• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze Dobrodružství společenství

LuciskaCh

Mistr slova
Tak si to přeci vůbec neužíváte. To musí být děsná otrava. My jsme se zapojili teď později, jedeme si to v klidu, nikdo u nás nemá tolik dílen a manufaktur a i když jsme otevřeli teprve první truhlu, tak si myslím, že nás to baví víc jak vás:)
 

Prealiena

Velmistr písma
Mě včera málem zabilo 8 provincií s kouzlem na magický lektvar. To neustálé překlikávání z provincie do města na tržiště a zpět.:mad:
 

DeletedUser4336

Guest
Tak to ale máš i s normálními úkoly, pokud je plníš např. pro získání zásob. Je to prostě navržené klikací. Taky se mi to nelíbí, ale beru to tak, že jsou autoři spolčeni s výrobci mikrospínačů do myší a trackballů :).
 

ElfNostradamus

Veterán
No jo tohle je ale již na karpální tunel či zánět šlach ...takže spíše vazba na zdravotní pojištovny:)

//Odstraněna zbytečná citace, Iddun
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser3099

Guest
Zdravím, dnes jsme otevřeli 3. mapu květnového Dobrodružství a když jsem si prošel jednotlivé trasy, tak jsem chvíli nevěděl jestli se mám smát, nebo třeba špatně vidím. (Já opravdu špatně vidím :) .
Nakonec jsem usoudil že to autoři opět myslí vážně a legraci si nedělají. Alespoň doufám. Protože to není poprvé a ten systém úkolů mne irituje dlouhodobě, zkusím popsat proč.

Tahle hra se dá hrát různě, ale v zásadě pořád platí několik jednoduchých pravidel. "Využij každé pole ve městě na maximum, vyráběj jen to co ti podporují relikvie, udržuj svůj svět v rovnováze". Není toho moc a vlastně je to nakonec jen pravidlo o maximálním využití pole ve městě a jeho různých aplikacích.
Jenže Dobrodružství jde úplně proti této logice. Nutí mne k tomu, abych měl výroby, které pro mne jinak nedávají smysl, vyráběl v časech a v množství které mi nedává smysl a ještě to celé klikal způsobem, který je uživatelsky vyloženě nepřátelský.
Pro mne osobně každé dobrodružství vlastně znamená nějakou ztrátu. Plochy, výroby zboží, rychlosti postupu. A v každém případě enormní množství času a soustředění, této hře zcela neůměrné. Prostě něco musím obětovat, abych přispěl Společenstvu a nekazil ostatním hru. To není zrovna radostný a jásavý přístup, ale mám takové tušení, že v tom nejsem sám. Proto taky ty nářky, že cílové odměny za to nestojí. No, ruku na srdce, a jaké odměny by za to vlastně stály, pokud mi ten systém nesedí jako takový?

Vlastně tady tak dumám nad tím, pro jaké hráče je ta akce určena. Co se tak koukám po spoluhráčích v obou světech, výše popsaný optimalizační přístup vcelku převládá. Tak mi nejde do hlavy, proč jde celé Dobrodružství s takovou důsledností proti a nabádá mne k tomu, abych dočasně hrál jako, no, jako nepříliš moudrý hráč?
 

DeletedUser3079

Guest
Škoda že úkolyMy u nás jedeme jak to jen jde, úplně naplno :D Už jsme skočili aji na 8. místo na chvíli s načím malým klanem Fairy Tail .I.

40 Dílen u nás má také jeden člen, malinký úplně, ten je schopný všeho, máte vidět :D Jinak všechny 3 truhle a ještě útočíme na body výše =) Skvělá souhra i domluva mez ičleny, věřím že další společenství jak nás bude víc co tak hrajeme, tak máme šanci tímto tempem naopravdu skvělá místa =) (Aji jsem zpozdil další dobu kvůli tomu raději :D)

Tak nové členy 100% berem, stačí napsat do hry, najdete nás v top 20 za klan, a mě pod tímto jménem ;);) =)))

Zdravím, dnes jsme otevřeli 3. mapu květnového Dobrodružství a když jsem si prošel jednotlivé trasy, tak jsem chvíli nevěděl jestli se mám smát, nebo třeba špatně vidím. (Já opravdu špatně vidím :) .
Nakonec jsem usoudil že to autoři opět myslí vážně a legraci si nedělají. Alespoň doufám. Protože to není poprvé a ten systém úkolů mne irituje dlouhodobě, zkusím popsat proč.

