• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Discord

AdVen

Učedník
Bohužel neplánujeme přesouvat jednotlivá vlákna z fóra na discord. Zkušenosti a rady se budou předávat zakládáním nových témat a diskuzí. Prostoru na komunikaci je na discordu dost. :)
A jediný důvod proč fórum nepřeklopit je, že na discordu je místa dost?? No tedy je nepravda již v úvodu, kdy oznámení znělo jasně "..., nicméně postupně budeme vše přesouvat právě na Discord." Takže i oznámení "...nicméně minimálně v nejbližších měsících zůstanou fóra přístupná a v provozu" bude zřejmě řádově spíše v týdnech? Budeme alespoň znát datum kdy se fórum vypne?

Souhlasím s každým slovem které napsal v příspěvku výše @Schoenfeld a jistě stojí za zvážení jeho návrh "přístupného archivu pro registrované hráče" který podporuji.

 

Boobika

Pokročilý žák
presouva se "vse" ve smysl aktivity. Tady to chcipne samo o sobe ve chvili, kdy zamknou forum pro vkladani prispevku.
 

Ludi

Veterán
Po prvním oznámení spuštění Discordu pro Elvenar jsem nebyla zrovna nadšená, ale je to prostě vývoj, co naděláš.
Naši moderátoři s tím mají jen spoustu práce a musím uznat, že se tam snažili vytvořit prostředí co nejvíc podobné cz fóru.
Elvenar je nyní na Discordu celosvětově, takže my s tím nic neuděláme. Ovládání není složité, je to trochu jiné, ale dá se to zvládnout.
Zdejší fórum bylo výborné a zdrojem mnoha informací, ale to časem bude i tam. Takže navrhuji překonat prvotní averzi a postupně se přesunout.
 

Danber7777

Pokročilý žák
@Lovec Krys no jak se to vezme v poslední kapitole nic moc,ale v předchozích kapitolách bylo třeba pro mne (i díky tvojí zásluze) dobře rozebíráno jak s nima bez nějakých větších problémů celkem v rychlosti projít nebo tvůj rozbor prastarých divů také myslím celkem velkej přínos pro dost hráčů Takže i když čmárám málokdy za mne je forum užitečné Jak jsem se byl (už) včera podívat na ten discord tak tam mají to slušně udělané,ale prostě forum to není a stojí to za pikačů
 

voyager-1

Velmistr písma
stejně se tam všichni sejdeme i když teď brbláme. Je to prostě vývoj, ať už k lepšímu či k horšímu, kterému neuniknem.
 

Schoenfeld

Znalec fóra
@Lovec Krys Archiv zas tolik nestojí. Do archivu už se nezapisuje. Jenom se z něj tahají mudra.

Jsem tak trochu maličko ajťák, socky mě nezajímají, diskusní fóra s trocha tohle dokoukáním, abychom úplně nezvlčili, tak to jo. Hlavně nemám rád, když se se mnou manipuluje.
Byla tady diskuse o přechodu na dicord? Nebyla.
Byla tady diskuse o tom, zda nám současné fórum vyhovuje, nebo ne? Nebyla.
Čtvrtým rokem tu jsem a vystřelení nahoru na jednadvacítku vděčím také těm, kteří poctivě popsali, jak a co je potřeba v kapitole udělat.
A hlavně proč přechod někam, kam vlastně vůbec není mus někam přecházet?
 

Angie89

Učedník
Říkala jsem si, že jsem konzerva a že se mi nebude chtít něco měnit, ale koukám, že taková konzerva nejsem.. Na začátku se mi to nelíbilo, ale je tam teda lepší pokec... Myslím si, že rady k průchodu kapitolami tam taky budou.. třeba teda od jiných hráčů, když se vy tady kousnete...
@Schoenfeld Myslíš, že tam už nikdo nic psát nebude? A té poslední větě nerozumím...
 

hrac552

Znalec fóra
Elevenar hraju někdy od roku 2018 a hra, alespoň podle mého názoru, se natolik změnila, že zkušenosti z před dvou až tří let jsou většinou zastaralé. Takže smáznutí archivů zkušeností a rad nebude žádná tragedie. Pro nové hráče je zde pořád dost prostoru a ochotných spoluhráčů poradit a podělit se o zkušenosti. Jen je potřeba fakt dát pozor, aby stránka na Discordu zůstala přehledná, jak tady už někdo zmínil.
Co se týká mne, tak na Fóru čtu převážně aktuální informace, dále výborné stránky iDavise ( díky za ně :)) - víceméně nahradil již neexistující vynikající server elvengems. Wiki se také za ta léta o něco zlepšila a je použitelná.
 

Ludi

Veterán
Já hraju od roku 2017. Discord jsem zkoušela před 2 roky a nelíbil se mi. Musím ale uznat, že naši skvělí moderátoři tam vytvořili dobré prostředí, takže dobrý.

