• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuse o verzi 1.10

Deleted User - 42211

Guest
Já jsem v půlce výzkumu víl a taky nemůžu vyjednávat, mám tam nacpaný orky
 

Forseti

Manažer komunity
Elvenar tým
Je nám velmi líto, že nejste spokojeni s úpravou, kterou jsme provedli na mapě světa. Aby nedocházelo k různým mystifikacím, pokusím se krátce osvětlit důvody, co za touto změnou stálo.

Ač jsme se snažili sebevíc, je takřka nemožné přizpůsobit střety v jednotlivých provinciích přesně dle toho, jak hráč ve hře pokročil. Do této chvíle tedy docházelo k tomu, že jednu určitou provincii řešil hráč, který se nacházel třeba ve V. kapitole, ale též i ten, který se nacházel v kapitole VII. Pro toho prvního byl střet velmi těžký, pro toho druhého byl naopak velmi lehký. A tyto hráče mohla hra přestat bavit, protože jim přišla nevyvážená.

A z toho důvodu jsme se rozhodli pro tuto změnu. Díky ní bude hra stále výzvou.

Jinak vyjednávání za orky je dostupné až v provinciích, které se nacházejí ve vzdálenosti větší než 10. Což znamená v těch provinciích, které vám dávají do žebříčku 11 a více bodů. Pokud jste tedy teprve u víl a už potřebujete při vyjednávání orky, můžete zvolnit, není důvod někam spěchat. Elvenar je oddychová hra. ;)
 

Santerr

Veterán
Milý Forseti, teď mi řekni, co mají lidi dělat, když na jedno malý rozšíření je potřeba vyjednat kopec provincií a díky orkům nemůžou. Tudíž ani nemůžou rozvíjet město tak, jak by třeba chtěli. To, že hráč, který je ve V. kapitole mlátí stejnou provincii, jako hráč v kapitole VII, je přeci věc toho hráče. Třeba se snaží dostat za sousedem, kterého má daleko, ale o kterém ví, že je aktivní a chce s ním obchodovat bez poplatku u obchodníka. Teď má prostě smůlu. Zase ho ta hra tlačí někam, kam třeba ani nechce. Jsi moc rychlej, tak ti to zarazím a basta :(.

Když si vezmu, jak dlouho se čekalo na víly a jak krátce se čekalo na orky... nevím, prostě ty orci mi přijdou celkem odfláknutí. A těmi provinciemi tomu vážně nasadili tipec. o_O
 

sejki

Učedník
Muže mi někdo vysvětlit, jak můžete přijít s novou dobou a tu starou ještě nemít hotovou? Pořád čekáme na tábor žoldnéřů a Včelího jezdce a už sem hrnete další rasu? Jinak k tomu rozšíření - fakt super, sem si nechával území na dobití až přinde další doba (díky orkům musím počkat až se k nim za měsíc dva prozkoumám... ) - abych měl zase kam namáčknout další portál a k němu příslušné farmy a díky tomu, že se budou obytné budovy o třetinu zvětšovat a k dipozici ve hře nám dáte jen 4 rozšíření - a to některá až do výzkumu skoro nakonec...
 

PenyMarket

Znalec fóra
Mě zase iritují budovy na kulturní body. Teď má jezero odpočinku na 30 políček 3 700 bodů a ta nová budova bude mít na 20 políček 2 900 bodů což je sice zajímavější na políčko, ale ne na motivace, protože když mi dva hráči zmotivují jezera získám navíc 7 400 bodů u těch nových budov jen 5 800, takže když vezmu v úvahu aktivitu spoluhráčů, dobu stavění, suroviny a celkový přínos, zjištuji že se to nevyplatí ani stavět. :-(
 

DeletedUser698

Guest
Nechci vypadat jako šťoura, ale je pravda, že omezení ve zkoumání provincií, jen proto že nebudu mít Orky mi taky vadí. Je to docela nefér, přece mi hra nemůže diktovat přesně kdy kterou provincii můžu vyzkoumat. Pro ty rychlejší to znamená přetrpět nějakou dobu a vyčkávat. Bohužel mě celá nová rasa moc nenadchla. Nevím vyměnit pak víly s květinami a krásnými budovami za příšery, které mi z města udělají smradlavou kůlničku na dříví. No nevím uvidíme zatím jsem těsně před trpaslíky takže se zatím můžu těšit na trpaslíky a víly.
 