Tahle hra se dá hrát různě, ale v zásadě pořád platí několik jednoduchých pravidel. "Využij každé pole ve městě na maximum, vyráběj jen to co ti podporují relikvie, udržuj svůj svět v rovnováze". Není toho moc a vlastně je to nakonec jen pravidlo o maximálním využití pole ve městě a jeho různých aplikacích.
Jenže Dobrodružství jde úplně proti této logice. Nutí mne k tomu, abych měl výroby, které pro mne jinak nedávají smysl, vyráběl v časech a v množství které mi nedává smysl a ještě to celé klikal způsobem, který je uživatelsky vyloženě nepřátelský.
Pro mne osobně každé dobrodružství vlastně znamená nějakou ztrátu. Plochy, výroby zboží, rychlosti postupu. A v každém případě enormní množství času a soustředění, této hře zcela neůměrné. Prostě něco musím obětovat, abych přispěl Společenstvu a nekazil ostatním hru. To není zrovna radostný a jásavý přístup, ale mám takové tušení, že v tom nejsem sám. Proto taky ty nářky, že cílové odměny za to nestojí. No, ruku na srdce, a jaké odměny by za to vlastně stály, pokud mi ten systém nesedí jako takový?

Vlastně tady tak dumám nad tím, pro jaké hráče je ta akce určena. Co se tak koukám po spoluhráčích v obou světech, výše popsaný optimalizační přístup vcelku převládá. Tak mi nejde do hlavy, proč jde celé Dobrodružství s takovou důsledností proti a nabádá mne k tomu, abych dočasně hrál jako, no, jako nepříliš moudrý hráč?


Mě se líbilo jak to bylo minule to Společenství, bylo mnohem spravedlivější. Až teda na to že to chtělo neúměrné množství ORKŮ a Surovin, to pro malé klany byla katastrofa doslova. Jinak ale průměrné pytle na mince které měl každý možnost sesbírat, do toho Odznaky za DIVY a zákeřné RELIKVIE, ty byli super na všecky hráče a pořádná podpásovka i na velké klany :D (Domyslet to mohli tak že odznak za relikvie získám tak že jich 20 odevzdám a mám ho. Tím mohli udělat stejnou úměru velkým hráčům, pro které bylo 20 málo a v úkolu by měli třeba 50)

Předtím to bylo těžší ale vyrovnanější díky tomu že knihy chodí všem stejně, myslím VB na Divy, a mince měli také ostatní obdobně stejně jako odznaky na vojáky =) ... to mohli nechat jen oddělat třeba Orky a Surky, a místo toho tam dat Kladívka "Materiál" a měli by to hned vychytané =) Jinak je jasné že klany s top hráči kde mají otevřenou poslední dobu a vše hotové si tam udělají stejně co chtějí a utečou všem :D Jinak by ale top 10. byla vyrovnanější =)

Příště prosím ponechat pytle na mince, odznaky na vojáky a odznaky na DIVY =) Celkem to hru prosvětlí. I když je to nová soutěž a teprve ji na nás testujete než bude dokonalá ;) =))) Jinak děkuji za DOBRODRUŽSTVÍ, ÚŽASNÉ ♥ =) =) =) ☼

Příspěvky sloučeny. Embla
 
Naposledy upraveno moderátorem:

OldMaGorr

Mistr slova
Tak asi bude ve čtvrtek 24. května spuštěno další Dobrodružství společenství, tentokrát prý se stejným zadáním jako bylo v březnu. Tedy opět s orky, relikviemi a výběrem zboží. Jen odměny budou podle mého názoru ještě mizernější: pár urychlovačů a pár jednorožců. Podrobné informace jsou (anglicky) na https://www.gamersgemsofknowledge.com/late-may-2018-adventures.
Česky jsem zatím nic nenašel.

Moje stanovisko je jasné: Takhle tedy NE.

Dobrodružství společenství jsou už i tak degradovány tím, že

  • nutí hráče k mnohonásobnmu překlikávání na potřebný úkol, což bylo otravné už při 12 odznacích, ale je zcela příšerné při současných 18 odznacích. Navíc hloupé změny pořadí nabízených úkolů to ještě dál činí opravdu nepoužitelným.
  • odměny zcela neadekvání vynaloženému úsilí. Zcela demotivující.
A pokud se k tomu přidává - v březnu a opět nyní - výběr relikvií a zboží, včetně orků, tak pro většinu společenství se to stává dokonce nehratelné, protože sebelepší komunikace a organizace spolupráce vám orky ani statisíce v zboží prostě nedá.