@hrac552 souhlasím s tebou, že starší rady pro kapitoly i třeba hru turnajů a pod., už mohu být dnes zavádějící, hra se stále mění.

@Schoenfeld píšeš, že tu nebyla diskuse o možném přechodu na Discord. Jenže zapomínáš, že česká verze Elvenaru je jen malá část celosvětově zaměřené hry. To nebyla věc diskuse, ale centrální rozhodnutí Inna. Naši moderátoři fóra na tom nemohou nic změnit, musí se přizpůsobit, jako i my.

@Angie89 iDavis tam je, i pár dalších zkušených hráčů, takže věřím, že se najde někdo, kdo poradí ;). Navíc cz wiki je velmi dobrá.
 

Tuulikki

Moderátor fóra
Elvenar tým
Věřte, že sledujeme tuto diskuzi a argumenty, které podáváte. Český discord běží od pondělí, a přecházely na něj i jiné jazykové verze. I my moderátoři se s ním seznamujeme, veřte, že v tom nejste sami :)

Když fórum vznikalo, ani tam nebyl archiv a podívejte, jak se vyvinul. Stejně tak se vyvinula i hra, přijdou nové strategie, otázky i odpovědi.

Těšíme se na hráče, kteří budou ptát se, přispívat, nebo budou jen tichými pozorovateli a doufáme, že i skalní fanoušky fóra potkáme na discordu ;)
 

AdVen

Učedník
Hraju necelé 2 roky a jsem zde na fóru spíše čtenář než aktivní psavec, ale celkem pravidelně jsem sem chodila. Po pravdě mě toto hození na Discord zaskočilo tak mi dovolte několik postřehů.
@hrac552 a @Ludi není tak úplně pravda že postupy jsou vždy zastaralé. Hra se sice vyvíjí, ale základní akce zůstávají stejné. A každý se nakonec stejně rozhodne po svém jak se zkušeností naloží.
Jak dlouho se fórum vyvíjelo aby bylo, co do množství informací, tam kde je? Snažila jsem se včerejší den najít cokoliv pozitivního na Discordu...a za sebe zatím nic nenašla. O Discordu si myslím své a faktem zůstává že Discord byl, je a bude především chatovací prostor a ani nezměrné úsilí moderátorů vytvořit co možná nejlepší náhražku za fórum to prostě nezmění. MF klobouček dolů za Vaši práci! Takže, jak dlouho bude trvat Discordu než se naplní radami a jestli vůbec? Kladu si otázku zda se to ve výsledku na Discordu nezvrhne jen v "tlachání" a pokud ano jak dlouho to bude trvat? ...a třeba se to nestane, třeba to MF ukočírují. Neodsuzovala jsem reklamy, které mimochodem stále nemá celá hráčská základna a naopak jsem na nich pozitivní věci našla, proto nebudu odsuzovat ani Discord. Ten je především pro mladší ročníky, a tady bez urážky, prosím, protože se teď opravdu bojuje o mladší hráčskou základnu, tzv. přívětivější prostředí. Koho baví chatovat a má na to čas, prosím. Mě to nevyhovuje. Protože jsem byla chtivá vědět jak bude tzv. "diskuzní fórum" na Discordu vypadat přihlásila jsem se a nevylučuji, že se někdy ve vzdálené budoucnosti podívám na vývoj, ale vím, že rozhodně to nebude nikdy to, co bych cíleně vyhledávala.
@Ludi Elvenar je celosvětový ale...našla sis čas podívat se na ostatní diskuze jak se k tomuto přechodu staví hráči nejen tady u nás? Já ano, zajímal mě názor lidí i jinde a v noci jsem si prošla několik zahraničních diskuzí. Ta vlna odporu mě vlastně ani nepřekvapila. 2/3 komentů a příspěvků je zatraceně negativní. Někde pro jistotu moderátoři ani diskuzi neumožnili (nebo alespoň zatím ne).
@Schoenfeld diskuse o přechodu na Discord být ani nemohla, přejít na Discord je prostě rozhodnutí Inno které k tomu má například třeba ekonomické důvody? A nebo úplně jiné...to je jedno. Nezměníme to.
Protože fóra jsou vlastnictví Inno může si je zavřít kdy bude chtít. Jen je obrovská škoda vyhodit tolik hodin a zkušeností jen tak do stoupy a argument že se Discord zaplní časem také je lichý. Je smutné, že není žádný prostor pro "přesun dat" nebo "ústupek" a ponechání fóra jako náhradního zdroje informací. A jsem přesvědčena, že podávat takové návrhy výše je absolutně zbytečné a marná snaha. Snad zveřejněním části diskuze z DE fóra neporuším pravidla a pokud ano prosím smazat nebo smažu sama "Již jsem zaslal zpětnou vazbu a obdržel první reakci. Nebudeme se odchylovat od plánu používat Discord a časem fórum zavřít. Ano, vím, že se vám tato odpověď nelíbí. Ale je to prostě fakt. Ano, ztratíme tím zpětnou vazbu od některých hráčů, jsme si toho vědomi a musíme a budeme s tím žít. Nezbývá vám nic jiného, než to přijmout. Co s tím uděláte, je na vás. Nic dobrého však neudělá, když se tu teď lidé rozhádají. Pokud se tón nezlepší, s pochopením na všech stranách budu muset toto vlákno uzavřít." Je potřeba ještě něco dalšího říkat? Není.
Velice oceňuji přístup MF k této diskuzi, protože co jsem četla jinde tak to byl místy masakr a až agresívní přístup. Naši MF vlastně ani jinak nemohou jednat než se pokusit vytvořit z Discordu alespoň trochu zajímavé prostředí i kdyby si o tom mysleli cokoliv - a aby nedošlo k omylu nic nikomu nepodsouvám.
@iDavis díky za Tvůj web, videa... vážím si oceňuji práci kterou pro nás děláš, ale obávám se, že ani ty a ani několik dalších zkušených hráčů, kteří na Discord budete přispívat tuhle díru nezaplníte.
Takže milí "fóromilci", Discorďáci, MF i náhodní čtenáři, děkuji že jste měli odvahu dočíst až sem. Jen jsem chtěla vyjádřit svůj názor a teď mě můžete s klidem ukamenovat ;), jsem dost stará a kritiku snesu ;).
 
