• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze Kouzlo zimy

luterina

Veterán
Na mojí kapitolu se víc vyplatí Zimní hvězda, ale ráda bych, pokud se podaří i Chaloupka, mít u ní i nějakého toho Cukrového otce pralesa. :)

dala jsem 2 x a hned potom mi padla míchačka, 100 mašlí zpět :) Screenshot_2019-12-13-01-42-47-045_com.innogames.elvenar.jpg
 
Naposledy upraveno:

Prealiena

Velmistr písma
A to se vyplatí.
Viděla jsem v iDavisově názorném videu, že si pod lupou odhalil dvojnásobek a znovu zamíchat (štěstí jak prase).
K mému údivu, si vybral dvojnásobek a pak klikl jinam na neodhalený dárek, dodnes to nedokážu pochopit. i kdyby chtěl trefit dvakrát denní odměnu, tak kombinace s mícháním je mnohem lepší.
 

Green Jane

Šéfkuchař
:pMám takový menší dotaz : velmi často se mi stává , že se nenačte to ,co má (třeba dvakrát po sobě) a pak to zase funguje . A tak třikrát za hodinu mně naskočí chyba v toku dat . Dřív jsem s tím problém neměla . Je na tom někdo z vás podobně ? Jinak hra celkem ujde , člověk s nehoní a ještě si v klidu zanadává . Pěkné Vánoce všem . :cool: :cool:
 

ElfNostradamus

Veterán
luterina: ...žel ještě nestojí, artefakty zatím pouze 3, protože dárečky jsem slíbil odkrývat synovi a to bude teprve až dnes večer :) připraveno 3k mašlí :)

V řemeslné výrobě samý odpad, jako by chtěli vždy během eventu z toho co nejvíce vytřískat...

Příspěvky sloučeny. Embla
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Vicky1177

Mistr slova
Jsem na tom stejně jako @ElfNostradamus, tak jsem dopadla. že abych celý den nestála, craftím relikvie... :rolleyes: Když nic lepšího už ve třetí otočce, technologie teď bohužel, jsem ve čtvrtině konstruktů a nemám suroviny.
 

DeletedUser4336

Guest
Green Jane >> Dřív se mi to stávalo hodně často, teď naštěstí už prakticky vůbec. Čím to bylo přesně nevím, vždy jsem dával za vinu programu, že si prostě na něco neumí počkat, protože jiné programy to nedělaly. Teoreticky by to mohlo být na straně připojení, a program s tím neumí žít, ale skutečnost samozřejmě neznám. Teď se mi jen občas stává, když program běží delší dobu, že mi to hlásí chybu, že nemám dostatek bodů, když si chci něco sám dát do divu, podruhé to už jde, přičemž na jednom z počítadel je o +1 víc, když se div otevře znovu, tak se zobrazí správné hodnoty.
 

ElfNostradamus

Veterán
Děkuji Luterin, malej měl radost včera z dárečků, dostali jsme se na 8 artefaktů, tj chybí pouze jeden, což bychom měli do konce eventu dát, i když to ted jede jen po ,,dvackách,, ...chaloupku, ale postavím až expirují Džini, není místo, nějak mi je vždy líto prázdných okének, tak to nabouchám po strop a vážně aktuálně nemám ani jedno okénko volné :) ...jinak okem z boku bych řekl, že se nám příliš nedařilo při losování dárků, syn tedy měl radost z každé ,,blbosti,, /což je hlavní :)/ ...denní odměna padala až většinou na konci a to samé s mícháním, tak jsem se to snažil časově ještě přerušit stavěním venku sněhuláka /fakt krásnej :)/ , ale ani ta pauza a příval čerstvého vzduchu do plic, nepomohl :) ....tak přeji aspon všem ostatním více štěstí v otvírání dárků, Good luck a hezký víkend všem :)
 
Naposledy upraveno:

Jirinazel

Znalec fóra
Mám 2 města ve kterých jsem v úkolech úplně nastejno a přes to má jedno o 2 artefakty (celkem 7) víc než to druhé, palice to je další prvek ve kterém je to náhodné, tedy náhodnost není jen u dárků ale i u palic resp. u cihel, všimla jsem si že nejvíc nechuti způsobila právě ta náhodnost (ta štěstěna) a teď ještě se 20-kovými úkoly trojnásobná, myslím, že tento event je nejvíc o štěstí co kdy byl..., já se štěstím problém nemám, prostě někdo ho má někdo ne, jednou ho má on či ona, jindy zase já, takový už je život že každý chvilku tahá pilku, ale on ten "kus klády" někdy padá zásluhou aktérů dvou kde každý stojí na té pomyslné druhé straně a opravdu se nestačím divit jak někteří na tu pilu tlačí :D a takového času do konce eventu a jen po 20-kových úkolech no dyť to je paráda! :) za mě "nic nehonit" asi největší z eventových dárků vůbec :) Kde je Láska??? Já chci Lásku!!! :):):)

