• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze Dobrodružství společenství

DeletedUser3459

Guest
Mě by docela zajímalo kdy přesně bude konec Dobrodružství, už se to tu řešilo minule že nikde není uveden konec.
 

DeletedUser341

Guest
Pokud dobře počítám, tak pondělí ráno.. Dá se to vysledovat - teď ukazuje "2d" což znamená "něco mezi 48 a 72 hodinami"... v okamžiku, když se to přepne na "1d", bude to přesně "47hodin 59 minut 59 vteřin" :)
 

DeletedUser341

Guest
Hmm.. Pořád strašně za dlouho, když sleduju, jak to u nás na W teď lítá :(( Nemám tu Jámu rád! :D
 

karhol

Znalec fóra
Ano, mluvím o společenstvích o 25 lidech... Takže ano, je to těžké, ale určitě ne nereálné - nás jelo "jen" 24, z toho část dost omezeně, ale máme ve spolku 4 orky a vše ostatní výš, takže se to měří trochu jinak, to beru :)

Ale úkoly, krom těch surovin a relikvií, přizpůsobeny jsou... A dostávají vyspělé spolky, které musí vytrénovat víc jednotek, a sebrat víc mincí, taky víc výzkumných bodů a silnější urychlovače? Nee... Takže podle mne je to takto nadimenzované dobře :) (co se týče poměru stejných cen:stejným úkolům a dimenzovaných cen:dimenzovaným úkolům)

Ne, nedostávají větší odměny za to, že musí vytrénovat víc jednotek a sebrat víc bodů, ale...
Čím vyspělejší hráč, tím lepší kasárny a tudíž i víc jednotek za stejný čas než u malých hráčů, to samé platí i o mincích - to je v pořádku
Stejně je v pořádku i výroba jednotlivých cechů, protože výroba v manufaktuře trvá stejně dlouho u velkého tak i u malého hráče.
Až sem souhlasím i s tvrzením, že je v pořádku že odměny musí být přizpůsobeny úrovni hráče. Naprosto v pořádku.

Ale dodat stejné množství surovin, když jak říkáš v páté kapitole manufakturou 15 lze vyrobit s 500% bonusem 3400ks suroviny elixíru (v případě lidí jen 2750ks), tak třeba v osmé kapitole je to už 4650ks - tady vidím ten hlavní nepoměr, kdy malému hráči (společenství) trvá téměř dvounásobek času, nežli získá stejné množství surovin a pak dostane odměnu budovu, která je svými parametry asi tak na polovině parametrů hráče osmé kapitole.
Takže za mně dodávky surovin v dobrodružství buď přizpůsobit úrovni hráče, tak aby získání potřebného počtu surovin trvalo zhruba stejně malým jako velkým, nebo sjednotit odměnu, nebo ještě raději z dobrodružství úplně vypustit. Stejně tak i relikvie

A o orcích ani nemluvím, tady se mistr tesař utnul - tento požadavek jednoznačně zvýhodňuje určitou skupinu společenství, jednotky bych z požadavků také vypustil a když už musí být, ať to jsou sekerníci, kteří jsou k dispozici od začátku a jejich požadovaný počet, nechť je přizpůsoben úrovni hráčů.

To je asi vše a už se opravdu těším na další dobrodružství, které snad bude vyváženější a reálnější i pro menší a malé společenstva.
 

DeletedUser341

Guest
Pozor, orkové nejsou jednotka, ale surovina (vyráběná ve Zbrojnicích, kterým se od kapitoly orků říká též množírny) :)
Ale ano, orkové jsou přes čáru, s tím souhlasím.

