• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Duplikát Vylepšení obchodu/trhu

DeletedUser2718

Guest
Některé z následujících bodů tu již zazněli, ale jelikož to je už dlouho a nic se nezměnilo, ráda bych to připomněla.




1. Přidat typ upozornění:

- když hráč ze společenství vytvoří nabídku, kterou by rád směnil co nejdříve, zobrazilo by se to v upozornění

důvod: někteří třeba ani neumí/stydí se/nechtějí používat chat, takže když někdo ve spolku potřebuje rychle zboží, tak se ho ani nemusí dočkat

- tímto, by se zvýšila šance u těchto hráčů, že se to dozví a hned pomůžou

provedení:
- v záložce nabídka zboží by stačilo přidat kolonku "s upozorněním" která by se před vytvořením nabídky zaškrtla (třeba vedle počtu potřebného zboží)
- nebo by mohla mít podobu rolovacího menu se šipkou, jako je u výběru zboží, aby to nekazilo stávající vzhled trhu

Na tento problém narážím často a ne jen já.


2. Vkládání vícero nabídek najednou

- aby člověk pokryl nabídku i pro menší města, musí vytvářet i menší nabídky, což se projeví na četnosti
- tudíž by bylo fajn, stejné nabídky vytvořit naráz

Možnosti:

- nové tlačítko "nabídnout^x" které vysune nabídku počtu, třeba od 2 do 10 nabídek naráz

- vedle počtu zboží vytvořit kolonku na zaškrtnutí "více nabídek" (třeba symbol obchodnických váh s "X"jako násobičem) která by umožnila napsat počet stejných nabídek

- vytvořit rolovací menu, hned vedle počtu nabízeného zboží, kde by bylo možno vybrat počet stejných nabídek (nejspíš nejjednodušší řešení)

3. Přidání filtrů (zaškrtávací kolonka)

- jen objevení sousedé
- jen nabídky od 2 hvězdiček výše

důvody:

- někdy je na trhu vícero nabídek, které nejsou "fér" a akorát se jimi člověk musí prokousat
- poplatek za neobjevené hráče je "příliš velký"
- začínající hráči nemají tolik objevených sousedů, se kterými by mohli obchodovat a vysoký poplatek je tak omezuje

- nabízí se i možnost tento poplatek "výrazně" snížit

- další přijatelná varianta by mohla být: nastavit to tak, že o co jedna neprozkoumaná provincie dál, o to dražší poplatek
(což by bylo fér a né omezující, jak je tomu doteď)
 

DeletedUser2016

Guest
To se mi moc líbí, skvělý nápad. To by byla užitečná změna po tom co zkonili chudáka obchodníka... Takže já jsem PRO.
 

Iefyr

Guest
1. bod tu byl a nějak jsem nad tím docela na vážkách, zda by to reálně našlo využití... že se stydí používat chat, nebo neví jak? dost trapná výmluva
2. bod mám za to, že tu už taky byl a souhlasím v něm, navíc má sufix "předáno", takže...
3. tu v jistým smyslu taky navrhovanej byl, taky to bylo předaný devs dál
 

DeletedUser2016

Guest
Ať jsou jejich důvody jakékoliv tak každopádně chat nevyužívají! Což můžu potvrdit ze svého společenství. A hádám že sis to nepřečetl pořádně jako většina kritiků kde se zmiňuje že ví že to tu bylo, jen to připomíná... Navíc je to vše pohromadě, hezky a přehledně. A též se podívej na datum vytvoření těch návrhu. Už je to příliš dlouho a změny nikde! Zatím stále jen omezování.

