• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze Prastaré divy

DeletedUser180

Guest
Mně jde spíše o ten nepoměr.
Je jedno jakou provincii dobývám. Pořád dostávám jen zelené.
Nepřijde mi to v pořádku.
Už jich mám navíc 5.

Svatostánek je snad nějak silně znevýhodněn nebo co.

Když si vezmu situaci že ještě budu muset shánět runy na další 2 divy, tak mi to statisticky nepřijde vůbec v pořádku.
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
tak ono runy na další dva divy začneš získávat až vyzkoumáš výzkum u trpaslíků. Takže je to 50 na 50 teď. Já třeba zas dostávám převážně modré úlomky a na zbylý dva divy toho moc nenalézám. Holt "štěstí" no :D
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser34

Guest
no tie trpasličie runy su asi hlbšie zakopane ja tiež ma na bete výskum ukončený ale keď dobyjem provinciu vždy padne zelena alebo modra runa a to z 11 provincii ako mam uz vyskum ukončený nepadla ani jedna trpaslićia runa tie sa daju získat jedine príspevkom bodov iným hráčom alebo štastie neni ešte dostatočne unavené a nesadlo ešte na mńa :D
 

DeletedUser180

Guest
Nevím jestli je to záměr, ale nechápu proč neustále dostávám jen runy na Vysokou zvonici.
Tu už mám postavenou, a neustále dostávám jen tyto runy (už jich mám 6 navíc)
zatímco u Svatostánku mám jen 4 umístěné runy (jednu z nich mám sestavenou z úlomků) + 1 úlomek.

V tomto okamžiku jsem již dobyl 34 provincií.
A nemám z toho prakticky nic jiného než to co nepotřebuju.
Původně jsem si myslel, že šance budou nějak "matematicky" vyrovnané, ale tohle je prostě úplně mimo jakékoliv statistiky.

A to musím počítat z tím že budu potřebovat runy ještě na další 2 divy, které ovšem naprosto nepochopitelně jsou až na konci výzkumu trpaslíků, což pro moji osobu znamená že minimálně 3 měsíce nebudu moci dobývat provincie, abych nepřišel o možnost získat runy i na tyto divy.

Začínám mít pocit že u RT se stala nějaká chyba, protože mi není jasné jak mám asi sbírat runy, které mi prostě systém nedá.
Tak jak jsem byl ze začátku celekem nadšený, tak jsem postupně došel k názoru že ty divy nejsou jen zpíchnuté horkou jehlou (jak už tady zaznělo několikrát už kvůli tomu že spousta hráčů už v době zavedení měla spoustu provincií dobytých) ale že jsou navíc i dost chaoticky vhozeny do hry, bez nějakého rozumného systému.
 

DeletedUser34

Guest
presne nechapem dal som stavat maja a stale my padaju zelene runy a ked je postaveny div tak sa nedaju zozmlatit na xrepiny aby sa poutili ale jedine ked bude budova na 9 urovni a to urcite za tichto podmienok stavat na 9 uroven nemienim to ani omylem takze je to divne na bete mam postavene obe elfie divi a stale my chodia modrea zelene a pritom mam vyskumane trpaslicie divi a zltya cervena runa nepadne hmmmm asi to je nejake divne štastie :)
 

DeletedUser236

Guest
Přiznám se, že jsem byla z divů teď ke konci trochu rozhořčená, ale když jsem si pročetla zdejší diskuzi, tak mě to přešlo. Respektive jsem rezignovala... :D
Sice jsem si minulý týden postavila maják, ale stálo mě to pot, krev a slzy. Sedm run za sebou se mi rozbilo, a ta jedna runa, kterou jsem z toho složila, a díky které jsem nakonec ten jeden div dala dohromady, mě fakt nijak zvlášť nevytrhla. Na 14 nalezených a zasazených run mám 12 úlomků a 2 runy, které jsou mi teď už na nic. To je fakt prachbídná statistika.
Já chápu, že je to nastavené tak, aby si ne každý mohl hned ty divy postavit, ale tohle to je už trochu extrém, ne? Aby se každá druhá runa zničila, to je fakt trochu moc. Nemluvě o tom, že pak člověku padají runy, které nevyužije - tohle mělo být vážně ošetřené trochu lépe.
A pokud je to tak, jak píšou ostatní, že i když už budu mít vykoumané trpasličí divy, můžou mi padat pořád elfí runy, tak na to nemám nervy - abych nějaké dva měsíce, nebo kolik, neprozkoumávala provincie, než vykoumám ty trpaslíky, a pak doufala, že mi padne zrovna ta jedna runa, kterou potřebuju.
Mělo to být těžké, to ano, ale tohle je skoro nemožné. Člověka to pak nebaví, a když si tu budovu konečně postaví, tak z toho ani nemá už moc radost. Nemluvě o tom, že postavení majáku mi nepřidalo žádné body do žebříčku a nešoupla jsem se ani o ň. Nebo jich to dalo jen tak málo, že to na posun nestačilo? Je to budova, která byla nákladná na čas a zdroje (a nervy), a to, že za její postavení není hráč, vyjma bonusu, který budova má, nijak odměněn, je vzhledem k náročnosti stavby trochu nelogické. (Celkově mě trochu udivuje, že třeba kulturní budovy, které stojí mrak surovin, člověku taky nedají body, a jestli ano, tak naprosté minimum...)