Suroviny, máš pravdu, že jsou nevyvážené, ale ta odměna... Neber to jen z pohledu "skutečné" síly budovy, ale z "relativní" síly... Když srovnáváš, jakým tempem hráč v 5. vs. hráč v třeba 9. kapitole suroviny vyrobí, srovnej taky, kolik pro takového hráče znamená přínos z té budovy. V 5. kapitole potřebuješ např. na provoz všeho 10000 lidí a 15000 kultury a budova z odměny ti dá 500 lidí a 750 kultury. V té 9. kapitole potřebuješ už na provoz 40000 lidí a 70000 kultury a budova z odměny ti, aby to bylo vyrovnané, měla dát 2000 lidí a 3500 kultury. V tu chvíli by to podle mne byla stejně silná budova. Jediný problém je rychlost zastarávání, což u hráče v 5. kapitole bude asi větší, takže řekněme, že by ta odměna hráči v 9. kapitole měla dát spíš třeba 1800 lidí a 3000 kultury...
Tak by mi to přišlo fér, a na rovinu, myslím si, že to tak nějak i je. Kdyby dávala oběma třeba 1000 lidí a 1500 kultury, tak pro hráče v 5. kapitole je extrémně nadhodnocená, a pro hráče v 9. zase úplně zbytečná - to by nebylo fér!

Jinak suroviny přeci v minulém dobrodružství nebyli, a teď se vrátili. Kdo ví proč? Určitě to nějaký důvod má. Osobně bych je taky vyloučil, ale nebral bych je jako "něco nepřekonatelného", protože pořád za stejné množství surovin dostáváme stejnou odměnu v podobě bodů a urychlovačů...
 

karhol

Znalec fóra
No a protože i já jsem začátečník asi v polovině páté kapitoly tak jsem až do teď nevěděl, že orkové nejsou jednotky, ale suroviny.
Děkuji za výpočet počtu obyvatel i kultury u budovy, která je získaná jako odměna, asi máš i pravdu, jakožto začátečník to zřejmě objektivně neposoudím.
To ale nic nemění na skutečnosti, že dobrodružství by mělo být pro všechny společenství a třeba pro začínající společenství ve 3-4kapitole je to opravdu nereálné.
Minulé dobrodružství bylo mé první a než jsme se pořádně zorientovali byly dva dny pryč a udělali jsme dvě truhly, fakt jsme se těšili jak si to tentokrát užijeme, ale dodávky těch surovin by nás zabrzdili v rozvoji, takže jsme to předem vzdali a jen tak nahodile vkládáme do tras vyrobené cechy..
Myslím, že kdyby se vrátili k minulému systému, byť třeba s ještě větší různorodostí odznaků, náramků a bůhví čeho dalšího, které by však byly dostupné pro všechny úrovně hráčů, tak bude účast mnohem vyšší a nebudou zde dlouhé diskuze o spravedlnosti.
Ještě jednou díky.
 

DeletedUser341

Guest
Neboj, mne to zjištění taky kdysi překvapilo :D Pak to po mne začali chtít při vyjednávání v provinciích na mapě, a teď už nějakou dobu i při vyjednávání v turnaji :) Orkové jsou strašné prokletí :D A nakonec zjistíš, že krom orků "surovin" jsou i orci bojovníci (těžká jednotka) a orci stratégové (obrnění střelci) - a pak v tom neměj zmatek :D

Zkusil jsem teď prohlédnout znovu zpětně celou mapu, a projít to bez surovin skutečně nelze, nicméně lze si to naplánovat tak, aby cech platil třeba v první obtížnosti 35k vzácných (to ještě není tolik) a ve třetí pak 300k těch základních (což už by i v té třetí kapitole mělo být v pohodě, ale uznávám, že už si tolik nepamatuju, jaké to pro mne bylo na začátku)... Popravdě, já sice ve 12. kapitole vyrobim třeba 50x tolik co ty v 5., ale taky 50x tolik zaplatim za stavby budov, výzkumy a vyjednávání (pro příklad, dnes jsem v rychlosti projel asi 10 provincií na mapě, co jsem si schovával na rychlý start nové kapitoly, vybojovat šlo minimum, zbytek šel vyjednáváním a jen magických surovin to vyšlo na 150k elixíru, 100k prachu a 170k drahokamů), takže i když vyrábim více, uspořit těch požadovaných 300k je problém velký (pokud nemám mraky diamantových budov, pak mám místo i lidi i kulturu na víc výroben a jsme s diskuzí jinde :) ).
Vezmu-li to tedy ne z pohledu "kolik hráč vyrobí", ale "kolik může uspořit", jsou suroviny přibližně stejně náročné pro všechny věky, rozdíl zůstává už jen v relikviích (z turnajů jich lze získat opravdu hodně, a delší doba hry, znamená víc relikvií, ale na druhou stranu ten požadavek je fakt minimální, když se rozdělí mezi celý cech) a v těch orcích, na nichž se shodneme, a u kterých jediných bych apeloval na vývojáře, ať je tam proboha už znovu nedávají :)
 

