• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Společenství Akce společenství a odměny

  • Zakladatel vlákna DeletedUser4646
  • Vytvořeno

DeletedUser3346

Guest
@kalicz Já to nikomu neberu ale odsuzuji ty co odsuzují ostatní že se jen vezou. Kéž by u těch kteří nejsou zase tak moc vyrovnaní jim v turnaji utekla poslední truhla jen o 3 turnajové body z důvodu toho že někdo to mohl udělat ale proč když tam je v rámci společenství větší limit :D:D:D To že kvůli někomu vznikají hádky závist atd je problém toho daného hráče který spoléhal na to že se sveze na vysněnou odměnu kterou právě on potřebuje. Ale to že pro každého mají odměny rozdílnou váhu i za předpokladu vyrovnanosti je třeba taky vnímat.

Ono ale je to taky nefér. Až budou turnaje nastavené tak aby každý hráč mohl vynaložit veškeré usílí na to aby zvládal dodělat každou turnajovou provicii, tak pak se ukáže opravdová síla společenství. Né že ti co jsou dále ve hře ve vyrovnaném společenství jsou na předních místech a ti co nejsou tak daleko na to nemohou dosáhnout i přes to že vynaloží maximum. Nejsem pro ulehčení ale pro to možnosti zvládnutí maximálního počtu bodů pro každého hráče nejen pro některé velké. Zatím je to jen vítězství určitých společenství monopol.
 

DeletedUser2185

Guest
Hrajes tu hru kratce, tak chapu tvuj zkresleny pohled. Casem zjistis, ze hra je pomerne dobre nastavena. Kdyby byla lehka, chodil bys sem jak do prace a prestala by te brzo bavit. Pomoc s vhodnym spolecenstvim jsem ti zprostredkoval, zbytek je na tobe.
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
asi trochu hloupý dotaz... ale proč pořád zakládáš nové a nové účty a prostě s jedním nepohneš? :) jenom na fóru působíš asi půl roku. za tu dobu bys mohl být úplně na pohodu ve vílách (v obou světech). a hráči ve vílách mohou těm nejlepším klidně už konkurovat. mluvím z vlastní zkušenosti a samozřejmě o turnaji.

Né že ti co jsou dále ve hře ve vyrovnaném společenství jsou na předních místech a ti co nejsou tak daleko na to nemohou dosáhnout i přes to že vynaloží maximum

a přesně takhle je to v pořádku. když strávím u hry X moc měsíců /projdu hromadou spolků než najdu ten pravý/, tak očekávám, že na tom prostě budu líp než kdejaký franta v půlce první kapitoly.

ohledně lidí co se "vezou" či povinného minima bodů : samozřejmě máš právo si o tom myslet své, ale stejně to nevyřešíš. jiní mají zase jiné názory. jediná cesta ven je opravdu si najít spolek, který nic takového v pravidlech nemá. s čímž ti tu kolega pomohl :)
 

LuciskaCh

Mistr slova
@Turunen chápu i tvůj názor, ale až budeš v takové pozici, že nahraješ třeba 2K bodů v turnaji a jiný člen bude mít 30 bodů (slovy: třicet bodů) a získá stejné odměny jako ty, který si do toho nacpal x statisíců surovin, tak taky nebudeš nadšený.
 