Holt někdo má štěstí ve hře a někdo v lásce. A když hraju, tak chci vyhrát a lásku do toho nepletu. Pokud jde o míchačku, je mi jedno, jak jí zabalí. Vidím to tak, že má funkci kazítka (snad mi tohle slovo už nevyškrtnou), a že tě má jenom odrbat o ty body, které potřebuješ na vyčištění plev. Musíš mít štěstí 2x, jednou, že ti padne kýžená výhra a podruhé, že ti nepadne míchačka, a to už je vražedná kombinace. Jakže mám přijímat s láskou takovou zlomyslnost? Pro mě by mohly být v nabídce jenom dárky, bez funkcí míchačka a 2x, a hráč by si mohl zamíchat sám, je-li spořivý, nebo kupuje body. Při tom množství, které dostaneme za plnění úkolů, bychom se stejně moc nenapakovali. A že by nám mohli udělat nějakou radost k Ježíšku? V tom je přece taky láska. Tak hodně štěstí i lásky:)
 

DeletedUser6343

Guest
Taky mě to nebaví. Event je nezáživný... opakující se úkoly... Například dnes ráno jsem měla třikrát za sebou výzkum technologie nebo 20 oparu vidění... A těch kladívek co jsem již spotřebovala... Stále se opakuje dokola několik málo úkolů... Výhry nic moc a otevírání dárečků!!!! Prostě tenhle event děs běs... Na to, že je elvenar strategická hra asi tvůrci tohoto eventu zapomněli... Za mě tento event palec dolů.
 

DeletedUser4336

Guest
Tak zrovna úkoly mě zatím nějak zvlášť nepečou, to beru jako světlejší stránku události (oproti např. minulé události, kde úkoly byly hrozné), za mě dobré že se střídají i nové a jednoduché úkoly. Naopak systém odměn se zpracováním mi přijde dost špatný, každý den si vytáhnu další plamen na kulturu (už jich mám devět, a to jsem si ještě ani moc nezahrál, co s nima budu dělat nevím), to už ani není možné, to už ty občasné mince ze systému truhel se daly lépe využít, hlavně se jim dalo celkem dobře vyhnout.
 

Jirinazel

Znalec fóra
Mě se taky zdají úkoly lepší než minule. Hlavně oceňuji výrobu, tedy počítání na množství, nikoli na druhy zboží a zásob. Je to dobrý způsob, jak odstranit problémy s úrovní dílen a manufaktur a taky nerovnost mezi ocelí a ostatními komoditami. Prostě to udělej, jak chceš, ale odveď svoji práci. To se mi líbí. Nové jednoduché úkoly jsou taky v pohodě, až na 7x nákup u obchodníka 3x za den, to mi přijde jednoduché, ale hloupé. Přece nebudu celý den makat, abych to, co vyrobím, prodala nějakému šejdíři na babku! Rozumný člověk takové věci nedělá. No, a pro útěchu, několik technologií nebo oparů mám taky za sebou. Při délce jedné technologie 60-80 VB a časových nákladech na výrobu oparů to asi nikdo za den nedá. Přesto, úkoly jsou na téhle hře to nejlepší, ale jaký to má smysl, když za ně nic nedostanu? Tolik mě zase plnění úkolů nebaví.
 

joskap

Znalec fóra
úkoly, jak mě šli za sebou - čísla si pamatuji přibližně - tedy 86000 ks mramoru, vyrábím na dvakrát. následně kolem 130000 ks kladívek,pak 5x mramor 9-ti hodinovka - v mém případě opět na dvakrát, a teď dvakrát sada nástrojů ( 24 hod.). Tři dny v hajz.....
a výsledek 80 mašlí.

Pro zajímavost, všechny předchozí segmenty jsem udělal za šest dní.

Příspěvky sloučeny. Jumala
 

flego

Mistr slova
Taky už jsem zaparkoval na 20- ti mašlích, ani jednou mě nepotkala devítihodinovka, natož sada nástrojů, vše se točilo okolo výroby kladívek a mramoru,a k tomuto pár relikvií nebo střetů,dle mého úkoly lehké, odpovídající těžko dosažitelné zvolené odměně.Chaloupku jsem postavil, neboť mi budou expirovat studánky, takže místa bude dost. Někde se to tu už psalo, úkoly jedu v obou městech zhruba stejně,ale rozdíl jsou dva artefakty... :)
 

Anthalas

Znalec fóra
ukoly za 20 maslicek :) 3 cinidla , kup 20VB , 3 cinidla , kup 20VB ,dokonci provinci /vic jak 2 dny,kup 20 VB :) to vypada ze me za chvily 1VB bude stat pul miliardy :) . Zakladni ukoly na pohodu jsem rad ze nejake uplne zmizely ale jakmile je dodelate tak plnit ukoly za 20 tak jak jsou nastavene asi nema moc smysl
 

Jirinazel

Znalec fóra
úkoly, jak mě šli za sebou - čísla si pamatuji přibližně - tedy 86000 ks mramoru, vyrábím na dvakrát. následně kolem 130000 ks kladívek,pak 5x mramor 9-ti hodinovka - v mém případě opět na dvakrát, a teď dvakrát sada nástrojů ( 24 hod.). Tři dny v hajz.....
a výsledek 80 mašlí.
odmě
Pro zajímavost, všechny předchozí segmenty jsem udělal za šest dní.

