• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze Dobrodružství společenství

OldMaGorr

Mistr slova
@Danber7777 No tak nějak hraju - nehraju. Po dlouhé době jsem se sem podíval, hra se docela slušně civilizuje. Už to nejsou krkolomné kombinace, snad INNO konečně pochopilo, že hráči nejsou divá zvěř, na kterou je třeba chystat pasti, ale jsou to oni, kdo je reálně P L A T Í (když se nechají občas zlákat na nějaké ty super balíčky, nebo alespoň prostřednictvím reklam). Ale dlouho tu asi nevydržím, snad jen dojedu poslední dvě kapitoly a konec. Přece jenom je to pořád totéž dokola. Ale furt lepší než na stará kolena jen čumět do zdi, krmit labutě nebo (nevy)luštit křížovky :).
Už ani psa nemám :(
 
Naposledy upraveno:

Schoenfeld

Znalec fóra
Pro mne je počítač v nejrůznějších provedeních pracovní nástroj a tahle hra odpočinkem na druhé nebo třetí obrazovce.
Zatím mne zajímá hlavně její vývoj. Pokud se začnou vývojáři opakovat, vrátím se klidně třeba k Princi z Persie.
Ale zatím si tu pořád nějakou tu výzvu najdu a při nejhorším alespoň pokecám tu na fóru.
Dobrodrůžo ale rozhodně žádné "dobrodrůžo" není, i když alespoň ubyla řada sekýrovacích prvků.
 

OldMaGorr

Mistr slova
Zpátky k dobrodružství:
Poradí mi někdo znalý současných poměrů jestli je výhodnější naplnit všechny cesty ve všech fázích nebo jet jen rychle po jedné cestě a pak do jámy? Kdysi to bývalo - až na pár extra buřtů - výhodnější plnit všechno a teprve potom jáma. Tak jsme postupovali i teď, ale zjišťujeme, že přituhlo v požadavcích a nejsem si jistý. První dvě fáze i většinu třetí zaplněno máme, ale další hafo soch na modré mi moc smyslu nedává.
BTW Do jámy už samozřejmě můžeme, zatím jedeme "na sklad". .
 
Naposledy upraveno:

Schoenfeld

Znalec fóra
My frčíme po zelené až do 3. kola. Tam se trochu vyřádíme, dokud to jde. A pak - šup do díry. Nějak jsme si spočítali, že se jinak nějaká další honička nevyplácí ve srovnání s vynaloženou námahou a ztraceným časem.
Jinak chápu, že pro některé spolky je to zajímavé třeba jenom pro radost ze hry.
 

OldMaGorr

Mistr slova
@luterina: Jistěže, ostatně jako z jakékoliv HRY. Jde o to, že se na tom vnoučata učí taktice a strategii s trochou zábavy, Na Elvenaru je fajn, že se nebojuje s ostatními účastníky hry a je v zásadě jedno kdo jiný a jak hraje. O to směšnější jsou ty diskuse o žebříčcích, fér plej a pod.. V pay-to-win hře ! Pro další postup v DS jsem se rozhodl dodělat na třetí mapě "křižovatky" a skočit do jámy, aby viděli jak to tam běhá. Opravdu není důležité jestli budeme první, třicátí nebo tisící.
Dodatek - jáma všechny zhnusila, ten bezduchý stereotyp kdy dřív než tam dáš co máš tak už to tam dal někdo jiný opravdu snad nemůže nikoho bavit. Já to přitom samozřejmě měl vědět (bývali jsme kdysi mezi prvními, sestavovali si tabulky, koordinovali výroby atd.), jen mi to nedocházelo v celé té obludnosti.
 