DeletedUser3346

Guest
@CorwinOfAmber Ne v pohodě dotaz, prostě jsem hledal nick který se mi bude líbit pak se mi ale přestávala líbit zase hra. Až teď jsem si k ní našel cestu i přes některé klacky pod nohy které nehážou zrovna eventy turnaje ani nároky provincie apod. Původně jsem chtěl nick Mythos a chtěl jsem po herní podpoře reset hry v daném světě ale ochota žádná i přes určitou odpověď tak jsem se rozhodl ho zrušit. Vím že se zde řešilo i téma reset hry a rada byla napiš na podporu jenže podpora s tím prej nic dělat nemůže. Takže je jen jedna možnost v nevědomosti neurčeného času čekat až systém udělá automatický reset.
A jinak jasně že chápu že to že jsem dále má být i lepší to ano. Jen by bylo i pro Vás lepší a nemluvím o ulehčení jen přizpůsobení nároků třeba turnaje aby všichni mohli nahrát své turnajové maximum třeba hráč kapitola 2 dá třeba 200 bodů a je schopný dát to své max bodů i v dalších truhlách na které aktuálně nemá. A ty odměny tomu také rozdělit jako třeba u divů. Ale místo toho aby jste trochou kritiky na tuhle adresu přispěly tady tak radši kritika slabších hráčů. Přitom když by se to optimalizovalo dle kapitol tak by se do toho mohli zapojit opravdu všichni a né aby na k poslední truhle ti slabší už jaksi jen omezeně.
Nejlepší věc co je tady promyšlená je snaha hru co nejvíc komplikovat což také není špatné ale taky prvky a není jich málo co jsou výhodou pro někoho třeba jako dobrá myšlenka bonusové manufaktury super dá se obchodovat to ano. Jenže promyšlenost a návaznost aby to byla věc ku prospěchu hráčům je v rozdělování sousedů, u společenství je to věc jiná. Dále eventy a úkoly které zadání zní né získej ale vyrob určité množství dané suroviny ale co když mám jen bonusové a kdo by rušil manufakturu třeba v 15 levelu aby měl místo pro začínající manufakturu? A o tom to vše je

A když už jsem nedávno viděl dle mého zbytečnou grafickou úpravu tržiště co nás čeká lepší by bylo něco jako herní profil hráče zobrazující i bonusovou produkci třeba.

@LuciskaCh přesně o tom jsem psal a mám nápad který většina z Vás nechápe na úpravu turnaje dle kapitol aby ti slabší měli stejné možnosti to zvládnout jako ti silnější ale né aby to měli lehčí. A také přizpůsobení odměn jak u divů.
 

Saux

Znalec fóra
@CorwinOfAmber Za půl roku ve vílách? Tos podle mě trošku přehnal, já se tam dostal po 7 měsících, ale po 7 měsících usilovného každodenního hraní, a to každý nemůže... je fakt, že jsem byl 3 měsíce zaseklej u trpajzlíků...
 

DeletedUser2185

Guest
Bonusove surky poznas, kdyz si kliknes na jeho mapu. Tvori trojuhelnik s vrcholem nad mestem
 

DeletedUser5601

Guest
Já vám nevím lidi, podle mě jsou ty limity kravina. Jasně my jsme malý společenství, neřešíme vůbec nic a vlastně ani pořádně nefungujeme, ale o to nejde. Máme takříkajíc zdravé jádro a to zdravé jádro si hraje. V chatu se domlouváme, jestli má ještě cenu se o tuhle nebo tuhle truhlu snažit, kolik má ještě kdo volných hvězdiček, kolik vojáků a jak se to stíhá s časem. Jsem proti cpaní surovin do turnajů, turnaje se dost často opakují a suroviny se dají uplatnit i jinak. Jasně, občas do nějakého turnaje suroviny taky cpu, ale většinou jenom když osobně potřebuju ty relikvie nebo odměnu z dané turnajové provincie, což je podle mě na turnajích to nejdůležitější.
Ty lidi, co se svezou s ostatními se vlastně okrádají sami - hráč, který do turnaje vrazí všechno, dostane krom těch pár odměz z truhel i nespočet relikvií, kouzel a run. Ti co se jenom svezou o tyhle všechny věci přijdou a nevim jak dál, ale pro mě jako pro ještě relativního začátečníka je každá relikvie a runa dobrá. K čemu mi budou všechny ty VB do divů, když nebudu mít jediný div otevřený?
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
@Turunen : slabší hráče tu ale nikdo nekritizuje. jako ten nápad rozdělit turnajové odměny úměrně tomu, kdo jak přispěje není zase špatný. jenže takhle to v tuto chvíli nefunguje, takže je potřeba hledat řešení jiná. no a když se sejde parta podobně smýšlejících lidí, pak všichni dají stejně a všichni dostanou stejně. ale to píšu jinými slovy už asi po třetí.