Naposledy upraveno:

ElfNostradamus

Veterán
Předpokládám, že tedy fora skončí všechna tudíž i to na Betě?! ...
Proto nezbytné odkazy, kam se člověk může obrátit pro informace:
 

iDavis

Legenda
Náklady na udržiavanie fór sú určite vyššie ako náklady na udržiavanie serverov na Discorde, avšak rozmýšľam, či môže byť táto cena až tak zásadná pre Inno. Fórum je podporované spoločnosťou Xenforo, kde ak si zoberieme ich aktuálne mesačné poplatky na fórum (ak predpokladáme, že by išli cestou "štandardnej" edície), vychádza to 100$ mesačne na fórum. Neviem, koľko fór existuje dokopy, ale ak predpokladáme, že každá jazyková lokácia hry má svoje fórum, tak je ich približne 20, čo by činilo hádam polovicu mesačného platu jedného priemerného zamestananca Innogames. Na druhej strane - vieme, že Inno si skôr v tomto roku prešlo väčším prepúšťaním zamestnancov (spôsobeným poklesom príjmov za uplynulé kvartály), takže teória "ušetriť kde sa dá" môže byť napokon tiež potenciálnym vysvetlením.

Zo zvedavosti som si prešiel aj fóra ostatných hier a na moje prekvapenie som zatiaľ nenašiel jedinú hru, ktorá by prechádzala na Discord rovnako ako my. Rozmýšľam teda, či sme pre Innogames nejakým pokusným králikom a tento trend bude nasledovať aj v ostatných hrách, alebo sa naša komunita a cielený trh tejto hry odlišuje v niečom, v čom vidia lepší potenciálny benefit na platforme Discordu. Odpoveď na túto otázku sa zrejme dozviem iba časom.

Napokon ja to tak čierne nevidím - časom sa na Discord tak či tak pridá väčšina súčasných hráčov a vďaka jeho (v dnešnej dobe) významne vyššej popularite bude mať lepšiu víziu pre naberanie nových hráčov v budúcnosti. Nie je to žiadne strašidlo a myslím si, že každý z nás (hráčov) sa eventuálne k potrebe založiť si Discord raz dostane (či už pre Elvenar alebo akúkoľvek inú hru v budúcnosti). Slúži to ako hub - z jedného účtu a jedného miesta má človek prístup k všetkým herným komunitám, ktorých je súčasťou (čo je praktické a redukuje to potrebu vytvárať si v každej komunite účet zvlášť).
 

Ludi

Veterán
@AdVen angl. fórum občas čtu, betu taky, takže v obraze celkem jsem, na betě hraju. Je logické, že tahle změna vyvolává odpor, protože lidi změny rádi nemají. Ale naše nespokojenost to nezmění. Přijdeme o fórum a budeme místo toho na Discordu. Svět se nezboří. Já se prostě přizpůsobím situaci a je na ostatních hráčích, jak se k tomu postaví.

@iDavis díky za info. Myslím, že ekonomické důvody tam budou, ale asi i jiné. Je to prostě vývoj.
 

Kvietko

Šéfkuchař
Tak já jsem z toho trochu (spíš víc) jelen, přihlásila jsem se a teď si chtěla vytvořit avatara a ono to po mě chtělo hned peníze.... nevím, ale jsem asi (vlastně určitě) na takovéhle změny stará.....a začínám i uvažovat, jestli nejít o dům dál a zkusit jinou hru....
 
Nahoru