• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze Ambasády

Lovec Krys

Legenda
Pokud mi urychlovače přinesou více VB a bodů z turnaje, tak to nepovažuji za plýtvání (přiměřeně více - utratit 500h za 50b navíc by už bylo jistě plýtvání).
A člověk co se týče eventů, tak jeden nikdy neví, třeba Inno koupí někdo rozumný nebo tam dají něco užitečného, co bude za použití urychlovačů stát (osobně tomu ale nevěřím, ale raději být připraven na něco co nenastane, než pak litovat).
Naopak na urychlení průchodu kapitolou, což mi přinese akorát kousek volného místa navíc (což vzhledem k aktuálnímu eventu není potřeba), to za plýtvání považuji. Jiná situace by byla, kdyby nám Inno spamovalo nové kapitoly co 2 měsíce, ale v současné situaci je celkem jedno, zda dodělám kapitolu za měsíc nebo za tři. Náskok rychlíků doženu.
Já taky jedu po 3 hodinách, ale hlavní rozdíl je od začátku nedostatek místa na více čajoven/pivnic (studny mi končí až pozítří), to, že jsem nepoužil na osadníky ani jeden urychlovač a absence včely (důvod viz. předchozí odstavec, při jeho platnosti je pro mne včela jen plýtvání místem a VB).
 

Fjorgyn

Znalec fóra
Pokud člověk chce hrát efektivně, tak je rozhodně lepší vyzkoumat portál level 3, kde je potřeba okolo 4300 trpasličích a vílích dodatků, než šetřit 8400 vílích dodatků na zbytečný meditační kruh. Po portálu lvl 3 je další výzkum trpasličí ambasáda lvl 3, kde jsou potřeba ustanovení = portálové bonusy, takže to lze velice snadno a rychle vyzkoumat a na to navazuje nepovinný level 4 trpaslíků, proto jsou trpaslíci preferovaní, protože je logicky snadnější se dostat ke kompletnímu vylepšení a tak jet mnohem dříve max výrobu. Navíc trpasličí dodatky (8400), které jsou potřeba na spodní větev nechvátají, protože je (jako klasicky) lepší mířit na portál lvl4, takže udělat si trpo ambasádu lvl 4 je pohoda. Ale mezitím si vilý ambasáda drkotá na lvl 2.

Mě osobně brzdí jen suroviny osadníků. Z VB naopak nemám jediný problém.

Chápu, že ten kdo nemá čas na sbírání 3 hodinových výrobků, tak použijí čajovny a festivaly ve větší míře, já musí vyrobit tak akorát surovin pro zadání noční výroby, jinak to jsou pro mě naprosto zbytečné budovy.

Protože v 16. kapitole není nic důležitého, tak pro snowball efekt, je pro mě výhodnější investovat urychlovače do armády.

Div kvetoucí obchodní cech na lvl +/-14 má parametry pro výrobu jako +1 lvl portálu
 

Lovec Krys

Legenda
@Fjorgyn Portál lv 3 i trpasličí ambasádu lv 3 již mám. A na portál lv4 potřebuješ nejprve vyzkoumat Meditačí kruh a lv3 ambasádu víl. Nepovinné (s výjimkou rozšíření) technologie všechny vynechávám - nehodlám na ně plýtvat VB i za cenu pomalejšího průchodu kapitolou (lv 4 ambasády).
 

Fjorgyn

Znalec fóra
@Lovec Krys tak zjevnou věc mi říkat nemusíš. Jde o princip, že šetřit 8400 dodatků vil na meditační kruh (paralelně jedou logicky i trpasličí), je nesmysl jako preferenci před portálem lvl 3. A po vyzkoumání je velice snadné a rychlé mít lvl3 trpasličí ambasádu. Takže trpaslíci jedou bomby na lvl 3 a mají tak neuvěřitelný výrobní náskok proti vílám, které musí náročně vyrábět 8400 svých dodatků. Ten rozdíl se dá ještě znásobit level 4 trpasličí ambasády, čili trpaslíci udělají technologii na zvětšení manufaktur rychleji než víly dojedou meditační kruh. Čímž se vracím na začátek a chci tím říci, že mi nedává smysl primárně udělat výzkum na meditační kruh a zvetšení manufaktur před portálem lvl 3.
 

