežvejkal a vyplivl. Ach ta realita :D
Dnes se snažím jít zlatou střední cestou. No pozlacenou ;) Kdo by plýtval zlatem na chodník. Snažím se odhadnou, kdy je dobré být asertivní, kdy poodstoupit a kdy se vzdát. Vzdát se není podle mě prohra, ale schopnost uznat názor toho jiného. A často vede ke kompromisu. Být tím hubatým klučinou z osmé A anebo první A (střední), tak se hádám dodnes a nikam by to nevedlo. I tak se mi i dnes těžko vzdávají boje a jen velice zručný argument mi dokáže vyrazit slovník z rukou. Někdy je tím argumentem jiná ruka, ale to už je jiný příběh :)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Ethariel

Guest
Tak jsem přišel z práce. Pustím televizi (Mythbusters). Dám si svačinku (nedojedená z práce). Udělám si kafe (elixír života). Pustím oblíbenou hru (ano, Elvenar :) ) a co nevidím :
Umisteni 6666.jpg

Takhle krásné umístění jsem si prostě musel vyfotit :p :D
Jsem typ člověka co se často nadchne pro maličkosti. Zastaví se uprostřed chůze, aby se podíval na nebe, zajímavou větev, dal přednost slimákovi, anebo držel palci mravenci co nese velkého brouka :) Tenhle smysl pro maličkosti někdy leze mému okolí na nervy :D Jako nervolezec první kategorie, lezu na nervy svým kolegům, přátelům, rodině a někdy i náhodným kolemjdoucím. Hlavně když se ten hlupec před vámi náhle zastaví aby fandil mravenci :D Většina kolegů a přátel to bere sportovně a já jim to oplácím nekomentováním věcí co jsem si všiml. Rodina už nade mnou zlomila hůl a prostě mě bere takového, jaký jsem. Jen poslední skupina má co do tolerance, hodně co dohánět. Tak nemají čučet furt do chytrých telefonů a dávat bacha na to co je před nimi :p Škoda. Utíká jim kouzelný svět kolem nás. Jsem zvědavé stvoření a jako takové, rád zkoumám své okolí a hledám zajímavá zákoutí kde, i když lidský zrak možná spočinul, jen málokterý jimi byl okouzlen.
Jednou jsme takhle šli jedním nejmenovaným sídlištěm na slovensku. Kamarád tam bydlí a prochází tím úsekem několikrát týdně. Nicméně si nikdy nevšiml nádherného filmového klubu zapadlého jen asi 30 metrů od jeho trasy. Malé útulné místnůstky s jednou velkou centrální, olemované gauči, pohovkami, stolečky a stolky, obrazy a různými kýčovitými ozdobami. Atmosféra při vstupu na vás dýchla tak silně že jste si museli držet klobouk (anebo příčesek) aby vám ho neodfouklo. Milá, mírně se pošklebující osůbka, servírující nápoje, hranolky, popcorn a jiné malé pamlsky jen dotvářela celkový obraz. Jako když malíř před domalovaným obrazem stojí hodiny, jen aby si uvědomil, že k dokonalosti mu stačí namalovat jedna poslední tečka.
A přesně o tomhle mluvím. Když se zastavíte a rozhlédnete, častokrát najdete divy nevídané. Já vím, přeháním, ale nemůžu si pomoct :p
Má to ale i stinnou stránku. Jak rychle se dokážu nadchnout, tak rychle, ne-li rychleji, mě mé nadšení opouští. Být člověkem okamžiku je sice zajímavé, ale bez neustálých stimulů z okolí, jsem váš obyčejný nudný človíček, plahočící se tímhle světem jako všichni ostatní. I tohle téma je dílem okamžiku a inspiraci dodalo právě oné umístění v řebříčku :)
 

Deleted User - 42211

Guest
Ty seš teda solidní kecal :D máš ten dar, který já postrádám. A to, mluvit o ničem, ale zato pořádně :D Aspoň, že píšeš vtipně a baví mě to číst :D
 

