• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze Kouzlo zimy

Ludi

Veterán
Asi se shodneme, že úkoly jsou podstatně přijatelnější než minule. Jde to celkem v klidu. Jen ten pád odměn na 20 mašlí za úkol je nepříjemný. Perníková chaloupka není zase tak špatná, celkově jsou ty rozvíjející se budovy 4x4 střižené na produkci podobně. Balíčky se mi moc nelíbí, prostě je to celkově náhodná klikačka. Dřív, když jsem jela točící bedny, vybírala jsem si je i podle toho, co by mi padlo, kdyby nevyšla hlavní denní odměna. Dělali jsme to tak asi všichni. Teď naklikám spoustu balastu. Jsem zvědavá, jestli mi ještě padne nějaká studánka.
 

DeletedUser4336

Guest
Elfnostradamus >> Tohle mi až tak nepřijde, když byly události postavené na omezených odměnách, tak to bylo dle mě nejzprůměrovanější řešení, protože nikdo nemohl vyhrát víc, pouze denní odměny se daly celkem dobře ovlivňovat, protože se vědělo co se točí, takže se dalo vydat cestou větší pravděpodobnosti získání hlavních odměn nebo naopak vše vhodit do lepších vedlejších odměn, či denních odměn (a hrabači mohli max. získat nekonečno urychlovačů, protože ostatní budovy nebyly až tak mocné). Pak přišlo neomezené řešení hlavních odměn, a až to dalo aktivnějším hráčům něco, co nejspíš značně rozvážilo hru. A teď sice nelze až tak ovlivňovat průbeh zisku, ale ten kdo si události kupuje, si je stejně koupí, a zbytek je odvislý nejen od náhody v úkolech, ale i v odměnách, takže někdo dostane dost a jiný téměř nic (možná i proto, že náhoda v Elvenaru funguje tak nějak po svém).
 
třeba pro mě přijatelnější nejsou. Pořád jen vyrábím v dílnách a manufakturách a není nic příjemného točit pořád dokola cenné prsteny (9), válečnické masky (5) a sady nástrojů (byť 2). DO toho sem tam nějaký nesmysl, ale obecně nejsem schopný udělat denně v průměru víc, než 50...
 

DeletedUser4336

Guest
Tak je to asi jak pro koho, pro mě je třeba výroba (a denní je extrém) stále výhodnější jak čtyřikrát po sobě 9-11 relikvií a na to ob úkol znovu (naposled jsem napočítal nutnost mít nemálo přes 100 (číslo už přesně nevím) relikvií během 1,5 dne, což mi zlikvidovalo veškeré provincie kolem mě (to už jsem musel občas urychlit i průzkum, abych se hnul)), anebo čekat 3 dny na možnost splnit turnajem, a to se opakovalo před i za ním, a v podstatě bez provincií ne moc dobře řešitelné, protže akademie ne vždy měla relikvie, navíc jedna formule zaujímá jen 5 relikvií, takže na 3x, to je asi 10,5h bez prodlev pro čekání na recepty, a v té době jsem ani neměl moc malých urychlovačů.
 

