• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze Dobrodružství společenství

DeletedUser4336

Guest
Nevím, já si myslím, že tam zátěž navíc je, dřív byly platné pouze dvě akce sběru, zbylé se mohly hned programem vyhodit, od úkolů co nebyly aktivní, a nic se nemuselo přenášet. Tady se musí přenést každý platný sběr (a těch je), takže víc dat od každého hráče. Mnohdy něco seberu a ani nestíhám zjišťovat co všechno jsem splnil, kdyby to byl jen pasivní čítač, tak bych o data snadno po přerušení spojení přicházel, což si nemyslím, vše pracuje celkem v reálném čase (jako zbytek hry, když mi hra nahlásí chybu toku dat, tak vždy přesně poznám o co jsem všechno přišel, pár akcí zpět). Prachy a armáda se sbírá prakticky neustále, takže tam ty přenosy podle mě jsou, otázka je jak moc jsou náročné oproti zbytku hry. Jiná možnost je, že se vše kolem děje na serveru paralelně s aplikací zvlášť, to je otázka jak je to a jak je náročné, minimálně vyzvedávání data posílá. Na druhou stranu, tady bylo někde psáno, že by to mohlo být zvýšenou účastí, což se mi zdá ovše velmi podivné, to jako např. na prvním dobrodružství byla výrazně menší účast?
 
Naposledy upraveno moderátorem:

novotny.bk

Pokročilý žák
líbí se mi nové nastavení Ddobrodružství, hromadné sbírání předmětů bez úproného odklikávání toho co nechci:D
 

Historik

Pokročilý žák
Nereálné? Když je místo ve městě není problém 5 kovářů za den a i více. Začínám amuni a místa moc není i přes to mám 30 dílen.

Horší jsou sošky.
 

Prealiena

Velmistr písma
Musím přiznat, že ten nový systém má jednu velkou nevýhodu. Nelíbí se mi, že mi vlevo pořád svítí vykřičník pokaždé, když jenom hrábnu do úkolů. Když dělám příběh, plus točím u toho nepovinné, tak je to docela k zbláznění.:mad:
 

Lovec Krys

Legenda
@Angie89 Máte společenství plné malých hráčů (nic proti, každý někdy začínal, a časem se můžete vypracovat), takže to je pak místa samozřejmě méně.

Pokročilejší hráči na konci výzkumu nebo mezi kapitolami mají samozřejmě velkou výhodu - stačí se na cz2 podívat ke mně, pár dnů před dobrodružstvím jsem dokončil půlčíky a teď je tam místo nich dočasně výkonná továrna na odznaky.

PS: Koukal jsem k tobě do vesnice a rozhodně doporučuji se zbavit těch kulturek z II. věku, u trpaslíků je to už fakt zbytečné plýtvání místem, mít tam takhle staré kulturky.
 
Musím přiznat, že ten nový systém má jednu velkou nevýhodu. Nelíbí se mi, že mi vlevo pořád svítí vykřičník pokaždé, když jenom hrábnu do úkolů. Když dělám příběh, plus točím u toho nepovinné, tak je to docela k zbláznění.:mad:
to je možná i důvod, proč byla hra prý přetížená... taky mě to vytáčí. Hlavně u sklizně mincí
 

DeletedUser6399

Guest
@Angie89 Máte společenství plné malých hráčů (nic proti, každý někdy začínal, a časem se můžete vypracovat), takže to je pak místa samozřejmě méně.

Pokročilejší hráči na konci výzkumu nebo mezi kapitolami mají samozřejmě velkou výhodu - stačí se na cz2 podívat ke mně, pár dnů před dobrodružstvím jsem dokončil půlčíky a teď je tam místo nich dočasně výkonná továrna na odznaky.

PS: Koukal jsem k tobě do vesnice a rozhodně doporučuji se zbavit těch kulturek z II. věku, u trpaslíků je to už fakt zbytečné plýtvání místem, mít tam takhle staré kulturky.
Já tam mám většinu kulturek jen kvůli obyvatelům... když je smáznu budu dost v mínusu..Chystám se na velkou předělávku jen co dokončím výzkum další obytných budov..ale teď s tím nemůžu hnout..
Nebo máte nějaké rady? :) děkuji :) 3 jsem našla co můžu smáznout to je pravda..
 

Lovec Krys

Legenda
Buď nahradit v nadcházejícím eventu nebo vzhledem ke stáří klidně i obytkou (tzn. smáznout jednu, postavit obytku a dle stavu populace postupně umazávat). Jestliže je pop/kult hybrid 3 kapitoly starý skoro na 100% je horší než obyčejná obytka + obyč. kulturka(dle stavu kultury ve městě).

Případně udělat opačný postup: Nejprve získat rozšíření (z výzkumu nebo provincií) a pak teprve přistavět obytku a pak teprve mazat.

Nebál bych se ani, až bude místo, pustit do přestavby města (s cílem minimalizovat počet cest, tím se uvolní další místo na budovy (když se obdélníková budova dotýká kratší hranou cesty, je možné mít méně cest a více budov na stejné ploše, taktéž je dobré mít cesty spíše rovné, než klikaté (to souvisí i s předchozím bodem))).