Ethariel

Guest
Tak jsem tady zas :D A děkuji vám za kladné přijetí mé rozvinuté samomluvy :) Kolegové v práci ji nerozdýchali ani po půl roce :p I když na jejich obranu, snaží se.
Před pár dny, po skončení směny, jsem se, k radosti dvou z nich, vydal k autobusu s nimi. Ne že bych nejezdil autobusem, ale bydlím tři minuty chůze od pracoviště. A uznejte. Po osmi hodinách Mě, toho už mají většinou dost. Co jsem to chtěl? A jo :) Oblažoval jsem je jednosměrnou konverzací dvě zastávky. Potřeboval jsem se dostat do obchodu, vybrat peníze z bankomatu a trochu se taky projít (autobusem :D ). Jak jsem vystoupil, k očividné radosti zmíněných kolegů a procházel silnici. Můj zrak upoutal stařičký trabant s chronickou bronchitidou. Metuzalém sedící za volantem líně pootočil hlavou doprava, pak doleva, podíval se na manželku která tenhle postup zopakovala a schválila a po vzoru závodníků sešlápl plyn na podlahu. Trabant protestně zamručel, párkrát si odkašlal a když mu došlo že by mohl začít i akcelerovat, tak vypustil ještě jeden chuchvalec černého dýmu a jal se líně odbočovat na hlavní. Prastarý kmet divoce kroutil volantem aby ten papírový zázrak dostal do správné polohy a podle toho jak mu brunátněl obličej, automobil očividně vyhrával. Pak ale ten pan kouzelník zamával nad volantem rukama a tu divokou, rachotící šelmu zkrotil. Možná přeháním, ale kdyby jste viděli za kolik páček za tu milisekundu stihl zatahat, taky by jste si mysleli že čaruje :D
Krotitel divokých motorů odfrčel za lepšími zítřky a já se zamyslel nad všemi auty které projeli mým životem.
No byl tady "Pekáč". Jedno z prvních aut které si pamatuji. Táta na něm jezdil jen po vesnici a i to tak, že se schovával za volantem, aby ho lidi neviděli. Ne že by mu to pomohlo při 190 centimetrech výšky :D Tenhle zázrak moderní techniky z minulého století obšťastňoval kolemjdoucí hustým dýmem a ostatní účastníky provozu neustálým chcípáním všude, kde se jen na vteřinku muselo zastavit. Otec pak vždy utrousil pár velice šťavnatých poznámek o kvalitě toho "zázraku" na kolech, o kolemjdoucích, kteří se zastavili aby se pobavili anebo vynadali (pokud stáli v dosahu výfuku :) ), ostatních řidičích, kteří mu to stejně vydatně opláceli a v neposlední řadě i o lidstvu jako celku. Já sám jsem si všechny tyhle výlevy pečlivě zapisoval do paměti, což mi později vysloužilo uznanlivé "hmmm" od vrstevníků i starších členů party :D
Další vozítko co mi uvízlo v zákoutích mozku byl strejdův trabant. Strýček se o něj staral jak o dítě. "Je libo motorový olejíček? A chtěl by si ještě trošinku naleštit?" a podobné hlášky byli na denním pořádku. Ne že by byl cvok, ale bylo to jeho první auto, které si koupil za svoje vydělané peníze. To co mě ale uvízlo v paměti nejvíce, byla jeho zázračná schopnost pojmout snad jakékoliv množství lidí a kufrů/tašek. Fakt! Kdyby jste tehdy viděli naši rodinu vystupovat z toho veterána, tak by jste se mimoděk rozhlédly a hledali principála a šapitó. První vystoupil strejda, za ním táta který mě měl na klíně. Pak se sklopily přední sedačky a už to jelo. Babička, máma, děda, jedna sestra, druhá sestra a za nimi tři plátěné tašky plné dobrot a minimálně jedna krabice zákusků. A to jsme jeli jen k tetě bydlící čtyři kilometry od nás na návštěvu. Tenhle kousek mobilní vymoženosti byl prostě nepřekonatelný. Kam se na něj hrabaly dodávky a autobusy :D

Pokračování příště. Už mě bolí prsty :D
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser61

Guest
Zlatý bakelit. :D:D:D
V době, kdy jsem ještě byla tzv. na houbách, jeli moji rodiče za tetou do východního Německa. Teta se strejdou vlastnili trabanta. Což v té době nebylo nic neobvyklého, ba naopak standard. Tak na tom samo osobě není nic zajímavého až na jednu historku, která se v rodině předává dál a dál. :D
Teta se strejdou si usmysleli, že by to chtělo nový koberec. Tak jednoho krásného letního dne nacpali do "tráboše" i moje rodiče a hurá na nákupy. Vybrali si naprosto luxusní - na tu dobu - koberec o nemalých rozměrech a nezanedbatelné váze. No a jak bylo zvykem, když se něco nevešlo do kufru, šup s tím na střechu. Když se jim tu obludu podařilo dostat společnými silami na střechu, naskákali do trabanta a hurá zpátky domů. Cesta to nebyla nijak dlouhá, ale měla jeden zádrhel. Asi v půlce trasy směrem domů je prudký sešup a hned zase stoupák. Pro dnešní vozy žádný problém, ale pro přeloženýho "tráboše" docela infarktová záležitost. Tak se strejda rozhodl to z toho kopce pořádně nakopnout, aby měli šanci ten stoupák vyjet. Trabant řval jako grizzly, moji rodiče se jen modlili, aby to ve zdraví přežili, jen teta se strejdou se tvářili jako, že je to naprostej normál. Vše naštěstí klaplo na jedničku. Strejda dostal trabanta na protější kopec a sním i celou skupinu s kobercem domů. Jen po pár dnech, kdy se už moji rodiče vrátili domů do Čech, volala teta, že při tom prudkým sjezdu přesáhli povolenou rychlost a byli nuceni zaplatit pokutu za rychlou jízdu trabantem. :D:D:D:D Kdo by řekl, že je to takový "závoďák".
 
Nahoru