Ludi

Veterán
Mě brzdí jen VB. Začala jsem o něco později, až po skončení posledního DS. Mám hotovo víc než 2/3 výzkumu.
Kdo má možnost vyrábět po 3 hod., tak to je velká výhoda. Už brzo budu mít vyrobené dodatky do konce kapitoly. Ještě nedávno jsem měla jen 5 čajoven a 5 pivovarů, teď jsem po jednom přidala. Vše mám na 4 lv. Meditační kruh je zatím ve skladě, uklidila jsem ho, abych měla místo na další čajovnu. Vytáhnu ho, až bude potřeba na plnění úkolu. Už dávno jsem úkoly neplnila, ale teď je zatím dělám.
Takže teď už jen ty VB, se surkama nemám problém. Něco z výrobní linky nechám stát do konce kapitoly kvůli úkolům. Turnaj jedu na 40 provincií, víc se mi nechce otvírat, přeci jen, než se to všechno odkliká, k tomu mám další město ;). Ale řekla bych, že než přijde další rasa, budu mít dost času na relax. Takže v pohodě.
 
Naposledy upraveno:

Green Jane

Šéfkuchař
Netýká se to výše uvedeného , ale nevím, kam bych to jinam měla napsat . Chtěla bych en sdělit všem spoluhráčům , že moje spoluhráčka
Kazoska už není mezi námi . Odešla po dlouhé těžké nemoci včera 10.6.2020. Prosím, věnujte jí tichou vzpomínku . Děkuji. Green Jane .
 

voyager-1

Velmistr písma
Cítíme s Tebou.

Chtěl jsem se zeptat někoho kdo už je s kapitolou hotovej, když mám vyrobeno dostatek trpasličích dodatků, mohu festivaly a ambasádu zbourat? Nepřijde třeba ještě úkol rádce vyrobit trpasličí produkty nebo něco podobného? Seznam úloh jsem na elvengems nenašel.
 

Ludi

Veterán
@Maxa moc díky z odkaz na úkoly. Díky tomu jsem mohla dnes zbourat osadnickou výrobu Ambasád (kromě Senátu), jelikož úkoly toho druhu mám hotové, všechno vyrobeno do konce kapitoly a těch posledních pár výzkumů tím pádem už dosázím jen VB a je to. Uffff ;)
Musím uznat, že graficky se mi nové budovy líbí.
 

voyager-1

Velmistr písma
Tak když mám hotovej asi 9. úkol od konce "vyhlásit 5 000 stanov" můžu bourat že? Já jen abych něco nepřehlíd :)

produkty vidím jen ve výzkumu cvičiště a sídla a ty vyrobené mám
 

Lovec Krys

Legenda
Ty úkoly na stanovy - bere to i při použití požehnání? Protože pokud ne, tak je zase nesplním - nevidím žádný rozumný důvod, proč je vyrábět ručně, když je můžu naklikat přes požehnání.
Už při úkolu na darování 50k semen jsem se na úkoly málem vykašlal.

ps: Ono je to asi jedno, i tak to nedokončím. Např. úkol daruj 20M mincí je prostě stopka. A na některé další darovací úkoly se asi taky vykašlu. Takže pokud za ty úkoly nejsou odměny alespoň ve stovkách diamantů, tak to skončím jako vždy už od Lesních elfů - odklikám to v další kapitole.
 
Naposledy upraveno:

Ludi

Veterán
@voyager-1 - já to právě po stanovách zbourala, podle seznamu už tam nic na výrobní linku není.

@Lovec Krys - já už moc kapitol zpět úkoly neplním, ale tentokrát jsem se do toho dala a dobrý. Ty darovací úkoly nejsou zase tak strašný.
 

Lovec Krys

Legenda
@Ludi Problém s 20M mincemi jsou ceny výkupu ve Věži (zvláště ve 3. patře). Už je to nějaký ten pátek, kdy jsem naposledy za přebytky mincí nakupoval VB, poslední dobou řeším spíše problém, jak mince ušetřit.
 

voyager-1

Velmistr písma
jo, byly časy kdy jsem bral mince jako největší odpad a měl ve skladu plno požehnání na ně. No a najednou je to skoro všechno pryč. :)
 

karhol

Znalec fóra
Já jsem na kraji mapy, takže nasbírat mince je otázka chvilky.Dřív mně umístění na kraji trochu vadilo, kvůli menším možnostem na tržišti, ale dnes, když je pro mince využití (věž) je to naopak výhoda.
 
Nahoru