• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuse o verzi 1.10

DeletedUser1198

Guest
Nu, když chci "tunit" postavu, zahraju si něco zcela jiného, když chci přímý boj, tak také něco jiného, miluji hry typu Diablo, Witcher, COD... a je jich hodně, ale tohle je budovatelská fantasy MMO a pro mne je udělaná tak akorát :) A proč mne boje nebaví? Nu, dokážu vyhrát i s malými ztrátami, ne vždy, ale dokážu, jenže boj je v této hře pro mne jen doplňkem. A ani nechci, aby mne nějak extra bavil, nežádám to od hry. Když hraju s rozumem, nemusím vyrábět stovky jednotek, dělám je jen, když mám volnou kapacitu "kladívek". Každý ke hře přistupujeme jinak. Kritizovat a nepodat podnětný a podložený návrh je dle mého názoru hrozně snadné, ale také laciné a bez pravděpodobně proveditelných návrhů bezcenné. Rozumím tomu, že pro Tebe je systém boje přítěží a že je špatný, beru na vědomí, ale jsem pevně přesvědčen o tom, že tahle hra potřebuje jiná a potřebnější vylepšení nebo opravy a protože jsem sám sem tam něco málo "napsal", vím, že to vývojáři vůbec nemají jednoduché. Ale i tak jsem přesvědčen o tom, že budování statů a schopností postavy patří do zcela jiného typu her..z MMO třeba Lineage, či obdobných, je jich mnoho. Nepřál bych si ani tu možnost mít, to už by pro mne nebyl Elvenar.
 

DeletedUser235

Guest
Forseti: Můžeme zvolnit? Díky :-D Ale takhle nás hra odrazuje od toho, být ambiciózní a objevit co největší část světa :-D (A tím odrazuje od hraní i mě samotného)
Takhle to akorát zpomalí další postup nám, co jsme schopní zabírat provincie relativně rychle...
Takhle budem zytečně sedět na několika ropracovaných provinciích a čekat až si uděláme jeden pitomej výzkum, abychom si mohli postavit budovy na který už teď není místo :-/
Dle mého by bylo podstatně lepší (a předpokládám, že ne až tak složité naprogramovat jako vílí jednotky na které už taky čekáme asi tisíc let) dát orky do ceny provincií až potom, co odhalíme ve výzkumu právě jejich zbrojnice. Tim nikoho zbytečně nezpomalíte a přitom bude kupování provincií opět o něco zajímavější. :p
Sorry, potřeboval sem si ulevit. Jako někdo kdo pracoval v QA v jiný společnosti co taky dělá hry prostě nedokážu přenýst přes srdce, že si někdo vůbec dovolí dát do Stable verze něco, za co se stydí i hra co je teprv v public Alpha/Beta verzi... (Jako naprosto nefukční systém, který sice můžem získat/postavit, ale nedá se využít)
 

DeletedUser1148

Guest
no když to tady tak čtu,tak se vůbec nedivím ,že jsou hráči nazlobení.Já ještě tak daleko nejsem.Ale když si představím ,že na vyjednávání budu potřebovat " surovinu " ,kterou ještě nemohu produkovat ,protože nemám vyzkoumáno a postaveno to ,co tu surovinu vyrábí ( tou surovinou myslím samo orky ) a moje armáda nestačí na tu protivníkovu ,tak to je mazec. Zarazit hráče v určité fázi,vlastně jim zatrhnout rychlejší postup ,no to je odvaha.Odpovědět jim " musíte zvolnit" no to je nešťastné. Myslím si ,že by snad bylo možné dát do vyjednávání orky až v době ,kdy má hráč vyzkoumánu zbrojnici a může orky produkovat. Proč je to vymyšleno takto nešťastně? Nerozumím tomu.Těšila jsem se na novou rasu ,ale když to teď vidím ,tak se mi to nelíbí.I obytné budovy.Zaberou mnoho místa a seberou mnoho kultury.Ale s tím se dá poprat ,ale s těmi orky ve vyjednávání se udělat fakt nic nedá a lituji ty ,kteří jsou již tak daleko ,že je potřebují a nemohou tím pádem postupovat, protože je ještě nemohou mít.
 

PenyMarket

Znalec fóra
No ty obytné budovy, to je taky nářez. Tak člověk přebourá komplet celé město, protože obytné budovy změní rozměr z 4 x 3 na 5 x 2 zvýší je jen o dva lvl. a pak vše ramuje zpět na 4 x 3. Tohle už musel vymyslet opravdu magor. Ti pomalejší mají alespoň tu výhodu, že si někde vyčlení kousek místa a budovy po zvýšení o dva lvl. vrátí zase zpět, ale jakou to má logiku fakt nechápu.
 