Icheb

Mistr slova
Ono nezáleží kde ve výzkumu jsi ale jak daleko je provincie od tvého města.Mě to u některých provincií jde vyjednat bez orků a některé již orky chtějí.
 

luterina

Veterán
Ahoj, dlouho jsem tu nebyla a abych byla upřímná, neměla jsem přijít ani v úmyslu, nějak mě hra už nechytala, ale když jsem do ní nakoukla a uviděla novou grafiku a vyzkoušela všechna ta vylepšení a přidané aktivity - a že jich přibylo požehnaně, tak jsem jí opět a s nadšením začala hrát, turnaje, přehledná motivace, navíc mince z neaktivních vesniček, nové budovy a rasy...atd., no prostě nádherné, paráda!

Co se týká změn, které nejsou hráčům po chuti, někdy mají pravdu a musím uznat, že vývojáři pravdě nejen naslouchají, ale i po jejím uznání parametry ve hře mění a uživatelům v rámci možností hru přizpůsobují a vylepšují, něco projde a něco ne, ale nikdy ne tak, že by to pro hráče nebylo lepší, tak jsou hráči a jejich postřehy - ať už pozitivní či negativní - pro hru stejně tak důležití, jako její vývojáři se všemi těmi ve hře změnami a invencí, vlastně tady všechno jde správně tak jak má, a to k oboustranné spokojenosti.

Ještě nejsem ve hře tak daleko (..a to mám registraci od řjna 2015), nemám ani trpaslíky, ani víly, ani orky a gobliny a taky nikam nespěchám, jen se těším ze hry a z toho všeho, co mně pro můj volný čas poskytuje a z toho, že je v ní pořád co dělat a když zrovna není co, tak alespoň při kávě se jen tak dívat s úsměvem na tu časem vybudovanou krásu. Díky mně, díky Vám, díky Vám, podíl na tom máme všichni, jen tak dál! :)

Původně jsem se jen chtěla zeptat - a vím že je to zřejmě v této aktualizaci neaktuální, promiňte - kde se dočtu o pokladu? Na Elvenar Wiki jsem o něm nic nenašla.
 
Naposledy upraveno:

Icheb

Mistr slova
V které části výzkumů Orků je možné změnit obrázek ? Už mám i portál a stále mi to Orky v obrazcích nenabízí. Díky za odpověď.
 

Ódin

Bývalý člen Elvenar týmu
Aha, tak asi změna. :D Ale nic to nemění na tom, že co je na betě, nemusí být i v „ostré“ verzi a navíc, beta má o aktualizaci navíc, tzn. v současné době je všude verze hry 1.10, krom bety, kde je již 1.11. ;)
 

Icheb

Mistr slova
Navíc si myslím že při výzkumu portálu orků to i psalo že je možné změnit. Navíc jak u trpsalíků tak víl to tak přece taky bylo ne ? Tam to nezáleželo na divech.
 

Ódin

Bývalý člen Elvenar týmu
:D Abych pravdu řekl, tak si již nejsem jistý ničím, ale pořád mám neměnný pocit, že přišli až s divy. Třeba je tam přidají dodatečně v příští verzi.
 

DeletedUser467

Guest
Ač jsme se snažili sebevíc, je takřka nemožné přizpůsobit střety v jednotlivých provinciích přesně dle toho, jak hráč ve hře pokročil. Do této chvíle tedy docházelo k tomu, že jednu určitou provincii řešil hráč, který se nacházel třeba ve V. kapitole, ale též i ten, který se nacházel v kapitole VII. Pro toho prvního byl střet velmi těžký, pro toho druhého byl naopak velmi lehký. A tyto hráče mohla hra přestat bavit, protože jim přišla nevyvážená.

A z toho důvodu jsme se rozhodli pro tuto změnu. Díky ní bude hra stále výzvou.