Zatím jsme se DS aktivně zúčastňovali a přestože nejsme top společenství byli jsme docela úspěšní - minule mezi 10 nejlepšími. Ale nyní doporučuji našim společenstvím toto druhé květnové Dobrodružství společenství zcela ignorovat.
 

DeletedUser3099

Guest
Na BETA serveru to skutečně spustili, takže ta informace bude nejspíš správná. Za mne jednoduché, bez ohledu na to jak geniálně to tentokrát vymysleli, ignoruji. A tentokrát mne nebere, že snad budu kazit hru Společenstvu. Nebudu, tohle už je tak daleko za hranicí špatného nápadu, že to nikdo soudný nemůže myslet vážně.
 

DeletedUser2995

Guest
Já určitě hrát budu už jsem připraven . Výzkum mám dokončen, další osadníci v nedohlednu tak jsem rád za každou aktivitu a co za to dostanu je mi fuk.

Jo a odznaků bylo 13 a 3 přibyly tak zlé to zas není

Příspěvky sloučeny + odstraněna citace. Embla
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser2308

Guest
Mám dobrodružstvo rád.Spoločenstvo obživne,chat je plný,ludia sa fakt snažia.Ale nedávno dobrodrúžo skončilo a fakt sme makali.Myslím,že to chce dlhšiu pauzu a určite aj väčšiu motiváciu.Nikdy som sa pri tejto akcii nezbavil dojmu,že je to len jedna veľká brzda.Ale nieže ma teraz zastáncovia virtuálne ukameňujú.Ako som napísal,mám dobrodružstvo rád,len môže sa stať,že bude stále viac spoločenstiev,ktoré túto akciu odignorujú.
 

OldMaGorr

Mistr slova
Jo a odznaků bylo 13 a 3 přibyly tak zlé to zas není
Ano v tomto máte pravdu: odznaků je JEN 16. Ale hra by měla přinášet zábavu. Vás to klikání baví? Přitom je zcela zbytečné. Úkoly jsou loženy - ty jsou dány mapou. Takže by žádné ikonky odznaků nebylo potřeba a odznaky by se načítaly automaticky se splněním daného úkolu - např. farmář vytvořením pěti košíků. A taky by nebylo od věci mít kromě přehledu o svých odznacích taky přehled o odznacích celého společenství. Stejně si to nakonec všichni kdo hrají aktivně nějak tvoří - my například sdílenou web tabulkou.
 

LuciskaCh

Mistr slova

Přílohy

  • odměny 24.5.jpg
    odměny 24.5.jpg
    556,1 KB · Zobrazení: 75
  • Dobrodružství 24.5.jpg
    Dobrodružství 24.5.jpg
    689,6 KB · Zobrazení: 78
Naposledy upraveno:

DeletedUser341

Guest
nesedí mi to s mýmo čísly z minulého běhu tohoto typu, tak jsem zvědav, jakto nakonec dopadne :D přepisovat tabulku už se mi nechce :D
 

LuciskaCh

Mistr slova
už jsem to opravila. Takto to je na Elvenar Gems od Knowledge. Jen bych řekla, že tam mají i oni chybu, že u prvního kola modré cesty to bude chtít druhé suroviny a ne jednu od prvních a 2 od druhých
 

DeletedUser341

Guest
ne, nemají... to je chyba "Inna", bylo to tak i minule...

jinak to co jsem před tim kontroloval už sedí, takže super :)
 

DeletedUser3079

Guest
index.php
index.php
index.php
index.php
index.php
index.php
index.php
index.php
index.php
 

Přílohy

  • Dobrodružství Společenství.jpg
    Dobrodružství Společenství.jpg
    248,7 KB · Zobrazení: 284
  • 1.jpg
    1.jpg
    177 KB · Zobrazení: 280
  • 2.jpg
    2.jpg
    181 KB · Zobrazení: 306
  • 3.jpg
    3.jpg
    180,9 KB · Zobrazení: 288
  • 4.jpg
    4.jpg
    118,2 KB · Zobrazení: 281
  • 8.jpg
    8.jpg
    189 KB · Zobrazení: 265
  • 7.jpg
    7.jpg
    136,8 KB · Zobrazení: 286
  • 5.jpg
    5.jpg
    187,2 KB · Zobrazení: 262
  • 6.jpg
    6.jpg
    235,5 KB · Zobrazení: 283
Naposledy upraveno moderátorem:
Nahoru