Příspěvky sloučeny. Jumala

Ahoj sousede,
čas nehoním, ale z předchozích eventů mám všechny rozvinutelné budovy na desítce s rezervou a fůru denních odměn - z léta celý rezort - a co si vzpomínám na minulou zimu (jednou jsem hru smazala), tak to jsem vyhrála celé dvě sady (16K na magickém zboží v trpaslících) a byla to pohodovka, žádná křeč, jak se tady občas připomíná, že teď hrajeme na pohodu, akorát že jsem se u toho nenudila a teď tedy fest. Navíc obdivuji tu krásnou vstupní stránku, je vidět, že v Elvenaru přece jenom někdo umí malovat, tak to mě těší. Třeba se nám do příštího roku podaří vrátit panáčka Perníčka do jeho leporela pro první ročník mateřské školky. Takže za mě palec dolů a hodně při zemi.
 
Naposledy upraveno:

ElfNostradamus

Veterán
Zdravím. Je asi ještě brzy hodnotit celý event, ale do konce se asi už mnohé nezmění, proto si dovolím již dnes napsat svůj osobní finální pohled. Děkuji týmu tvůrců za práci a přípravu posledního zimního eventu, myšlenka zajímavá a jistě to mysleli dobře, bylo za tím dosti práce a ano dětský motiv pro mého syna krásný, a i proto jsem k tomu takto přistoupil = dětinsky, pohodově, odpočinkově.... Žel celkové spokojenosti a spokojenějších tady i reálu je méně než kdy jindy. Bral jsem event jako oddechový a pohodový už před začátkem a tedy pouze v rámci běžné výroby plním úkoly /aktuálně tedy stojím na výzkumu provincie 96hod :(/. Taková je reálnost a byl jsem na ní předpřipraven. Přesto přes prvopočátečný optimismus, když bych tedy mohl do budoucna něco změnit, tak žádám: Raději míti všeho hodně a moci si vybrat jako dříve /myšleno denních odměn a hlavních cen/ a ty aktivnější ještě o něco více... než míti toho málo a ty méně aktivní a méně št´astnější ještě mín´!
Přijde mi, že se snaží Inno celkově hráče více zprůměrovat, což je a bude bičem pro ty aktivní. Raději tedy příště volit cestu a i myslím, že to zní lépe a dělá většině lidem více radosti tohoto závěru: PRO VĚTŠINU DOSTI a NĚKTERÉ JEŠTĚ VÍCE než PRO VĚTŠINU MÁLO a NĚKTERÉ JEŠTĚ MÉNĚ!!!
Děkuji, zdravíčko, pohodové svátky všem....a jiskřičky štěstí v očích vám i vašim blízkým! :)
 
Naposledy upraveno:

joskap

Znalec fóra
Ahoj sousede,
čas nehoním, ale z předchozích eventů mám všechny rozvinutelné budovy na desítce s rezervou a fůru denních odměn - z léta celý rezort - a co si vzpomínám na minulou zimu (jednou jsem hru smazala), tak to jsem vyhrála celé dvě sady (16K na magickém zboží v trpaslících) a byla to pohodovka, žádná křeč, jak se tady občas připomíná, že teď hrajeme na pohodu, akorát že jsem se u toho nenudila a teď tedy fest. Navíc obdivuji tu krásnou vstupní stránku, je vidět, že v Elvenaru přece jenom někdo umí malovat, tak to mě těší. Takže za mě palec dolů a hodně při zemi.
Ahoj,
plně s Tebou souhlasím. Ani dříve jsem nehrál 24 hod. denně, ale udělal jsem si přípravu ( většinou díky iDavisovi). Eventy jsem končil cca osm dní před ukončením, ale protože šli dvě úkolové řady, ještě jsem do konce posbíral každý den 35 bodů. A hlavně mě to bavilo. Dnes jsem ukončil hru za šest dní (úkoly byly průchodnější), ale teď je hotovo, jak už jsem psal - 80 mašlí za čtyři dny, tj. jedno zatočení - děs. Nemožnost si vybrat o co bych měl zájem, ale čekat co mě PC milostivě dá, to není hra. Naoko udělat nekonečnou řadu, když při troše smůly neuděláš jednu chaloupku ani na deset. Pád ze skoro 60 mašlí do "nekonečné" fáze na 20 mašlí, je prostě výsměch. Upřímně, jestli jde o to donutit hráče platit, tak raději ukončím hru. Zatím končím s eventy a uvidím jak to bude dál. Jinak Tobě a všem ostatním hráčům přeji klidné a pohodové Vánoce, hlavně zdravíčko a hodně štěstí v Novém roce.:):):);)
 
Nahoru