Chápu, že si hráči hodně stěžovali, že jsou boje v provinciích strašně těžké a chtěli jste jim ukázat čím to je. Ale to jste jim už ukázali zavedením truhel do výzkumu, kde potřebují určitý počet provincií k otevření. Spousta lidí to z toho pochopila, takže zavádět kvůli tomu ještě tohle opravdu nebylo vůbec nutné. Věta "a tyto hráče mohla hra přestat bavit" je fakt vtipná. Myslíte si, že když bude někdo čekat na provincie delší dobu a nebude si je tak moc projet, že takového hráče to pak nepřestane bavit? Jsi moc daleko, tak ti to zatrhneme, aby tě to nepřestalo bavit? Vážně? Poslední dobou se hodně lidí začíná ozývat, že jim ve hře berete volnost a diktujete jim jak mají hrát. Místo toho, abyste s tím něco dělali, tak je ještě víc svazujete a omezujete ve volbě....

:D Abych pravdu řekl, tak si již nejsem jistý ničím, ale pořád mám neměnný pocit, že přišli až s divy. Třeba je tam přidají dodatečně v příští verzi.

Vílí divy vyzkoumané nemám, ale jejich avatary mám. Tím to tedy není. S každou rasou noví avataři přišli, byla by škoda, kdyby se toho vývojáři dál nedrželi a rozhodli se tak pro některou avatary neudělat.
 

Corai

Guest
Tak rozšíření je bezesporu dobré, o tom žádná diskuse. Ale předpokládám, má-li tohle být skutečně odpočinková hra, že otázku nutnosti jednotlivých ras autoři dodatečně vyřeší. V relax modu přece není povinností vyzkoumat každou rasu a postavit každou budovu. Určitě se to dá vyřešit nějakou vhodnou úpravou, aby ti, kteří zkoumat a stavět chtějí, tak učinili, zatímco druzí, bez ztráty kytičky (tj. bez toho, že by byli ve hře nějak omezeni, ať již plochou, dobýváním, či variabilitou) se mohli cele věnovat jiné rase, jestliže zrovna ta jim lépe vyhovuje. Samozřejmě si potom dovedu představit turnaje, které by byly jenom pro orky, víly, trpaslíky a kdo je vyzkoumané nemá, tak túdle.., zúčastnit se nemůže.

Nu, ale tím se dostávám k otázce, která mě v současné době trápí nejvíc. Vedení bojů. O něm jsem zrovna včera psala ve vlákně "Pár postřehů". Tento model bitev pochází z Heroes of Might and Magic a mnozí autoři se jím posléze nechali inspirovat (viz tato hra). Háček je v tom, že do relaxační hry se jaksi nehodí. Pochází z klasických tahových strategií, kde úspěšnost hráčova je dána se čtvercem vzdálenosti od začátku, tj. vstupu do hry. Tedy nebudete-li od prvého okamžiku vstoupení do hry zkoumat a posléze stavět nejvyšším možným tempem (co to jde) ve svých kasárnách vojsko, pak jste již své bitvy předem prohráli.

Tak a co je tohle za blbost? Jak to souvisí s odpočinkem a pohodou, která má zářit z této hry. Jistě, vy si své bitvy můžete klidně odložit, až vaše kasárna budou praskat ve švech pod množstvím vojáků, které jste tam již shromáždili. Nicméně až k boji dojde, budete mít strašné ztráty. Kdyby tohle byla bojová strategie a ne pohodová stavěčka, pak vaše aktivita náboru vojáků (při níž si ani na okamžik neodpočinete) by způsobila, že k takovým ztrátám nemohlo dojít. A to díky rychlosti, s kterou jste armádu vybudovali. Každý, kdo hraje tahovky anebo rts, ví přesně, co mám na mysli. Pokud se ale jedná o stavěčku (navíc to má být veskrze pohodová hra), potom model bojů nesmí pocházet ze strategií, ale rpg. Abyste si, kdykoli máte čas, mohli přijít, zabojovat pro radost (ne pro žal, kolik vám jich padlo) a zase na bojový režim třeba týden nesáhnout.

A každým takovým bojem vaše jednotky sílí. Neumírají.., nejsou devastovány po stovkách, ale jednotlivými útoky se vyvíjí. Devastace vašich jednotek (ať už si to budeme rozebírat jakkoli) je psychická újma, zatímco vývoj vašich jednotek, je radost. Jestli tedy tato hra má být vyjádřením pohody, pak by bylo vhodné zvolit přístup radosti, nikoli jakékoli újmy a to již v samotném principu hraní. To je důvod, proč tvrdím, že pro tuto hru byl zvolen nevhodný model bojů.

