• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze Ambasády

hanz44

Pozorovatel
@Pauleo je normální překonávat překážky abys dosáhl cíle ;) ,ale když už tu portálovky máme tak je využívám stejně jako každej:) jak říkám nebo Jsem říkal ..2.8.2020 to bude tři roky co hraju Elvenar a pořád mě to baví :)
 

Deleted User - 488716

Guest
Čmelák je kvetoucí obchodní cech, prastarý div z kapitoly VII (víly).
 

DeletedUser4336

Guest
hanz44 >> Ale můj cíl v některých kapitolách byl mít město dle svých představ, a až potom plnění úkolů mít něco, co se mi tam nikdy nevešlo, přestože jsem to až tolik nepotřeboval. Ale zase je pravda, že tohle spíš řešila funkce možnosti přeskočení úkolů na začátku nové kapitoly.
 

voyager-1

Velmistr písma
ahoj, chtěl jsem se zeptat jestli budete aktivovat nepovinné výzkumy konečných ambasád a navyšovat je na lvl.4 nebo jestli si myslíte že je to už zbytečný?
 

Lovec Krys

Legenda
@voyager-1 Dle mého zbytečné. Pokud se na vyšších úrovních nezmění poměr výroby portál-ambasády, tak je lepší mít nižší úroveň ambasád vůči portálu (lv 1 portál nestíhal vyrábět pro obě lv 1 ambasády).
A já je zkoumat nebudu ani kdyby to užitečné bylo - vše, co je nepovinné a není rozšíření je pro mne zbytečná ztráta VB. Jedinou výjimkou jsou divy na konci kapitoly - ale to si ještě rozmyslím, zda vyzkoumám oba nebo jen ten, co jej budu stavět.
 

BiggJOEcz

Mistr slova
@voyager-1 tak nějak jsem pochopil od lidí za oponou to, že když uvidíš ve výzkumu technologii, která nemá standartní potřebu VB 200+, ale má tam hodnotu kolem 50., tak ten výzkum není důležitý. Osobně uvidím, jak to bude produkovat, až u toho budu, ale asi si tu aktivaci schovám pro nějaký event.
 

voyager-1

Velmistr písma
dva 3h cykly v ambasádě by vyrobilo 600 návrhů a za 600 návrhů je v senátu 600 dodatků, takže tohle by ladilo, no uvidím.
 

Deleted User - 513035

Guest
...pokial Vam je jedno ako rychlo rasu dokoncite, tak posledne vylepsenie nepotrebujete skumat. Pokial chcete mat rasu co najskor za sebou, tak ako ju uz par dni mam ja, tak investicia do posledneho vylepsenia sa Vam v case vrati, takze ziskate potrebne suroviny skor. Nevyhoda su len investovane VB, to uz je na kazdom ci sa mu to oplati alebo nie. Potom najvacsia brzda su uz len VB, vsetko ostatne na odomknutie technologie caka v sklade...
 

voyager-1

Velmistr písma
já je nakonec na 4. level zvedl.Těch produktů zas nebylo tolik a ambasády jsou ted lépe sladěni se senátem. Navíc je výhoda že ve 4. okně se dají použít inspirace z kruhů, není třeba vyrábět tolik návrhů a senát není tak zatíženej.
 

Lovec Krys

Legenda
@Maxa Jsem tak v 1/3-1/2, nehodlám plýtvat urychlovači na osadníky a nemám místo na postavení 20 čajoven a pivovarů (obojí mám po 5).
Teď stojím na výzkumu Meditačního kruhu a vylepšených manufaktur - obojí vyzkoumám někdy příští týden.
 

