• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze Verze 1.99

  • Zakladatel vlákna Deleted User - 500563
  • Vytvořeno

Deleted User - 500563

Guest
Napište nám názor na naší poslední aktualizaci, která proběhne již tento čtvrtek 5. března. Nová verze 1.99 přinese několik změn. Jak se vám líbí?
 

Lovec Krys

Legenda
Stejně jako jsem napsal na betě, změny v obchodníkovi znamenají zdražení a ztížení úkolu obchoduj xkrát s obchodníkem.
Jako hráči, který s obchodníkem mimo tento úkol v podstatě neobchoduje, mi jde jen a pouze o upozornění, že tento úkol byl tímto ztížen (pro část hráčů velmi výrazně).
Já se s tím pravděpodobně vyrovnám (pokud ten úkol nebudu dostávat každý den aspoň 3x, pak to bude problém i pro mne), ale hráči v nízkých kapitolách s tím budou mít problém velký.
Snížení počtu obchodů s obchodníkem v těchto úkolech na polovinu považuji vzhledem k novým cenám (minimum je 10% kapacity mincí/kladiv!) za nedostatečný. Počet by se měl snížit ještě alespoň znovu na polovinu (nejlépe zrušit úplně).
 

Fjorgyn

Znalec fóra
Zavedení viditelnosti potencionálních možných odměn v divu, je opravdu fajn.
Změny u obchodníka...no aby to náhodou v kombinaci z kvetoucím obchodním cechem nebyl bič na hráče. Když si vezmu, že teď mám bonus 300% na objem surovin v nabídce, takže se (ne)adekvátně zvedne cena, což by mohlo být v kombinaci z úkoly v událostech dost nepříjemné, jak již nastínil @Lovec Krys, i když anoncovali, že sníží počet nákupů v úkolu o polovinu.

Obchodník jako takový je stejně špatně koncipovaný, protože neumožňuje libovolnou směnu, ale jen bonusové na ne bonusové (+ za mince a zásoby samozřejmě). Takže princip jeho funkce a důvod jeho existence, tak jak je popsaný v oznámení bety je prakticky scestný a bez ohledu na myšlenku a změnu je to tak strašně malé a předražené množství surovin, že to neplní svoji funkci.
 

Lovec Krys

Legenda
@Fjorgyn Nejoptimističtější varianta úkolu: 6xObchodník = 3x10% mince (T1+T2+T3 po jednom obchodě za mince) + 3x10% kladiva (T1+T2+T3 po jednom obchodě za kladiva).
Celkem tedy spotřebováno 30% kapacity mincí a 30% kapacity kladiv na jeden úkol. Pokud úkol přijde 2x nebo i 3x za den (to se mi několikrát stalo v zimním eventu), cena bude vyšší. Pak zbývá samozřejmě ještě možnost vyměňovat suroviny za suroviny (jen kvůli úkolu za lichvářské ceny, takže v podstatě placení surovinami (kdo hraje dost dlouho, tak pamatuje - naposledy se platilo surovinami v Pochodu stád - já tehdy teprve zkoumal T3, takže jsem s plněním úkolů na tom skončil)).
No a samozřejmě, pro hráče, který ještě nemá všechny suroviny (např. ještě u obchodníka nemůže nakupovat T3) je to ještě horší. A to samozřejmě vůbec nepočítám, že tito hráči obvykle nemívají plný sklad mincí a kladiv a slušnou zásobu požehnání, protože je ještě nezískali.

ps: Samozřejmě, kdyby ten úkol změnili a přidali mu alternativu obchodu na trhu (dát nabídky), tak je to vyřešené.
 
Naposledy upraveno:

luterina

Veterán
@Lovec Krys , já na betě ale čtu něco jiného, že sice bude nákup ve větším množství na jeden klik, ale utratí se za něj v důsledku méně. Ty nějak v eventech počítáš s nekonečnou řadou úkolů? No já bych to po tom Valentýnském moc neviděla. ;)

@Fjorgyn, co mám Kvetoucí obchodí cech na již rozumném levelu, tak za přebytky mincí a kladívek jsem u obchodníka pečená vařená a teď co začala ve městě výroba živoucího zboží, a změnila se v manufakturách výroba, hodí se nakupovat hlavně T1 a to klikám a klikám a ze skladu moc neubývá, takže pokud půjde kupovat více zboží na jeden klik a ještě za něj bude cena menší, tak nevidím důvod proč to tak nechtít. :)
 

Fjorgyn

Znalec fóra
@luterina ano člověk tam topí případné přebytky peněz a zásob, ale prostě 4350 mramoru/ ocely za 600k při prvním nákupu, když mám na skladě 5M a v turnaji potřebuji případně desítky tisíc od těchto surovin, tak to je docela slabota, nemyslíš? Jediné k čemu jsem to historicky používal, tak bylo právě to, že mi chyběl nějaký dropt do finální částky.

