• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Začátečnický dotaz

Saux

Znalec fóra
Zdravím lidi i elfy,
a mám takový typický začátečnický dotaz :) V levém horním rohu obrazovky se mi zobrazuje jakýsi "zbývající čas" - to je čas, do kterého musím něco udělat? A pokud ano, tak co se stane, když to neudělám?
Díky, Saux
 

DeletedUser238

Guest
To bude zřejmě čas do skončení eventu. Když to neuděláš, nic se nestane. Jen to zmizí.
 

DeletedUser4169

Guest
V levém horním rohu se zobrazují herní akce, eventy, dobrodružství společenství. Na mapě světa je tam turnajové menu.
V pravém horním rohu se zobrazují speciální nabídky, zpravidla na nákup diamantů atp.
 

Saux

Znalec fóra
Díky za rady, mám tu ještě něco: Když jsem se dnes připojil ke hře, vyskočila na mě hláška, že dostávám dárek v podobě 100 diamantů - to je normální? Já jen, aby pak po mně nechtěli poslat nějaký prachy :)
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
je to normální, také jsem ho na začátku dostal. máš to na koupi druhého stavitele, takže doporučuji opravdu toho druhého stavitele pořídit :))
 

DeletedUser4336

Guest
To já zjistil až po asi třech měsících hraní, že mám v mailu na vyzvednutí nějaké brilianty, a to jsem zjistil čistě náhodou, že se mi tady nedařilo tady na fóru registrovat a furt to něco nemohlo ověřit, až jsem po nějaké době zjistil v mailu, že se to ověří až přes nějaký příchozí mail, který tam před těmi třemi měsíci přišel, a ještě tam byly na vyzvednutí nějaké ty brilianty do začátku.
 

DeletedUser4349

Guest
Zdravím,krásný den,chtěl bych se zeptat jak dostat zpátky výrobu na kaštany--zásoby--prodal jsem to a zjistil jsem že to byla chyba,zásoby chybí,a v nabítce -budovy to jaksi není,prosim o radu,děkuji předem,spozdravem krásného dne
 

DeletedUser4336

Guest
iDavis >> Jen jsem nikdy nepochopil, proč je v popisu těch kouzel, že zvyšuje produkci, když ve skutečnosti je tohle velmi zavádějící, a jak je dále popsán průběh v popisu, pouze momentálně očarovává výsledek, což s vlastní produkcí coby výrobou nemá vůbec nic společného (je tam dokonce přímo psané budou vyráběny s magickou účinností, což nebudou).
 

DeletedUser4225

Guest
Podle mě vyrábí s magickou účinností, protože toho za stejnou dobu vyrobí víc, takhle je to podle mě myšleno.

//Odstraněna zbytečná citace, Iddun
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser4336

Guest
Tak o tom se dá samozřejmě polemizovat, já si to dovedu představit, jak je to myšleno, když vím jak to funguje, ale kdyby tam bylo jednodušše napsané, že to jen očarovává momentální stav skladu, tak je to daleko jednodušší a nemůže to být jinak. Když se řekně přímo vyrábí s účinností, tak už si můžu i klidně snáze představit, že se něčeho průběžně vyrobí v čase víc (výroba je dle mě pojem, který spíš má jistou dávku průběžnosti, než jen posouzení výsledku, ale asi věc názoru), a pak bych o to neměl mít možnost přijít, když se to už vyrobilo, a ono po vypršení kouzla to najednou přestane být vyrobené.
 

Saux

Znalec fóra
No, já dneska použil kouzlo Síla zásob na jednu dílnu taky, a opravdu toho za stejný čas vyrobí o hodně víc. Nechce se mi věřit, že až kouzlo pomine, tak mi ty zásoby zmizí ze skladu...
 

DeletedUser4336

Guest
Tak pokud si to vybereš v čase kouzla, tak tam máš o 200% víc zásob, takže když to včas vybíráš, tak ti zásoby přibývají, to je jasné, mě jde o to slovo vyrobit k popisu. Pokud kouzlo pomine, tak opravdu o vše navíc přicházíš, zkus si aplikovat na jednu dílnu a promarni a pak porovnej s neaplikovanou stejné třídy, dostaneš naprosto stejně běžný počet zásob. Nakonec když si přečteš z toho odkazu výše na wiki jak to funguje, tak se tam o tom přímo zmiňují, že to funguje jen v době kouzla, pak se efekt nenávratně ztrácí.
 

Saux

Znalec fóra
Zdravím,
po 4 měsících hraní jsem se dostal na začátek 5. kapitoly, ale pořád se nepovažuju za nějak zvlášť zkušeného hráče, proto to píšu do tohoto vlákna :)
Dostal jsem úkol (dá se odmítnout) postavit Chrám věků. Je to budova jako tele, zabere prakticky celé jedno rozšíření, a nechce se mi jí stavět a pak zase bourat. Proto se ptám pokročilejších, jestli je tato budova (samozřejmě kromě zvýšení kultury ve městě) v dalších fázích hry k něčemu důležitá nebo potřebná, nebo zda ji mohu s klidem nechat nepostavenou.
Díky, Saux
 

DeletedUser4169

Guest
Pokud nepotřebuješ další kulturu, úkol můžeš s klidem odmítnout. Samozřejmě větší budovy mají zpravidla více kultury v přepočtu na jedno políčko, než menší a i když s zdají na první pohled že zabírají víc místa, v součtu to tak být nemusí. Samozřejmě když pominu eventové, ty budou zpravidla výhodnější.
 

DeletedUser4336

Guest
Ten chrám mám taky nepostavený, ten úkol odmítnout nelze, takže mi tu bude asi hnít navěky, leda že bych to někdy postavil, ale to se mi asi nevyplatí.
 

DeletedUser4785

Guest
Pokud ten chrám nepostavíš a úkol nejde odmítnout tak se zasekneš a časem budeš stejně nucen ho postavit .

Beru zpět , teď jsem zjistil že díky nové aktualizaci půjde v nové kapitole odmítnout nedodělané úkoly z té předešlé kapitoly .
 

Prealiena

Velmistr písma
No, já jsem ho stavěla a nelituji. Už kvůli té příběhové linii. Seznámíš se s chrámovým mistrem a ten po tobě bude chtít udělat rituál s čarodějkama abys mohl slavnostně vyzkoumat prastaré divy, které už znáš od druhé kapitoly. Ale byla sranda číst ty komentáře, jak stojíme na hraně velkého průlomu ve vědění. Já jsem se u toho bavila. :)
 
Naposledy upraveno:

Saux

Znalec fóra
Tak jsem ho nakonec taky postavil :) A to rozšíření... no, zakoupíme asi pár diamantů :)
 
Nahoru