karhol

Znalec fóra
S těmi surovinami máš asi pravdu, že uspořit požadovaný počet je zhruba stejně náročné vzhledem k nákladům na výzkumy, provincie, turnaje atd. Také pozoruji, jak se postupem času náklady zvyšují a to vše je podle mně OK a má to tak být.A podle toho co píšeš tak získání surovin zastaví malé i velké hráče ve vývoji.
Problém já osobně vidím v tom že když hráč Tvé úrovně bude šetřit na dobrodružství a zastaví vývoj na dvě hodiny, aby uspořil určité množství surovin, musí hráč na mé úrovni zastavit vývoj na cca. 4dny, aby uspořil stejné množství. (vyrábíš 50x více nežli já) Ne to relativní, které je potřeba pro výzkum atp. a nikdo to nerozporuje, ale to skutečné které bych měl vložit do dobrodružství.
V tom je ten zakopaný pes a na to my všichni malí upozorňujeme a to nám vadí.Splnění dobrodružství by vlastně znamenalo týden vkládání surovin do dobrodružství bez jakéhokoli rozvoje města. To doufám nebylo záměrem autorů tohoto dobrodružství.
Dodávka relikvií by mém případě už šla přežít, ale pro hráče nižších úrovní než já už to je také problém. To už by taky příště mohly být požadované úlomky run, které se taky docela hromadí a nelze je nijak využít pokud mám div postavený (tedy do doby povýšení na 5tou úroveň divu a pak zase nic), ale zas by to byl problém pro malé..
Nejlepší by bylo další dobrodružství uspořádat v duchu toho posledního, které se opravdu povedlo.

Ale myslím, že se na optimalizaci dobrodružství stále pracuje a vývojáři zkouší různé varianty. Potom snad čtou reakce hráčů tady na fóru, aby zjistili co na to Ti, pro které hru vyvíjí a finální podobu dobrodružství podle toho nastavili tak,aby vyhovovala všem (tedy většině, vždy se najdou nespokojení). Proto i částečně chápu požadavky na toto dobrodružství.
Tak hezký den Karhol
 

DeletedUser3079

Guest

Chci se prosím zeptat, nevím jestli jsem to nepřehlídl ale:

Aktualizuješ prosím nebo někdo tady Dobrodružství Společenství na to nové?
A ještě prosím, je někde ukázáno jaká je taktika na VÍR "Bezednou Jámu? ...rádi by jsme se na to připravili i tak :D Ale nemohu to nikde najít, ani na internetu a tak. Kde by byla nějaká taktika co se tam oběvuje vždy ja kto doděláme a tak dále. nebo je to "random"


Děkuji za vše, i za to co pro nás všechny děláš a budu moc rád když mi dáš i klidně jednu odpověď :D Nebo místo kde to třeba najít =)
Děkuji a pěkný den i večer klidně =) Hlavně krásné JAROOOOO
♥♥♥ :D

Ancary a Fairy Tail
 

zidouch

Pokročilý žák
Jo ale na tech surovinach u naseho spolecenstvi zrovna zalezelo. Koordinaci jsme meli perfektni. Relikvie v pohode, pytle v pohode, spolecenstvi divu v pohode.. Chybelo nam 150k surovin od kazde. Zrejme jsem clenem nejlepsiho spolecenstvi Elvenaru. Suroviny se nam podarilo sehnat. Ty suroviny byla jednoznačně prasečina. Mrknete na Fire Dragon a smeknete klobouk, co mi spolubojovnici dokazali. Doufam ze se dostanem do 50tky.