Úkol neřeší množství, ale počet provedených transakcí, takže to bude pro řešení úkolu nákladnější. Například, v uvedeném příkladu z beta fóra je uvedené "zdražení", (čti přepočet na větší množství) 8x vyšší cena za více množství, než je tam uvedený základ. To by pro mě znamenalo 4,8M za nákup. A 8x vyšší cenu nevykompenzuje o 50% nižší počet nutných transakcí potřebných pro splnění úkolu.

Navíc v příkladu je vidět, že dají jednotnou cenu pro všechny materiály, jen bude menší "zisk" surovin. Aktuální stav má stejný zisk surovin za vyšší cenu.
 
Naposledy upraveno:

Lovec Krys

Legenda
@luterina Ano, předpokládám návrat k náhodnému generátoru úkolů. On i předchozí event na betě začal jako předchozí, pouze byl v půlce změněn na více méně kopii úkolů z dřívějška. Takže valentýnský event předpokládám jako výjimku ne jako nový standard.
Stačí pořádně vykupovat věž (2., případně 3. patro) a nebudeš vědět, co to přebytek mincí a kladiv je:). Tam ten výkup jede v milionech (15. kapitola).
 
přebytek mincí lze pořád ubránit sousedskou výpomocí, ale přebytek kladiv je sci-fi

nicméně to nic nemění na tom, že obchodník, jako myšlenka, není špatný, ale ve hře je prakticky nepoužitelný. A ten čmeláčí div, to je jen plýtvání místem :D
 

Lovec Krys

Legenda
@Emhyr var Emreis II Tebe by bavilo hodinu oklikávat 200 sousedů? Já teď, když už mám rychlé packování sotva opackuju společenství a občas pár lidí z upozornění.
S obchodníkem a čmelákem - naprostý souhlas.
 

Deleted User - 488716

Guest
Proto je lepší motivovat v aplikaci, 120 sousedů mi tam trvá asi 5 minut.
 
@Emhyr var Emreis II Tebe by bavilo hodinu oklikávat 200 sousedů? Já teď, když už mám rychlé packování sotva opackuju společenství a občas pár lidí z upozornění.
S obchodníkem a čmelákem - naprostý souhlas.
jsem na kraji mapy. Cca 33 % sousedů jen sbírám mince z prázdných provincií a zbytek jedu večer v apce 5-10 minut u televize. Neříkám, že úplně každý den, ale když do toho nic nevleze... na PC bych to nedělal, pravda
 

DeletedUser4336

Guest
Já jsem taky na kraji mapy, a vyklikám každý den těch 123 provincií u mého kraje (to je vážně chvilička, dokonce to na PC odsejpá o něco rychleji jak na mobu), a dávat další výpomoci kromě zajetých na mobilu by mě už nebavilo, to je pro mě nezáživná činnost.

A hlavně mince nemám spíš kvůli tomu, že za ně neustále kupuju VB, takže když mám málo do věže, je to tím, že jsem je vykoupil, jinak mi věž zase tolik nebere, a to vykupuju dost, protože boje jsou často docela obtížné a nemůžu si dovolit ztráty, chybělo by mi v turnaji.
 

M4r13nk4

Pokročilý žák
Patřím mezi ty zákysníky, co pamatují obchodníka, který se choval "lidsky". Nabídka byl stále stejný pakatel za totožný pakatel furt dokola. Člověk tam vybouchal pul mega doslova po desítkách. Jako začínající hráčka jsem z tohohle žila prvních 6 kol. První ptákovina bylo postavit Čmeláka. Spolu se změnou obchodníka a "progresivním zdaněním" si člověk tak 3x klikne na T3 a má vystaráno i s plným skladem mincí. Fakt se podle popisu zrovna dvakrát netěším...
 