luterina

Veterán
měla jsem za to, že pokud jde o rozvíjející se budovy, tak bude možné, když vynaložím náležitou aktivitu a při troše štěstí, si takovou budovu na lvl 10 v eventu získat, tedy na ní dosáhnout, při hodně velké smůle, že jí dám tak na lvl 7 - 8 a že z dobrodružství společenství se získanými dalšími 2 artefakty jí na ten 9 - 10 level také dotáhnu, to mi totiž přijde jako ideálně nastavený event, když běžně ve výhrách a loteriích a v soutěžích je hlavní cena také jen jedna - ta jedinečná..., to je totiž v soutěžích i loteriích naprosto normální a nikdo se nepozastavuje nad tím, že hlavní cena se nevyplácí dvakrát, že bylo možné získat rostoucích budov víc jak jednu, tedy např. i dvě Mořské panny, jistě bylo velmi příjemné, ale už jsem začínala pociťovat, že místo radosti právě z té dosažené hlavní ceny chci ty ceny dvě a že se ve mně probouzí jakési mamonářství které tu radost z hlavní ceny začíná překrývat, jak přišel event, kde bylo možné získat i 10 medvědů, tak jsem začala silně pociťovat že v takovém eventu prostě není něco v pořádku, místo jupííí, mám z eventu hlavní cenu, mi přijde že se to zvrtlo a že se začalo akorát předvádět kdo víc medvědů z eventu vyždímal, a že někteří začínající hráči nedali medvěda celého ani jednoho, nad tím už se asi moc ti zkušení těžaři nepozastavovali - že zřejmě asi něco v eventu je nastavené špatně, proto si myslím, že tento event je co do možnosti získání co nejvíce hráčům jak začínajícím tak i těm zkušeným, té hlavní odměny tak aby byla k dosažení právě jen ta jedna a tím aby se honosila statusem jedinečná, nastavený nejlépe jak kdy byl a taky proto, že si nemyslím že cílem eventu by mělo být nahrabat si všeho co nejvíc..., co se týká denních odměn, vnímám tento systém rozbalování balíčků jako za nejvíc odmítaný z důvodu nemožnosti zvolit strategicky natočit si třeba 1500h urychlovačů či 25 studánek přání, což tedy být v tomto eventu ortodoxní těžař, asi bych taky vyvěšovala transparenty, zvláště když bych byla zvyklá na předešlé eventové systémy výběru odměn kde se dala strategie lépe na výhry uplatnit a teď bych to měla v podstatě jen o tom strategicky neuchopitelném štěstí..., a asi největší TOP 20 mašlí drobek po drobku zrníčko po zrníčku fazolka po fazolce nuda šeď a šeď třičtvrtě celého eventu až do konce, abych pravdu řekla, včera mě chytla panika že to není možné splnit 8 úkolů denně abych chaloupku do konce eventu na 10 dala, ale točila jsem dnes na Lenivého sněhuláka a ani nevím jak, moc jsem ani mašlí neutratila a jako bych skočila o několik dní dopředu a najednou se mi to smrsklo na 7 úkolů denně do 9. artefaktu, takže zase mi svítá naděje že se to ještě během těch 17 dnů bude smrskávat na třeba ty 2 úkoly denně a že nakonec mám krásný čas jí na 10 do konce eventu dát na tu pohodu.

Všem přeji (když už ta strategie tak chybí) hlavně zdraví ale i to štěstí, protože kolik zdravých lidí bylo na Titanicu! ;)
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser6390

Guest
U mne vládne spokojenost. vytěžil jsem jednu studánku, jednu perníkovou chaloupku a jeden zasněžený strom, který prozatím nemám kde zasadit, jelikož nemám volný pozemek. Více se mi již asi nepodaří získat. Ale i tak "U mě dobrý", díky.
 

Lovec Krys

Legenda
@Tomahawk Není nad skromnost. Já mít z eventu jen 2 denní odměny, tak nadávám hůř než starý dlaždič s horníkem dohromady.
Jestli chceš ten strom zasadit, tak si smaž ty staré kulturky a hned budeš mít místo, kam ho dát. Když nebudeš mazat/nahrazovat staré kulturky, tak je pouze otázkou času, kdy se dostaneš do stavu, kdy je buď smažeš/nahradíš, nebo nebudeš mít místo na to, abys vůbec novou kapitolu byl schopen projet.
 

DeletedUser6390

Guest
@Lovec Krys
Děkuji. Jen pro představu, pokud by ses vrátil v čase o jeden rok navíc od data 15. čvc 2017 a tohle hrál, dal bys stejné rady ?
 

Lovec Krys

Legenda
@Tomahawk Před rokem jsem byl někde u čarodějů / půlčíků /elementálů nebo tak něčeho, takže by se to moc nelišilo (např. jednu dobu mou produkci many zajišťovalo 12 žhavých jezírek (tzn. 12 denních odměn se systémem konečných úkolů)). Pokud bych byl v nízkých kapitolách - (tak I-IV), bral bych to tak, že až bude mé město větší a silnější a lépe fungovat, tak na tom budu lépe a získám více (to jsem ještě spoustu věcí nevěděl).
 