Pokud by boje probíhaly na principu rpg vývoje postavy, pak kdo může hraní věnovat více času, je v bitvách úspěšnější (vycizeluje své postavy na vyšší level). Zároveň také prozkoumá větší území, může lépe stavět atd. Není to tedy otázka: "Nemám místo, nemám vojsko na rozšíření, nemohu dál stavět, nemohu upgradovat důležité budovy, nemohu momentálně dělat vůbec nic!" A nezbývá nám než čekat. Třeba si povídat s lidmi z aliance, ale do ničeho vlastně nemůžem ani dloubnout. Kterýžto stav nás potom více či méně provází celou hrou.

Avšak jednoduchou úpravou bojů ze strategického modu na rpg se tím všechno řeší. Nemůžeš něco udělat? "Pak si své právo na místo, na stavbu, na vývoj i jakékoli další pokračování vybojuj!" A nechce-li se ti bojovat? "Ale vždyť vůbec nemusíš, zkrátka se poddej rytmu hry. Ona tě tam sama zavede."

Nu a ještě k těm turnajům: V rpg modu jsou turnaje nejvyšším darem, protože skrze ně můžeme velmi intensivně vyvíjet své postavy. Takže kdo kupříkladu nemá rozvětvenou trpasličí frakci, přichází o hodně, jelikož se jich nemůže zúčastnit. Tak je to i s vílami a nyní orky. Takže kupříkladu za čtrnáct dní - "První orkský turnaj". A to byste koukali, kolik lidí by je okamžitě začalo horečně vyvíjet.
 

DeletedUser1198

Guest
@Corai Ahoj, podle mě je úplně jedno, odkud systém boje pochází, zatím je podle mne hra stavěná tak, že kdo bojovat nechce, tak nemusí a provincie si v klidu vykoupí, jen to bude třeba trvat déle. Co mi tak trochu (dost) vadí na Tvém příspěvku je, že příliš zobecňuješ, někam se Ti vytratila slůvka "já", "nelíbí se mi", "nesouhlasím" a podobná. A to je podle mého skromného názoru špatné, protože jiným hráčům se systém boje může líbit tak, jak je nastaven, jiní by změnili jen něco. Když napíšeš větu: "tohle a tohle je špatně" nebo prostě podobnou, vydáváš svůj názor za obecnou pravdu, ale tak to není, to je obrovský omyl. A můžeš v tento omyl uvést i další hráče. Já sám bojuji jen zřídka, cca 2 až 3 souboje na provincii, ale ne tak málo proto, že by se mi to zdálo špatně, ale prostě proto, že mne to nebaví. Jenže hra je podle mého názoru celek složený z několika dílčích částí a to tak, aby oslovil co nejvíce potenciálních hráčů. Zdá se mi zcela logické a přirozené, že někomu se líbí to či ono a jiné části zase nemusí. Ano hra má i svoje nedostatky asi jako každá hra, dokonalou snad ani vytvořit nejde. Všiml jsem si, že Tvůj příspěvek obsahuje i nápady, jestli můžeš a chceš , tak se jim pověnuj a dej je tam, kam patří, tým bude jistě za každý rozumný a podložený návrh vděčný. Neber prosím můj přípěvek jakoTvou kritiku, jen opravdu nemám příliš smysl pro zobecňování. Mimochodem v typu hry, kterou Elvenar je, mi přijde logičtější systém boje, který je zde zaveden než systém z RPG.
 

Corai

Guest
;) Ale já přece nikoho nechci uvádět v omyl, je to samozřejmě můj soukromý názor, i když tu speciálně neuvedu, že "já si myslím a podle mě je to tak". On ten smysl věci jaksi vyplývá z příspěvku, který jsem psala já, že?.. ;)

Ale zeptám se zde přímo: "Proč myslíš, že tě ty souboje až tak dalece nebaví?" Inu, zkus se nad tím zamyslet.

Nic proti.., mě přece taky nebaví. Ale jsou hry, ve kterých nedokážu přestat bojovat, protože boj tam je neuvěřitelně skvělý! Shodou okolností jsou to vždy rpg tituly nějakým způsobem říznuté strategií. Něco na tom bude.., něco na tom bude. ;)
 
Nahoru