DeletedUser3346

Guest
Chválím, opravdu povedená aktualizace. Jen mi silně vadí jedna zásadní věc. Všemožné stížnosti na hru od kohokoliv z nás a kdekoliv a kdykoliv jsou silně nezajímavé a důkazem je odkaz na betu. Takže se potvrdilo co jsem si pak domyslel že pokud si někdo se stížností nekýchne na betě tak se to prostě nezmění a měnit nebude i kdyby se zavedlo třeba navýšení nákladů otevírání okýnek výzkumu až o polovinu.
 

Vicky1177

Mistr slova
@Turunen: Počkej, uvědomuješ si, že vlastně tvrdíš "hráč je povinen hrát na betě a všechno řešit tam"? Já bych k přístupu Inno napsala víc, ale jednou jsem zkusila nadhodit a celý komentář byl během snad hodiny nebo dvou smazán, takže zbytečnost. Hráč tuhle hru hraje dobrovolně...
 

DeletedUser3346

Guest
@Vicky1177 Schválně jak dopadne potencionální úprava odměn věže kauza svitky ... Pokud by to nevadilo nikomu na betě tak se nic měnit nebude. To nemá nic společného jestli hráč hraje hru dobrovolně, je zde možnost podávat nápady a návrhy i připomínky jako zpětnou vazbu. Ovšem pokud by se třeba něco nelíbilo nám na cz/sk verzi tak máme prostě smůlu. Zpětná vazba z naší strany je bohužel jen menší prioritou než na betě. Já nevím já betu nehraji a nevím ale už se na betě někdy řešilo něco co by vadilo třeba jen nám nebo jinému státu? Zde je to ve většině případů jen následný copyright z rozdílem 10% než na betě. Vlastně se dá říct že ti co jsou na betě tak jsou naši velvyslanci možných připomínek a návrhů plus moderátoři s herní podporou.
 

kasimir

Učedník
Tak za mě správná úprava. Na betě nehraju, takže až dnes jsem si ozkoušel změny - a jde určitě o krok, který trh zase trochu narovná po rozhození změnou poměrů. Teď snad ještě změny nákladů na výrobu - nedává moc smysl, aby na trhu a u obchodníka byl jiný poměr, než je přímo ve výrobě v manufakturách.
Takže za mně OK a dík.
 

kasimir

Učedník
První ptákovina bylo postavit Čmeláka. Spolu se změnou obchodníka a "progresivním zdaněním" si člověk tak 3x klikne na T3 a má vystaráno i s plným skladem mincí. Fakt se podle popisu zrovna dvakrát netěším...
Čmelák je mnohem podstatnější na zvýšení osadnické výroby než na nabídky na trhu. I když by úprava toho zvýšení výroby, aby se čmelák skutečně vyplatil, neškodila - myslím, že by nárůst měl být tak dvojnásobný, než je nyní.
 

DeletedUser3346

Guest
Tak pozor. Mě začal fungovat obchodník až dnes. V infu o aktualizaci se píše jen o navýšení množství zboží abychom nemuseli vícekrát klikat. Nic se ovšem nepíše o navýšení cen za zboží u obchodníka. A zase záleží jak se to podá že? Takže pozitivně děkujeme že se kvůli těm drahým cenám opravdu neuklikáme i když předchozí verze by nám vyhovovala líp a nevadilo by ani to klikání.

A pro ty hráče co kritizují mojí kritiku na jejich nápady které navrhují obsahově spíše něco jako dopis pro Ježíška. Tady to máte. Třeba to byl dobrý návrh pro hráče který by se líbil i vám, ovšem udělá se z toho pak i tohle.

Ale tak já bych navrhoval aby se to udělalo pořádně a ceny navýšit aby si obchodník vzal 1/4 našich celkových zásob atd. Nebo obchodníka tímto tempem už nevylepšovat a radši zrovna zrušit.
 

Lovec Krys

Legenda
@kasimir Když máš tisíce (doslova) procent kapacity portálu v požehnáních, tak je ti ten bonus naprosto ukradený.
Stačí hrát pravidelně věž a v podstatě se (až na začátek kap. 15) vůbec s osadnickými budovami mimo portálu ani nemusíš obtěžovat (pro novější hráče s menší zásobou a přísunem požehnání pak kompromis, ale není už důvod, proč by osadníci zabírali 1/5 vesnice (a na úkoly *** pes)).
 
Nahoru