• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze Verze 1.99

  • Zakladatel vlákna Deleted User - 500563
  • Vytvořeno

kasimir

Učedník
@kasimir Když máš tisíce (doslova) procent kapacity portálu v požehnáních, tak je ti ten bonus naprosto ukradený.
Stačí hrát pravidelně věž a v podstatě se (až na začátek kap. 15) vůbec s osadnickými budovami mimo portálu ani nemusíš obtěžovat (pro novější hráče s menší zásobou a přísunem požehnání pak kompromis, ale není už důvod, proč by osadníci zabírali 1/5 vesnice (a na úkoly *** pes)).
Nesouhlasím hned několikrát. Ad a) - osadnické budovy musíš stavět (mimo zboží lesních elfů), protože jinak nevylepšíš portál a tím pádem nedokážeš na sklad dostat tolik osadnického zboží, abys mohl jít dál. Ad b) - věž sice občas dá nejaký portálový bonus, ale spotřeba zboží ve věži je tak velká (pro 3 level), že zase musíš mít mnohem víc výroby - tedy nula od nuly pojde. Je rozumnější sehnat různé kupecké základny a pod. a bonusy si vyrábět, než spoléhat na věž.
Ad c) - tisíce procent prostě v portálových bonusech prostě nemám (a pochybuji že vůbec někdo) - tak 200 a to je max a vím, že o kousek dál se bez nich zaseknu na půl roku, takže šetřím a raději vyrábím osadnické zboží a posiluju divy.

Tak pozor. Mě začal fungovat obchodník až dnes. V infu o aktualizaci se píše jen o navýšení množství zboží abychom nemuseli vícekrát klikat. Nic se ovšem nepíše o navýšení cen za zboží u obchodníka.
Navýšení cen jsem nezaznamenal - alespoň ne u T3. Je to prostě převedení na poměr, který byl zaveden jako "spravedlivý" a jako základ byla vzata (asi?) cena prostředního zboží, takže T1 je dražší a T3 levnější (v průměru - díky zvětšení počtu, co se kupuje najednou, byl drobný nákup levnější, ale celkové množství nákupu na momentální jeden klik je levnější teď).
 

Lovec Krys

Legenda
@kasimir
1583485132171.png

Myslím, že to pár tisíc % dá.
Věž nemusíš jet na 3 patra. Portály z ní jsou navíc k ostatním zdrojům.

Ale máš pravdu, že bez osadnických budov nelze vylepšit portál u většiny osadníků - to platí asi jenom pro Amuni a Konstrukty, kde stačí postavit portál a spamovat požehnání.
Do určité míry to platí i pro Elvenary, kromě počátečních 6 výzkumů, které potřebují meziprodukty, zbytek lze projet už jen na požehnáních.
Ale starší kapitoly se tomu do určité míry asi i nadále nevyhnou.
 

Fjorgyn

Znalec fóra
@kasimir : tady je aktuální stav mých bonusů po kompletním dokončení Elvenarů, který jsem nasbíral v čase mezi dokončením konstruktů a vložení nové rasy a její následní dokončeníportal.png. Elvenaři spotřebovali okolo 3000% a mě zůstalo ještě v součtu okolo 2900%, a to je nevyrábím v řemeslné výrobě. Každopádně je pravda, že portálový bonus není vše spásná mechanika, ale věř mi, že hodně ulehčuje život průchodem rasou. A nebyla by ta hra byla nudná, kdyby jsi nemusel řešit, žádný problém :)?

@Turunen ty jsi opět spadl z višně, že? Použiji Tvoji oblíbenou frázi, "jak jsem psal dříve" protože jsem si již předtím dal tu práci a přečetl si zprávu z bety, kde byly přesnější informace o změně:
@luterina ano člověk tam topí případné přebytky peněz a zásob, ale prostě 4350 mramoru/ ocely za 600k při prvním nákupu, když mám na skladě 5M a v turnaji potřebuji případně desítky tisíc od těchto surovin, tak to je docela slabota, nemyslíš? Jediné k čemu jsem to historicky používal, tak bylo právě to, že mi chyběl nějaký dropt do finální částky.

Úkol neřeší množství, ale počet provedených transakcí, takže to bude pro řešení úkolu nákladnější. Například, v uvedeném příkladu z beta fóra je uvedené "zdražení", (čti přepočet na větší množství) 8x vyšší cena za více množství, než je tam uvedený základ. To by pro mě znamenalo 4,8M za nákup. A 8x vyšší cenu nevykompenzuje o 50% nižší počet nutných transakcí potřebných pro splnění úkolu.