Odstraněn nevhodný výraz. Embla
 
Naposledy upraveno moderátorem:

kodi

Pokročilý žák
Musím uznat, že jako dobrodružství to bylo slušné. Ale poměr cena výkon by se měla rovnat odměnám a ne nás zruinovat. Náklady surovin, relikvií a orků bylo nehorázné za takovou odměnu. Doufám tedy, že příště nad sebou zamyslíte, hra by nás měla bavit ne nám to takto znechutit a dělat rozepře ve společenství.
 

aikomi

Mistr slova
hlavne, kdyby nebyly push ucty, tak to taky bude vypadat jinak, jsem celkem zklamana,ze to takhle funguje ve spolecenstev, jen proto aby mohli byt prvni, pak veskere usili,kteri vynalozi ostatni pak vesmes vyjde vnivec....ale apson nas to jako spolek zase spojil a chat ozil, proste parada, natoz,ze u nas nemaji nekteri tolik prostoru pro vyrobnu, tak sjme zatim dokazali velkeho uspechu :)
 

DeletedUser341

Guest
Je načase doplnit svou analýzu z pátku. Dobrodružství skončilo a jsou vidět jasné výsledky. Na Wyniandoru zvítězil cech, který byl daleko napřed od samého začátku a jámy (po splnění všech tří cest všech obtížností) dosáhl snad už tři dny po začátku - smekám klobouk, pokud to dokázali čestně!
Na druhou stranu, druhou a třetí pozici obsadili cechy se "speciálními" účty (Jamesak v SS, Sarah Grey ve Walinoru a možná další, z Walinoru navíc Sarah a ještě jeden účet s podobnými parametry, u kterého si nepamatuji jméno, byli hned po skončení odejiti, hmmm..), určenými jen pro dobrodružství a spravovanými (dle mně dostupných, ale neověřených, informací - ověření nechám na herní podpoře) více lidmi (možná celým cechem), takže v zásadě podvodem (pokud se mýlím, rád se za toto tvrzení omluvím, ale dost pochybuji, že bych se skutečně omlouvat musel)... Celkem smutné, a těžká degradace jinak pěkné akce!!

Dokončení všech tří cest všech obtížností, které jsem v pátek popisoval jako "celkem jednoduchou záležitost, s výjimkou problému s orky a možná surovinami" dokázalo na Wyniandoru pouhých 7 cechů (dle počtu bodů nad 21300), z čehož je vidět, jak se cechy moc zapojili, a jak to spíš brali stylem "dojet tři cesty a dál neřešit" (hlavní příčinu vidím v tom, že prvních pár místo bylo jasně daných, a o zbytek nemá moc smysl bojovat, což je jistě pro Inno také k zamyšlení). Na předních 5 příčkách se naopak fest bojovalo až do konce, ale výsledky byly stejně dopředu jasné - viz předchozí odstavec.

Věřím, že do příštího dobrodružství se podaří alespoň trochu narovnat férovost akce (jak z pohledu požadavků - orci, suroviny; tak z pohledu účtů porušujících pravidla) a díky tomu se opět zapojí více cechů, více hráčů a budou třeba i zajímavější odměny, nejen pro první tři cechy...

A na závěr bych se rád zeptal, jak to dopadlo na Aerendylu, našel by se někdo ochotný se o tuto informaci podělit? :)
 

DeletedUser3079

Guest
♦ ARENDYLL ♦

Musím jen dodat, že tato soutěž byla velmi vyrovnaná =)
jsme malinkej klan jako Cech Fairy Tail na body, a umístili jsme se hodně vysoko, mohli jsme i výš ale překlikli jsme se a omylem otevřeli truhle dřív :D
U nás na Arendyll to dříve vyhrávali dokola furt ti stejní s body tak vysokými že nešli dohnat, a teď první místa měli úplně jiné klany jak předtím ♥ =)

Podle mě tato soutěž díky KOUZLŮM, ale i RELIKVIÍM je pěkně a hodně spravedlivá. Protože kouzla vyrábí všichni stejně a s relikviemi díky Divům a Kouzlům je to podobné také =) Navíc i knížky jsou férové formou Divů na ty odznaky. Takto dříve kdo neměl tolik surovin to měl těžké a nemohl dělat vše, a kdo nebyl velkej tak si nemohl dovolit postavit 20 dílen. Takto to VELMI VYROVNALI ♥ =)

Děkuji Týme Elvenar ale i dík Vývojářům které to napadlo ♥ =)