Naposledy upraveno:

luterina

Veterán
A jak bys @OldMaGorr tu Jámu vylepšil? ..a vůbec celé DS? nevidím tu moc těch reálně zaveditelných jakože jó dobrých nápadů, které by za to je mít zrealizované stály :) ..kritika je taky fajn, ale s tou se toho moc dělat nedá, než s ní jen souhlasit či nesouhlasit...
 

klapa

Mistr slova
My jako spolek jsme tentokrát po dlouhé době zkusili jít do DS s trošku větším nasazením. Zažili jsme si dobu, kdy jsme byli párkrát první, ale časem elán a nadšení vyprchali díky již několikrát zde zmiňovanému. Tentokrát jsme si řekli, že vzhledem k tomu, že prodlevy mezi stávající a novou kapitolou jsou čím dál tím delší a hra v určitých fázích už značně nudí, zkusíme zahnat nudu právě DS. Utvrdili jsme se opět v tom, že z herního hlediska je DS naprosto o ničem a přitom by stačilo tak málo, prostě dát zajímavější odměny, tak trochu nechápu ten tvrdošíjný postoj Inna nám prostě nedat lepší motivaci?! Na druhou stranu nás DS zase po delší době nakoplo se nějak zmobilizovat více spolu komunikovat a společně si užít pár dní, které nás vytrhlo na pár dní ze stereotypu a užívali si tu soudružnost a pospolitost spolku a ve finále dobrý pocit, že to ještě umíme, ale přesto vím, že do každého DS jít fakt nemusím, tak třeba zase někdy :)
 

OldMaGorr

Mistr slova
@luterina - napadlo mne např., že by místo těch jednotlivých fází s několika "odznaky" mohlo být rovnou plné kolečko se všemi, např. po celkem pěti (když už se do jámy stejně hází všechno) a body by se přidělovaly samostatně za každé zaplněné pole pro daný odznak a toto by se ale resetovalo až po zaplnění všeho vším - aby někdo neházel jen lehce splnitelné.
Alespoň něco málo bych měl vždycky šanci dodat a nechodit pořád do jámy :zbytečně", abch se dozvěděl, že už to, co jsem chtěl dát dal kdosi jiný a já teď nemám nic na doložení.
 

luterina

Veterán
Ale dá: Hezké baráčky z prvních třech míst!

no ty baráčky nic moc, ale co je dobré a vždy potěší je to, že mi vychází z mapy vždy ty odměny na dovylepšení budov z předešlých událostí, co se mi získat nepodařily

@klapa my jeli na pohodu dobrovolně a překvapivě na pěkné 9. místo, takže vám gratuluji, dokážu si představit, že s naplánováním výroby je to mnohem větší zábava když se to do Jámy potom jen sype a napětí či očekávání z umístění roste, každopádně DS je, pokud se všichni zapojí, zajímavá celospolečenská aktivita a stojí za to, si jí vyzkoušet, hlavně i to, jestli jsme schopni a umíme si vše dobře připravit a vše dobře promyslet, ono toho v přípravě není málo co je třeba našetřit a vyrobit a chce to už přeci jenom lepší znalost hry a o správné organizaci ani nemluvě :)

@OldMaGorr ono to házení jen po třech druzích odznaků mi přijde taky málo, klidně bych si dokázala představit úplně jiný rozvrh Jámy, kde by se daly házet, jak píšeš, od všech druhů odznaky rovnou jedno plné kolo - tedy mít možnost tam to házení nějak urychlit, a dále třeba mít hned na očích postup alespoň prvních deseti společenství nebo celkové množství vhozených odznaků každého člena v jeho spolku, také třeba každých 5 kol odznaků vždy nějakou další odměnu atd., určitě by něčím tu Jámu oživit stálo za to...

edit: dala jsem možnost psát "DS - Jáma a její vylepšení" do sekce Nápady a návrhy, prosím pokud nějaké máte, určitě se přidejte :)
 
Naposledy upraveno:

OldMaGorr

Mistr slova
Vrátili jsem se k Elvenaru asi tak po dvouleté pauze a proto malý dotaz: Bývávalo obvyklé, že po nějaké události následovalo poměrně brzo Dobrodružství společenství, kde mezi odměnami byly i nějaké ty artefakty z předchozí události - jako šance pro ty, kdo jich neměli dost. Odpoví mi někdo jak je to v současnosti?
 
Nahoru