Navíc v příkladu je vidět, že dají jednotnou cenu pro všechny materiály, jen bude menší "zisk" surovin. Aktuální stav má stejný zisk surovin za vyšší cenu.
v textu kde se řeší jiný závažnější problém je i nastíněno z bety jak bude vypadat přepočet. Pokud vynechám problematiku úkolů v eventu, takže samotná změna je docela dobře udělaná a teď získáš více surovin za méně peněz, ale to by jsi nesměl být líný si to spočítat a přečíst si odkaz z bety, protože pak by jsi nepsal to co píšeš.

edit: přiznávám, že poslední věta v citaci, může být informačně zavádějící. Mělo to znít, tak, že se změnil systém. Předtím t1-t3 měly rozličné ceny za stejné množství a měnilo se to na stejná cena rozličné množství.
 
Naposledy upraveno:

kasimir

Učedník
tady je aktuální stav mých bonusů po kompletním dokončení Elvenarů, který jsem nasbíral v čase mezi dokončením konstruktů a vložení nové rasy a její následní dokončeníZobrazit přílohu uživatele 4300. Elvenaři spotřebovali okolo 3000% a mě zůstalo ještě v součtu okolo 2900%, a to je nevyrábím v řemeslné výrobě. Každopádně je pravda, že portálový bonus není vše spásná mechanika, ale věř mi, že hodně ulehčuje život průchodem rasou. A nebyla by ta hra byla nudná, kdyby jsi nemusel řešit, žádný problém :)?
Ten stav bonusů je hezký, ale já teď dokončil lesní elfy, kde použití bonusů umožňuje obejít úplně výrobu speciálního zboží (i ve výzkumu!!) a začal čaroděje - a bonusy musím dost střádat. A počítám, že to bude i v budoucnu - věřím, že když budu 2 měsíce stát, tak se nasbírají, ale pokud jdu tak rychle jak je to možné vzhledem k VB (a turnaje a eventy a studny a sousedská pomoc a džin - atd - všechno mi dává VB), tak prostě těch bonusů ve výsledku dost není.
Ale ano, ulehčuje život a souhlasím i s tím, že obtíže jsou potřeba :).
 

luterina

Veterán
Co se týká nových nabídek obchodníka ve spojitosti s 300% bonusu ze Čmeláka na lvl 13, jsem nadmíru spokojená.
Rasa Elfové, nákup z plné kapacity skladu při použití 100% Požehnání mince, jen pro představu:

v19.8 (stará nabídka obchodníka)
počáteční nákup (první klik) 222K
1 x klik - 1 665 T1 zboží
6 x nebonusový mramor + 6 x nebonusová prkna = 36 630 zboží T1

v19.9 (nová - nynější - nabídka obchodníka)
počáteční nákup (první klik) 1 725K
1 x klik - 10 000 T1 zboží
3 x nebonusový mramor + 3 x nebonusová prkna = 60 000 zboží T1 (skoro dvojnásobek než původně)

Bonusová manufaktura na ocel mi vyrobí 4 652 / 9h, tedy pokud zaokrouhlím na 5 000 / 9h, na jedno 100% Požehnání mincí (na jednu plnou kapacitu mincí na skladě) získám to, co bych získala z 9h výroby na 12 bonusových T1 manufakturách, pokud tak činím nejméně 1 x za den, myslím, že už o zanedbatelné číslo nejde.
 
Naposledy upraveno:

iDavis

Legenda
No, nie som dvakrát nadšený z toho nového tlačidla na vežu v aplikácii. Zvykol som si na to, kde sa nachádza tá šípka na zrolovanie tej lišty a toto tlačidlo sa nachádza práve na jej mieste, takže sa často preklikávam, zbytočne do veže. To by nebol až taký problém, zvyknem si na novú polohu šípky, ale teraz ako sa skončila veža, jej tlačidlo z lišty zmizlo. No a pokiaľ sa to má takto stále striedať, mám obavy, že k zvyku nedôjde.
Neviem nakoľko je to tlačidlo nutné (klikanie na vežu pri meste mi nepríde nijak nepraktické), ale keď už musí byť, možno by stálo za to zvážiť zavedenie "sivej verzie" tohto tlačidla, ktorá by bola v čase, keď je veža neaktívna.
 

luterina

Veterán
@Emhyr var Emreis II , přebytek kladívek u mě není sci-fi, výroba mi na běžný chod + přebytky na obchodníka stačí, čeho se mi ale nedostává kolik bych chtěla, ač hraju Věž a kraftím o sto šest, jsou požehnání na kladívka na nakrmeného medvěda na rekrut vojáků. Svíta mi však nemalá naděje, že si nějaké natočím ve Fénix eventu a ta nová požehnání na jednotky vojáků místo požehnání kladívek na rekrut je pro mě tímto velké terno. :)
 
požehnání na kladívka je třeba šetřit a až se nasbírají, tak pokrmit medvědy :) už mám zase nasbíraných asi 7 100% kladívek i 50% kladívek, takže medvědí doba se blíží
 
Nahoru