hra nijak nelimituje malé hráče, aby nedali turnajové maximum. když byl já malý, pravidelně jsem jel všechny provincie, které jsem měl otevřené. šlo to.

k eventům a bonusovým / nebonusovým surovinám : když jde o výrobu, nikdy to není o počtu zboží ale typu vyrobeného zboží. prostě přistavím pár lvl 1 manufaktur a ty průběžně mažu / stavím jak potřebuji. o eventu vím dlouho dopředu, takže místo si nachystám. žádné lvl 15 manufaktury mazat nemusím - maximálně to schytá přebytečná kultura. když jde o zisk množství zboží, je to úměrné kapitole a lze získat na trhu. kdokoli z cechu pomůže.

@Saux : ale jó, jde to :) začínal jsem někdy v červnu 2017, víly jsem otevíral v prosinci. druhé město jsem rozjel někdy v půlce prosince 2017, víly jsem začal teď na začátku června.

@ledova kraska : ale tak nikdo vás přece nenutí nějaké limity mít :) padla jen informace, že některé cechy to takto mají a co je k tomu vede. mimochodem my také nemáme povinné minimum v turnaji. ale jiinak hezky řečeno - když dám turnaji málo, okrádám hlavně sám sebe :)
 

DeletedUser3281

Guest
Tohle časem každý pochopí, resp pochopí to, pokud se chce ve hře rozvíjet, v určitém okamžiku to bez turnajů nejde, potřebujete totiž divy a ty potřebují tuny VB, nově navíc budete potřebovat kouzla z 10 truhly. Takže co? No prostě se musíte buď na hru vyprdnout a nebo zabrat a zkousnout limit pro sebe i ostatní. My jsme to udělali, nastavili limit 500 a každou třetí chceme získat 10, je nás zatím 15 tak snad brzo seženeme další hráče aby se to dařilo, nikdo se nebuzeruje ale většina chápe, že k tomu rozvoji to nějak nejde.

Pokud by někdo chtěl, může se k nám přidat, čím více nás bude, tím méně úsilí nás to bude stát. Spolek Faun na Arendyllu
 

Saux

Znalec fóra
Můžete mi někdo poradit, jak mám splnit úkol "Měj maximálně 125% kulturní bonus"?
 

DeletedUser3281

Guest
Jo nebo postavit hodně malých :D Ale já bych ten úkol ignoroval a odklikl ho v další kapitole :D
 

DeletedUser5601

Guest
no si prostě počkat se stavěním dalších budov, jednou to klapne
 

Lovec Krys

Legenda
Můžete mi někdo poradit, jak mám splnit úkol "Měj maximálně 125% kulturní bonus"?
No buď můžeš zbourat pár kulturních budov, nebo můžeš takové úkoly prostě odmítat (tyhle úkoly bývají nepovinné). Já je kdysi s prvním městem plnil, ale na cz2 už jsem je úspěšně ignoroval - nějakej tajtrlík mi přeci nebude přikazovat, kolik mám mít kultury, zvláště, když už dávno vím mnohem lépe, co moje město potřebuje, než on.
 

DeletedUser3346

Guest
@ExplorerFfff tak nechápu když je to dle Vás tak zvládnutelné pro všechny tak proč ti co to tak potřebují nejedou sólo? :D
 

DeletedUser3281

Guest
@Turunen protože turnaj je o společenství :) Není pro jednotlivce a proto by se ve společenství neměli lidé jen vézt na ostatních, takový lidé nemají ve spolku co dělat. Na 10 truhlu 1 člověk potřebuje 40 000 bodů, ale 25 lidí jich potřebuje jen 1 600 a o tom to je. Každý chvilku tahá pilku.
 

DeletedUser2185

Guest
@ vidim ze uz jsi velitel u vas. Tak muzes tu anarchii uvest do praxe :). Dej pak vedet jak se dari
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
@Turunen : zajímala by mě jedna věc. v popisu společenství máte napsané, že členy neaktivní měsíc a týden vyhazujete. podle evelnstats máte 13 mrtvol, některým se nepohlo skóre už od března / dubna. k čemu jsou potom pravidla když se nedodržují? :)
 
Nahoru