Vicky1177

Mistr slova
@Silversnake: Tak to asi nejsi sám, na to samý si mi asi před hodinou stěžoval jeden hráč z našeho společenstva.
Jinak dnes ze 4 mašlových pokusů naprosto nic zajímavého... :confused:
 

Jirinazel

Znalec fóra
Ahoj,
plně s Tebou souhlasím. Ani dříve jsem nehrál 24 hod. denně, ale udělal jsem si přípravu ( většinou díky iDavisovi). Eventy jsem končil cca osm dní před ukončením, ale protože šli dvě úkolové řady, ještě jsem do konce posbíral každý den 35 bodů. A hlavně mě to bavilo. Dnes jsem ukončil hru za šest dní (úkoly byly průchodnější), ale teď je hotovo, jak už jsem psal - 80 mašlí za čtyři dny, tj. jedno zatočení - děs. Nemožnost si vybrat o co bych měl zájem, ale čekat co mě PC milostivě dá, to není hra. Naoko udělat nekonečnou řadu, když při troše smůly neuděláš jednu chaloupku ani na deset. Pád ze skoro 60 mašlí do "nekonečné" fáze na 20 mašlí, je prostě výsměch. Upřímně, jestli jde o to donutit hráče platit, tak raději ukončím hru. Zatím končím s eventy a uvidím jak to bude dál. Jinak Tobě a všem ostatním hráčům přeji klidné a pohodové Vánoce, hlavně zdravíčko a hodně štěstí v Novém roce.:):):);)

V informacích se nevyznám (třeba se někdy poradím, jak se do toho leze, jestli na to nepřijdu samostatně), ale příprava byla důkladná: hodně otevřených provincií na střety a relikvie, zásoby zboží, kouzel atd., snad nejdůkladnější, jakou:) (ten se sem dostal omylem) jsem kdy dělala, protože jsem čekala, že tam budou ty budovy, co jsem si na začátku roku z hlouposti vyhodila. Ony tam budou, ale já je nedostanu. Mám našetřeno přes 2,5K mašlí, ale teď mám 53 za úkol, takže přísun brzy skončí. Při tomhle poměru výher to nemá moc naději. Dneska třetí budova od začátku. Jestli se snaží donutit hráče platit, tak je nech, ať se snaží. Naštvaní jsou i ti, co platí. A neodhlašuj se, na to máš vždycky dost času. Já to udělala a pak mě to mrzelo a jsem zpátky, a jim je to přece šumák tak i tak. Stačí se na to na čas vybodnout, dva, tři kliky jako udržovačku a hlavně se nenechat vytočit do kulata. A kdybych se už neozvala, taky všem přeju hezké Vánoce a do Nového roku štěstí a zdraví, pro všechny, kdo jsou nám drazí. :):) (sem patří ten zatoulaný).
 
Naposledy upraveno:

Vicky1177

Mistr slova
Mno, tak dnešní "dárečky" hodnotím jako mimořádně nezdařené. Kromě 3x krmení jen samá mizérie... Původní stav 740 a konečný 540, tedy když nepočítám pro mně bezcenné 1x prastará vědomost a déšť mincí, co se hodí tak maximálně do craftingu, vyměnit 200 mašlí za 3x krmení, tomu se říká "monkey business"... Prostě není každý den posvícení. :rolleyes:

Schránka1191.jpg
 

DeletedUser5695

Guest
Také přidám malé vyhodnocení, byť ne na konci, městečko jsem připravila, postavila uskladněné dílny (pro event celkem 11) a manufaktury (pr event celkem 7) a vylepšila je na požadovanou úroveň, a samozřejmostí je co nejvíce, v mém případě 12, otevřených provincií - nyní zbývají jen 2.
Tímto velké díky kouzlu teleportace budovy. Po ukončení eventu půjde 6 dílen a 4 ocelárny do sklau, + obytky navíc.
Úkol na výzkum nové technologie mě prozatím téměř nezdržel, v mezidobí se mi vždy podaří sesbírat VB a dokonce i suroviny, i když s požadavky na bismuth je to trošku obtížnější. Nepredikovatelnost úkolů mi nepříliš vadí, připadá mi to férovější, než znát vše předem. trvale mám připraveny sady nástrojů, zadávám vždy ve dvou kouzelkách a zatím jsem nemusela čekat. DV mém případě získám denně více než 35 VB, jako v událostech s konečným počtem úkolů, to je určitě pozitivní. Také mám trvale zadány košíky, takže hodně dílen nevyrábí kontinuálně, ale kladiva postačují, požehnání jsem použila 2x a to při výrobě army za pomocí nakrmeného medvěda brtníka a urychlovačů. U manufaktur mám trvale zadanou 3hod výrobu, a často vybírám v souvislosti s úkolem, tedy, čekám-li na nějaký jiný úkol, vybírám, pokud ne, čekám, zda mi nepadne požadavek na 3hod výrobu. Nejhorší je pro mne vyrobit velké množství ocele, musím zadávat 3x 3hodinovou výrobu, opakující se nákup 20 VB huntuje bankovní konto, ale to lze snadno doplnit sběrem hromádek na mapě nebo požehnáním.
Tedy úkoly považuji za řešitelné a náhodnost se v mém případě spíše potvrzuje, zajímavé nejsou, to ano.
Dětinská grafika odměn mě v nadšení neuvádí, nahodilost u truhliček či zde u odměn není asi příliš velká, předchozí truhličkovou strategii za strategii opravdu počítat nelze, byla tak jednoduchá a průhledná a štěstí a los hrály podstatnou roli. Bohužel, bohudík tato hra není strategicky náročná, prostě hezká oddechovka.
Hlavním minusem a to závažným jsou odměny, a to začíná být neblahým zvykem. Odměna má být odměna, tedy nějaké plus pro všechny, nejen pro hráče na počátku vývoje. Tedy všechny ty zmrzlé plameny a další snadno získatelné harampádí, stejně jako úlomky kouzel ve věži, naprosto neodpovídají vynaloženému úsilí. Pokud by existovala směnárna či burza takovéhoto harampádí, možnost jejich proměny na něco jiného než úlomky, budiž. Ale úlomků mám tolik, že nestačí sklady a plamenů taky. Co třeba alespoň malé časovače? Artefat Fénixe?

Ano, bohatý Ježísek to není, ale zase tolik hany si současný event ani vývojáři nezaslouží. V předchozích eventech nechali aktivní hráče obohatit až příliš a nyní se to snaží vyvážit, možná by to kyvadlo nemuselo létat v tak výrazných amplitudách :). Takže díky za zábavu, hezký adventní čas, klidnou hlavu a veselou mysl.
 

Jirinazel

Znalec fóra
"V předchozích eventech nechali aktivní hráče obohatit až příliš a nyní se to snaží vyvážit"
Tak tohle je určitě fakt, jenomže ... o tom, jak to kdysi vzniklo by se dala napsat celá vánoční pohádka, možná i vtipná, ale dlouhá a tak to vezmu od konce. Což kdybychom místo toho přidušování aktivních hráčů hledali cestu, jak vyvážit trh zahlcený nabídkami typu: dám 10K drahokamů za 10K hedvábí? Tím, že už nedáme nikomu nic, až se aktivita přestane vyplácet, to asi nespravíme.

Odstraněna citace. Embla
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser6390

Guest
No právě ! Ale něco se přesto děje, velkým selhávají kalkulačky a dětem je to jedno. Asi brzy nastane změna Etického kodexu hry... tedy možná.
 

luterina

Veterán
Tak z toho že by hra nebyla opět něčím novým okořeněná zrovna strach nemám, to už spíše nám nevrátí ty podšálky :)
 

DeletedUser5695

Guest
Nevím, proč stále se slzou v oku vzpomínáte na truhličky s bláhovou domněnkou, jak jste ovlivňovali pravděpodobnost. Ale možná vám nepadaly trojice zcela plonkových truhliček, kdy bylo de-facto jedno, na kterou kliknout, a pak se naopak nenahrnuly truhličky ceněné.Loterie to byla, jen možná nepatrně menší. @Tomahawk jednou také vyrosteš a nevidím nic špatného na tom, že hráč přemýšlí a ne slepě kliká,
 
Nahoru