Corai

Guest
To pes63: Ale já přece také vím, že to vývojáři vůbec nemají lehké. A zdaleka není pravda, že nabízím jen kritiku a vůbec žádné řešení. Kupodivu řešením všech těchto neduhů, jež vznikly otevřením nové rasy a o nichž se tu právě hovoří, by byla změna modu boje. Jiná věc je, že tobě se to nelíbí. Ano, své důvody jsi vysvětlil a já je akceptuji, ale je to úplně stejné, jako když jsem vysvětlila já svoje. Není v tom rozdíl. Je to jeden hlas proti jednomu hlasu. Když mi ostatní lidé zde zúčastnění řeknou podobná slova jako ty, prosím, já přeci proti tomu vůbec nic nemám, přejí si hru takovou, budiž, ať zůstane přesně taková, jaká je. Když mi naopak vývojáři řeknou: "Ale to, co navrhuješ, nejde udělat." Ať již to bude z jakéhokoli důvodu, v pořádku, budu hledat jiné řešení. Mě prostě jako první věc napadlo tohle.

Hra má dvě sféry. Bojovou a stavěcí. Že ještě nikdo do budovatelské fantasy mmo hry nepoužil bojové prvky rpg?.. To samozřejmě není argument. Navíc by tahový systém samozřejmě zůstal, jen masy bojovníků by byly nahrazeny jednotlivci s linií vývoje. A to je všechno. Řekla bych - téměř kosmetická úprava. Ale její vliv by byl dalekosáhlý. Omezení, o nichž se tu hovoří, by zmizela. A kladívka, která dnes zaplatíme za verbování?.. I ta by zůstala stejná, armáda přece musí z něčeho žít. Nu a vyjednávání s Orky?.. Nepotřebuji přece mít vyzkoumané Orky, když si území vezmu násilím.

Jestli to tedy správně chápu (nejsem ve hře tak daleko, abych si to mohla ověřit), abych dnes mohla dobýt nové území, jež je tedy vzdáleno víc jak deset polí ode mě, nemám na to dostatečně účinnou armádu. Tudíž musím vyjednávat. Ale vyjednávat nemohu bez Orků. Takže jsem v pasti a budu muset čekat několik týdnů, než se mi všechno výzkumem otevře. Říkám to správně?.. Pokud tedy ano, pak to, co je neúčinné v strategickém modu, rázem nabyde účinnosti v systému boje rpg. Neboť tam mohu svou skupinu bojovníků vyvíjet. Nebudu tedy váhat ani vteřinu a vyšlu jednotky do méně vzdálených oblastí, aby tam rubaly nepřátele. Zároveň využiju každého turnaje, který je mi dostupný, abych levelovala své bojovníky ostošest. Nu a co nebylo možné ještě včera, abych tedy zvítězila nad tak silnými jednotkami, už zítra nebo pozítří bude minulostí. Takže résumé: Nemusím čekat několik týdnů, abych si zahrála. Tudíž nastavení pak klidně může zůstat stejné a vlastně není o čem diskutovat.
 

DeletedUser1198

Guest
@Corai tak já nechci měnit měnit použitý styl boje, Ty ano. Chceš změnit tvář hry použitím jednoho ze stěžejních prvků RPG, ale tahle hra prostě RPG není. Už jsem napsal, že když ho budu chtít hrát, najdu si jinou hru, která jím je. To, jak je nyní vyřešeno dobývání provincií mi také není po chuti, stejně jako jiným hráčům i když také nejsem tak daleko, abych to pocítil, ale ta doba se již blíží. Chybí vílí jednotky. A to jsou podle mého názoru například věci, kterými je potřeba se zabývat. Vidím to takto: hra je produkt, tedy výrobek, který jsem si vybral a používám jej. Asi, no třeba jako pračka. Chvíli v té pračce peru a pak se mi začne zdát, že to boční plnění není pro mne až tak příjemné a tak napíšu výrobci, že chci plnění horem. Funkce to má stejné, jen princip je jiný. Slušný výrobce mi doporučí, abych pořídil jiný výrobek, který mým novým požadavkům bude vyhovovat, ten neslušný mi poradí, abych šel třeba do Paďous. Jiná věc je, když ta pračka v určité části programu nebude fungovat tak, jak se od ní očekává. Pak jistě bude na upozornění od majitelů jeho výrobku reagovat a závadu vyřeší. Tolik můj názor.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Corai

Guest
To pes63: Jo, to vypadá rozumně. A ty jsi z vývojového týmu, který na hře pracuje?..
 

DeletedUser1198

Guest
@Corai nn vůbec nic takového a jsem rád, že nejsem, na to bych zcela zjevně neměl "koule".
 