Nechci tímhle nějak prskat na adminy, ti za to ve své podstatě nemůžou. Jen sama za sebe říkám, že na trpasličí divy prostě rezignuji už teď, ten druhý elfí div si snad jednou i postavím, ale že bych si je pak nějak vylepšovala, to teda ne. (A původně jsem si říkala, že tomu ty relikvie a VB obětuji...). Nápad dobrý, ale zpracování je výrazně horší... Zkousla jsem to, že hráči, kteří hrají déle, nebyli nijak zvýhodněni (a to jsem na tom lépe než ti úplně na vrcholu - měla jsem provincií prozkoumáno méně), ale tu absurdní náročnost (a nelogičnost) stavby divů teda nezkousnu.
 

luterina

Veterán
Ještě nemám výzkum Prastaré divy, ale jak tady čtu ty vaše příspěvky, tak nevím jestli neposlat - než se do jejich výstavby pustím - Velkému šéfovy nějaký dárek.:eek::p:D
 

Sindri

Guest
Noo, já prastaré divy chápu jako takovou vidinu, že když budu hrát, jednou na něco dosáhnu... a až toho dosáhnu, tak tento div mi bude odměnou za výdrž.

Podle mě na ně kladete při svém hraní příliš velký důraz, berete je jako cíl, přitom právě běžné akce, na jejichž vykonávání byste se měli zaměřit, vám ten div získají. Jednoduše si klikat a když mi padne runa, tak super, jdu ji hned zkusit zasadit... no když nic, tak nic. Neupírejte se na ně, berte to jako „bokovku“.

Tak to vidím já. :)
 

DeletedUser273

Guest
...a kdy budou slibované úkoly s odměnou run,o kterých je zmínka i ve Wiki?
 

Forseti

Manažer komunity
Elvenar tým
Původně bylo v plánu zavedení nových úkolů současně s prastarými divy. Nicméně nakonec bylo rozhodnuto, že se vytvoří úplně nová úkolová linie, která lépe zapadne do příběhu. Moc nás to mrzí, nicméně mohu slíbit, že už to dlouho trvat nebude, pro rok 2016 máme přichystáno mnoho změn!
 

DeletedUser236

Guest
Já je beru jako bokovku, protože než jsem se k nim dopracovala, trvalo mi to víc jak měsíc :D Brát je jako cíl nemá význam. Je to bonus. Jen prostě jeho dosažení je přehnaně složité. Až budu mít trpasličí divy, tak budu mít prozkoumaných třeba dalších 30 provincií - takže budu mít třicet run, které ve hře už nikdy nevyužiju? (Protože na desátý level elfích divů se fakt nechystám) :D Nemluvě o tom, že to dle všeho nedává rovné šance všem hráčům - padla tu zmínka, pokud jsem četla dobře, že někomu stačilo dvacet provincií, a měl divy oba. Já jich prozkoumala 28 a div mám jeden :D Takže mi to nepřijde jako zas tak spravedlivá odměna za výdrž :D

Každopádně na změny jsem zvědavá :)
Elvenar mě zatím baví a nemám moc důvodů si stěžovat, jen ty divy mě prostě trochu roztrpčily :D
 

luterina

Veterán
Tak je na každém z nás jak hru pojmeme, jak píše Forseti, hra by měla zůstat hrou pro zábavu a oddych, tedy neměli bychom tu být my pro hru, tak jako by tu měla být hra pro nás, tedy přeji všem aby vás bavilo to samotné hraní a měli jste z toho jak je vaše město stále větší a krásnější radost.:)
 

Ódin

Bývalý člen Elvenar týmu
Nemluvě o tom, že to dle všeho nedává rovné šance všem hráčům - padla tu zmínka, pokud jsem četla dobře, že někomu stačilo dvacet provincií, a měl divy oba.
Nevěřím tomu, že někomu stačilo 20 provincií, aby měl oba divy. To by byla obrovská náhoda, ale dle mého je to naprosto vyloučené.
 