//odstranění zbytečné citace, Höni
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser2070

Guest
Mám pár otázek :)

K prvnímu bodu. Ty upozornění by se zobrazovaly s ostatními upozorněními jako je tomu nyní? Nějak se mi příčí v krku, že by mi mezi stávajícími upozorněními lítaly ještě ty z tržnice. Někdo nahodí 5 stránek nabídek a vymaže mi to půlku upozornění? Pokud bych měl zároveň možnost vypnout si příchozí upozornění z tržnice, tak ať to klidně zavedou. Pak ty tři důvody :confused:.
Neumí - to snad nemyslíte vážně? Jak si takoví lidé dokážou vytvořit účet do Elvenaru je mi záhadou.
Stydí se - stydět se na internetu? To slyším poprvé :D
Nechtějí - tenhle je nejlepší :D Někdo nechce používat chat ale chce rychle směnit zboží?o_O Vidíš tu ironii?
Nemáš tam nějaké jiné důvody prosím?

K druhému bodu otázky nemám :) Pokud nám usnadní vkládaní více nabídek najednou, bylo by to fajn. Sice nevidím problém v tom nahodit jednou denně 7 stránek nabídek, jako v tom proklikávat se celý den přes hromady vedlejších úkolů (což už nedělám), ale budiž. Kdo by nadával na usnadnění hry :D

K třetímu bodu. Filtry co tam jsou ti nestačí? Nastavíš si přesně co chceš, přesně za co chceš a nemusíš se proklikávat přes hromady stránek a nabídek, které se ti nelíbí. I na spolek tam je filtr. Aby jsi tedy mohla pomoci i těm spolkovým hráčům co potřebují rychle zboží a neumí si o to říct. Přidávání dalších se mi jeví jako zbytečné.
- nabízí se i možnost tento poplatek "výrazně" snížit
Ano máš pravdu, tato možnost se ve hře opravdu už nabízí - jmenuje se kvetoucí obchodní cech a snižuje poplatek o 40%, což je podle mě výrazné snížení. Info z wiki: Sníží se poplatek obchodníkovi u neobjevených obchodních partnerů. Začínající hráči se mají co nejdříve nacpat do nějakého spolku. A i když nemají objeveno tolik sousedů, tito sousedi mají objevené je a tudíž mohou brát nabídky těchto začínajících hráčů bez jakéhokoliv poplatku. Růst tohoto poplatku v závislosti na neprozkoumaných provinciích se nejeví férově pro změnu mě :)

Moje trocha vody do mlýna :)
 

DeletedUser2718

Guest
Něco teda k tomu prvnímu bodu.
Ano, možná ty důvody jsou pro někoho nepochopitelné, tak tedy.. Někdy není nálada psát do chatu a prosit, jestli někdo nabídku nevezme, vypisovat, není třeba tolik času..třeba můj případ, když mám na klíně svého 6 měsíčního syna.. Pro někoho nepochopitelné, ale je zajímavé, že pro někoho třeba dost časté. Beru to jako vylepšení těch, kteří nejsou pisálci a jen prostě chtějí hrát. Nevím proč by takový člověk neexistoval???...A jinak zaškrtávací kolonka, jen v případě nutnosti. to znamená, že když chceš dát milion nabídek stejného druhu, tak to asi nezaškrtneš, protože se jedná spíše o výměnný obchod né jako urgentní případ. Ale ano, záleží na jedinci, jestli bude lhostejný k ostatním a bude upozorňovat na vše.. To samozřejmě znamená jistá pravidla, kde se nabízí možnost popřípadě člena vyloučit ze spolku. Ale to už nechám jiným.

A k tomu filtru, taky nevidím důvod, proč si něco neusnadnit.
Například filtr hvězdiček by možná stačil. Ale počítám s tím, že někdo je prostě věčný kritik.
 

Iddun

Guest
jako většina kritiků kde se zmiňuje že ví že to tu bylo, jen to připomíná... Navíc je to vše pohromadě, hezky a přehledně. A též se podívej na datum vytvoření těch návrhu. Už je to příliš dlouho a změny nikde!