(Třeba tím ja ktam dodají třeba ještě něco na místo jen těch surovin velkých, tak tím dají možnost všem klanům, i těm menším které mají 25 členů, protože ti opravdu někdy 100K orků, nebo ty suroviny nemohou zvládnout =) ) ... Děkuji ♥ =)
 

DeletedUser2917

Guest
Tohle dobrodružství mi přišlo fajn. Odznaky z kouzel jsem chválila už minule a ty nové z mincí, VB a vojáků mi přišly také fajn. Je to něco, co člověk vyrábí běžně a tak to nenarušuje průběh hry. Dobrý nápad! Co se mi tedy upřímně nelíbilo, je vrácení se k surovinám, i když tuším, že v menší míře než při prvních dobrodružstvích. Ale i tak to může být pro slabší společenství fakt problém.... , o orcích nemluvě, bo někteří je vůbec nemají, takže pak jsou dost znevýhodněni, bo ten bod vůbec nemohou dělat...

Co se však nezměnilo je to brutální překlikávání úkolů... opravdu je takový problém to vyřešit?? Stačilo by rolovací menu, nebo kliknu na obrázek úkolů, vyjede mi panel se všemi, kliknu na ten, co chci dělat... je to prkotina, ale hodně by to zpříjemnilo tu hru, bo takhle člověk jen kliká a kliká a občas v té monotónnosti překlikne a tak kliká a kliká zase znovu... fakt na budku... (o tom, že ty dvě okénka úkolů navíc mění vzájemně pozici se tu už také dlouze psalo...)

No a co se také nezměnilo jsou odměny mimo první 3 místa - opravdu je takový problém tam těch požehnání dát víc?? Jako jedno 8hod, 5hod, 2hod?? Opravdu tam končí motivace!! Takže my jsme jeli 3 cesty a pak už jen co nám vyšlo, bo to bylo jedno, jestli budeme mít 1 zesilovač na 2hod nebo na 5hod. Vůbec bych se nebála tam napálit pořádný balík, hezky to odstupňovat, aby každé místo stálo za to uhrát!! Protože když víme, že na první 3 místa nemáme, tak pak už je to vážně jedno, rozdíl je minimální....

Věřím, že to příště bude zase o něco lepší ;-) :)
 

DeletedUser3079

Guest
V tom s tebou Andrie souhlasím. Takto by do hry přidali více touhy jít dál vpřed, než jen mít více bodů a hezké umístění.
Mnoho klanů takto dělá jak píšeš, hold na první 3 nemá tak jim přijde zbytečné dávat relikvie a suroviny za něco co nejde překonat. Nahrát o 10K bodů víc než je obvyklé oproti těm super klanů se zdá být pro většinu klanů skoro až nemožné, a tak potom tato soutěž zůstává jen poloviční. Ale kdyby každých 5 míst se stupňovala ta odměna, kdyby jen zesilovačem lepším a klidně tam přidali potom i mince a potom i materiál, tak už je o co hrát. I když to nevytáhneme na budovy, tak mít 1 zesilvoač, nebo mít zesilovač+mince+materiály je už co se hodí.

osobně používám hodně mince a materiály když je potřeba a rád tyto odměny shromaždují i sem tam na soutěžích jako jsou Velikonoce a Vánoce :)

Chce to přidat něco, co víc vybudí hráče a předá toho Rivalského Chalenges Ducha do nás ♥ =)
Jinak superskvělá práce co bylo tento turnaj předvedeno, už tomu chybí asi už jen toto v odměnách, jinak to nemá chybu ;) =) :)

Hey a jak píšeš ještě Andrie, tak mě napadlo k tomu o těch úkolech. Jsem nad tím přemýšlel už předtím, že by bylo dobré kdyby se dali i plnit všecky zároveň, stejně je jen překlikáváme a plníme je všecky a málo kdo se překlikne aby o to přišel, což tomuto by se zamezilo. Nezrychlí to udělávání úkolů, jen to zpříjemní hru =)

Stačilo by jen zapojit hlavu na druhé straně a něco s tímto vymyslet ;) Jak je třeba to rolovací menu, nebo jak když se dostávají odměny za něco přes polovinu obrazovky, tak by tam místo odměn byly v té "kostce" napsané všecky úkoly. A jen by jsme je plnili a odklikávali ty které splníme, to je jen jedno okno navíc a vypadá to i tak elegantně, a možná i lépe po grafické stránce jak klikat na odmítnout a tak :)

// Sloučené příspěvky, Dellingr
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Tanis

Znalec fóra
Já tu jen musím doplnit, že za toto Dobrodružství jsem opravdu rád.

