• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze Podzimní událost 2018

LuciskaCh

Mistr slova
nevím jestli to tu už nezaznělo, pokud ano, tak se omlouvám, pokud ne, tak mrkněte do maila, máte tam 100 střepin navíc. Je to mail ze dne 27.9. od Newsletter ke hře Elvenar, předmět: Oslavuj dožínky, hráči ...
Já jsem to měla v hromadné poště.
 

DeletedUser2988

Guest
Me tedy pobavila hlaska, ze bez eventovych budov nekdo neudělá tu nebo tu kapitolu :D bez event budov jsem jela do ted a jsem v pulcikach, pritel jede bez event budov a je v elementarech.... holt nikam nespechame, ale kecy o "koukl jsem se do mesta a...." jsou naprosto mimo. :)

a co se tyce surovin, mam jich neustale nadbytek, to same kladiv... svete div se, bez eventovek
 

Vicky1177

Mistr slova
Suroviny - když mi na jedno tříhodinové otočení dají třeba mnf na elixíry skoro 10000, tak mám slušný velkosklad... :cool:
 

DeletedUser3281

Guest
@donutka No opět, kouknu se do města a vidím, že místa máš mnohem méně, než kolik reálně budeš potřebovat na postavení ementálů k projití úkolů, samozřejmě pokud na linii kašleš, odklikáš jí v další a jedeš rasu místo 2 měsíců třeba půl roku, tak to jde. Ovšem nemáš to město tak špatné, jako ten o kom jsem mluvil, tam to byla těžká bída ale ty tam máš taky dost eventovek. Ty máš místo aspoň trochu. Je to ovšem o tom jak sama píšeš, jak dlouho tím chce zacpat. Já nechci mít půl roku ve městě nacpanou rasu, abych pak měl horší pozici v turnaji či dobrodružství.
Ale ani ty, a ani přítel pokud je to ten s kým jsi ve spolku nejste viditelně turnajově aktivní, kdybych já nebyl turnajově aktivní, mám těžký přebytek surovin a všeho a tohle je alfa a omega celé diskuze. Pro lidi co hrají aktivně jsou eventové budovy nepostradatelné, protože na méně prostoru dostaneme více kultury či lidí a tím můžeme mít lepší produkci na hru, kterou nám žerou hlavně ty turnaje, díky kterým ale zpětně rostou divy a máme kouzla, tudíž se to vyplácí. Když ale hrajete hru tak nějak "napůl" tak je jasné, že netrpíte problémy ve hře, která je koncipovaná na full hru.

Tzn já svou tezi upravím: Pokud někdo nekašle na turnaje a nechce mít zacpané město půl roku rasou kvůli které mu pak event trvá dlouho a nemá možnost výběru, tak se bez dobrých eventových budov neobejde.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser2988

Guest
Pul roku mi netrvala snad žádná rasa... Misto je docela relevantni, protoze po dokonceni kapitoly vzdy misto zaplacnu budovami, ktere nasledne kvuli rase (az mam vyzkoumane osadnicke budovy) bouram. Ja proste nevidim duvod se nekam hnat, kdyz pak nekdo udela amuni za mesic a dalsi pul rok tu pak drzkuje, ze se ve hre nudi a nema co delat... ale tot muj pohled na vec, stejne tak jsem nikdy nepochopila honbu za lepsi prickou v zebricku :D Ale samozrejme to nikomu neberu a je dobre, ze ma každý svuj styl hrani, ktery mu vyhovuje a tim je vlastne hra variabilni :)
 

DeletedUser3281

Guest
Za žebříčkem se neženu, nechápu to stejně. Ale za dokončení rasy se honím, nebo nehoním, jde mi to samo, protože město bez rasy je pro mě lepší než s rasou. A těším se na situaci na konci amuni :) Budu mít pak chill a hezky ládovat divy, hrát pohodlně eventy :) (ale amuni budu brzdit, na eventy potřebuji pár upgradu a výzkumů... výhoda ale bude že z eventu bude na dlouhou aktuální silná budova, momentálně mám v rase většinou dva minulé eventy, nestihám obměnit)

Jinak to srovná s žebříčkem ale není validní, to je věc co je mimo.

To co jsem se ti snažil říct je tohle:
Jste dva, vyděláte 50tis měsíčně - žijete si jak králové
jste dva, vyděláte 50tis, pořídíte si dvě děti - žijete výrazně hůře než dřív

Někdo vám nabídne 10tis navíc (event), zatím co v prvním případě to nějak neřešíte, protože nepociťujete problém s financemi, v tom druhém by to chtělo větší bydlení, koníčky, kroužky a to by se vám hodilo a prakticky pro to aby jste to získali musíte udělat maximum. Takže až budete mít ve hře dítě (turnaje) pochopíte, že současný styl hry je dost přitěžující, do té doby vám tohle ale vyhovuje, protože prostě není důvod se honit za něčím, co vám momentálně nechybí.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser2988

Guest
Prirovnavat hru k realnemu zivotu mi fakt nejde a prijde mi to vtipne. :D Hru hrat nemusim, uzivit sebe v realu ano. V tom je asi muj hlavni rozdíl pohledu.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser3281