Mám menší dojem, že zapomínáte na důležitou věc - když je návrh předán, tak už nezáleží na nikom zde, zda bude zaveden. Předání návrhu do Německa tvůrcům je maximum, co můžeme my - český Elvenar tým - udělat. A to, že se tu budou zakládat stále nová témata s něčím, co tu už zmíněno je, ba dokonce i předáno, se nic nezmění. Jenom zahlcujete nápady něčím, co tu už několikrát je ;) A přesně z tohoto důvodu lefyr psal, že je to zbytečné. Zapomínáte na pravidla fóra, ve kterých se píše, že nemáte zakládat zbytečně témata, která tu už jsou.
Vyvarujte se opakujících se témat! Před založením nového tématu se ujistěte, že již stejné téma neexistuje.
Snažíme se udělat maximu, abychom jakékoliv konstruktivní nápady předali dále, bohužel jejich zavedení již není v našich rukách.
 

Tanis

Znalec fóra
Ano máš pravdu, tato možnost se ve hře opravdu už nabízí - jmenuje se kvetoucí obchodní cech a snižuje poplatek o 40%, což je podle mě výrazné snížení.

Jestli se nepletu, tak Kvetoucí obchodní cech na 1. úrovni nesníží poplatek O 40%, ale NA 40%. To je dosti velký rozdíl. Stávající poplatek je 50% zboží a Obchodní cech ti to sníží na 40% což je stále dosti přehnané. A na 20. úrovni se ti to sníží na 17%. Ale k tomu než dojdeš potrvá měsíce. A navíc je tento div až na konci víl. To je dál než za půlkou výzkumného stromu, takže novější hráči mají stejnak smůlu. Ale souhlasím, že mají možnost co nejdříve jít do Společenství, kde jim nabídky přijmou.
 

DeletedUser2070

Guest
Děkuji za upozornění na špatnou informaci :) Ještě tento div nemám a podle toho co je ve hře mi připadalo, že poplatek se snižuje o tolik % kolik tam je napsáno.
 

DeletedUser2016

Guest
Docela bych rád nějaký kontakt na ty německé vývojáře a říct jim že dělají prdlajs a stále jen omezujou hru. Některé z těch bodů jsou sice předané ale téma je víc jak rok staré. Ve Forge of Empires je to úplně jiné, stále dobré změny, minimum problémů a ani nemám potřebu psát na forum do nápadu a návrhů...

Tím pádem bod 2. je pasé. Z třetího bodu tedy zbývá minimálně ten filtr na kvalitní nabídky. Někdy ten trh je zaspamován neférovými nabídkami nebo těch které zdražuje poplatek, takže toto je jasná volba

A k prvnímu bodu mne ještě něco napadlo.
Je tu teď nový návrh od "Regular" na rozdělení upozornění na obecné + obchod. Což by krásně ladilo s prvním bodem. Tyto upozornění na urgentní výměnu zboží by se mohli právě objevovat tam. Navíc by to bylo jen v rámci společnosti, takže by to tím nebylo zahlcené.
 

Iefyr

Guest
nvm, co děláš ty, ale určitě taky děláš prdlajs a mě omezuješ tím, co píšeš :D
Ve Forge of Empires je to úplně jiné, stále dobré změny, minimum problémů a ani nemám potřebu psát na forum do nápadu a návrhů...
to jsme rádi, že na FoE řvou, jak jejich nápady nikdo nečte, neřeší, neslyší, jak je devs hážou do koše, jak je tam kopeček chybiček, který taky nikdo neřeší a místo toho tu hru przněj dál a dál tím svým... prostě takový "postřehy" jsou tak relevantní, až to bolí

holt implementace nějakejch nápadů trvá, protože určo maj nějakej plán, kterej musej naplnit + bugfixy... takže funkce, bez kterých se dá bejt, mají logicky nižší prioritu, že jo... člověk trochu načuchnutej tím vývojem nějaký věci chápe, normální (omezenější) laik kolem sebe bude kopat, že není okamžitě vyhověno jeho přání

nápad od regular má smysl... tohle, co tu zaznělo, buď smysl nemá, nebo to už bylo předaný, tím pádem nemá smysl čekat, že s tím tady někdo něco víc udělá... neudělá :)
 
Nahoru