Když si s tím člověk pohraje, tak se dá získat i celkem dobrý kus místa navíc(zejména, pokud to člověk předtím nedělal).
 

DeletedUser6399

Guest
Buď nahradit v nadcházejícím eventu nebo vzhledem ke stáří klidně i obytkou (tzn. smáznout jednu, postavit obytku a dle stavu populace postupně umazávat). Jestliže je pop/kult hybrid 3 kapitoly starý skoro na 100% je horší než obyčejná obytka + obyč. kulturka(dle stavu kultury ve městě).

Případně udělat opačný postup: Nejprve získat rozšíření (z výzkumu nebo provincií) a pak teprve přistavět obytku a pak teprve mazat.

Nebál bych se ani, až bude místo, pustit do přestavby města (s cílem minimalizovat počet cest, tím se uvolní další místo na budovy (když se obdélníková budova dotýká kratší hranou cesty, je možné mít méně cest a více budov na stejné ploše, taktéž je dobré mít cesty spíše rovné, než klikaté (to souvisí i s předchozím bodem))).

Když si s tím člověk pohraje, tak se dá získat i celkem dobrý kus místa navíc(zejména, pokud to člověk předtím nedělal).
Ty jo to s těmi ubytakmi, mě vlastně vůbec nenapadlo.

Děkuji moc :) Jj teď mě tam štvou ty manufaktury na mramor.. za chvíli se úplně změní jejich velikost, tak proto se mi do toho teď nechce úplně hrabat a chci to zpytlíkovat, až je budu mít vyzkoumané :)
 

DeletedUser5695

Guest
Mě systém vykřičníků nevadí, spíše vyhovuje, systém zezelenání je báječný, díky za to, a obecně se mi na apce DS velmi líbí, vidím počty, které mohu přihodit do bodu na mapce. Obecně tento nový systém zabrání mnohem vícero nechtěným sběrům, než ten původní. A i při maximálním využití prostoru a tedy neoptimálním počtům budov to odznaky, to lze docela dobře uhlídat a využít. A pokud člověk nebere vykřičník jako POZOOOOR NĚCO SE DĚJE! ale jako lehké upozornění, tak to je omylů, zabrání nebo je to dokáže napravit :).
Myslím, že jsme velmi dlouho předem věděli, že bude malá event následovaný velkým, do toho se vloudilo DS. Pro mě to znamenalo nestavět půlčíky. A i jako malý hráč jsem měla nejméně 5 dílen + hrály mé vlastní a několik trojic manufaktur. Rozhodně je třeba striktně plánovat a přestavovat město, minimalizovat cesty, využívat každý čtvereček, pokud je člověk malý hráč, sbírá sice po celém městě, ale něco nasbírá.

Za mě programátorů velké díky.
 
@Prealiena
@Emhyr var Emreis II
Broučci, nechcete toho už moc :D ... Bylo by fajn, kdyby šli některé sběry zablokovat, ale pak si vzpomenu na dřívější šílený systém překlikávání mezi úkoly, a už mi nic nevadí :p
nespokojenost je motorem pokroku :D ale obecně jsem se změnou spokojený - obrovský krok kupředu. Škoda, že tohle DS hrajeme jen na truhly, protože většina členů nemá místo
 

Ludi

Veterán
Já jsem kdysi na pořadí hrála v jednom společenství a řekla jsem si, že nikdy víc. Není pak čas na nic jiného, než na DS. Ve Sci-fi si dojdeme pro bedny, případně udáme ještě přebytky a hotovo. Pak je DS zábava a ne štvanice.
 

Zharthuru

Mistr slova
Tak jsem se taky zapojil :confused: . Co se týče klávesových zkratek používám je v jiných hrách jako League of legends nebo TES:Oblivion . V tahové strategii by mne to nenapadlo :D . Mapu jsem si už odemkl a hromadím odznaky nejlépe jdou měšce od zlata a odznaky od divů .
 

DeletedUser3281

Guest
Také za nás musím DS tentokrát pochválit, odměny sice nejsou moc lákavé pro nás co toho fenixe dostali na 10, ale kdo ví co bude časem s těma zbytečnými. Ale klik-fest to byl o mnoho příjemnější, sebrat tři truhly nám netrvalo ani 48 hodin a to jen kvůli posunutému turnaji, přestože má spíše 6 lidí dovolenou a většina neměla místo. Tak řádky brambor se ovládali mnohem lépe než dřív. Bylo to první DS kde si nikdo moc na nic nestěžoval. Tzn výjimečně a po dlouhé době se něco opravdu změnilo k lepšímu. Na naší strategii sebrat tři truhly a dost to ale nic nemění, protože ty odměny z žebříčku zatím moc neodpovídají té náročnosti.
 

DeletedUser6399

Guest
Já jsem zjistila, že nás to ve společenství hraje tak 10, nebo ti ostatní prostě nekomunikují, potom je těžké rozdělit si výroby apod..
 
Nahoru