Naše společenství předvedlo tu nejlepší možnou spolupráci a komunikaci jaké je schopné dosáhnout a podařilo se nám získat první místo. Předem všem oznamuji, že nemáme více účtů, jen ty svoje ze kterých hrajeme. Šlo tu o správnou přípravu a dobrou komunikaci. Předem jsme si rozvrhli strategii v jaké Dobrodružství pojedeme a té jsme se poté drželi.
Chci tím jen poukázat na to, že nemusejí pořád dokola vyhrávat hráči co za to utrácejí skutečné peníze, nebo mají více účtů. Toto Dobrodružství je o skutečné spolupráci všech členů Společenství. Můžu upřímně říci, že jsme měli některé pointy, kde přidalo nějaký odznak(surovinu) všech 25 členů.
Máme hráče od kapitoly víl po elementály. Když někdo neměl suroviny, tak je měl někdo jiný. Kdo nemohl dát relikvie poskytl něco jiného. I hráči z dob Půlčíků někdy nemohli poskytnou suroviny protože skoro žádné neměli. Sice více vyrábějí, ale také mají všechno dražší. Ale pokud hraje 25 aktivních lidí, kteří chtějí vyhrát a jsou ochotni tomu věnovat čas a úsilí, tak mají velkou šanci uspět.

Pokud své spoluhráče znáte a rozumíte si, pak jde vše lépe. Náš team funguje téměř bezchybně. Všichni měli v zájmu pomoci ostatním a všichni pro to dělali maximum. Neustálá komunikace a diskuze mezi hráči. Za den jsme měli i kolem 300 zpráv. O umístění se podle mého názoru mohou teoreticky prát všechny Společenství v top 200. V těchto Společenstvích se většinou již nacházejí hráči z dob Orků a ve správném a silném kolektivu se dají suroviny i relikvie sehnat. Když se to rozdělí mezi 25 členů tak je to opravdu malá částka. A všechny ostatní odznaky jsou pro všechny hráče stejně náročné. Hráč z doby elementálů vyrábí odznaky z manufaktur a dílen stejně jako hráč z 5. kapitoly. A upřímně si myslím, že hráč z 5. kapitoly najde více místa na postavení nových dílen než hráč z doby elementálů. Pokud má ale společenství 10 hráčů, tak teoreticky nemá šanci na lepší umístění, když soupeří se společenstvími o 25 hráčích.

Jsem strašně rád za team který máme. Jsme skvělý kolektiv, parta příjemných lidí, kteří umí spolupracovat a spolu zvládneme všechno.
 

ElfNostradamus

Veterán
Ahoj, toto dobrodružství jsme vyhráli díky skvělé spolupráci a časové obětavosti většiny členů našeho společenství a hlavně kvalitní a včasné přípravě! Někteří z nás obětovali kvůli místu i několik budov, které zbourali. Po prvních dvou dnech a překvapivému zjištění, že jsme v čele se ještě více umocnila horlivost a zaujetí některých hráčů a opravdu za ten týden v dobrodružství někteří jedinci nechali duši a i několik bezesných nocí. Chat kypěl příspěvky a ještě více došlo ke stmelení již tak dobré party.
PS. po konečném vítězství jsme ale přeci jen usoudili, že i přes emoční euforii bude lepší hru si příště užívat více v klidu a pro zábavu a ne se honit bez spánku za každým odznakem...proto naše příští účast v dobrodružství bude trochu klidnější, s větší rozvahou a více spánku:)... přesto díky skvělé spolupráci týmu to těm týmům na celkových prvních místech jen tak hladce nedarujeme! :)) Elf z Party hravých přátel
 
Nahoru