Guest
Je to přirovnání a nepřijde mi na něm nic vtipného. Nejlépe totiž vysvětlíš věci na běžných příkladech. K tomu abych měl co jíst a nějak uplatil bydlení bych taky nemusel skoro vůbec pracovat. Jde o životní úroveň, kterou stejně jako ve hře (jediné co hraji) chci mít lepší, jako v životě :)
 

Lovec Krys

Legenda
No u těch turnajů bych si rychlejším postupem jako výhodou nebyl tak jist. Rychlý postup kapitolami (těmi vyššími) v turnaji spíše ubližuje (velikost armád a tím i cena výkupů v turnaji roste rychleji než produkce manufaktur).
Kdybych zůstal někde u orků/L.elfů, tak mám výkupy v turnaji o dost levnější (v porovnání k produkci) než teď u půlčíků. A armádou bych nejspíše vybojoval to samé nebo i více, jelikož bych měl divy na vyšší úrovni než teď.
U hráčů, co už jsou delší dobu na konci výzkumu to není tolik vidět, ale pokud člověk jede od začátku rychle(2-3 měs/kap), tak je ten nepoměr mezi růstem výkupů a produkcí manufaktur znát dost.
 

DeletedUser3281

Guest
To ano, silně to pociťuji, jenže u divů zase jde o to, že jsou tak velké, že se začínají vyplácet až když má člověk větší místo na čtvereček, mít hodně divů v menším věku by pro mě znamenalo spíše problém. Celkově pokud budu mít nuceně na rasu 6 měsíců, vydrží mi budovy z eventu dávat dost dlouhou dobu, nezastarají tak brzo jako dnes, kdy dva měsíce a jsem jinde. Pro nás větší jsou turnaje fakt neúměrně drahé, snad s tím něco udělají.

Když někdo chce jet jen turnaje, tak se vyplatí zůstat někde v 5 kapitole bych řekl. Tam to chce ještě hlavně kladiva/mince a T1
 

Lovec Krys

Legenda
@iDavis Bohužel v tomhle nemohu odpovědět, mám ještě zásoby z minulých eventů.

@ExplorerFfff Nebyl bych tak optimistický, dokonce bych se změny obával - nějak jsem v Inno ztratil důvěru, takže jakoukoliv změnu automaticky předpokládám spíše k horšímu než lepšímu. Ale třeba se mýlím a oni si problém s turnaji uvědomují (nebo uvědomí) a změní to k lepšímu dříve než se jim hráči hromadně na turnaj vykašlou nebo hromadně skončí.
 

DeletedUser4169

Guest
Nu, hraji rok a čtvrt, začínám amuni, a že bych měl probém s dostatkem surovin, resp. nějaký nepoměr vůči provinciím (pravda, těch mám prozkoumáno jen 380, to je prostě daný tím časem) nepociťuji. Vždy při výzkumu vyzkoumám a upgraduji manufaktury a vždy to šlo stihnout v pohodě. Vyjma teď u půlčíků, kdy to chce to živoucí zboží, ty budu dodělávat až u amuni. Amuni pojedu pomalu, ale i na pauzu na konci se těším, budu moct upgradovat to, co nyní kvůli osadníkům odkládám.
 

iDavis

Legenda
No ja mám túto udalosť so zásobami z veľkého rohu naozaj mizerné skúsenosti. Za všetky měsiční úlomky som otváral len veľké rohy a požehnání na zásoby nepadlo ani raz, dnes nakoniec otvorím jeden stredný roh a .. zásoby. Požehnání na mince radšej už ani nepočítam, tá hromada ktorú mám v sklade sa tam bude váľať ešte veľmi dlho.
 

DeletedUser4169

Guest
Z velké bedny mi nepadlo zatím ani jednou, jen jednou mince... nicméně jsem za to rád, jsou to nejméně preferované položky :)
Nicméně točil jsem zatím jen několikrát, šetřím.
 

DeletedUser5891

Guest
Díky moc parádní informace a skvěle zpracované zvládl jsem díky tomu Event jedna báseň :)
 

Vicky1177

Mistr slova
Požehnání na mince i zásoby mi padalo často, raději bych buď střepiny zpět nebo budovu (velké 140, jen jednou 90). Na zásoby sem tam upotřebím, ale mincí jsem zatím měla nedostatek snad jen dvakrát. Člověk ale nemůže mít všechno...
 

Lovec Krys

Legenda
@athlan Pokud je tvá zmínka nepoměru reakcí na nepoměr, který jsem napsal já, tak se to týká nepoměru mezi růstem produkcí manufaktur (každé 3 kapitoly 4 vylepšení) a růstem ceny výkupu v turnaji (každou kapitolu povinně 3-4 zvětšení oddílu a tím i stejný počet zvýšení ceny výkupů v turnaji. Cena výkupů v turnaji prostě roste výrazně rychleji než produkce manufaktur.

Mi by stačilo, aby mi při každém druhém pokusu padla budova, a druhou půlku by mohly padat požehnání. Bez střepin se v takovém případě obejdu.
 
Nahoru