Maxa

Znalec fóra
@Lovec Krys však i bez urychlovacu to jde za 7 tydnu s 5 cajovnama :) Ja začal s vyskumem o tyden později. Urychlovače jsem pouzil jen na první výroby návrhů. Dál už nic. čajoven a pivovaru jsem postavil po 8 a pak je uboural na 5. Bylo to moc. nakonec jsem to zredukoval na 3, ale kvuli ukolum to nedoporuřuji :) Jediny limit byly VB. Ty jsem začal těžit v turnaji. Bohužel první turnaj pouze na 2 kola a to mě zdrželo poprve. Další zdržení bylo před tímto turnajem, kde jsem nechtěl zkoumat vylepšení oodílu a tak jsem to cpal do nepovinných výzkumů. Jinak bych měl hotovo o tyden driv. Takže když to shrnu, za 7 tydnu to jde i bez urychlovačů. Pokud tedy napočitám ty na dozbrojení. Co ale s urychlovaci jiného, nez je používat ? :)
 

Fjorgyn

Znalec fóra
Počet čajoven/pivofestů přeci neurychlí průchod 16.kapitolou, protože nejefektivnější je jet 3 hod. výroby.

Já také, stejně jako @Lovec Krys, stojím na meditačním kruhu a vylepšených manufaktur a stejně jako on odmítám plýtvat urychlovače na něco tak bezcenného jako 16 kapitola, pokud to nebude mít nějaké vyšší cíl :D. Takže jsem urychlil stavbu portálu lvl2. abych nestál úplně, a také jsem sesychronozival výzkum ambasád, aby jeli výrobu zároveň.

Stejně je ve výsledku strašně nadržováno trpasličí straně, která je neustále napřed. Mám lvl 4 trpasličí ambasády a chudinky víly si musí těžce našetřit teprve na svůj 3.level budovy.

@Maxa absolutně nechápu dojetí za 7 týdnů bez urychlovačů. (A to mám kvetoucí obchodní cech lvl 14)
 

Lovec Krys

Legenda
Vyrobit 8000 dodatků pro mne zmanemá +- týden práce (2+2 dodatky přes noc, zbytek dne vyrábím návrhy, na více dodatků neprodukuji dost čajů a piv).
Asi to holt nedělám tak efektivně. Anebo má tak velký vliv včela, kterou já nemám postavenou.
VB pro mne problém nejsou - z turnajů jich mám dost (jediné, co mě na nich štve, že je narvu do výzkumu namísto do divů, resp. to, že se každý výzkum zdražil).
Naštěstí ze zbývajících technologií můžu tak na půlku použít požehnání, tak to půjde o něco rychleji.
Urychlovače používám v maximální možné míře, ale na něco jiného:).

ps: @Fjorgyn Já bych celou kapitolu vyřešil hned: Trpaslíci vemte kladiva a jděte na Víly. Problém vyřešen:)
 

iDavis

Legenda
Ak chcú zo mňa vytĺcť zesilovače, nie je problém, pokiaľ za ne bude niečo užitočné. Ale kapitola, ktorá neprispeje k rozvoju efektivity mesta absolútne nijako, si zesilovače ozaj nezaslúži (tie padajú inde).
 

Maxa

Znalec fóra
zesilovace nejsou potřeba pouzivat a i tak by efektivni hrac mohl byt na konci.Jak jsem psal, pouzil jsem je jen na první vyroby navrhů. asi 100 hodinovek a dvouhodinovek. Urychlovaci neplytvam, jsem skrblík :D stále mam větší přisun jak úbytek. Plýtvani urychlovači se muže zdát i pri zbrojení a honění bodů v turnaji. Nebo těžba VB. A když kouknu na vaše skore, chlapci, tak nejste zádní troškaři a to i v době, kdy je pauza mezi kapitolama. To je dle mého větší plýtvání urychlovači na zbrojení, jak v době nové rasy. Ale jak jsem psal. k čemu ve skladu tisice urychlovaců, když tam z nich není vůbec nic :) Do udalosti, když uz nejsou studny a nekonecne ukoly, nejsou urychlovače třeba. K čemu tedy jsou ? Max na to zbrojení a těžbu VB.

Edit:
Trpaslíky jsem nepreferoval a vyzkumy oteviral souměrně. Jel jsem z prvu vrchní cestu výzkumu až k jednotkám a pak spodní až do divu. Pivovary a čajovny jsem dal na 4 lvl. Bylo to vyhodnější na čas. Ale je pravda, že jsem jek 3-hodivovky. Limitem tak byly pouze VB a cekání na turnaje. nikoli výroba.
 
Naposledy upraveno:
Nahoru