Corai

Guest
Myslela jsem si, že nebudeš, protože jinak bys mi zcela lapidárně odpověděl něco ve smyslu: "V současné době tým autorů neuvažuje nad až tak zásadní změnou ve hře." A bylo by to. Neboj, autoři se netrápí každou cipovinou, která ostatní napadne. Na to prostě nemají čas, když chtějí lidem něco nabídnout. ;)

Takže je ani nemusíš chránit vůči těm úvahám, které se ti zdají být už od prvého pohledu nesmyslné. Oni se nad tím zamyslí a řeknou si: "No, ale to nebylo naším záměrem, vést hru touto cestou" a konec, celou tu záležitost mají vyřešenou během deseti vteřin. Já to vím. Šlo mi jen o to, aby se nad tím oněch deset vteřin zamysleli. Protože tohle skutečně je řešení, pokud ovšem se setká s příznivým ohlasem u někoho z nich. Pak si o tom třeba společně podiskutují a.., a klidně to zamítnou. Vždyť o nic nejde.

Šlo jen o jiný pohled na věc. Toť vše.
 

Eragon92

Znalec fóra
Upřímně co nasadili Orky uvažuji že skončím! Boje mi moc nejdou a ani mě moc nebaví jsou hodně zdlouhavé takže zbrojnice mám jen na 9 lvl. a teď chtě nechtě musím utratit místo, lidi na to abych to vystavěl do 20 lvl abych mohl mít orky bez kterých se dál nehnu. Fakt super.

A to nemluvím o tom, že pořád nejsou vílí bojové jednotky a ani netuším co to bude stát. Fakt se nasměju až zjistím, že to bude chtít víc ambrozie než je plný sklad a já budu muset portál atd. vystavět znova
 

Eragon92

Znalec fóra
Uvidím jestli se něco nezmění, ale mám vážně chuť s tím praštit... Hra měla mít možnost volby - boj nebo ekonomika. Dal jsem se cestou ekonomiky a teď musím utopit dobrých 400 né-li více lidí kvůli orkům bez kterých se dál nehnu pokud nezačnu bojovat, navíc se zvětší o jedno pole takže budu muset vymyslet kam to upíchnu a jelikož tam staveb 5x5 nemám a na krajích není místo....

No opravdu jak mi předchozí updaty vrátily chuť do hry tak Orkové mi ji vzali
 

Santerr

Veterán
S tím místem je to holt bída, no, taky nevím, kam vrazit to jejich 5x7 obří shromaždiště a portál taky není zrovna drobek... a o obytných budovách radši nemluvím :D Potřebovala bych to město nafouknout ;)

Mimochodem, ty zbrojnice budeš bohužel potřebovat, protože ty orky z nich budeš potřebovat i na výrobu na shromaždišti a co jsem si všimla, tak i na vylepšení dílen...
 

Eragon92

Znalec fóra
Na dílny vím, shromaždiště jsem ještě nestudoval, tudíž jsem akorát teď ještě víc rozladěn :D :(. To znamená, že mě to bude stát dobrých 1000 lidí na jednu zbrojnici na max. a otázka je jestli bude stačit jedna. Fakt paráda. No počkám jak se to vyvine a jak to mají nastavené....
 

Santerr

Veterán
To nebyl účel, rozladit tě ještě víc :)
Jedna zbrojnice nejspíš stačit nebude, na úrovni 20 ti vyrobí za 12 hodin 260 orků, to taky není zrovna zázrak...
 

Eragon92

Znalec fóra
Taky si myslím proto jsem počítal min. s cca 1000 obyvateli na 1 full zbrojnici a představa že bych potřeboval dvě.....
 

GorGlin

Veterán
pokud si správně pamatuji, orkové jsou automaticky součástí vyjednívání u provicií vzdálených 11 a více polí.
Je to asi brzda aby se hráči nezískávali provincie rychleji, než je záměr autorů.
Vy všichni vyjednavači máte dostatečné zbrojnice, aby jset pak mohli utrácet orčí skalpy?
 

GorGlin

Veterán
Tak to mu uniklo.
Štestí pro ty kdo nejsou dost blízko orků, že budou moc s tou přestavbou počítat.
Zjistiti to v momentě, když zkoumám průzkumnictví u orků, kdy rozšíření města znamená oddálit výzkum portálu a za provincie je to nemyslitelné, protože jednu prozkoumávám dva dny a na rozšíření jich potřebuju 10.
To je na mašli.
 

Eragon92

Znalec fóra
Mě chybělo 10 VB na farmu na houbičky teď potřebuju cca 120 VB na divy abych se k tomu mohl vrátit a rychle vyzkoumat zbrojnici abych mohl začít sbírat orky, protože i když mám ještě obyč. provincie mám jich už dost i za orky. A mě nevadí, že jsou k tomu potřeba Orkové, vadí mi jak se získávají. A to, že mě bez vyzkoumaných divů nepustí dál...
 
Nahoru