DeletedUser312

Guest
Hoj

tak nevím v jiný sekci tady se projednává boj mezi hráči nebo vlastně jakejkoliv boj a strach o to aby se z elvenaru nestala další hra kde se člověk bude bát o svoje městečko a suroviny a hodně hráčů je zásadně proti...... ale když sem si přečetl popis jednoho z divů tak mám ten pocit že přesně to se stane už jen to že mě div bude produkovat armádu která mě je úplně k ničemu protože už teď když s jednotkama první úrovně vlezu do oázy jsou to jatka ze kterých není šance se jakkoliv vymotat ať použiješ jakoukoliv taktiku .... prostě je nepřítel jednou ranou zabije a je po akci...
*************************************************************************************************************************************
S vaší pomocí budou moci trpaslíci znovu postavit svůj trpasličí val! Jejich vědomosti a silou relikvií budete moci zvýšit velikost oddílu pro výcvik ve svých kasárnách. Trpaslíci nejen že ví, jak pracovat s krumpáčem, ale také rádi zvednou kladiva a své meče a rozpráší každého nepřítele. Trpasličí val také umožní vyrábět jednotky, aby vás ochránili před zloději a bandity.
************************************************************************************************************************************
bych řekl že v tomhle odstavci je předzvěst budoucích bojů a loupení případně vyzývacích soubojů jasně daná a kdo se bude vyhýbat stavbám trpasličích domků nebo divů..... tak jak to někteří mají v úmyslu ......bude jen sám proti sobě
jen by mě zajímalo jak to bude probíhat... protože předpokládám že si tyto boje každej sám dobrovolně bude muset prvně vyzkoumat v nějakým dalším rozšíření výzkumnýho stromu a vyhnout se tomu nepůjde celkem by mě zajímalo jakým způsobem to bude probíhat protože představa že mě na městečko zaútočí systémovka když tu nebudu a dle dosavadního způsobu nasazování jednotek do bojů se klidně stane že já budu mít 5 x 150 jednotek proti jejich 8 x 850 .... bych řekl že to bude férovka jak čapa :D nemluvě o tom že Travian sem přestal hrát když mě donutil po asi 5ti letech nařídit si budíka a představa takovýchto bojů by znamenala si pořídit nějaký hodně dobrý prášky proti spaní :D

jinak náročnost získávání run mě taky překvapila ale už sem to přehodnotil... 9 run potřebuješ na první level a další sadu až na otevření další úrovně tzn na šestej level takže ve výsledku to není zas tak strašný a navíc máš zatím dost času tu další sadu vyválčit.... horší by bylo kdyby při současný náročnosti získávání správných run bylo potřeba na každej level sehnat sadu to by pak bylo zhola nemožný se prokousat do poslední úrovně jakýhokoliv divu....
 

Eragon92

Znalec fóra
No možná by pomohlo kdyby někdo přeložil to video ve kterém se něco mluví o provnicích třeba to s tím nějak souvisí. Každopádně pokud začnou útoky na město tak s největší pravděpodobností skončím. To jsem mohl zůstat u Divokých kmenů....
 

DeletedUser467

Guest
Raduzz: A já bych zase řekla, že mysleli ochranu před zloději a bandity, na které narazíš v provinciích :) Ostatně, jsou to jednotky, se kterými se tam setkáš. A že ty nepoužíváš jednotky prvního typu, neznamená že jiní ne ;) Každopádně, uvidíme jak se to tu vyvrbí :)

Eragon92: Jestli myslíš to vánoční video, kde naznačovali, co nového přinese rok 2016. Tak tam opravdu jen naznačovali :D Ale co se týče těch provincií, tak z toho, co tam říkali vyplývá, že budeme moci společně bojovat v provinciích. Společně, ne proti sobě. Zřejmě se to spustí jako nějaký event, kterého se jednoduše bude moci zúčastnit více hráčů.
 

Ódin

Bývalý člen Elvenar týmu
Nikde není psáno, že budou hráči bojovat proti sobě, nebudou. Trpaslíci vám mají pomáhat v boji, ale v provinciích a setkáte se s nimi taktéž v provinciích. ;) Hledáte v tom něco, co není vůbec vysloveno... :)
 

DeletedUser312

Guest
A že ty nepoužíváš jednotky prvního typu, neznamená že jiní ne
troufl bych si s tebou dost důrazně nesouhlasit :D jen blázen by používal jednotky prvního typu když už má vyzkoumaný jednotky druhýho typu a ještě k tomu je má vylepšený..... je to celkem jednoduchá matika..... postav proti sobě jednotku svých prvních šermířů a jednotku svých druhých šermířů..... ti první do těch druhejch budou bušit jak vzteklí do vrat a jim se nic nestane... po skončení jejich tahu si ten druhej jen otře čelo orosený od smíchu a omylem mávne mečem a je po boji :D ..... nemluvě o tom že oázy mají tendenci dávat do provincií jednotky lehce lepší než máš ty a ve větším počtu na jednotku.... tzn jakmile ty vyzkoumáš jednotky druhýho typu a vylepšíš je v tu chvilku se ti ty první v kasárnách jen pletou :D
 

DeletedUser467

Guest
Hihi, Ódin vás docela setřel :) Někteří holt vidí všechno moc černě :D
 
Nahoru